PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jak zrzucić muzykę z oryginalnej płyty na hdd? Zawsze po prostu po kupieniu płytki ściągałem ją w formacie mp3 z rapidshare lub torrentów ale Notes 2 to album dwupłytowy więc jest trochę za duży a mi się nie chce czekać. Wymienianie płyt w napędzie za każdym razem jak chcę posłuchać muzy też jest kłopotliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:53, Vandaeriel napisał:

Jak zrzucić muzykę z oryginalnej płyty na hdd? Zawsze po prostu po kupieniu płytki ściągałem
ją w formacie mp3 z rapidshare lub torrentów ale Notes 2 to album dwupłytowy więc jest
trochę za duży a mi się nie chce czekać. Wymienianie płyt w napędzie za każdym razem
jak chcę posłuchać muzy też jest kłopotliwe...

Ja używam free ripa bo ma wiele funkcji i jest za darmo, a na starym kompie używałem WMP 11, który dodawał możliwość zgrywania do różnych formatów. Wkładasz cd i nawet z opcji wyświetlanych po odczycie możesz wybrać "kopiuj z dysku cd"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ( teraz ja )
pendrive myflsh firmy a-data
po 1 roku przestaje działać nie moge skopiować na niego 700 MB bo.. staje na 99% i nic...
co robić ?

( sporóbuje znaleść rachunek aby oddać go w reklamacje)
ale jak nie znajde to co radzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu kupiłem laptopa o poniższej specyfikcji:

AMD Athlon x2 QL64 2,1 GHz

3 GB Ram

Ati HD4570

W każdym razie mam problem dotyczącym tylko RAMu. Otóż pisze, że mam ok 2,8 GB (system te 0,2 wykorzystuje?) oraz że dostępne są tylko 1,9 GB. Jak to zmienić? I jakim programem sprawdzić ile pamięci jest dostępne itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 19:58, Hartus napisał:

W każdym razie mam problem dotyczącym tylko RAMu. Otóż pisze, że mam ok 2,8 GB (system
te 0,2 wykorzystuje?) oraz że dostępne są tylko 1,9 GB. Jak to zmienić? I jakim programem
sprawdzić ile pamięci jest dostępne itp?

Pewnie resztę zżera karta graficzna, która sobie używam RAMu jak VRAMu :P
Na stacjonarce poleciłbym ci CPU-Z, ale nie wiem, czy pokaże ci na lapku, gdzie się podział ten gigabajt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 19:58, Hartus napisał:

W sierpniu kupiłem laptopa o poniższej specyfikcji:

AMD Athlon x2 QL64 2,1 GHz

3 GB Ram

Ati HD4570

W każdym razie mam problem dotyczącym tylko RAMu. Otóż pisze, że mam ok 2,8 GB (system
te 0,2 wykorzystuje?) oraz że dostępne są tylko 1,9 GB. Jak to zmienić? I jakim programem
sprawdzić ile pamięci jest dostępne itp?

Zobacz w menadzerze zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 20:57, szypek26 napisał:

> W każdym razie mam problem dotyczącym tylko RAMu. Otóż pisze, że mam ok 2,8 GB (system

> te 0,2 wykorzystuje?) oraz że dostępne są tylko 1,9 GB. Jak to zmienić? I jakim
programem
> sprawdzić ile pamięci jest dostępne itp?
Pewnie resztę zżera karta graficzna, która sobie używam RAMu jak VRAMu :P
Na stacjonarce poleciłbym ci CPU-Z, ale nie wiem, czy pokaże ci na lapku, gdzie się podział
ten gigabajt ;)

A gdzie to pokazuje?

20090916221806

20090916221812

20090916221818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 22:18, Hartus napisał:

A gdzie to pokazuje?

Coś namieszałem, CPU-Z nie pokazuje co ile RAMu zużywa. Faktycznie menedżer zadań byłby lepszym pomysłem - kolega wyżej ma rację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 22:22, szypek26 napisał:

> A gdzie to pokazuje?
Coś namieszałem, CPU-Z nie pokazuje co ile RAMu zużywa. Faktycznie menedżer zadań byłby
lepszym pomysłem - kolega wyżej ma rację :P

Faktycznie, zużywane jest 1,14 GB pamięci... Mogę to jakoś zmienić?

20090916223230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 22:33, Hartus napisał:

Faktycznie, zużywane jest 1,14 GB pamięci... Mogę to jakoś zmienić?

Popatrz najpierw w usługach, co ci tyle zużywa i zastanów się czy możesz te aplikacje wywalić / przekonfigurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że wyłączając procesy i usługi zwolnię trochę ramu. Pytanie tylko co mogę wyłączyć, a co nie? I gdzie ustawić co ma się włączać przy starcie?

20090916232928

20090916232941

20090916232953

20090916233002

20090916233011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zasilacz poszedł, dałem do informatyka , też sprawdzał i nic. Będzie go wysyłał do naprawy, może będę miał szczęście i dadzą nowy :D

Ps. Dziwne to , że zasilacz poszedł, miał zabezpieczenia, oraz miałem listwę tą specjalną przeciwzwarciową .
Oraz cholernie boje się o pozostałe podzespoły czy nie zostały uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 10:35, Crew_900 napisał:

Ps. Dziwne to , że zasilacz poszedł, miał zabezpieczenia, oraz miałem listwę tą specjalną
przeciwzwarciową .

Czemu dziwne? To normalne, że w przypadku wysokiego napięcia najpierw pada zasilacz (a jak ten jest kiepskiej marki to przy okazji wszystkie inne części też). A że listwa nie podziałała, to też się zdarza.

Dnia 17.09.2009 o 10:35, Crew_900 napisał:

Oraz cholernie boje się o pozostałe podzespoły czy nie zostały uszkodzone

Miałeś Corsaira 650W? To pozostałym częściom nic się nie stało. Co jak co, ale Corsair ma w sobie dość filtrów, aby nawet w ekstremalnej sytuacji nie doprowadzić do uszkodzenia urządzeń podłączonych do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problema, kupiłem sobie ostatnio nowego PC

Gigabyte MA770-UD3
Phenom x2 550
Radeon HD 4870 1gb

I teraz często po jakis 4-5h grania w crysisa lub cokolwiek (nawet CoD4) komp sam mi się wyłącza. Zaniepokoiło mnie to więc ściągnąłem Hardware monitor i pokazały mi się takie temperatury. Co to jest TMPIN2, czy można to jakoś obniżyć? I czy zawsze będzie taka temperatura grafiki (screen jest robiony na pełnych obrotach wentylatora). Screen robiony po 10 minutach grania w crysisa przy średnio wysokich (z większością wysokich) ustawieniach (40-50fps).

20090917201522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że ten program jest przystosowany do współpracy z twoją płytą główną? sądząc po napięciach nie powinien działać (np z 12 volt korzystają dyski twarde, a ja tam u ciebie 5 widziałem). Z kolei przy 5 są ostro przesadzone.
ps nawet jak by zamienił 5 i 12 miejscami to i tak się nie będzie w dopusczalnym odchyleniu mieścić, takowe wynosi 5% wartości nominalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się