PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

>Czy przycyna moze byc to ze sa one roznych firm? Bo przedtem mialem naped z LITE-ONa i

Dnia 11.11.2005 o 15:57, Ledoke napisał:

wszystko dobrze dzialalo.


Może choć nie często tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 16:01, RobeN napisał:

>Czy przycyna moze byc to ze sa one roznych firm? Bo przedtem mialem naped z LITE-ONa i
> wszystko dobrze dzialalo.

Może
choć nie często tak bywa.

To czy w taki razie moge rzadac zwrotu kasy, albo wymiany napedy na LITE-ONa, poniewaz niepoprawnie wspolpracuje z kompem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyznaje było tak że cdrom spowalniał dysk na tej samej taśmie, ale to od ładnych paru lat nieaktualne. teraz zarówno napędy optyczne jak i twardziele działają w trybie ata 100 albo nawet 133. wcześniej było tak że napęd optyczny działał w takim trybie, jaką miał prędkośc transferu,czyli po podpieciu do jednej taśmy z dyskiem ten dórgi musiał zwalniać bo twardziel ma lepszy transfer niż cdrom). aktualnie cdromy/nagrywarki działają w najszybszym dostępnym trybie (nawet jesli nie wykorzystują nawet połowy jego możliwosci) wiec dysk można spokojnie na jednej taśmie podpiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 15:58, Widek napisał:

Jak wrocilem na kompa po kąpieli dowiedzialem sie ze zostałem wylogowany ze wszystkich forów:/ Jak to mozliwe?


Najprawdopodobniej wystąpił jakiś nieujawniony błąd przeglądarki i straciłeś kontakt z plikami Cookies w których zapisane były Twoje loginy ostatnio otwieranych portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 16:03, Ledoke napisał:

To czy w taki razie moge rzadac zwrotu kasy, albo wymiany
napedy na LITE-ONa, poniewaz niepoprawnie wspolpracuje z kompem?


Nie wymienią Ci a poza tym sig. już napisał, że nie musisz się obawiać napędu na jednej taśmie z HDD.

Swoją drogą dziwnie, że mimo ustawienia poprawnie zworek w napędach dalej się kłócą.

Jedyna rzecz, którą teraz masz nie bardzo to to, że RW jest na kanale HDD. A optymalnie byłoby HDD+CD/DVD na 1 kanale a na drugim RW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2005 o 16:22, RobeN napisał:

Jedyna rzecz, którą teraz masz nie bardzo
to to, że RW jest na kanale HDD. A optymalnie byłoby HDD+CD/DVD na 1 kanale a na drugim RW.


No ale to jest tez niemozliwe bo to dvd nie chce wspolpracowac z zadnym innym urzadzeniem na tej samej tasmie. Narazie to niestanowi az takiego wielkiego problemu bo moze byc sam na jednej tasnie, ale mam jeszcze jeden dysk(narazie go nieuzywam, bo kupilem wiekszy) i chcialbym miec ten problem rozwiazany gdy bede go potrzebowal.

Mam jeszcze pytanie co do tibi, gdy ja wlacze to zuzycie procka skacze do 100%, a tak chyba niepowinno byc bo na lepszych grach procek ma owiele mniej % nawed z winampem w tle;) Jaka moze byc tego przyczyna, i jak to mozna ewentualnie rozwiazac?

PS.Moze ktos podac jakiegos linka z themami do xpeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na 100% dobrze ustawiasz zworki i podpinasz właściwie do taśmy a mimo to dalej wystepuje problem oznacza to, że trafiłeś na wyjątkowo wredny Model lub Egzemplarz napędu.


Tibia:

Gra ogólnie dosyć miernie napisana i zawsze tak obciąża procesory...

Themes for XP:

http://themexp.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2005 o 19:30, RobeN napisał:

Gra ogólnie dosyć miernie napisana i zawsze tak obciąża procesory...


To wiem, ale teraz chodzi ona gorzej niz na moim starym procku celeron 900. Teraz mam athlona 2800 i sie nawed winamp czasami przytnie albo zapentli jak jest tibia wlaczona.

Dnia 11.11.2005 o 19:30, RobeN napisał:

Themes
for XP:

http://themexp.org/


Do tych themow jest potrzebny jakis program, czy sie je bezposrednio instaluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:40, Ledoke napisał:

Do tych themow jest potrzebny jakis program, czy sie
je bezposrednio instaluje?


Jeśli masz rozblokowanego Windows''a to nic więcej nie jest potrzebne. A jeśli masz zablokowaną bibliotekę UXTHEME.DLL to musisz sobie już sam poradzić => Style XP albo podmiana DLL''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 23:51, Ledoke napisał:

> Jeśli masz rozblokowanego Windows''a
> to nic więcej nie jest potrzebne. A jeśli masz zablokowaną bibliotekę UXTHEME.DLL
>

Ktorego DLL''a mam podmienic i na co?


No przecież dokładnie powiedziałem:

UXTHEME.DLL na takiego, który umożliwia zmianę skórek Windows''a.
Albo zaopatrzyć się (nabyć) w StyleXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 23:59, RobeN napisał:

No przecież dokładnie powiedziałem:

UXTHEME.DLL na takiego, który umożliwia zmianę
skórek Windows''a.
Albo zaopatrzyć się (nabyć) w StyleXP


Sorki zle przeczytalem. Juz jestem po podmianie tego dll i wszystko ladnie smiga ;)
Jeszcze tylko rozwiaz moj problem z napedem i przestane cie meczyc pytaniami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam cięzki z problem m.in. z kontrolerem dysku. Otóż pewnego dnia wpadłem na pomysł żeby sobie zainstalować Daemon TOOLS-a. No to sie instaluje, ciach, juz prawie zaistalowany i... bum, restart kompa. No mnie lekko zatkało,ale nic,już nie takie rzeczy sie działy.Ale po tym jak win sie zaistalował, to już przyznam szczerze że sie zdziwiłem. Wchodze do Menedżera urządzeń i widze... to co na obrazku.

Od tego momenty kopiowanie jakiejs wiekszej rzeczy (np: filmu) z folderu na folder trwa znacznie dłużej niż wczesniej. A jazglupiałem. Jak sie wejdzie na ten ST324KJ SCSI Controller to można przeczytać:

System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.

Help...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ups, nie wiedziałem że bedzie widoczna nazwa pliku, sorka :P

aha i poprawka, oczywiście nie ".Ale po tym jak win sie zaistalował" tylko po tym jak sie Załadował ;]

Aha, na obrazku jeszcze widac wykrzyknik pyrz Plug and Play BIOS...wczesniej, tzn: przed tym zdarzeniem z Daemon Toolsem go też nie było, wiem śmiem uważać że to też ma powiązanie ze sobą ;]

jeszcze raz baaardzo prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>PILNE DO ROBENA<<

Komp simiga, przez tydzien sie nie wysypal czyli jest dobrze. Ale jak dodalem te stare RAMy i w biosie zmienilem na [128] tam gdzie bylo [64] w AGP to sie nie chcial wlaczyc wyskakiwalo na ekranie "uruchom w trybie awaryjnym "... itd klikalem na "uruchon system teraz" i po chwili wyskakiwal niebieski ekran nie wiem ococho ?? Te stare RAMy juz nie posmigaj czy cos w biosie jeszcze mozna sie pobawic ??Jak cos to jestm na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 20:25, Pan_Sza napisał:

Masz GG?


Sure I have => już się przewijało na nowym Forum również => 580071 ale nie zawsze jestem przy kompie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się