PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Najwyraźniej napęd już dogorywa. Koszt nowego nie jest duży, więc nie masz się co zastanawiać.
A swoją drogą co to za płyty po 99 groszy? Bo ja w zwykłym sklepie kupuję płyty np. Sony, TDK po 1 zł (plusy i minusy), a Verbatimy po 1,10 lub 1,20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączam FF myszka nagle przestaje reagować na PPM. Wszędzie indziej działa, ale w Firefoxie nie. Przeglądarka reaguje na kombinacje klawiszy, enter itd - tylko PPM nie działa.
Przeinstalowanie FF nic nie dało, avast i kaspersky nie wykryły żadnych wirusów. Wyczyściłem wszystko CCleanerem i póki co zainstalowałem Opere, ale wolę korzystać z FF, więc... wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Przerzucam posta tutaj, gdyż:
1. Na operze również mysz zaczyna "wariować"
2. Nie mogę włączać folderów z pulpitu poprzez klikniecie myszką (nie da się ich zaznaczyć myszą) - działa tylko dolny pasek
3. Po chwili wszystko się wiesza. Gdy daje reset, komputer nie uruchamia się ponownie, trzeba go wyłączyć z prądu i włączać jeszcze raz. Po kilku minutach od ponownego włączenia komputera wszystko zaczyna działać przez kilka(naście) minut - dzięki temu piszę tego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż starłem się kupić takie najzwyklejsze. A 0.99 to przeciez już 1 zł. :D Wcześniej kupiłem jakieś droższe, ale też nie czytało. Tak, więc pora udać się na zakup nowego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mój problem powrócił, teraz w ogóle komp nie widzi starego dysku, oba podłączone na sata. W biosie ja widać w menadżerze urządzeń także ale nie w moim komputerze wtf!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 11:33, Szczep_NML napisał:

Start---> Uruchom---> msconfig--->procesy i sprawdź co tam siedzi. Wyłącz niepotrzebne i powinno być ok.

Łatwo powiedzieć niepotrzebne jak ktoś się na tym zna :/

Poza tym dodam jeszcze, że nie mogę przesuwać ikon na pulpicie (nie mogę też przenieś żadnego folderu na płytę). Gdy próbuję nic się nie dzieje. Nie ma błędów, komunikatów.. nic, po prostu ikona zostaje tam gdzie była.
Zrobiłem przywrócenie systemu do stanu sprzed miesiąca (problem występuje od dzisiaj), ale nic to nie dało.

Zrobiłbym formata, ale mam sporo potrzebnych mi plików, a jak juz napisałem nie da rady przerzucić ich na płytę, pendrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 15:56, Szczep_NML napisał:

Masz dyski w RAID?

nie, ale znalazłem rozwiązanie, niestety czasochłonne. Otóż musiałem zainstalować windows na starym dysku a nie na nowym, teraz działa. Widać, że stary dysk nie chciał się podporządkować do roli tego mniej ważnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 11:01, Mafioso_PL napisał:

Czym może objawiać się za słaby zasilacz względem tego co jest do niego podłączone ?

Ja tak mam - przy grach/mocniejszych aplikacjach komputer się restartuje... Ale może też się nie podnieść, bo zwyczajnie nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mi na razie nic takiego się nie dzieje, a wczoraj spędziłem pół dnia grając w Far Cry 2 i Wiedźmina przy MAX detalach w Full HD, pytam się bo myślałem że może objawiać się spadkami wydajności, gdyż nie odczułem praktycznie żadnej różnicy po przesiadce z Athlon II X2 250 na Phenom II X4 965 ;|

Rozumiem że te gry nie wykorzystują 4ch rdzeni, ale tyle się mówi o tym że procesor spowalnia kartę, więc myślałem że dostane jakiegoś kompa do mojego GTX470, a tu zonk ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz może za bardzo nie brakować mocy, ale za pół roku, rok coś się może dziać (ale nie musi). Mój sędziwy komp dawał sobie radę właśnie z takim Wiedźminem na maksymalnych, a teraz się restartuje przy byle Gothicu I... Chodzi mi o to, że z mocniejszymi kartami nawet w IDLE może potrzebować dużo mocy, a gra nie musi (chyba...) mieć takiego znaczenia, bo moc będzie potrzebna dla karty, ale karta będzie się zwyczajnie nudzić...

Jeśli gadam głupoty, to oblejcie mnie wiadrem zimnej wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie dokładnie mam to dać... więc zwracam się z problemem tutaj.

Nie mogę aktualizować programu GFW.. podczas logowania i zapytania o upadate wyskakuje mi komunikat :
(dzieje się to w GTA 4 i flatout, innych gier nie sprawdzałem jeszcze)
Co mam zrobić >? windows 7 jbc mam.


Proszę o odpowiedz ponieważ jest niedziela i chce sobie pograć :((

20110306133010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Wiedzmin? :D

Zobacz sobie cos bardziej CPU intensive, np. BF:BC2, Lost Planet, GTA IV czy chocby... WinRar.

Co do zasilacza: jesli przchodzi 1-godzinny power supply test w OCCT bez problemu to na 99% wszystko OK.

Troche malo ma watow na lini 12V (moj ma 492W, a moc tylko 550W).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co wolę go nie katować, zasilacz zmienię i tak, bo będę chciał robić OC, a na tym nie zrobię praktycznie NIC ;)
Tego za to włożę do mojego drugiego PC (Athlon II x2 250, 3GB Ram DDR2, 9600GT) bo póki co chodzi on na Tracerze 4 Death, więc lepiej nie kusić losu ;)

Tutaj wezmę modularnego Cool Master 80Plus Gold 700 bądź 800 wat z 5 letnią gwarancją i mam spokój na lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 13:33, Nufiko napisał:

Może pobierz GfWL stąd i zainstaluj: http://www.gamesforwindows.com/en-US/Download/


Zainstalowałem to.. ale jest teraz problem... w gta 4 .. loguje się... ale widzę że od razu zalogowany jestem w trybie offline... wiec loguje się niby już jestem piszę od razu że potrzebna jest aktualizacja.. ok klikam na OK.. ściąga się parenaście minut... po czym, okno się zamyka i piszę że jest problem z siecią bo nie jest dostępny net...

nie wiem dlaczego tak się dzieje... czy to ma znaczenie ze neta mam bezprzewodowo ?! a nie jak miałem za pierwszym razem z kabla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam maly ale denerwujacy problem. Otoz zauwazylem ze od jakiegos czasu (w sumie po przesiadce na nowy monitor) tekst ktory czytam/pisze tak jakby.. plywa. Probowalem zwiekszyc czestotliwosc odswiezania, ale niestety monitor obsluguje tylko do 60hz. Ktos ma jakies inne pomysly/sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się