PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2006 o 15:52, Treant napisał:

To mi wygląda na wyrobienie przycisku od myszki. Zastosuj się do kolejnych wskazówek.


To co ja takiego robię ? A myszka jest nowa. :/
Powiem Ci, że przełączyłem z jednego USBeka na drugi i narazie jakby problem zanikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 23:19, czapla56 napisał:

Witam! Mam jedno pytanie: Czy lepszy zasilacz może polepszyć działanie/szybkość komputera??

Już było to mówione, tak, np. karty graficzne wymagają podwójnego zasilania i im większy tym lepiej.
Ogólnie coraz więcej podzespołów wymaga większego napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 23:33, Harmegidon napisał:

Już było to mówione, tak, np. karty graficzne wymagają podwójnego zasilania i im większy tym
lepiej.
Ogólnie coraz więcej podzespołów wymaga większego napięcia.


Nie tyle napięcia - bo to akurat się zmniejsza :D przykład: Athlon Barton - 1.65, Athlon64 Venice E6 3500 1.4 itd.
Ale potrzebują więcej MOCY :) Waciki lecą, szczególnie widać przy graficznych kartach. Podobno procki na AM2 miały być strasznie MocoZjadliwe - ale jakoś nie miałem czasu się rozejrzeć za specyfikacją.

A czy może polepszyć szybkość - no jeśli zbyt słaby zasilacz powoduje, że karta chodzi na Low3D zamiast na normalu to pewnie, że może :D ale to już jest wypadek, gdy zasiłka rzeczywiście nadaje się na... napęd dla wiatraków :)
W innym przypadku gdy mocy pod dostatkiem komputer zawsze działa tak samo (dobrze lub źle w zależności od kompa i od wymogów(wyobrażeń) użytkownika ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel Sterowania\Mysz i sprawdź czy nie masz włączonej funkcji... nie pamiętam dokładnie jak się nazywa, ale ma to coś w związku z dwukliknięciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 18:13, Widek napisał:

ja mam dziwny problem... mam rodzialkę 800/600 a proszę zobaczyc co się stało :/

? a co jest zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 18:17, gmx napisał:

> ja mam dziwny problem... mam rodzialkę 800/600 a proszę zobaczyc co się stało :/
? a co jest zle?


zobacz jaka strasznie mala czcionka na gorze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady co do tej myszki, ale mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie.
Czy to jest możliwe, aby po tak krótkim użytkowaniu myszka się mogła wyrobić - konkretnie ten przycisk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 18:24, Widek napisał:

zobacz jaka strasznie mala czcionka na gorze :/


? dalej nie rozumiem - sprawdzilem w 800x600 i wyglada dokladnie tak samo, tylko miedzy literkmi przy "ustawienia" sa normalne odstepy.

jak dla mnie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 18:55, Widek napisał:

nie! nie jest okej :( Zobacz niby czemu zaawansowanie sszukanie jest tak zamazane? Przeciez
to jest czcionka 5!


:) chcial bym miec tylko takie problemy :)

sprawdz menu
widok->rozmiar tekstu i ustaw na normalny, bo mi sie tak robi jak ustawie najmniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś myszkę z wyrobionym przyciskiem, ale po dość długim czasie. Jeśli chcesz się upewnić, to możesz ją rozkręcić i porównać wygląd wewnętrznej strony obu przycisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 20:26, Treant napisał:

Miałem kiedyś myszkę z wyrobionym przyciskiem, ale po dość długim czasie. Jeśli chcesz się
upewnić, to możesz ją rozkręcić i porównać wygląd wewnętrznej strony obu przycisków.

Proponuję nie rozkręcać nowej myszki, która jeszcze może mieć gwarancję.
Jeżeli po podłączeniu do drugiego USB myszka działa to znaczy że windows ma problem ze sterownikiem, lub port USB nie jest dobrze ustawiony w BIOS.
Jeżeli chodzi o sterownik to można spróbować zainstalować właściwy! z płytki lub jeżeli go zainstalowałeś a masz XP to spróbować bez sterownika z płytki.
Jeżeli chodzi o ustawienia BIOS to radzę nie zmieniać tylko podłączać myszkę do tego portu w którm działa.
Jest chyba tylko 1% prawdopodobieństwa że nowa myszka ma wyrobiony przycisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 21:19, Widek napisał:

o dzięki bardzo, pomogło uff;) Tylko jakim cudem samo mi się to zmieniło :)


przytrzymaj CTRL i pokręć kółkiem myszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się, sądziłem na samym początku podłączenia, że jest OK, ale jednak nie jest.
Co radzisz ?
Kumpel mi doradził aby kupić sobie przelotkę z USB na PS2 i sprawdzić jak będzie się w PS2 sprawować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 18:55, Widek napisał:

nie! nie jest okej :( Zobacz niby czemu zaawansowanie sszukanie jest tak zamazane? Przeciez
to jest czcionka 5!


To jest normalne ja mam tak samo sprawdziłem przy twojej 800x600 i jest ok. Ten tekst wogle jest małymi czcionkami pisany.
To o co Ci chodzi ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Podkladka odpada :)
2.Port USB raczej tez, chociaz nie mozna tego wykluczyc do konca. W kazdyb badz razie ustawienia z BIOS-u w tym momencie nie maja znaczenia. Zakladam, ze mysze przelaczyles do gniazda obok i nagle zaczela sie poprawniej zachowywac. Czyli istnieje mozliwosc ze zmieniles "hub" USB (niektore plyty maja niezalezne dwa kanaly USB 1.1 i 2.0). Ale nie jest to do konca pewne. Mogles po prostu jedynie zmienic gniazdko...
3. Redukcje PS2/USB robia zwykle wiecej problemow niz pozytku. I dodatkowo spotyka sie problem ze nie dzialaja z wszystkimi myszkami ... to rozwiazanie polecam jedynie jako sprawdzenie myszy, ale nie do uzytku stalego. No chyba ze spotkach porzadna redukcje :D
4.Soft i stery nie powinny robic takiego objawu. Wtedy po prostu robilo by sie to ciagle, przez czly czas ich aktywnosci.
5. Uszkodzenie myszki jest jak najbardziej mozliwe. To iz jest nowa, nie ma nic do rzeczy. Kazdemu moze sie trafic kiepska sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się