PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

tak :) zdejmujesz wiatrak ktory masz dotej pory :) wycierasz paste termoprzewodzaca ktora masz na prosku i nakladasz cienka warstwe nowej pasty :) nastepnie zakladasz nowe chlodzeni (to jest bardzo proste) i co najwazniejsze koniecznie przypinasz zasilanie chlodzenia do plyty czasami sie o tym zapomina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a taka pasta jest w zestawie? czy trzeba kupic osobno? hmmm czyli kabelek od starego wiatraczka przypiac do tego nowego? jej ale ja ciemny jestem :D ale kazdy kiedys zaczynal a ja nie chce spalic procka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kabelek jest w nowym wiatraku :) stary wiatrak bierzesz i chowasz do pudelka ;) pasta termoprzewodzaca zazwyczaj niewchodi w sklad pakietu - zawsze mozesz sie zapytac sprzedawcy o nia :) ja polecam zesrebrem - ma lepsze parametry przewodzenia ciepla od zwyklej i nie jest jakos horendalnie droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra :)
oczywiscie ze bedzie dobry :) jest to wiartak praktycznie nieslyszalny (u mnie kreci sie z predkoscia ok 2100 obrotow) i chlodzi wysmienicie :)a do tego fajnie wyglada ;) ma jeden mankament - jest ciezki :D komputer wyraznie bedzie trudniejszy do przenoszenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no problemo :) pamietaj by podlaczyc zasilanie :) szczegol a jednak wiele zmienia :) a o procka sie nie boj :) pentium 4 maja wbudowany mechanizm zabezpiezajacy je przed przegrzaniem :) po prostu sie wylacza komp w trybie awaryjnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche popieprzyłem sobie w kompie i chciałbym to cofnąc robiąc przywracanie systemu.Wiecie oco mi chodzi chce doprowadzic komputer do takiego stanu jak był wczoraj ale niewiem gdzie jest ta opcja może mi ktos powiedziec gdzie to znajde Pomocy PLS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 10:05, morthi napisał:

menu start -> wszystkie programy -> akcesoria -> narzedzia systemowe -> przywracanie
systemu :)



DZięki juz włąsnie jestem po przywracaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D gratuluje :) a wracajac do Twoich problemow :) SP2 to bardzo dobry pomysl :) zainstaluj i sciagnij wszystkie updaty ) a komputer na pewno bedzie dzialal lepiej i gierki tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 10:20, morthi napisał:

:D gratuluje :) a wracajac do Twoich problemow :) SP2 to bardzo dobry pomysl :) zainstaluj
i sciagnij wszystkie updaty ) a komputer na pewno bedzie dzialal lepiej i gierki tez :)



Dobra zrobie to.Tylko jak ostatnio instalowałe SP to jakiś błądy był:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takiego drugiego starszego kompa. Po zainstalowaniu Windowsa uruchamia się tylko raz. Drugi już nie da rady. A w dodatku zaczęło mi pisać CPU unworkable czy coś takiego. Czemu może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam następujący problem:
Dzisiaj oddałem kompa na wymiane części ramy , procek , grafika i płytka główna po powrocie do domu sformatowałem kompa i odpalilem i nagle patrze daje mój komputer widze tylko dyskietkę i cd rom a nie widzę dvd romu a świecą się na nim diody kiedy wkładam i wyjmuję płytę i nie wiem co jest grane :/ proszę o odpowiedź tutaj lub lepiej o kontakt na gadu gadu 3984864. POMOCY! :(
p.s dopiero co sobie kupiłem TES4 Oblivion a on jest na dvd... strasznie mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze kabel ide jest uszkodzony, albo masz zle ustawione zworki - jesli 2 urzadzenia sa pod jednym kablem jedno musi byc na mastera drogia na slave, a jesli urzadzenie jest samo to albo na cable select albo master

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 18:32, Łuk4s2 napisał:

moze kabel ide jest uszkodzony, albo masz zle ustawione zworki - jesli 2 urzadzenia sa pod
jednym kablem jedno musi byc na mastera drogia na slave, a jesli urzadzenie jest samo to albo
na cable select albo master

no wlasnie jest na jednym kablu dyskietka dvd room i cd room no mow mi tak dalej master a drugie na slave ? ale co to dokladnie znaczy co to jest ten master ? a co slave ? sory ja laik :( w koncu od tego forum prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 napędy dyskietek mają osobny kabelek, i napewno na jednym z cd/dvd nie są (chociaż jak by sie ktoś uparł, to gniazdko chyba takie same) pozatym master/slave oznacza że master zarządza transmijsją, a slave sie dostosowuje. tak wiec jesli masz tylko jedno urządzenie to ustaw je na master, jesli 2 na jedym kablu to jedno master drugie slave (to pracują w różnych trybach np ata 100 i ata 133 to szybsze dostosuje sie do wolniejszego). generalnie nie ma wiekszego znaczenia co jest master a co slave (urządzienie master będzie miało pierszeństwo w przydziale literek przez windowsa), ale niektóre nagrywarki wymagają secondary slave. są też na płycie 2 (albo i jak dodatkowy konloler jest)gniazda do podpiecia taśm sprawdz w instrukcji do płyty głównej które jest primary a które secondary (znowu równie i "równiejsze"), zwykle podpina sie dysk(i) do primary a napędy optyczne do secondary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mały uparagde, niektóre nagrywarki wymagają secondary master (ale tylko do flaschowania biosu, co zresztą każdy będzie musiał wcześniej czy później zrobić bo nowsze wersje biosu potrafią obsłużyć wiecej płyt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 16:59, Blackhand napisał:

> Wejdź przez benchmark na station drivers !
Tam są tylko dla kart PCI :/.

Wiesz ten servis się trudno obsługuje, wiec się nie dzwię, że nie znalazłeś ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czym wyczyścić kompa z niepotrzebnych i nieużywanych plików ? bo w folderze WINDOWS jest pełno syfu z gier i programów które już dawno usunąłem ale tam to zostało ;|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się