PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

eeeeeeeeeee, mam dosyć spory problem. Laptop mojej mamy, tam jest taki napęd gdzie się płyty wsuwa. Miałem inteligentny pomysł żeby wsadzić tam taką małą płytkę CD ze sterownikami do telefonu...... i nie moge jej teraz wyciagnac. Skubana nie chciala wejsc do srodka, komputer jej nie wykrywal. Lapek teraz wariuje, same wciskaja sie te kontrolki od podglasniania i sciszania itd. jak tą płytkę wyciągnąć? nie mówcie mi, ze trzeba laptopa rozkręcać bo ja się pochlastam chyba, nigdy tego nie robiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 15:09, Pernia napisał:

Problem w tym, że to wyglada tak... srednio mi teraz to smiechu bo to laptop z pracy
:S


Do dziurki nr 4 wsadz igle lub cos podobnego (zapalek nie pchaj, bo peknie izostanie).
Tam powinna byc blokada klapki napedu.
Bedzie slychac cyk jak sie zwolni.
Potem recznie trzeba wyciagnac tacke z napedu.
Rob to ostroznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś natrafić na taki plastikowy przycisk. Musisz go wtedy mocno nacisnąć. Oj, boże ale żeś zrobił. Przesrana sytuacja trochę. Jak już nie będziesz miał pomysłów to oddaj go do serwisu... Zapłacisz z własnej łapki bo chyba mama nie da kasy na naprawę... Człowiek uczy się na błędach. Pamiętam jak kiedyś popękaną płytkę wsadziłem do napędu. Był do wyrzucenia. I w twoim przypadku może być tak, że napęd uszkodzony... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 13:52, Phobos_s napisał:

> Może ktoś pomóc?

Spotkałem się kiedyś z podobnym przypadkiem.
Spróbuj ściągnąć najnowsze stery (i Realtek media player jesli masz AC97).
Oczywiście najpierw odinstaluj te stare.
Potem będziesz musiał znów pobawić się we wtykanie i słuchanie czy wszystko działa :)

Może to pomoże...



Wystarczyło odinstalować stery i zainstalować nowe ze płyty od mobo. Na razie działa :PP

Jeszcze jedno, taki dosyć dziwny problem. Komputer, a raczej system nie chce się wyłączyć. Po naciśnięciu "zamknij" cały czas pisze zamykanie systemu. Zostawiłem go tak na 5 min, ale po tym czasie pisało dalej to samo. Wyłączyłem na twardo. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 13:37, ziptofaf napisał:

Eeee, ale kondensator można wymienić. Nie trzeba kupować od razu nowej płyty głównej.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221090.html


Trudno mi powiedzieć, czy poszedł tylko ten jeden kondensator czy może coś jeszcze. Dla pewności jednak zainwestowałem w nową płytę Gigabyte GA-M720-US3 i poskładałem wszystko. Jak do tej pory jest ok ;)

Dnia 04.08.2010 o 13:37, ziptofaf napisał:

> Będę musiał kupić nową i na niej aktywować Win7 oem - mam nadzieję, że nie będzie
problemu.
Będzie, bo to zasadniczo niemożliwe i nielegalne. Fakt, że w praktyce wystarczy zadzwonić
do Microsoftu (zamiast standardowej aktywacji przez internet) i zazwyczaj się udaje.


Taaaa, już panowie w niebieskich mundurkach przyjadą i zgarną zarówno mnie (wydałem 400zł na system ze swojej kieszeni - poważnie) jak i sąsiada (wydał 0 zł i ma lewy aktywator)... Nie dajmy się zwariować ;)
Zaś aktywacja przebiegła pomyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w Fallouta 3 nagle gra się zacina komputer przestaje na cokolwiek reagować. Reset nie działa....nic. Musze odłączać listwę. Skąd ten problem. Myślałem, że może się grzeje. Zdjąłem obudowę z jednej strony. Ale nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: ostatnimi czasy podczas grania bardzo często ekran nagle robi się czarny, właściwie sam monitor się wyłącza do tzw. trybu czuwania (jak w momencie kiedy wyłącza się komputer, a dioda od monitora przestaje świecić a zaczyna mrugać). Jeszcze przez kilka sekund słyszę odgłosy gry, w którą grałem, muzykę itd, ale po chwili i one się zawieszają, stają w miejscu.
I wtedy pozostaje tylko reset.
Kiedyś grałem w oba KOTORy oraz w ME przez dość długi czas i problemu nie było. Teraz w Starcrafcie 2 zaczęło się to zdarzać, że tak powiem, niebezpiecznie często. I co być może ważne: im wyższe ustawiam opcje graficzne, tym częściej się do zdarza.
Dotychczas myślałem, że to tylko SC2 tak się krzaczy, ale niestety odpaliłem ME2 i tak po około pół godziny grania (tak pi razy oko) również miałem to samo, jak na razie tylko raz. A kiedyś grałem w tą grę bez problemu.

I teraz tak, komputer nieco odkurzyłem, ale efektów żadnych. Jak siedzę na pulpicie czy w sieci (jak np. teraz :-)), również nic się nie dzieje. Tylko w grach, przede wszystkim w SC2 chociaż pogram jeszcze trochę w ME2 i jeśli zawiesi mi się po raz drugi, to kicha. W ostatnich latach najwięcej grałem w WoWa i tam problemów nie miałem żadnych, ale wiadomo że WoW nie wymaga od PC zbyt wiele (chyba że w Dalaranie :-)) więc ciężko mi coś ocenić na tej podstawie.

W każdym razie z czego to może wynikać ? Karta graficzna za bardzo się przegrzewa ?
Aha, mam Radeona HD 3850, więc może samo to jest problemem. :-) Lub sterowniki doń.
Z góry dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlacz HWM i GPU-Z na czas gry, zeby zapisywaly loga z temperaturami, zminimalizuj podaj najwyzsze temp. procesora, plyty i przede wszystkim karty grafiki. Jesli znika obraz, ale komputer dalej pracuje (slyszysz dzwiek), podejrzewalbym, ze karta sie przegrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 18:16, kuba9876543210 napisał:

Wlacz HWM i GPU-Z na czas gry, zeby zapisywaly loga z temperaturami, zminimalizuj podaj
najwyzsze temp. procesora, plyty i przede wszystkim karty grafiki. Jesli znika obraz,
ale komputer dalej pracuje (slyszysz dzwiek), podejrzewalbym, ze karta sie przegrzewa.


OK, chciałbym powiedzieć niczym Husky "No, i never go outside..." :-D, ale niestety muszę. :-P
W każdym razie programy pobrane i jak tylko uzyskam jako takie dane, zamieszczę je tutaj i może jakiś ekspert oceni. ;-)
Dzięki wielkie i cya around.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 18:16, kuba9876543210 napisał:

Wlacz HWM i GPU-Z na czas gry, zeby zapisywaly loga z temperaturami, zminimalizuj podaj
najwyzsze temp. procesora, plyty i przede wszystkim karty grafiki. Jesli znika obraz,
ale komputer dalej pracuje (slyszysz dzwiek), podejrzewalbym, ze karta sie przegrzewa.



A więc tak, zamieszczam obrazek, na którym udało mi się zarejestrować najwyższą temperaturę GPU, ale jako że po zminimalizowaniu gry temperatura z marszu nieznacznie spada, najwyższa odnotowana przez GPU-Z to 91 stopni. A to już prawie temperatura wrzenia. :-)
Kiedy nie gram (czyli np. teraz) temperatura jest taka jak standardowo u pasywnych Radeonów czyli 57-58 C, ale po włączeniu gry (w tym przypadku SC2) od razu wzrasta do 65-70 i potem tak jak widać na załączonym obrazku.

Co do HWM, to nie wiem jak tam się zapisuje log, ale z trzech temperatur jakie są tam pokazywane dla GPU ten pierwszy jest identyczny jak u GPU, a z pozostałych dwóch ten ostatni utrzymywał się na poziomie ok. 85 stopni przez cały czas od chwilkę po włączeniu gry.
W sumie dopiero teraz pomyślałem żeby zrobić screenshota z HWM, żeby były pokazane pozostałe temperatury (w tym CPU), ale zrobię to następnym razem. :-)
Także jakoś tak to wygląda.

20100807194902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie bardzo często po starcie systemu uruchamia się u mnie program '''' chkdsk '''' - tak jakbym cały czas miał jakieś błędy na jednej z partycji, skanowanie dotyczy z reguły tylko jednej partycji. Skanowałem system antywirusem, ale poważniejszych zagrożeń nie zauważyłem - może reinstalacja systemu pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Dann - mam bardzo podobny problem, a zaczął się on tak mniej więcej od zainstalowania właśnie Starcrafta 2 :|. Z tym, że mój komputer zawiesza się po około 30 minutach niezależnie od tego czy gram, czy siedzę na necie. To jest w tym najciekawsze. Przeczyściłem komputer dosadnie i teraz mam dobre temperatury, np teraz w Speed Fanie sprawdzane:

Temp1 39C
Temp2 45C
Temp3 39C
HD0 40C
Core 20C

Natomiast wiem, że za kilkanaście minut znowu mi się zawiesi i znowu będzie potrzebny reset :///. Przed chwilą zresetowałem go, wlaczyłem przeglądarkę internetową i 3 strony i... od razu się zawiesił :|.

Co tu kurde zrobić? :/ Kupić jakies chłodzenie czy z poziomu systemu i własnych możliwości da sięcoś z tym zrobić? SMART dysku wychodzi mi bardzo dobrze, co też sprawdzałem. Nie robiłem testu pamięci jeszcze. Otworzyłem teraz całe pudło i zostawiłem go otwartego, żeby miał więcej możliwości chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 17:44, Dann napisał:

Teraz w Starcrafcie 2 zaczęło się to zdarzać, że tak powiem, niebezpiecznie często. I co być
może ważne: im wyższe ustawiam opcje graficzne, tym częściej się do zdarza.


Być może winowajcą jest właśnie StarCraft 2. Jak pewnie wiesz w sieci niedawno pojawiły się informacje (a sam Blizzard je potwierdził), że gra może doprowadzić do uszkodzenie karty graficznej. Nie u wszystkich rzecz jasna, ale jak u kogoś obroty wentylatorów na karcie nie są wystarczające to już wówczas może się źle skończyć. Ja osobiście obstawiam że to karta jest źródłem problemów. Jak masz jakiegoś kumpla który by Ci użyczył grafikę na kilka godzin to mógłbyś się upewnić czy tak jest w rzeczywistości.
A tak w ogóle to karta jest na gwarancji i gdzie ją kupowałeś? Sam miałem z rok temu podobny problem (sprzęt kupiłem w komputroniku) i powiedziałem sprzedawcy że coś jest nie tak i że podejrzewam grafikę, ale chce się upewnić żeby niepotrzebnie nie wysyłać do serwisu. Ten poszedł mi na rękę i pod zastaw mojej karty wydal mi zastępczą sprawdzenia. Oczywiście na tej już problemów nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 20:52, mystek86 napisał:

#Dann - mam bardzo podobny problem, a zaczął się on tak mniej więcej od zainstalowania
właśnie Starcrafta 2 :|. Z tym, że mój komputer zawiesza się po około 30 minutach niezależnie
od tego czy gram, czy siedzę na necie. To jest w tym najciekawsze.

...

Co tu kurde zrobić? :/ Kupić jakies chłodzenie czy z poziomu systemu i własnych możliwości
da sięcoś z tym zrobić? SMART dysku wychodzi mi bardzo dobrze, co też sprawdzałem. Nie
robiłem testu pamięci jeszcze. Otworzyłem teraz całe pudło i zostawiłem go otwartego,
żeby miał więcej możliwości chłodzenia.


A jesteś pewien że chodzi o samą temperaturę ?
Ja oddałem płytę główną na gwarancji, bo zawsze po włączeniu PC średnio po 15-20 min. wszystko się zawieszało. Tylko nie tak, że czarny ekran czy coś, tylko po prostu jak było tak stawało w miejscu, czasem jeszcze w trakcie ładowania Windowsa, czasem po 20 minutach. Okazało się, że płyta główna po roku użytkowania padła i była do lutowania. ;-)
Także proponuję zawieźć PC do jakiegoś serwisu i spytać o poradę. Nawet jeśli to faktycznie wina chłodzenia, coś musi tą wysoką temperaturę powodować. Tak samo jak u mnie.
Strzelam, że to coś z grafiką, ale niestety ja nie mam możliwości jej wymiany poza zakupem nowej. Jak się wkurzę, to oddam całe pudło do serwisu i niech gość pogra sobie w Starcrafta 2 jakiś czas, a jak i jemu wyskoczy black screen z kilka razy to może powie mi WTF is going on. :-(


@ dave03

Dnia 07.08.2010 o 20:52, mystek86 napisał:

Być może winowajcą jest właśnie StarCraft 2. ...


Też o tym słyszałem i szczerze mówiąc zastanawiam się czy tak właśnie nie jest. Jeśli tak, to way to go Blizzard. :-(
Niestety nie mam nikogo, kto mógłby mi pożyczyć kartę graficznej. Musiałbym kupić jakiegoś powiedzmy GF 250 GTS (tak jak poradził mi ktoś na tym forum) i wtedy sprawdzić raz jeszcze. Albo zrobię to co opisałem powyżej, czyli oddam cały ten złom do serwisu raz jeszcze i niech gość sobie pogra w SC2 z godzinkę lub dwie na detalach powiedzmy medium :-). Nie musi wcale być High, o Ultra nie wspominając.
Pomyślimy. W każdy razie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

BTW, dlaczego karty ATI tak bardzo się grzeją w porównaniu do GeForce''ów ? Taki wspomniany 250 GTS: 46 stopnie passive, w stresie 60-65. Radeony średnio 5-10 stopni więcej na wstępie. Wiem jedno: jako gracz nie chcę mieć już nic wspólnego z kartami ATI. Może są dobre do prac biurowych, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewnie dosc prosty, ale bardzo denerwujacy mnie problem, otoz:
-Mam glosniki 5:1.
Na youtube i innych stronach* dzialaja tylko 2 FL i FR

*wyjatkiem jest WMP, gdzie dzialaja w porzadku wszystkie glosniki, wraz z basem.
Jakies propozycje co moze byc nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się