PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2011 o 21:12, Szynkars napisał:

Nie jestem pewien czy to odpowiedni temat, ale lepszego nie znalazłem. Mianowicie - czy
da się coś zrobić z plikiem Power Point, by potem za nic się go nie dało otworzyć (chodzi
o to, by przy próbie jego otwarcia wyskakiwał jakiś błąd lub coś podobnego)? Dodam, że
zależy mi na szybkiej odpowiedzi.



każdy plik da sie uszkodzić,ja przez przypadek uszkodziłem sobie prezentacje jak zgrywałem na pendriva i nagle korki wyskoczyły i nie dalo sie jej otworzyć własnie jak mówisz, ale to jak widzisz nie jest fachowa metoda ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej chodzi mi o to, by po prostu nie dało się go za żadne skarby otworzyć z powodu błędu lub czegoś podobnego :) Jak właściwie uszkodzić taki plik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 21:53, Szynkars napisał:

Mniej więcej chodzi mi o to, by po prostu nie dało się go za żadne skarby otworzyć z
powodu błędu lub czegoś podobnego :) Jak właściwie uszkodzić taki plik?


Możesz też zgłosić nieprzygotowanie albo

Spoiler

odrobić pracę domową o.O

. A jak Ci się zupełnie nie chce i nie możesz zgłosić nieprzygotowania to weź sobie jakiś spory plik (o objętości typowej prezentacji) i zamień jego rozszerzenie na .ppt albo .pps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z nagrywarką LG model GSA-H55L. Otóż nie czyta płyt DVD natomiast doskonale sobie radzi z CD i czyta wszystkie. Czytałem trochę o tym problemie i zainstalowałem najnowszy BIOS do mojej nagrywarki. Potem zrestartowałem komputer ale znów było to samo. Czy da się jeszcze coś zrobić? Wsadzałem płytę do innego DVD i chodziło normalnie. O co biega z tym fantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A jakich płyt używasz? Może jakieś no name? Generalnie jeśli nagrywarka czyta CD to i powinna odczytywać DVD.
Masz tę nagrywarkę na gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 20:09, Doreczek napisał:

Witam. Mam pewien problem z nagrywarką LG model GSA-H55L. Otóż nie czyta płyt DVD natomiast
doskonale sobie radzi z CD i czyta wszystkie. Czytałem trochę o tym problemie i zainstalowałem
najnowszy BIOS do mojej nagrywarki. Potem zrestartowałem komputer ale znów było to samo.
Czy da się jeszcze coś zrobić? Wsadzałem płytę do innego DVD i chodziło normalnie. O
co biega z tym fantem?


Jeśli już aktualizowałeś firmware (BIOS) to do sprawdzenia pozostaje jeszcze przeczyszczenie optyki.
Model ten raczej już masz po gwarancji (LG - 2 lata od zakupu)
Inne zabawy jak regulacja lasera są zbyt kosztowne w stosunku do zakupu nowej sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przekładałem napędu do innych płyt głównych. A płyt których używałem to Shogun 2 Total War i Napoleon Total war. Gwarancji to już pewnie nie mam dvd zostało bodajże kupione ze 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , to znowu ja. Dopiero teraz zorientowałem się że wraz z tymi smugami na ekranie temperatury zaczeły mi wariować. Zorientowałem się po tym jak kilkakrotnie wyłączał mi się sam komp podczas gry w jakąś grę.
Poniżej zamieszczam pełen wykaz temperatur kiedy jestem na pulpicie. Powiedzcie czy któreś są za duże?
No i zauważyłem że przy starcie kompa nie zawsze zaskakuje mi jego wentylator a gdy juz działa to słabo. Do tego migają na czerwono 3 z 4 kontrolek przy połączeniu z kablem od zasilacza.
Czy to bardziej wskazuje na problemy z kartą czy jakoś energia nie idzie od zasilacza?

Typ czujnika Fintek F71882/883 (ISA 600h)
Typ czujnika procesora graficznego Diode, Volterra VT1165 (ATI-Diode, 70h)
Nazwa płyty głównej MSI MS-7327 / 7373 / 7376 / 7388

Temperatury
Płyta główna 39 °C (102 °F)
Procesor 42 °C (108 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 40 °C (104 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 43 °C (109 °F)
GPU Diode (DispIO) 65 °C (149 °F)
GPU Diode (MemIO) 72 °C (162 °F)
GPU Diode (Shader) 67 °C (153 °F)
GPU VRM 61 °C (142 °F)
Seagate ST3250310AS 36 °C (97 °F)

Wentylatory
Procesor 3198 RPM
Zasilacz 1287 RPM
Procesor graficzny 1837 RPM (55%)

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 1.34 V
+3.3 V 3.38 V
+5 V 5.22 V
+12 V 11.88 V
+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.38 V
VBAT baterii CMOS 3.31 V
GPU VRM 1.05 V

Current Values
GPU VRM 4.06 A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane z siedzenia w pulpicie dają niewiele informacji. Wygląda że procesor jest trochę za ciepły jak na szybkość obrotową jego wentylatora. Najlepiej pobierz OCCT np stąd i przeprowadź test Power Supply i pokaż wykresy jakie wypluje. Temperatury w obciążeniu odczytasz np przy wykorzystaniu HWmonitora (tu: http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html) włączasz najpierw HWmonitor odpalasz potem grę etc i po jakimś czasie wychodzisz i odczytujesz wartości z pola max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra już wiem że to nie karta graficzna tylko procesor. odpaliłem Dragon Age 2 i oto co mi wywaliło. Przeczyszczę kompa chociaż czyściłem tydzień temu - może pomoże. A wy macie jakieś rady dodatkowe?

Typ czujnika Fintek F71882/883 (ISA 600h)
Typ czujnika procesora graficznego Diode, Volterra VT1165 (ATI-Diode, 70h)
Nazwa płyty głównej MSI MS-7327 / 7373 / 7376 / 7388

Temperatury
Płyta główna 40 °C (104 °F)
Procesor 110 °C (230 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 118 °C (244 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 95 °C (203 °F)
GPU Diode (DispIO) 66 °C (151 °F)
GPU Diode (MemIO) 72 °C (162 °F)
GPU Diode (Shader) 68 °C (154 °F)
GPU VRM 62 °C (144 °F)
Seagate ST3250310AS 37 °C (99 °F)

Wentylatory
Procesor 3171 RPM
Zasilacz 1377 RPM
Procesor graficzny 1943 RPM (57%)

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 1.34 V
+3.3 V 3.36 V
+5 V 5.22 V
+12 V 11.88 V
+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.36 V
VBAT baterii CMOS 3.30 V
GPU VRM 1.05 V

Current Values
GPU VRM 4.06 A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu (dokładnie w czwartek) nawaliła mi karta graficzna. Po prostu nagle zamiast obrazu miałem całe kolorowe, rozpikselowane tło. Po zresetowaniu komputera już od początku jego włączania obraz był po prostu zrąbany. Jakieś paseczki, kropki itd. Ale mimo wszystko operacja się powiodła i miałem przed oczami pulpit w minimalnej rozdzielczości, z ciągłym errorem, iż nie odnaleziono karty graficznej. Po chwili obraz znów się ''psuł'' i był tak rozpikselowany, że ciężko było cokolwiek przeczytać na ekranie. No dobrze, zamówiłem nową kartę graficzną. Tutaj pojawia się jednak problem. Wszystko jest niby podłączone i działa, ale... przy włączaniu znów pojawia mi się error, że nie odnaleziono karty graficznej, a każda gra, jaką próbuje uruchomić momentalnie wyrzuca mnie do pulpitu z komunikatem, że nie można jej uruchomić. Sterowniki są najnowsze, karta jest na pewno dobrze podłączona. Ktoś może ma jakiś pomysł, co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 18:54, Xanas napisał:

dobra już wiem że to nie karta graficzna tylko procesor. odpaliłem Dragon Age 2 i oto
co mi wywaliło. Przeczyszczę kompa chociaż czyściłem tydzień temu - może pomoże. A wy
macie jakieś rady dodatkowe?


Tak sprawdź czy chłodzenie na procesorze jest dobrze zamocowane, ewentualnie zmień pastę termoprzewodzącą pod chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W pierwszej kolejności sprawdź kartę graficzną na innym komputerze, np. u znajomego, a jeśli nie możesz to w zaprzyjaźnionym serwisie komputerowym.
Istnieje ryzyko, że to nie problem z Twoją kartą, ale być może z płytą główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 09:19, Szczep_NML napisał:

Podczas wyłączania kompa pojawia się taki komunikat.


CCC.exe to catalyst control center od ATI.
Spróbuj go przeinstalować lub całkiem go usuń bo nie jest on konieczny do działania sterowników karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkał mnie dziś problem z przeglądarką Chrome. Wczoraj był chyba jakiś update i wszystko ładnie się zainstalowało. Po tym procesie używałem jeszcze normalnie przeglądarki, a dziś włączam komputer, chrome i nic - kurza twarz mnie powitała i tak kilka razy z rzędu pomimo restartów komputera. Oto informacje o błędzie:

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: InPageError
Kod stanu błędu: c000009c
Typ nośnika powodującego błąd: 00000003
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 0a9e
Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatkowe informacje 3: 0a9e
Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Ma ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem takich problemow, poniewaz nie uzywam chrome, ale....

Jezel inie masz nic przeciwko probnej zmiany przegladarki, to polece firefoxa 4.09 beta.
MKorzystam z tego liska od mniej-wiecej tygodnia i ani razu nie wyszedl zaden bladm oraz jest bardzo szybka i ma fajne opcje jezeli chodzi o ustawienie sobie strony startowej.

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/przegladarki-internetowe/2011/01/firefox-4-0-beta-9-jest-jeszcze-szybszy-pierwsze-testy-nowej-przegladarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się