PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z programem PowerCinema. Jakiś czas temu po kilku sekundach od uruchomienia programu zaczął wyskakiwać błąd zamykający aplikację. Po przeinstalowaniu nadal to samo. Szczegóły na screenie:

20110620215551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System Windows 7 coś sam mi ścisza co jakiś czas dźwięki systemowe. Niby jest 100 % głośności ale są wyciszone, wszystko inne działa dobrze, czyli gry, filmy itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem...
Sformatowałem dysk, ponieważ zawirusił mi się (zakończyła się ważność Nod`a). Po formacie komputer zaczął dziwnie wolno chodzić, np. dane, które przerzucały się w niedługim czaise (5-10min) przerzucają się nawet po godzine... Albo komputer dostaje zwiech przy niewielu procesach (instalacja czegoś + przeglądara). Wcześniej nie było takich problemów, mimo że formatowałem kilka razy już ten dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 22:53, Kreeg napisał:

Też ostatnio coś takiego miewam. Niby drobiazg, ale trochę wkurzające.


Pewnie jakaś aktualizacja coś spieprzyła znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2011 o 22:57, Crew_900 napisał:

Pewnie jakaś aktualizacja coś spieprzyła znowu.


Próbowałeś może jakieś inne sterowniki do dźwięku nowsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 23:08, Crew_900 napisał:

Nie nigdy nie instalowałem żadnych. Mam systemowy cały czas.


Akurat się domyśliłem bo 7-ka wszystkie stery instaluje sama, ale mogły się wysypać, więc może warto byłoby spróbować na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię. Od premiery 7 wszystko było dobrze, teraz coś ostatnio, wydaje mi się, że od ostatniej aktualizacji Windows`a tak się zaczęło dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 23:12, Crew_900 napisał:

Raczej wątpię. Od premiery 7 wszystko było dobrze, teraz coś ostatnio, wydaje mi się,
że od ostatniej aktualizacji Windows`a tak się zaczęło dziać.


Wadliwa aktualizacja pewnie, bo nie wierze, żeby wszystko mieli bez błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy każdym urchamianu komputera jest sprawdzanie spójności plików na dysku (nie systemowym)?Pobrałem jakiś CheckDisk i takie coś jest:
-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~
checkDisk will work now with drive: I:
I:\ Volume Label: , File System: NTFS
CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 3)
Ukończono sprawdzanie plików.
CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 3)
Ukończono weryfikację indeksów.
CHKDSK sprawdza deskryptory zabezpieczenia (poziom 3 z 3)
Ukończono sprawdzanie deskryptorów zabezpieczeń.
Trwa sprawdzanie dziennika Usn...
Zakończono sprawdzanie poprawności dziennika Usn.
System Windows sprawdził system plików i nie znalazł żadnych problemów.
383519713 KB całkowitego miejsca na dysku.
123321208 KB w 41522 plikach.
16736 KB w 2730 indeksach.
0 KB w uszkodzonych sektorach.
150345 KB używanych przez system.
65536 KB zajętych przez plik dziennika.
260031424 KB dostępnych na dysku.
4096 bajtów w każdej jednostce alokacji.
95879928 ogółem jednostek alokacji na dysku.
65007856 jednostek alokacji dostępnych na dysku.
Check Disk: Finished OK

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Jak w temacie, mam problem z komputerem, a dokładnie to z kartą graficzną. Piszę, bo jestem załamany i sam nie potrafię sobie z tym poradzić. Konfiguracja + obrazki artefaktów na dole.

Komputer zacina się i wywala na ekran artefakty (obrazki). Pomaga wtedy tylko twardy reset. Chciałbym zaznaczyć, że dzieje się tak tylko przy niektórych grach i to po chwili od jej włączenia, np. w Fife 11 gram bez problemów, ale w MW2 już nie, generalnie w żadną nowszą produkcję nie pogram:(

Sterowniki przeinstalowywałem, format był robiony, temperatury wahają się w granicach 30-50 stopni, więc norma, mogę jeszcze wykonać testy napięć, ale nie wiem jakim programem mam to zrobić. Pomożecie? Może miał ktoś taki problem?

Dodam jeszcze, że karty nie podkręcałem nigdy, jest ona kupiona od mojego kolegi, więc używana, ale u niego wszystko działało (cały komputer jest od niego), a i u mnie wszystko było w porządku przez pewien czas.

System operacyjny - Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 32bit
Typ procesora - DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)
Nazwa płyty głównej - Gigabyte GA-EP35-DS3L
Karta wideo - NVIDIA GeForce 9800 GT (512 MB)
Monitor - BenQ G2222HDL (Analog) [22" LCD]
Pamięc RAM - GeIL CL4-4-4DDR2-800 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM x2
Zasilacz - Amacrox Warrior 80 PLUS 400W

20110623155140

20110623155200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z moim GTX 570. W pierwszym Stalkerze utrzymywało się wygodne 70 FPS, teraz spadło do 40 FPS. W Clear Sky mam 15 FPS, z testów w sieci wynika, że powinienem mieć ok. 50 FPS. Co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś coś ostatnio z kompem? Zmiana sterowników do karty, zmniejszenie pamięci czy cuś? Może jest jakiś proces, który bardzo obciąża procka, co = mała liczbą FPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 18:05, Michael1v5 napisał:

Robiłeś coś ostatnio z kompem? Zmiana sterowników do karty, zmniejszenie pamięci czy
cuś? Może jest jakiś proces, który bardzo obciąża procka, co = mała liczbą FPS?

Przed zainstalowałem kilka gier, pościągałem patche. Po zaistnieniu problemu Norton wywalił śmieci, defragmentacja zrobiona, na dysku z grami 200 Gb wolnego miejsca, na systemowym 5,6 Gb. Jeszcze ściągnę Spybot''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 16:32, Michael1v5 napisał:

Jak w temacie, mam problem z komputerem, a dokładnie to z kartą graficzną. Piszę, bo
jestem załamany i sam nie potrafię sobie z tym poradzić. Konfiguracja + obrazki artefaktów
na dole.


Piszesz, że temperatury ok? To dziwne bo to co opisujesz to raczej wskazywałoby na przegrzewającą się grafę.
A odkurzałeś komputer ostatnio? Wentylator na grafie się obraca? Radiator nie jest zapchany kurzem?
Czasami wyczyszczenie kompa nie tylko ''systemowe'' pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posta piszę z trybu awaryjnego.
Gdy włączam laptopa bardzo długo jest wyświetlany ten ekran "Czekaj" z kręcącym się kółeczkiem, po zalogowaniu wszystko spoko przez 5 minut, ale później się zaczyna. Cokolwiek robię czy czegokolwiek nie robię najpierw zacina się pulpit (na amen), potem pasek zadań, podczas gdy myszka dalej sobie śmiga. Po naciśnięciu ctrl+alt+del ekran robi się czarny, kursorem dalej można ruszać, a po chwili wyskakuje jakiś błąd z bazą danych, czy niemożliwym załadowaniem jakiegoś elementu. Jeszcze wczoraj nic takiego nie występowało. Bardzo proszę o pomoc, przy czym jeszcze bardziej prosiłbym o napisanie odpowiedzi w języku jak najbardziej przystępnym dla sprzętowego nooba, ja się w naprawach i tych sprawach po prostu nie orientuję :)
OS: Windows Vista 32 bit
Procesor: Intel Core 2 Duo CPU T6400 2,00 gHz
RAM: 4 giga
Karta graficzna: Mobile 4 Series Express Chipset Family, pamięć czerpie z RAMu, bodajże 1 giga
Problem wystąpił już raz jakiś miesiąc temu, ale wystarczyło przywrócenie stanu systemu z recovery disc. Jeśli problem ma występować częściej nie będę używał tego rozwiązania, jest zbyt problematyczne i czasochłonne. Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jednak nie rozwiązany. Spybot zrobił swoje, uzyskałem trochę wydajności, ale to jeszcze nie to. 25 FPS w Bioshock 2 to mało. Macie może jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z grą Battlefront 2. Na wersji 1.0 gra chodzi normalnie, po spatchowaniu poprawnie do 1.3, prosi mnie o płytę, która już jest w napędzie. Jak to naprawić? Gra oczywiście oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się