PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z routerem Tp-link TD-W8950ND, mianowicie podczas włączania dioda ADSL miga przez jakiś czas a następnie się wyłącza, dopiero za drugim razem przestaje migać i następuje połączenie z internetem. Skutkuje to długim czasem uruchamiania. Ponadto w diagnostyce wyświetlają się poniższe błędy:
Test ATM OAM F5 segment ping: FAIL
Test ATM OAM F5 end-to-end ping: FAIL

Drugą sprawą jest fakt, że powiadomienie o podłączeniu do sieci pojawia się po jakiś 30 sekundach od momentu rzeczywistego podłączenia. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, jednak bywa mocno irytujące. Czy przyczyną jest brama internetowa?

20120725113050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem ostatnio następujące podzespoły:

Płyta główna - ASRock P67 PRO3
Procesor - Intel Core i5-3570K
Cooler do CPU - SilentiumPC Fortis HE1225
Karta graficzna - XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe
Pamięć RAM - Corsair Vengeance 2x4GB
Zasilacz - OCZ StealthXStream 2 700W

Dysk i obudowę wziąłem ze starszego kompa - dysk 320GB Seasonic i obudowa Chieftec z wbudowanymi bolcami do płyty.
Mam problem tego typu, iż komputer nie chce się uruchomić tzn. jak wciskam power to kręcą się wszystkie coolery i zapalają się diody na płycie głównej - to trwa z sekundę czy dwie, a potem się resetuje i odnowa i tak na okrągło dopóki nie wyłączę go z sieci. Zauważyłem, że w dr. debugu na płycie dochodzi do 19 i reset wtedy następuje. Sprawdzałem w instrukcji co to oznacza, i tam pisze tak " 0x19 Pre-memory South Bridge initialization is started"
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij kości pamięci i zamontuj tylko jedną najbliżej procesora.
Jak ruszy, dokładaj pozostałe pamięci (oczywiście przy dokładaniu pamięci, komputer musi być wyłączony).

Zresetuj bios zworką c-mos, lub wyciągnij baterię na minute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta jest na starszym chipsecie P67, który z tego co wiem (choć mogę się mylić) domyślnie nie obsługuje najnowszych procesorów Intela opartych na Ivy Bridge, a taki akurat procesor kupiłeś. Aby to zadziałało zapewne potrzebna będzie aktualizacja biosu, a żeby to zrobić potrzebny chyba będzie jakiś starszy procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką byście polecali płytę główną do tego mojego procesora w mniej więcej podobnej cenie?

Niestety ale mój stary procesor to intel core duo i nie wejdzie do obecnej płyty więc nie mam jak zaktualizować.
Postanowiłem że oddam ASRocka do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 14:48, Jammedize napisał:

A jaką byście polecali płytę główną do tego mojego procesora w mniej więcej podobnej
cenie?

Niestety ale mój stary procesor to intel core duo i nie wejdzie do obecnej płyty więc
nie mam jak zaktualizować.
Postanowiłem że oddam ASRocka do sklepu.


No i dobrze zrobisz, że oddasz, ale nie na zawsze, tylko poproś typa, żeby zaktualiozwał bios do wersji obsługującej IB.

Chyba, że dostaniesz kasę za ta płytę i kupisz u nich płytę na mostku Z77.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oddam i zwrócą mi kasę.
Tylko jaką płytę na mostku Z77 wybrać.

Dnia 26.07.2012 o 17:15, Misquamaqus napisał:


No i dobrze zrobisz, że oddasz, ale nie na zawsze, tylko poproś typa, żeby zaktualiozwał
bios do wersji obsługującej IB.

Chyba, że dostaniesz kasę za ta płytę i kupisz u nich płytę na mostku Z77.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 17:32, Jammedize napisał:

Tylko jaką płytę na mostku Z77 wybrać.

Moja kula wróżbity potrzebuje wiedzieć jaki budżet do tego zakupu masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowy problem, mianowicie kupiłem używaną mysz Razer Deathadder i szklaną podkładkę Icemat. O ile na początku mysz na biurku działała jak należy, o tyle na podkładce kursor nie reagował na ruchy. Umyłem szkło płynem do mycia szyb i jest w miarę ok, jednak nadal pozostało kilka miejsc, na których mysz po prostu nie reaguje. Co mogę z tym zrobić i ewentualnie czym tą podkładkę doczyścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:20, Niewiernus napisał:

> Tylko jaką płytę na mostku Z77 wybrać.
Moja kula wróżbity potrzebuje wiedzieć jaki budżet do tego zakupu masz.


To niech Twoja kula wróżbity przeczyta wyżej moje posty to się dowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:22, ray757 napisał:

Mam dość nietypowy problem, mianowicie kupiłem używaną mysz Razer Deathadder i szklaną
podkładkę Icemat. O ile na początku mysz na biurku działała jak należy, o tyle na podkładce
kursor nie reagował na ruchy. Umyłem szkło płynem do mycia szyb i jest w miarę ok, jednak
nadal pozostało kilka miejsc, na których mysz po prostu nie reaguje. Co mogę z tym zrobić
i ewentualnie czym tą podkładkę doczyścić?


Tu nie chodzi o doczyszczenie a po prostu złe dobranie podkładki do myszy. Niektóre nie lubią się z materiałowymi, inne właśnie ze szklanymi, jeden z redaktorów w CD-A chwalił się że świetną podkładkę która działa u niego lepiej niż produkty za kilkadziesiąt złotych...z tacki na jedzenie z Ikei.

Choć możesz spróbować użyć płynu do czyszczenia monitorów, w przeciwieństwie do tych do mycia szyb nie zostawia smug. Choć istnieje też ryzyko że to właśnie dzięki powstałym smugom twoja myszka w ogóle się przemieszcza po tej podkładce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wybacz. Jestem przewrażliwiony do szukania w postach cyferek.
Co do płyty głównej za tą cenę to wybór jest skąpy, a płyty główne nie oferują tak wiele.
Jedynie co pasuje to MSI Z77A-G43 oraz ASRock Z77 Pro3(kierowałbym się ku temu pierwszemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że jak poczytałem w necie to ludzie nie mają problemów z połączeniem tego modelu myszy i podkładki, więc wydaje mi się że to raczej wina tego konkretnego egzemplarza.

Nie mam pojęcia co na niej jest nie tak, bo nie widać żadnej różnicy między miejscami na których mysz działa i tymi gdzie nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:33, Niewiernus napisał:

Dobra, wybacz. Jestem przewrażliwiony do szukania w postach cyferek.
Co do płyty głównej za tą cenę to wybór jest skąpy, a płyty główne nie oferują tak wiele.
Jedynie co pasuje to MSI Z77A-G43 oraz ASRock Z77 Pro3(kierowałbym się ku temu pierwszemu)


Ten MSI na pewno obsłuży ten procesor z ivy bridge?
Przepraszam że tak się upewniam, ale tą płytę główną mi ktoś polecił do ivy bridge. I wyszło co wyszło.
Wolę się upewnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:41, Jammedize napisał:


Ten MSI na pewno obsłuży ten procesor z ivy bridge?
Przepraszam że tak się upewniam, ale tą płytę główną mi ktoś polecił do ivy bridge. I
wyszło co wyszło.
Wolę się upewnić :D


Asrock P67 jest odpowiedni do Ivy Bridge, tylko trzeba zaktualizowac bios do wersji P3.10.

Co do pytania o MSI na Z77, to będzie odpowiedni.
Mostek Z77 obsługuje IB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 19:26, Misquamaqus napisał:


Asrock P67 jest odpowiedni do Ivy Bridge, tylko trzeba zaktualizowac bios do wersji P3.10.

Co do pytania o MSI na Z77, to będzie odpowiedni.
Mostek Z77 obsługuje IB.


Wiem że trzeba asrocka p67 zaktualizować, jednak niestety nie posiadam procesora drugiej generacji i nie mam możliwości jego aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 20:12, Jammedize napisał:

Wiem że trzeba asrocka p67 zaktualizować, jednak niestety nie posiadam procesora drugiej
generacji i nie mam możliwości jego aktualizacji.

W sklepie/w serwisie mogą to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się