PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2009 o 10:06, S1G napisał:

/.../

Ja wprawdzie w innej sprawie, ale inaczej nie mogę.
Nie mógłbyś gdzieś w CDP zainterweniować, żeby w końcu zrobili coć ze swoją stroną, a konkretnie z forum? Nawet Ci na tamtym forum wypisać nic nie mogę, bo jak się zaloguję, to forum zgłasza bład.. albo daj jakić adres, to sam się poskarżę. Możesz wpisać się na moim gramsajcie...
Merci d''avance ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę zgadywał.... wchodzisz na forum, logujesz się, wywala na główną próbujesz z powrotem na forum i database error? Mam to od rana, i niestety nie mam "dojść" w cdprojekcie. Mogę co najwyżej mailem do w3w (czy jak tam ichtejszemu modowi) służyć, podał go jakiś czas temu na cdprojektowym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 21:01, S1G napisał:

Będę zgadywał.... wchodzisz na forum, logujesz się, wywala na główną próbujesz z powrotem
na forum i database error? Mam to od rana, i niestety nie mam "dojść" w cdprojekcie.
Mogę co najwyżej mailem do w3w (czy jak tam ichtejszemu modowi) służyć, podał go jakiś
czas temu na cdprojektowym forum

Mniej więcej tak, z tym, że ostatnio na forum wyswietla mi nawet listę wątków, dopiero, jak chce jakiś post zobaczyć, to wywala "database error".
Mnie już to znudziło...
P.S.
Znudziło i zaczynam rozrabiać. Bo ktoś nas olewa i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak skonfigurować ruter z komputerem stacjonarnym. Laptopa skonfigurowałem przez wi fi i wszystko działa ładnie, ale zwykłego kompa nie umiem. Kabel telefoniczny wsuwam do jedynego pasującego slota i nic się nie dzieje. Wpisywanie startowego adresu IP w wyszukiwarce nic nie daje. Czy mam zepsuta kartę sieciową czy źle konfiguruje ruter?

Nie wiem też czemu, ale na ikonce z połączeniami lokalnymi mam czerwony krzyżyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefoniczny? oto i problem, potrzebujesz kabla Ethernet (ma 6 żył, a telefoniczny tylko 4). Aczkolwiek wtyczka faktycznie podobna (a może nawet i identyczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym z moich napędów. Mam ASUS''a i Pioneera 115D bulk. Z tym ostatnim jest właśnie problem. ASUS działa bez problemu. Problem zaczął się kilka dni temu. Po każdym uruchomieniu systemu, wyskakuje dobrze wszystkim znana ikonka "znaleziono nowy sprzęt". Z opisu wynika, że chodzi o tego Pioneera (który miałby być potencjalnie znaleziony). Problem: W Moim Komputerze nie ma ikonki, która reprezentuje ten napęd, więc nie można odczytać z niego żadnej płyty CD/DVD. ASUS chodzi bez problemu. Co dziwniejsze, na Windowsie 7, wszystko działa OK, ale za to tam jest problem ze sterami do karty dźwiękowej, więc nie ma dźwięku.
I jeszcze jedno - w MK powstała dziwna ikonka reprezentująca dysk lokalny. Nie da się jej otworzyć oraz nijak na nią wpłynąć.
Da się coś z tym problemem zrobić?

Poniżej screen z MK. W ASUSie jest teraz płytka z Medivala II, a pozostałe to napędy wirtualne.

20091014095337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 09:53, Jackal-pl napisał:

za to tam jest problem ze sterami do karty dźwiękowej, więc
nie ma dźwięku.

Upewnij się, ostatnio było dużo aktualizacji dla sporej grupy kart muzycznych, nawet leniwy Asus zupdatował swoje wynalazki.

Dnia 14.10.2009 o 09:53, Jackal-pl napisał:

I jeszcze jedno - w MK powstała dziwna ikonka reprezentująca dysk lokalny. Nie da się
jej otworzyć oraz nijak na nią wpłynąć.
Da się coś z tym problemem zrobić?

Nie, to normalny efekt użycia złącza SATA. Ukryj ją i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 07:00, S1G napisał:

Telefoniczny? oto i problem, potrzebujesz kabla Ethernet (ma 6 żył, a telefoniczny tylko
4). Aczkolwiek wtyczka faktycznie podobna (a może nawet i identyczna).

Dzięki wielkie, rzyczywiście miałeś rację kabel pasuje, myslałem że ten kabel ma inny wtyk a okazuje się że to nieprawda. Ftyczka wchodzi równie łatwo ta od telefonu jak i ta z kabla Ethernet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj odinstalować i na nowo zainstalować (po uprzednim wyczyszczeniu rejestru po odinstalowywaniu) sterowniki od chipsetu. Jeśli nie pomoże, to spróbuj, jeśli masz taką możliwość, odinstalować SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 10:06, Aurelinus napisał:

> za to tam jest problem ze sterami do karty dźwiękowej, więc
> nie ma dźwięku.
Upewnij się, ostatnio było dużo aktualizacji dla sporej grupy kart muzycznych, nawet
leniwy Asus zupdatował swoje wynalazki.
> I jeszcze jedno - w MK powstała dziwna ikonka reprezentująca dysk lokalny. Nie da
się
> jej otworzyć oraz nijak na nią wpłynąć.
> Da się coś z tym problemem zrobić?
Nie, to normalny efekt użycia złącza SATA. Ukryj ją i tyle.



Wszystko jest na ATA.
Ściągłem sterowniki (@ soundblaster) z creative - ale podczas instalacji wyskakuje błąd: Upewnij się, że masz zainstalowaną kartę. Moja karta to SB Audigy SE.
Postaram się zainstalować sterowniki do mobo.
Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dobrej wersji? w przypadku creavite są inne sterowniki do modeli OEM (przeznaczone do sprzedaży z całym komputerem) a inne do RETAIL (tzw wersja pudełkowa, do sprzedaży "luzem")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 10:59, S1G napisał:

Do dobrej wersji? w przypadku creavite są inne sterowniki do modeli OEM (przeznaczone
do sprzedaży z całym komputerem) a inne do RETAIL (tzw wersja pudełkowa, do sprzedaży
"luzem")


http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&subCatID=205&prodID=8984&prodName=Sound%20Blaster%20Audigy%20DE%20%28SE%29&subCatName=Audigy&CatName=Sound+Blaster

Lepszej na liście nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na szybko: właśnie przyszła do mnie nowiutka nagrywarka, ale jest dosłownie lodowata (bo i na dworze jest lodowato zimno) i mam wątpliwości czy mogę ją w takim stanie spokojnie zamontować, czy też powinienem dać sobie nieco czasu i poczekać aż troche się temperatura wyrówna, żeby nic się nie uszkodziło przy uruchomieniu?

I drugie pytanie: to jest mój pierwszy napęd ze złączem SATA (dotychczas korzystałem z IDE), mam odpowiednie przejściówki do zasilacza żeby to podłączyć, ale co mni się w oczy rzuciło to brak przełączników master/slave ze zworką tradycyjnych dla napędów pod IDE - czy w takim razie przy instalacji sprzętu nie należy jeszcze czegoś ustawić żeby wszystko działało git? HDD mam pod SATA, więc razem będą 2 urządzenia pod tym typem złącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:41, Azvar napisał:

Mam takie pytanie na szybko: właśnie przyszła do mnie nowiutka nagrywarka, ale jest dosłownie
lodowata (bo i na dworze jest lodowato zimno) i mam wątpliwości czy mogę ją w takim stanie
spokojnie zamontować, czy też powinienem dać sobie nieco czasu i poczekać aż troche się
temperatura wyrówna, żeby nic się nie uszkodziło przy uruchomieniu?

I drugie pytanie: to jest mój pierwszy napęd ze złączem SATA (dotychczas korzystałem
z IDE), mam odpowiednie przejściówki do zasilacza żeby to podłączyć, ale co mni się w
oczy rzuciło to brak przełączników master/slave ze zworką tradycyjnych dla napędów pod
IDE - czy w takim razie przy instalacji sprzętu nie należy jeszcze czegoś ustawić żeby
wszystko działało git? HDD mam pod SATA, więc razem będą 2 urządzenia pod tym typem złącza.


Odczekaj az temperatury sie ustabilizuja. W srodku jest elektronika, ktora nie lubi wody a ta powstanie.
Poprostu sprzet sie spoci.

Co do sata, to podlacz normalnie do kontrolera i wlacz komputer. Bios powinien wykryc nowe urzadzenie pod sata i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:51, Misquamaqus napisał:

Odczekaj az temperatury sie ustabilizuja. W srodku jest elektronika, ktora nie lubi wody
a ta powstanie.
Poprostu sprzet sie spoci.


Ok, dzięki wam, wstrzymam się do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 18:53, Azvar napisał:

Ok, dzięki wam, wstrzymam się do jutra :)


Wystarczy poczekac dwie godzinki.
Jak stwierdzisz, ze w srodku jest tak jak na zewnatrz, to smialo mozna montowac naped.
Wystarczy wlozyc plytke do 3/4 i ja po paru minutach wyciagnac. Jak bedzie zimna, to w srodku tez bedzie zimno i wtedy trzeba jeszcze poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeee w końcu dostałem naprawiony zasilacz.
Jak tylko podłączyłem go i kabelek od niego podłączyłem do listwy w której mi walnął, znów mi walnął :| Ale było widać iskrę oraz takie pierdnięcie, ale na szczęście podłączyłem do innej i działa :D
Listwa była winna temu LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:10, Crew_900 napisał:

Jeee w końcu dostałem naprawiony zasilacz.
Jak tylko podłączyłem go i kabelek od niego podłączyłem do listwy w której mi walnął,
znów mi walnął :| Ale było widać iskrę oraz takie pierdnięcie, ale na szczęście podłączyłem
do innej i działa :D
Listwa była winna temu LOL


Pierdniecie ? :))))).
Wywal ta listwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się