PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy to normalne, że Avast! skanuje mi foldery dwu-czterogigowe w sekunde? Dotąd trwało to minutę lub dwie, a teraz to zaraz po rozpoczęciu skanu pojawia się, że nie ma zagrożenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie kupiłem sobie laptopa i chciałbym podłączyć go do internetu, posiadam modem Speedtouch który łączy się z kompem (stacjonarnym) za pomocą kabla ethernet, mam jeszcze kabel USB do tego modemu, co muszę zrobić aby mieć połączenie ze stacjonarnym kompem za pomocą ethernet i laptopem za pomocą USB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie GTXa 580 i zainstalowałem DX11, ale wciąż po wpisaniu dxdiag w wierszu poleceń wyskakuje mi że mam DX10, więc mam pytanie, czy działa mi ten dx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 20:42, Steelshadow napisał:

Kupiłem sobie GTXa 580 i zainstalowałem DX11, ale wciąż po wpisaniu dxdiag w wierszu
poleceń wyskakuje mi że mam DX10, więc mam pytanie, czy działa mi ten dx?


A jaki masz system kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja,
mam taki problem z ekranem, mianowicie ustawiłem rozdzielczość ekranu 1366 na 768 i to jest właściwie najlepsze, bo wszystko jest ostre, nierozmazane i tak dalej. Problem w tym, że mam trochę ucięty ekran z lewej strony, a z prawej z kolei jest taki czarny pasek... da się to jakoś zmienić, przestawić, żeby ładnie bylo wpasowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 21:07, Budep napisał:

Heja,
mam taki problem z ekranem, mianowicie ustawiłem rozdzielczość ekranu 1366 na 768 i to
jest właściwie najlepsze, bo wszystko jest ostre, nierozmazane i tak dalej. Problem w
tym, że mam trochę ucięty ekran z lewej strony, a z prawej z kolei jest taki czarny pasek...
da się to jakoś zmienić, przestawić, żeby ładnie bylo wpasowane?


Może wejdź w panel sterowania Nvidia lub ATI i tam poszukaj opcji dostosowania obrazu lub pulpitu.
Jeśli masz kartę Nvidii to masz pomocnego screena:

20110628211431

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak radzisz, ale problem niestety nadal istnieje.

Wcześniej jeszcze bawiłem się guziczkami i też nie da się tak ustawić, aby zniwelować ten czarny pasek z prawej strony monitora. Po prostu ucina mi kawałek, na przykład teraz mam trochę zmniejszony pasek do przewijania i urwane właściwości AdBlocka... trochę to irytujące.

Jeszcze jakieś pomysły? Zaznaczam, żę nie mogę dać innej rozdzielczości, bo wtedy jest rozmazany ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 20:51, sirufok napisał:

> Kupiłem sobie GTXa 580 i zainstalowałem DX11, ale wciąż po wpisaniu dxdiag w wierszu

> poleceń wyskakuje mi że mam DX10, więc mam pytanie, czy działa mi ten dx?

A jaki masz system kolego?

Vista 64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z monitorem, który mi gaśnie na 2-3 sekundy po kilka razy podczas gry w ... age of empires 3. Jest to o tyle dziwniejsze, ze nie gaśnie przy grach, które maja o wiele większe wymagania sprzętowe, choć już sam nie wiem, czy to w tym tkwi problem. Może ktoś się spotkał z czymś podobnym i wie jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 21:45, Steelshadow napisał:

Vista 64.


No to się nie dziw. Vista obsługuję najwyżej DX 10, a żeby mieć DX 11 musisz mieć Win 7. I żadne magiczne "DX 11 dla Win XP lub Vista" tego nie zmienią.
Tak więc dopiero po zmianie systemu na Win 7 będziesz mógł w pełni cieszyć się z zakupu karty.

@Budep
Nie mam na razie więcej pomysłów, ale może ktoś inny pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą graficzną. Wszystko jest podłączone , ale system nie wykrywa karty . Nie ma jej w menadżerze urządzeń i przez to nie mogę zainstalować sterowników. Można coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 08:49, raven91 napisał:

Mam problem z kartą graficzną. Wszystko jest podłączone , ale system nie wykrywa karty
. Nie ma jej w menadżerze urządzeń i przez to nie mogę zainstalować sterowników. Można
coś z tym zrobić?


Daj wiecej informacji o komputerze.

Na arzie zrob reset biosu zworka cmos.
Pozniej wejdz do biosu i przydziel vga na pci-e.
Opisz jakie dzwieki generuje glosniczek systemowy, gdy karta jest zamontowana i gdy jej nie ma.
Jezeli masz inna karte, podmien i napisz jakie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z tym http://www.x-kom.pl/p/61806-notebook-laptop-1...-hd5650.html laptopem.

Kłopoty zaczęły się wczoraj wieczorem. Najpierw pojawił się taki dziwny dźwięk wydobywający się z laptopa, jakby nie wiem, tykanie bomby? Laptop zaczął strasznie mulić, nie reagował ani na kliknięcia ani na kombinację ctrl+alt+del. Wyłączyłam go brutalnie, czyli przytrzymałam włącznik. Po chwili włączyłam laptopa i wyskoczył mi komunikat "Broadom (prawa aytorskie blabla) PXE-E61: Media test failure, check cable. PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM. No bootable device - insert boot disc and press any key". Spanikowałam i znowu go wyłączyłam. Za parę minut włączyłam i Windows uruchomił się już normalnie, ale nie kombinowałam nic więcej i wyłączyłam go normalnie przez menu start i nie był z tym problemu. Dzisiaj rano włączyłam laptopa, wyskoczył mi komunikat o nieoryginalnym Windowsie, a przecież jest oryginalny. Poza tym wszystko wydawało się być w porządku. uruchomiłam skanowanie Malwarbytes Anti Malware i nie wykrył żadnych infekcji, ale gdy pokazywał raport znowu stało się, to wczoraj wieczorem, czyli ten dziwny dźwięk i totalny zamuł laptopa. Znowu go brutalnie wyłączyłam i przy próbie włączenia pokazał się ten sam komunikat co wczoraj, ten Broadcom. I znowu - brutalne wyłączenie, ponowne uruchomienie i Windows startuje już normalnie. Właśnie udało mi się normalnie go wyłączyć.

Jakieś pomysły, co to może być? Zrobię coś z tym, czy wysyłać od razu na gwarancję? Dodam, że laptop ma dopiero 2 miesiące, więc w ogóle dość głupio, że po takim czasie już coś się z nim dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 10:39, Misquamaqus napisał:

Na gwarancje Wisienko oddaj laptopa.
Wyglada, jak by dysk umieral.

Ech, nie spodziewałam się tego po dwóch miesiącach :/ No dobra, co do tej gwarancji, to mam jakoś przygotować laptopa czy coś? W sensie nie wiem, pousuwać wszystkie swoje rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś z systemem jest nie tak, miałem trochę inny problem po uszkodzeniu rejestru. System przestał być wykrywany jako oryginalny. U mnie system nadawał się już tylko do formatu. Więc czy nie robiłeś nic przy rejestrze, albo jakieś zainstalowane programy mogą to powodować. Spróbuj pousuwać ostatnio zainstalowane programy. Jeśli masz jakieś punkty przywracania to przywróć system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 10:43, Magwisienka napisał:

> Na gwarancje Wisienko oddaj laptopa.
> Wyglada, jak by dysk umieral.
Ech, nie spodziewałam się tego po dwóch miesiącach :/ No dobra, co do tej gwarancji,
to mam jakoś przygotować laptopa czy coś? W sensie nie wiem, pousuwać wszystkie swoje
rzeczy?


Gdyby laptop byl po gwarancji, sprobowali bysmy podmienic dysk i postawic system.
Teraz nie ma dostepu, wiec wydaje mi sie, ze serwis gwarancyjny bedzie najbardziej poprawnym posunieciem.

Jezeli masz system na plytce, to smialo mozna postawic nowy i sprawdzicz, czy problem wystepuje.
To jedyna rzezcz, jaka mozna wykonac nie tracac gwarancji.
Jezeli laptop sprzedany z systemem bez plytki, trzeba zaniesc do serwisu, zeby sie nie czepiali.

Jak masz prywatne pliki, to je skopiuj na inny dysk i sformatuj dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem strasznie zły, ponieważ jeszcze wczoraj normalnie działał mi mikrofon, a dzisiaj za nic mnie nie słychać. (Na innym komputerze mikrofon działa). Nie wiem co mogę zrobić, próbowałem wiele rzeczy zwiększać, dałem boosta ale to i tak na nic, a w mikserze w Realteku mam coś takiego:
http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_19/20080506130601.jpg

Jeśli ktoś pomoże mi to naprawić i będę znowu mógł gadać to niech będzie błogosławiony :/

Ustawienia głośności:
http://i53.tinypic.com/2d8476a.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem właśnie komputer, bo miał ogromną ilość kurzu w sobie.

No i się cieszyłem, że może temperatura spadnie, bo zapchany wiatrak i inne dziury.

Ale teraz patrzę i mam temperaturę... 64 i stale rośnie! Mimo że nic kompletnie nie robię, oprócz internetu. Czyżbym coś zepsuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się