PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

czy na podstawie microsoftowego raportu błędów da radę ustalić co się stało/dzieje złego z moim kompem? przed chwilą wyskoczył dość dziwny bluescreen a po ponownym uruchomieniu komunikat "system odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 16:57, pirz napisał:

czy na podstawie microsoftowego raportu błędów da radę ustalić co się stało/dzieje złego
z moim kompem? przed chwilą wyskoczył dość dziwny bluescreen a po ponownym uruchomieniu
komunikat "system odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie".

BSODy mają zawsze opis błędu. Wystarczy go zapisać/cyknąć fotkę i później zapytać wujka Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - w trakcie gry robi się coś takiego,jak na fotce,a gdy minimalizuję grę i wychodzę na pulpit,to wszystko miga: pasek narzędziowy,pasek boczny,okienko otwierane kliknięciem ppm,jest niewidoczne a opcje pojawiają się dopiero po najechaniu a nie myszką ... pomaga tylko restart kompa ...
czy to jest wina grafiki,czy w ogóle,coś się sypie? ...

20090921010734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 01:07, lis_23 napisał:

Mam taki problem - w trakcie gry robi się coś takiego,jak na fotce,a gdy minimalizuję
grę i wychodzę na pulpit,to wszystko miga: pasek narzędziowy,pasek boczny,okienko otwierane
kliknięciem ppm,jest niewidoczne a opcje pojawiają się dopiero po najechaniu a nie myszką
... pomaga tylko restart kompa ...
czy to jest wina grafiki,czy w ogóle,coś się sypie? ...


Wyczyść wnętrze kompa. Przegrzewa Ci się prawdopodobnie pamięć na grafice. Jak wyczyścisz porządnie chłodzenie to objawy powinny ustąpić. Jak nie zrobisz nic to padnie w końcu grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrego programiku który zabezpieczy komputer przed trojanami i paskudztwami przenoszonymi przez urządzenia podłączane do USB - niestety mam sporo w domu takich urządzeń - pendrive, dyski, karty i inne, i szlag mnie trafia bo najnowszy norton internet security wszystko przepuszcza, dopiero jak zauważę że coś się dzieje z kompem i wrzucę skanowanie nortonem to wykryje to badziewie. Co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 09:54, Galadin napisał:

Potrzebuję dobrego programiku który zabezpieczy komputer przed trojanami i paskudztwami
przenoszonymi przez urządzenia podłączane do USB - niestety mam sporo w domu takich urządzeń
- pendrive, dyski, karty i inne, i szlag mnie trafia bo najnowszy norton internet security
wszystko przepuszcza, dopiero jak zauważę że coś się dzieje z kompem i wrzucę skanowanie
nortonem to wykryje to badziewie. Co możecie polecić?


Najlepsza metoda na zabezpieczenie swoich urządzeń przenośnych to stworzenie na nich dwóch folderów autorun.ini i autorun.inf nadanie im atrybutów ukryty i tylko do odczytu, sprawi to że żaden z wirusów się nie uruchomi automatycznie (nie trafiłem jeszcze na taki który potrafiłby nadpisać element tylko do odczytu) więc bedziesz musiał pokasować tylko niechciane pliki co Ci się wgrają, jedyna wada, że nie będzie działało na tych urządzeniach autoodtwarzanie (system nie bedzie się pytał co chcesz zrobić).
Ewentualnie zmień antywirusa na coś innego (AVG, Avast - darmowe, NOD32 - darmowy jak co miesiąc pobierasz nowego triala) tylko musisz potestować który najlepiej się sprawdzi. Norton jest dość kiepski jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa a obciążenie systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 08:47, Nufiko napisał:

> Mam taki problem - w trakcie gry robi się coś takiego,jak na fotce,a gdy minimalizuję

> grę i wychodzę na pulpit,to wszystko miga: pasek narzędziowy,pasek boczny,okienko
otwierane
> kliknięciem ppm,jest niewidoczne a opcje pojawiają się dopiero po najechaniu a nie
myszką
> ... pomaga tylko restart kompa ...
> czy to jest wina grafiki,czy w ogóle,coś się sypie? ...

Wyczyść wnętrze kompa. Przegrzewa Ci się prawdopodobnie pamięć na grafice. Jak wyczyścisz
porządnie chłodzenie to objawy powinny ustąpić. Jak nie zrobisz nic to padnie w końcu
grafika.


I to jest trochę dziwne,bo wszystko było czyszczone,trochę ponad miesiąc temu ...czyżby tak szybko się już zapchało?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 10:41, lis_23 napisał:

I to jest trochę dziwne,bo wszystko było czyszczone,trochę ponad miesiąc temu ...czyżby
tak szybko się już zapchało?.

Warto poświęcić kilkanaście złotych i kupić maskownice z filtrem przeciw kurzowym. Bez tego co chwilę musiałem czyścić wnętrze komputera, a teraz oczyszczam tylko filtr, a w komputerze czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:07, ISAMU napisał:

> I to jest trochę dziwne,bo wszystko było czyszczone,trochę ponad miesiąc temu ...czyżby

> tak szybko się już zapchało?.
>
Warto poświęcić kilkanaście złotych i kupić maskownice z filtrem przeciw kurzowym. Bez
tego co chwilę musiałem czyścić wnętrze komputera, a teraz oczyszczam tylko filtr, a
w komputerze czysto.


A gdzie się taką maskownice montuje? ... ja się aż tak nie znam - wnętrze komputera odkurzam,odkurzaczem - podobnie przeczyszczam grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:21, lis_23 napisał:

A gdzie się taką maskownice montuje? ... ja się aż tak nie znam - wnętrze komputera odkurzam,odkurzaczem
- podobnie przeczyszczam grafikę.


Na ścianach obudowy, w miejscach na wentylatory.Wyglądają np.tak:
http://allegro.pl/item741891492_aab_cooling_filtr_przeciwkurzowy_dla_went_120mm.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:28, ISAMU napisał:

> A gdzie się taką maskownice montuje? ... ja się aż tak nie znam - wnętrze komputera
odkurzam,odkurzaczem
> - podobnie przeczyszczam grafikę.

Na ścianach obudowy, w miejscach na wentylatory.Wyglądają np.tak:
http://allegro.pl/item741891492_aab_cooling_filtr_przeciwkurzowy_dla_went_120mm.html


Dzięki,widzę że nie jest to droga sprawa
a grafika? - może tam jest coś nie tak z chłodzeniem? - ogólnie,martwi mnie ten mój Asus - z poprzednim Radkiem od Gigabyte nie miałem większych problemów / oprócz tych kurzowych /,a tu ciągle są jakieś dziwne zjawiska graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:33, lis_23 napisał:

a grafika? - może tam jest coś nie tak z chłodzeniem? - ogólnie,martwi mnie ten mój Asus
- z poprzednim Radkiem od Gigabyte nie miałem większych problemów / oprócz tych kurzowych
/,a tu ciągle są jakieś dziwne zjawiska graficzne.

Trudno powiedzieć. Może trafiłeś na felerny egzemplarz. Jeśli masz go na gwarancji, spróbuj wymienić. Jeśli nie, to możesz dokupić i dokleić ( jeżeli kości ram-u karty graficznej są gołe) jakieś radiatorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:38, ISAMU napisał:

> a grafika? - może tam jest coś nie tak z chłodzeniem? - ogólnie,martwi mnie ten
mój Asus
> - z poprzednim Radkiem od Gigabyte nie miałem większych problemów / oprócz tych
kurzowych
> /,a tu ciągle są jakieś dziwne zjawiska graficzne.
Trudno powiedzieć. Może trafiłeś na felerny egzemplarz. Jeśli masz go na gwarancji,
spróbuj wymienić. Jeśli nie, to możesz dokupić i dokleić ( jeżeli kości ram-u karty graficznej
są gołe) jakieś radiatorki.


Mam na gwarancji ale jeszcze się wstrzymuje bo w sklepie powiedzieli,ze najpierw musieliby ją posprawdzać,co potrwałoby parę dni i dopiero potem można by robić coś dalej - a poza tym,być może w grudniu,styczniu przy dokupie kolejnych części do kompa,skuszę się na nowszy model - 5870 - wszystko zależy od ceny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:43, lis_23 napisał:

Mam na gwarancji ale jeszcze się wstrzymuje bo w sklepie powiedzieli,ze najpierw musieliby
ją posprawdzać,co potrwałoby parę dni i dopiero potem można by robić coś dalej - a poza
tym,być może w grudniu,styczniu przy dokupie kolejnych części do kompa,skuszę się na
nowszy model - 5870 - wszystko zależy od ceny;)

No to trochę się pomęczysz z tą kartą. Jeśli masz jakiś wolny wentylator, spróbuj go zamontować na ścianie obudowy, by dmuchał na grafikę. Może pomoże to dodatkowe chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masakra słuchajcie mam pares spraw!~

1- na początku zacznę od najważniejszego: gdzie mogę zmienić hasło administratora?? chciałem zrobić format dysku i mi jest potrzebne a niepamiętam jakie to było...

2. czy to możliwe że komputer mi szaleje??!! przez ok tydzien kombinowałem na wszystkie strony co i jak! przed chwilą dopiero udało mi się jakimś cudem go uruchomić gdy kupiłem nową myszkę! stara powodowała pewnie jakieś błędy i bios nie chciał się wczytać

3 komputer wogóle nie wykrywa mi stacji DVD ani jednej ani drugiej!! co mam robić?? wszystko już prubowałem

4. klawiatóra również szalała... piszczał głośniczek w kompie gdy cokolwiek na niej przycisłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 12:08, mariowsad napisał:

masakra słuchajcie mam pares spraw!~

1- na początku zacznę od najważniejszego: gdzie mogę zmienić hasło administratora?? chciałem
zrobić format dysku i mi jest potrzebne a niepamiętam jakie to było...

kilka minut szukania w googlach http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/


Co do pozostałych to jesteś pewien że masz zainstalowane sterowniki do chipsetu)płyty głównej)? Odpowiada on za obsługę wszystkich interfejsów, więc ich brak może narobić sporo zamieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:51, ISAMU napisał:

> Mam na gwarancji ale jeszcze się wstrzymuje bo w sklepie powiedzieli,ze najpierw
musieliby
> ją posprawdzać,co potrwałoby parę dni i dopiero potem można by robić coś dalej -
a poza
> tym,być może w grudniu,styczniu przy dokupie kolejnych części do kompa,skuszę się
na
> nowszy model - 5870 - wszystko zależy od ceny;)
No to trochę się pomęczysz z tą kartą. Jeśli masz jakiś wolny wentylator, spróbuj go
zamontować na ścianie obudowy, by dmuchał na grafikę. Może pomoże to dodatkowe chłodzenie.


Nic,prawdopodobnie oddam kompa na jakieś dwa dni do sklepu,niech sprawdzają - jeśli to grafika,to będzie wymiana.
Aha - wentylator z boku obudowy,mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 12:43, S1G napisał:

> masakra słuchajcie mam pares spraw!~
>
> 1- na początku zacznę od najważniejszego: gdzie mogę zmienić hasło administratora??
chciałem
> zrobić format dysku i mi jest potrzebne a niepamiętam jakie to było...
kilka minut szukania w googlach http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/


nie za bardzo mi z angielskim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


keykatcher 32K 3.9

000000 bytes free

1-View Memory

2-Erase Memory

3-Change Password

4-Disable recording

5-NETPatrol Output

6-Search for String

7-Exit
Bye.

Takie coś mi wyskoczyło gdy gadałem z koleżanką na gg. Wyskoczyło to w komunikatorze i samo sie wysłało co to jest? Piszę w tym temacie bo możliwe że to jakiś błąd komputerowy. Jeżeli zły, to bardzo przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się