PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy jeśli przez przypadek wyłamałem druciki od wtyczki SATA na płycie głównej (na te druciki taki plastik jest nałożony, żeby łatwo można było kabel od dysku wsadzić) to nic się nie stanie? Chodzi o druciki na wejściu, które nie jest używane.

I jeszcze coś. Nie pojawia mi się ikonka głośniczka na pasku zadań. I nie mogę jej też włączyć ręcznie w dostosowywaniu ikon (po prostu opcja jest przygaszona). Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z powyzszych sprawdzone, jutro bede probowal zmieniac podzespoly, zobaczymy co tego wyjdzie. Komputer nie piszczy, tak jakby chodzil, tylko monitor nic nie wyswietla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Czy to dokładnie do tego tematu , ale jakoś innego nie mogłem znaleźć ,a nowego nie będę zakładał

Pytanie takie : Czy jest jakiś sposób by zamienić format pliku WMV itp na AVI?
Jakoś tam próbowałem , ale mi nie wyszło
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz skorzystać z konwertera. Gorąco polecam SUPER CONVERTER (taka jego nazwa). Obsługuje on KAŻDY TYP PLIKU ( w sensie muzyka/video) i na każdy można go przerobić. Jest całkowicie darmowy, a i nie jeden płatny ma sporo mniejsze możliwości.
Poszukaj w guglach wpisując SUPER CONVERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos z Was pomoc ?

Mam problem.
Włączając grę Tom Clancy''s H.A.W.X nie mogę uruchomić grę, najpierw ten filmik leci cały co w ogóle nie mogę ominąć przyciskiem Esc. Zawsze bez problemu,a po filmiku czarny ekran sie robi i nie przenosi mnie do menu.
Wczoraj grałem i nie było problemu, wcześniej miałem tak z Two Worlds II, co jak włącza sie grę tez filmiku nie mogę ominąć wcześniej i teraz, muszę odczekać cały i dopiero menu.

Jak uruchomiłem Tom Clancy''s to jak wszedłem w menadżera zadań to zauważyłem ze w trakcie taki proces avp.exe miało 70 a zużycie procesora 70%.

Ostatnio instalowałem najnowsze sterowniki 11.2 do Radeona 5850. A dzis rano robiłem pełne skanowanie komputera.

Gdzie lezy wina? Prosze o pomoc
Kilka dni temu próbowałem to zrobic w tym temacie i temperatury miałem wporzadku doradzałem sie kilku osób.

Czyzby potrzebny jest format kompa, komp nowy od kwietnia tamtego roku.
Antywirus Kaspersky Internet Security

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 09:54, karolekx23x napisał:

Jak uruchomiłem Tom Clancy''s to jak wszedłem w menadżera zadań to zauważyłem ze w trakcie
taki proces avp.exe miało 70 a zużycie procesora 70%.


Nie miałeś wcześniej jakiegoś innego antywirusa zainstalowanego przed Kasperskym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z punkbuster. Nie wiedziałem gdzie to napisać, ale myślę, że to najlepszy temat do tego.
Zacząłem grać od wczoraj w Battlefielda 2. Pogram z 3 minuty i Kicked by punkbuster. Aktualizowałem go kilka razy, przeinstalowałem też kilka razy i nic. Tam w komunikacie pisało coś Out of file/memory coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:05, Phobos_s napisał:

> Jak uruchomiłem Tom Clancy''s to jak wszedłem w menadżera zadań to zauważyłem ze
w trakcie
> taki proces avp.exe miało 70 a zużycie procesora 70%.

Nie miałeś wcześniej jakiegoś innego antywirusa zainstalowanego przed Kasperskym?


Od kupna i zaraz zakupiłem licencje na rok. Innego nie miałem tylko tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem (:P) z nagrywarką DVD. Wczoraj nagrywałem za pomocą Nero dwuwarstwową płytkę DVD. Wszystko szło sprawnie do czasu weryfikacji. Po wyskoczeniu kilku błędów nagrywanie automatycznie zatrzymało się. Spróbowałem nagrać drugi raz tę samą zawartość na inną płytę. Owszem nagrywanie wystartowało, tyle że zaczęło wypalać się z prędkością 1x (a nie 8x, jak ustawiłem wcześniej). Całość nagrywania trwało ponad godzinę... Od tamtego czasu, jaką płytę bym nie wsadził do nagrywania, cały czas wypala się z prędkością 1x, czasem 2x.

Ponadto, gdy chcę odtworzyć jakiś film DVD na kompie, wszystko chodzi jakby w zwolnionym tempie. Obraz ciągle klatkuje, a zamiast dźwięku słyszę trzaski, zgrzyty i inne szumy.

Jakiś czas temu miałem podobny problem. Wtedy wystarczyła aktualizacja firmware nagrywarki. Teraz po aktualizacji nie zmienia się nic.

Napęd to Samsung SH-S202N.

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze stroną kwejk.pl. Znajomi polecili, przeglądałem na laptopie siostry, ale u mnie nie działa, nie wyświetlają się obrazki jest tam tylko aktywny link `Obrazek`. Dodam że inne strony jak demotywatory, mistrzowie itp. otwierają mi się bez problemu. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Ewentualnie może jakieś wtyczki albo czegoś brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wam mam problem :/
Od paru dni jest problem z moim internetem:

jakiś czas temu kupiłem sobie routera tp-link było ok... używalem go z 2-gim PC z neta szło jak z kabla.. zero problemu
teraz do PC 1, kupiłem wifi na PCI tp-link jakaś za 35 zł z antenką karta bezprzewodowa aby się ładnie łączyła z routerem... przez pierwsze dni było ok... a teraz nie wiem co.. ale widzę jaki mam słaby sygnał.. słaby/dobry ... a ściagnie z neta jest praktycznie niemożliwe... plik 500mb ... 4 godziny (!) - 20 KB-40 KB/s
odległość od: wifi - router to niespełna 10m ba nawet 7m podejrzewam .

Co jest ?! czy ta karta co kupiłem jest słabsza niż taka zwykła dodawana do płyty ITX ?!

Nie wiem czy to wina neta ale... jak słucham muzyki przez OPEN FM, i wł grę jakaś... to po kilkunastu sekundach.. muza się wył... przełączam na pulpik i widzę buforowanie.... kilka sekund później ... muza gra.. przełączam znów na grę... kilkanaście sekund później... muzy nie ma i tak w kółko macieju.... czasami mi się uda i se słucham przez kilkanaście minut..... :/:/:/

ktoś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kartka graficzna i zasilacz działa na innym PC, wyświetlacz funkcyjny w mobo wyświetla błędy które w instrukcji opisane są jako problemy z RAMem.
Oficjalnie RAM nie jest kompatybilny z tą płytą (nie ma go w spisie na stronie producenta) także może to w tym problem? Ale to chyba wcale by się komp nie uruchomił, a tu pochodził ze 2 dni, i nagle by tak zdechł?
Nie mam jak sprawdzić RAMu bo w starym kompie mam DDR2, a nie mam zadnego znajomego z PC''tem :/

Zostaje mi chyba tylko kupno oficjalnie wspieranych modułów pamięci, a te pójdą na sprzedaż bo zwrotu mi raczej nie przyjmą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś w Windows 7 taka opcja, żeby ustawić domyślne programy odtwarzające do poszczególnych plików? Bo ogólnie do filmów używam VLC, a do myzyki foobara, a dziś pierwszy raz uruchomiłem coś w WMP i musiało mi skonfigurować i teraz wszystko się chce uruchamiać w WMP. Nawet po tym, jak kliknąłem prawym i wybrałem z listy taki program i zaznaczyłem, żeby był zawsze używany do danego rodzaju plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 20:54, barth89 napisał:

Czy jest gdzieś w Windows 7 taka opcja, żeby ustawić domyślne programy odtwarzające do
poszczególnych plików? Bo ogólnie do filmów używam VLC, a do myzyki foobara, a dziś pierwszy
raz uruchomiłem coś w WMP i musiało mi skonfigurować i teraz wszystko się chce uruchamiać
w WMP. Nawet po tym, jak kliknąłem prawym i wybrałem z listy taki program i zaznaczyłem,
żeby był zawsze używany do danego rodzaju plików.


Jest Start=>Wszystkie programy=>Programy domyślne a dalej sobie chyba poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 21:41, Nufiko napisał:

Jest Start=>Wszystkie programy=>Programy domyślne a dalej sobie chyba poradzisz.


o tak, normalnie utopia w tym temacie :P Thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odswieze raz jeszcze swoj problem, zanioslem ram do sklepu, sprawdzili mi na miejscu I dzialaja kosci bez problemu. Polecili mi przyniesc mobo do sprawdzenia. Zaszedlem jednak do domu I wlozylem kosci w celu ostatecznego sprawdzianu.
O dziwo komputer sie uruchomil bez problemu. Uruchomilem orthosa na standardowych zegarach, I chyba wiem w czym problem. Xigmatek achilles ktorego mam wlasnie zalozonego na cpu ma dziwnie poprzestawiane hestpipy ktore stykaja sie z procesorem, I z tego co czytam w internecie nie da sie chlodzenia ustawic tak aby przylegalo idealnie. Zwlacza u mnie gdyz mam duze chlodzenie sekcji zasilania, I nie da sie go przesunac ani na milimetr.
Komputer zawiesil sie po 3ch minutach testu w orthosie, mimo iz hardware monitor pokazywal 35 stopni, bios pokazuje juz prawie 50 w idle, takze to raczej wina chlodzenia cpu.

Poleccie mi jakies "nieduze" aczkolwiek wydajne chlodzenie cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 17:02, matis9988 napisał:

Czy taka temperatura procesora jest poprawna, bo coś mi się wydaje, że za wysoka?


Jeśli chodzi o to czy możliwa to tak możliwa, jeśli chodzi o normę to jest za wysoka. Wyczyść chłodzenie z kurzu i sprawdź czy jest dobrze zamocowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się