PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem. W momencie gdy gram w TDU2 cooler od procesora ogromnie hałasuje. I nie mówię tu już o przeszkadzającym buczeniu, a o takim hałasie, że aż boje się czy nic mi się nie spali. Problem dotyczy tylko tej gry. W innych, nawet o wiele bardziej wymagających grach nie ma z tym problemów. Zresztą z TDU2 też nie było (gram od 3 dni) do tej pory, ale dzisiaj za każdym razem gdy gram w tą grę to jest taka sytuacja. Wszystko wraca do normy gdy wyłączę grę. Gdy gram w co innego to wszystko jest w normie. Co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 03:15, Hartus napisał:

Mam problem. W momencie gdy gram w TDU2 cooler od procesora ogromnie hałasuje. I nie
mówię tu już o przeszkadzającym buczeniu, a o takim hałasie, że aż boje się czy nic mi
się nie spali. Problem dotyczy tylko tej gry. W innych, nawet o wiele bardziej wymagających
grach nie ma z tym problemów. Zresztą z TDU2 też nie było (gram od 3 dni) do tej pory,
ale dzisiaj za każdym razem gdy gram w tą grę to jest taka sytuacja. Wszystko wraca do
normy gdy wyłączę grę. Gdy gram w co innego to wszystko jest w normie. Co można z tym
zrobić?


Widocznie gra obciaza mocno procesor.
Sprawdz to uruchamiajac menadzera zadan "wydajnosc" i uruchamiajac gre.

Chlodzenie zapewne boxowe, wiec tutaj na poczatek demotaz radiatora i zmiana pasty.
Jak nie pomoze, to wymiana chlodzenia na wydajniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobierz OCCT Pierestrojka, zrób test na CPU i zobacz jakie tam są temperatury. Jeżeli powyżej 60-70 stopni, wyczyść cooler. Powinno wrócić wszystko do normy.
PS: Jaki procesor?
Phenom X4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 12:15, Jackal-pl napisał:

Pobierz OCCT Pierestrojka, zrób test na CPU i zobacz jakie tam są temperatury. Jeżeli
powyżej 60-70 stopni, wyczyść cooler. Powinno wrócić wszystko do normy.
PS: Jaki procesor?
Phenom X4??

Phenom II X6 1055t. Zaraz pobiorę. Ten test zrobić w momencie gdy tak buczy podczas gry czy normalnie?

Misquamaqus - tak, chłodzenie boxowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 12:40, Hartus napisał:

> Pobierz OCCT Pierestrojka, zrób test na CPU i zobacz jakie tam są temperatury. Jeżeli

> powyżej 60-70 stopni, wyczyść cooler. Powinno wrócić wszystko do normy.
> PS: Jaki procesor?
> Phenom X4??
Phenom II X6 1055t. Zaraz pobiorę. Ten test zrobić w momencie gdy tak buczy podczas gry
czy normalnie?

Misquamaqus - tak, chłodzenie boxowe.


Normalnie. Tak myślałem, Phenom. On się cholernie grzeje. Zrób test, nie musi być całą godzinę, koło 10min styknie i napisz jaką max temperaturę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 13:44, Hartus napisał:

Takie mam wyniki. Nie znam się na tym więc podam wszystko:



Wygląda na to, że wszystko w porządku. Był też w tedy ten huczący dźwięk? Jak nie, to to może być cooler z karty graficznej.
On dużo bardziej hałasuje. Zrób jeszcze test GPU i zamieść wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy teście CPU nie było tego dźwięku. Było słychać, że jest trochę głośniej niż normalnie, ale tak zawsze jest gdy coś robię. Za to przy teście GPU był ten sam huczący dźwięk jak podczas gry w TDU2. Ciekawe jest to, że dźwięk wydobywał się nie od karty, a od coolera od procesora. Teraz jak wyłączyłem test to wszystko wróciło do normy.

20110626143808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 14:38, Hartus napisał:

Przy teście CPU nie było tego dźwięku. Było słychać, że jest trochę głośniej niż normalnie,
ale tak zawsze jest gdy coś robię. Za to przy teście GPU był ten sam huczący dźwięk jak
podczas gry w TDU2. Ciekawe jest to, że dźwięk wydobywał się nie od karty, a od coolera
od procesora. Teraz jak wyłączyłem test to wszystko wróciło do normy.



Jesteś pewny, że to od coolera procesora?
Jaka to karta? Weź ją dmuchnij sprężonym powietrzem, może ma syfu dużo. Jak wyczyścisz, to powtórz test i, miejmy nadzieję, ciesz się ciszą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na 75% jestem pewien, że to od coolera. Procesor mam w górnej części obudowy, a kartę w dolnej. Przy obydwu mam w obudowie otwory na wylot powietrza. Hałas dobiega z tej przy procesorze :P
Co do czyszczenia to najpierw muszę się zaopatrzyć w to sprężone powietrze. Nigdy też tego nie używałem, trzeba o czymś pamiętać czy po prostu popsikać w zakurzone miejsca? I mogę przy okazji cały komputer tym wyczyścić? Bo próbowałem kiedyś ręcznie usunąć trochę kurzu, ale i tak we wszystkich wiatrakach pozostało go dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 15:25, Hartus napisał:

Tak na 75% jestem pewien, że to od coolera. Procesor mam w górnej części obudowy, a kartę
w dolnej. Przy obydwu mam w obudowie otwory na wylot powietrza. Hałas dobiega z tej przy
procesorze :P
Co do czyszczenia to najpierw muszę się zaopatrzyć w to sprężone powietrze. Nigdy też
tego nie używałem, trzeba o czymś pamiętać czy po prostu popsikać w zakurzone miejsca?
I mogę przy okazji cały komputer tym wyczyścić? Bo próbowałem kiedyś ręcznie usunąć trochę
kurzu, ale i tak we wszystkich wiatrakach pozostało go dużo.


Psikasz ile wlezie w zakurzone miejsca. Kartę oczywiście wyciągasz. No i nie można od razu po wyczyszczeniu załączać kompa, bo powietrze sprężone jest zimne i może się skraplać. Trzeba poczekać około 20minut aż wszystko wyschnie i dopiero wtedy. Ściągnij bok obudowy i zobacz dokładnie skąd dobiega hałas.


@UP - Jeżeli są wysokie temperatury w podzespołach, to tak. Jeżeli nie, to podstawka nic Ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to poproszę Cię tylko jeszcze o pomoc w wybraniu odpowiedniego powietrza bo nie chciał bym spryskać komputera czymś co by mi go zniszczyło. Mieszkam w Szkocji więc podam propozycje z ebaya. Takie coś się nada?
http://cgi.ebay.co.uk/Compressed-air-spray-400ml-keyboards-PC-watches-/180509845423?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a0739a7af
I co to dokładnie jest? Przestraszyłeś mnie trochę mówiąc, że może się skroplić :) Komputer kupiłem kilka miesięcy temu więc nie chcę go zniszczyć. Chodzi o to, że samo w sobie psikanie w dużych ilościach na dowolny element komputera nie zaszkodzi, ale jeśli się go od razu uruchomi, a nie po 20 minutach to to powietrze, które jeszcze nie "zastygło" może się skroplić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde powietrze się skropli. Bo jest ono w niskiej temperaturze (poniżej zera). No i jak spryskasz nim podzespół, który ma +20 stopni, to powietrze gwałtowanie paruje. Chociaż źle się wyraziłem - paruje nośnik tego powietrza, czyli butan. Summa summarum - nic się nie stanie. Pojawią się mikrokropelki, wyparują i do widzenia.
Powietrze, które jest w linku jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 18:55, Jackal-pl napisał:

Każde powietrze się skropli. Bo jest ono w niskiej temperaturze (poniżej zera). No i
jak spryskasz nim podzespół, który ma +20 stopni, to powietrze gwałtowanie paruje. Chociaż
źle się wyraziłem - paruje nośnik tego powietrza, czyli butan. Summa summarum - nic się
nie stanie. Pojawią się mikrokropelki, wyparują i do widzenia.
Powietrze, które jest w linku jest ok.

Zamówiłem. Odezwę się za kilka dni w razie jakiś problemów z czyszczeniem, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się