PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam problem z kompem taki ze zamiera w bezruchu i swieci sie tylko lampka power na obudowie a tak to nic nie dziala nawed zasilacz przestaje pracowac. Robi on mi taki numer bez uprzedzen i jest to bardzo denerwujace. Jesli ktos wie to bylbym wdzieczny jakby odpisal. Sprawdzalem system nortonem anty wirusem z najnowsza baza wirusow i nic nie znalazl, mam XP + SP2. Jezeli juz ktos wczesniej pisal o tym problemi to bardzo przepraszam ale juz nie wytrzymalem bylem na 4stronie i sie wylaczyl, to chcialem napisac posta i sie wylaczyl, wiec teraz sie moze uda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam problem z nagrywarką DVD. kuzyn nagrał mi na płytę DVD Fifę 2006 która u niego działała bardzo dobrze, u mnie te dwa pliki (czyli Fifa zapisana jako obraz w 2plikach) otwarzają się jako pilki Winampa czy Windows Media playera?! co robić?

A drugi problem to gra Call of Duty 2. u mojego kuzyna bardzo ładnie wszystko się włącza, a oczywiscie u mnie nagrywarka nie wykrywa żeby coś było na płycie:/ gdy otiweram w Moim Komputerze "Dysk D" płyta wydaje się czysta:/ innepłyty działają dobrze. proszę o pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:54, Jonasz19 napisał:

Witam:], mam problem z nagrywarką DVD. kuzyn nagrał mi na płytę DVD Fifę 2006 która u niego działała bardzo dobrze,/.../> dobrze. proszę o pomoc. ;)

Najlepiej będzie, jak kupisz nowe płyty, z już wytłoczona grą. Te przegrywane to tylko sprowadzają kłopoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 21:49, RobeN napisał:

Czyżbym wykrywał rozmowy o niezbyt legalnych kopiach???


Nie, ani troszkę :P xD Tylko o "kopiach zapasowych w formach nagranych na DVD obrazów CD"...no ludzie przecież to jest piractwo ( chyba, że jedna osoba sobie przegrywa dla bezpieczeństwa, bo ma zły napęd co niszczy CDki - to chyba wolno ? ).

Jonasz19 >> Ogólnie to zapewne problem z nagrywarką i softwarem do obrazów CD/DVD. http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=587 - to wystarczy za odpowiedź :P

PS: Sorry RobeN, że to do Jonasza19 jest w Twoim poście, ale nie chcę robić doubleposta - mam nadzieję, że nie dostanę jakiejś kary :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. I tak Jonasz nie przeczyta :D

A to, nie nie potrafi użyć formy obrazowej to już w tym wypadku pozostanie Jego problemem.

Mam nadzieję, że nikt nie udziel odpowiedzi innej niż KrzysztofMarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 22:58, Ad_aM21 napisał:

Jakią wersję Pixel Shaderów obsługuje Radeon 9200??


Pytanie powinieneś zadać w temacie o kartach graficznych => tam zresztą w pierwszym poście masz linka do opisu kart.
Ale proszę:

http://www.benchmark.pl/artykuly/przeglad_procesorow_2002/radeon_9200.html

7 funkcyjny silnik graficzny Charisma II z T&L
Vertex Shader w wersji 1.1
Pixel Shader w wersji 1.3 i 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 10:21, Jonasz19 napisał:

jak bede mial prace to kupię sobie orginalne gry:]

Jak stracę pracę, to przyjdę i wezmę Twoje, te kupione oryginały. A co, skoro ja nie mam pracy a Ty masz, to Ty sobie kupisz drugie. I komputer też Ci wezmę, bo na czymś muszę przecież grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 10:21, Jonasz19 napisał:

jak bede mial prace to kupię sobie orginalne gry:]


Dlaczego dalej ciągniesz temat mimo uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 10:21, Jonasz19 napisał:

jak bede mial prace to kupię sobie orginalne gry:]


a ile kosztowal twoj komputer :P (i komu go ukradles skoro nie masz pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 15:00, Arkadiusz napisał:

a ile kosztowal twoj komputer :P (i komu go ukradles skoro nie
masz pracy)


Uprzejmie proszę o powrót do dyskusji na temat.

Dalsze rozmowy w tym stylu zostaną odpowiednio ocenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys juz sie o to pytalem, ale zapytam jeszcze raz. Co moze byc przyczyna tego ze jak probuje podpiac DVD pod tasme na ktorej jest juz podpiety jeden naped, to podczas ladowania systemu posze ze niemozna go zaladowac i prosi o bootowanie z plyty. I jeszcze taka mala prosba ma ktos jakis theme do XPeka co by sie z tem skinem ladnie komponowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Musisz być pewnien, że dobrze zworki ustawiasz (urządzenia jeśli ze sobą się kłócą to mogą dawać taki rezultat) i że w BIOSie ustawiasz również wykrycie napędu.

DVD powinno być na Kanale 2 jako Master (jako Slave drugi CD-ROM lub dysk Twardy) a na Kanale 1 Podstawowy dysk Twardy z Systemem Operacyjnym.

(Warto też sprawdzić ustawienie kolejności BOOTowania w BIOSie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 15:40, RobeN napisał:



Musisz być pewnien, że dobrze zworki ustawiasz (urządzenia jeśli ze sobą się kłócą to mogą dawać taki rezultat) i że w
BIOSie ustawiasz również wykrycie napędu.

DVD powinno być na Kanale 2 jako Master (jako Slave drugi CD-ROM lub dysk Twardy)
a na Kanale 1 Podstawowy dysk Twardy z Systemem Operacyjnym.

(Warto też sprawdzić ustawienie kolejności BOOTowania w BIOSie.)


Teraz mam takie ustawienie: 1 tasma dyska na master i nagrywarka dvd na slave, na drugiej tasnie mam ten naped dvd. Wszystko niby dobrze dziala, ale podobo podlaczenie napedu i dysku pod jedna tasme powoduje zwolnienie przesylu danych z dysku. Kombinowalem z ustawieniem zworek i grzebalem w biosie ale jak bym tego nie ustawil to zawsze jak podepne cos pod tasme z tym napedem dvd to system sie nie bootuje. Ten naped dvd to LG GDR8163B, a nagrywarka To LITE-ON SOHW-1653S. Czy przycyna moze byc to ze sa one roznych firm? Bo przedtem mialem naped z LITE-ONa i wszystko dobrze dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się