PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2011 o 14:11, Budep napisał:

Okej, sprawdziłem temperaturę karty i jest... 91/2 :) Ktoś wie, jak to zniwelować? Co
mogłem zepsuć czyszcząc?


A czy wiatraczki dobrze działają? Może coś poluzowałeś i stąd wzrost temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domysły:
- brak pasty lub jest połowiczny brak na komponentach,
- nie docisnąłeś lub nie podłączyłeś chłodzenia.
- w ostatniej chwili kot tobie tam wlazł i burdel z wyciąganiem ciepła robi(fakt, faktem humorystycznie, ale np. mój kumpel ma kota, który w obudowie podsypia, pod trójrdzeniowcem, gdyż ma ciepło ;) )

Najlepiej to podczas działania sprawdź jak wygląda sytuacja w środku - wyjmij bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam skryptu który mógłbym napisać pod windows 7 aby za pomocą zdefiniowanego przycisku móc sterować głośnością. Coś na zasadzie programu 3RVX. Powinien działać tak raz klikam w wykonanie skryptu/ programu pogłaśnia (drugi osobny by przyciszał).

Czy może ze skryptami dać sobie spokój i skrobnąć coś takiego w C++?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chyba łatwiej w C++ choć raczej da się bez tego - w końcu z jakiegoś powodu istnieją multimedialne klawiatury i one jakoś potrafią ściszać/podgłaśniać jednym klawiszem bez konieczności instalowania sterowników.

http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463446.aspx - tutaj masz kody klawiszy multimedialnych odpowiedzialnych właśnie za to (New PS/2 Scan Codes for Enhanced Keyboard Features), powinno ci nieco pomóc. Ewentualnie, jeśli nic nie wymyślisz albo nie będzie działać, to mogę u siebie sprawdzić jaki klawisz odpowiada funkcji zwiększenia głośności w C++.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobiłem, ale jakoś niechcący namieszałem i teraz ikonki szybkiego uruchamiania mam z prawej strony paska zadań (koło zegara), a nie z lewej (koło przycisku Start). Jak to odwrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:43, Viitrik napisał:

> > Ustawienia głośności:
> > http://i53.tinypic.com/2d8476a.jpg
> Ustawienia głośności, ale nie odtwarzania tylko nagrywania.

http://i54.tinypic.com/2me4nf5.jpg ?

Ja realteka już nie używam, ale jak wejdziesz w opcje, to zaznacz zaawansowane. Powinny pojawić się przyciski pod niektórymi suwakami prowadzące do opcji zaawansowanych. Bo jeśli np. masz jakimś cudem wyłączony front panel w zaawansowanych, a tam podpinasz mikrofon, no to nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:41, ziptofaf napisał:

/.../

Chyba łatwiej w C++ choć raczej da się bez tego - w końcu z jakiegoś powodu istnieją
multimedialne klawiatury i one jakoś potrafią ściszać/podgłaśniać jednym klawiszem bez
konieczności instalowania sterowników.


no właśnie kupiłem nową klawiaturę z przyciskami pogłaśniania i ściszania ale to działa na niej jakoś dziwnie. Tzn w ogóle nie działa (nawet po zainstalowaniu softu od niej). Musiałem dodatkowo doinstalować i skonfigurować ten cały 3RVX. A pytałem się bo myślałem że istnieje jakiś szybki sprawdzony sposób na takie "problemy".

Klawiatura którą kupiłem to A4Tech KL-8MUU. Bardzo fajna tylko zrąbane jest działanie przycisków multimedialnych (tych właśnie od regulacji głośności) całe szczęście że wszystkie klawisze multimedialne są w pełni konfigurowalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:51, hans_olo napisał:

> > > Ustawienia głośności:
> > > http://i53.tinypic.com/2d8476a.jpg
> > Ustawienia głośności, ale nie odtwarzania tylko nagrywania.
>
> http://i54.tinypic.com/2me4nf5.jpg ?
Ja realteka już nie używam, ale jak wejdziesz w opcje, to zaznacz zaawansowane. Powinny
pojawić się przyciski pod niektórymi suwakami prowadzące do opcji zaawansowanych. Bo
jeśli np. masz jakimś cudem wyłączony front panel w zaawansowanych, a tam podpinasz mikrofon,
no to nie będzie działać.


Mam z tyłu podłączone, mi chodzi bardziej że na 2 screenie są nie podświetlone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie od wgrania nowych sterowników do karty graficznej ATI ekran przestał się wyłączać podczas zamykania klapy od laptopa.
Dell studio 1555.

Jak mogę to przywrócić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 23:13, Smileyer napisał:

Po pewnym czasie od wgrania nowych sterowników do karty graficznej ATI ekran przestał
się wyłączać podczas zamykania klapy od laptopa.
Dell studio 1555.

Jak mogę to przywrócić ?


chyba musisz znaleźć ten starszy sterownik i go zainstalować, ale to raczej ostatecznosc moze w opcjach jest gdzies zakładka, poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo komp mi po prostu muli.... zacina sie zawiesza długo się włącza ( a w grach śmiga wszystko) jak zainstalowałem windowsa pierwszy raz od włączenia kompa mijało max 20 sekund ( od naciśnięcia przycisku) a teraz kilka minut... o co chodzi mam antyvira (kaspersky) i czyszcze rejestr CClenerem dosyć często


I to na pewno nie wina sprzętu ! radeon hd 5850, phenom 1055t, 4gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy ze sterami więc utworzył się plik zrzutu, teraz czyszcząc to nie mogę tego usunąć -.-

Oraz kupiłem sobie kabel HDMI, niby jest ustawiona pełna rozdzielczość a międz obrazem a monitor jest wokół czarna ramka . WTF ?

20110630194709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co ja mogę w końcu z tym zrobić..

Mój mikrofon nagrywa wszystkie dźwięki z kompa, ale nie mnie.

Mam kartę dźwiękową Realtek ALC888b. Co mogę z tym zrobić? Bo już nie daje rady bez mikro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ale to jest całkowicie normalne...Windows świeżo po instalacji jeszcze nie ma tony przekombinowanych sterowników z 200 MB panelami sterowania, Gada-Gadu, Skype''ów, Xfire''ów, wszelkiej maści przyspieszaczy typu te do OpenOffice''a który sprawia że już przy starcie systemu do RAM''u ładuje się mnóstwo danych. Do tego dochodzi jeszcze regularna fragmentacja dysku twardego i (zwłaszcza) plików systemowych wraz z tablicą MFT. Antywirus też dokłada swoje a zwłaszcza zawarta w nim ochrona rezydentna. Jeśli chcesz szybciej działającego systemu i wiesz co robisz to możesz zawsze wziąć start->uruchom->msconfig i pobawić się w wyłączanie zbędnych usług (u mnie, w stosunku do tego co normalnie ma w sobie Windows została z połowa, tylko zanim zaczniesz wyłączać - poczytaj w google do czego każda z nich służy) i programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:28, Mafioso_PL napisał:

Może tak zaznacz mikrofon w opcjach Nagrywania, a nie What u Hear ;)


Nie rozumiem tego co napisałeś;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się