PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../
Wnioskuję, że błędy te spowodowane są spadkami napięcia podczas pracy dysków albo niedoborem mocy??
To ile masz tych dysków podpiętych?? To błędy zapisu danych, nie fizyczne uszkodzenie, więc jeśli Checkdisk nie pomoże to najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite formatowanie dysku z postawieniem nowych partycji.
Nie jestem do końca pewny mojego rozumowania, ale tak mi się wydaje.
Pasowałoby przeliczyć ile W ci komp pobiera, więc napisz mi wszystko co w budzie pobiera ci Waty i zobaczymy ile tego będzie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 10:06, marian538 napisał:

To ile masz tych dysków podpiętych??


No właśnie. Trzy dyski Sata. Niżej piszę całą konfigurację. Ale w wątku o rozbudowie kompa już o tym rozmawiałem z Tobą, czy zasilacz na to wystarczy i wszyscy zgodnie napisali, że jak najbardziej, choć ja przypuszczałem, że coś jest nie tak :/

Dnia 24.05.2007 o 10:06, marian538 napisał:

To błędy zapisu danych, nie fizyczne uszkodzenie, więc jeśli Checkdisk nie pomoże to najlepszym rozwiązaniem > byłoby całkowite formatowanie dysku z postawieniem nowych partycji.


Partycje na nowo były stawiane już co najmniej raz. Potem przywracałem system z obrazu. W każdym razie sytuacja się powtarza.

Dnia 24.05.2007 o 10:06, marian538 napisał:

Pasowałoby przeliczyć ile W ci komp pobiera, więc napisz mi wszystko co w budzie pobiera ci
Waty i zobaczymy ile tego będzie.


Przeliczałem to kiedyś na jakiejś stronie z kalkulatorem mocy. Nie pamiętam już linka. W każdym razie wychodziło zapotrzebowanie ponad 620W (i to bez trzeciego HDD, który dopiero niedawno kupiłem).
No i jeszcze jedno: w biosie zauważyłem, że CPU był podkręcony. Nie dużo, może z 7% w górę. W każdym razie jako, że o podkręcaniu mogę raczej zapomnieć na tym zasilaczu, przywróciłem stan domyślny.

Konfiguracja kompa:
Core 2 Duo E6400 2 GHz
Gigabyte GA-965P-DQ6
2x1 GB DDR2 Patriot
MSI GF 8800 GTS
SB X-Fi XtremeGamer
SAMSUNG SATA 2 x 200 GB
SAMSUNG SATA 1 x 250 GB
Do tego DVD-ROM, DVD-RAM, 3 wentylatory na obudowie + wymieniłem wentylator na CPU z boxowego na Arctic Cooling Freezer 7 Pro.
Na tym wszystkim stoi zasilacz Chieftec 560W.

Mam na oku Tagana 700W, ale po tym co forumowicze pisali miałem nadzieję, że wymiana zasilacza (który pracuje u mnie może z rok) nie będzie konieczna. Niestety chyba jednak bez tego się nie obędzie ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 10:22, GeoT napisał:

> To ile masz tych dysków podpiętych??

No właśnie. Trzy dyski Sata. Niżej piszę całą konfigurację. Ale w wątku o rozbudowie kompa
już o tym rozmawiałem z Tobą, czy zasilacz na to wystarczy i wszyscy zgodnie napisali, że jak
najbardziej, choć ja przypuszczałem, że coś jest nie tak :/

> To błędy zapisu danych, nie fizyczne uszkodzenie, więc jeśli Checkdisk nie pomoże to najlepszym
rozwiązaniem > byłoby całkowite formatowanie dysku z postawieniem nowych partycji.

Partycje na nowo były stawiane już co najmniej raz. Potem przywracałem system z obrazu. W każdym
razie sytuacja się powtarza.

> Pasowałoby przeliczyć ile W ci komp pobiera, więc napisz mi wszystko co w budzie pobiera
ci
> Waty i zobaczymy ile tego będzie.

Przeliczałem to kiedyś na jakiejś stronie z kalkulatorem mocy. Nie pamiętam już linka. W każdym
razie wychodziło zapotrzebowanie ponad 620W (i to bez trzeciego HDD, który dopiero niedawno
kupiłem).
No i jeszcze jedno: w biosie zauważyłem, że CPU był podkręcony. Nie dużo, może z 7% w górę.
W każdym razie jako, że o podkręcaniu mogę raczej zapomnieć na tym zasilaczu, przywróciłem
stan domyślny.

Konfiguracja kompa:
Core 2 Duo E6400 2 GHz
Gigabyte GA-965P-DQ6
2x1 GB DDR2 Patriot
MSI GF 8800 GTS
SB X-Fi XtremeGamer
SAMSUNG SATA 2 x 200 GB
SAMSUNG SATA 1 x 250 GB
Do tego DVD-ROM, DVD-RAM, 3 wentylatory na obudowie + wymieniłem wentylator na CPU z boxowego
na Arctic Cooling Freezer 7 Pro.
Na tym wszystkim stoi zasilacz Chieftec 560W.

Mam na oku Tagana 700W, ale po tym co forumowicze pisali miałem nadzieję, że wymiana zasilacza
(który pracuje u mnie może z rok) nie będzie konieczna. Niestety chyba jednak bez tego się
nie obędzie ;\


Jakoś nie pamiętam tych trzech dysków, z resztą to nieważne, więc albo nie przeczytałem uważnie konfiga, albo coś pominięto. Więc musze przyznać się do błędu. Zapotrzebowanie na Waty jest duże. Dyski przy starcie potrzebują jak nic 120 W ( 40 w na głowę ) Jeśli jeszcze co nieco OC, to obawiam się ze zasiłka nie podoła.
Czyli możesz mieć rację i ta 700 będzie konieczna.
Sam pewnie będe w podobnej sytuacji, kupiłem na allegro budę big tower i będe się w modding bawił. Po wakacjach kupię 8800 GTS i 1 Gb ram, do tego kilka wentylatorków w budzie i nowy dysk 320 GB - i tu mój chieftec wymięknie zapewne.

I jeszcze jedno, jak masz jeden dysk podpięty, to problem mimo to istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie inny zasialcz w miarę dobry, zrób zerowanie dysku choćby jedengo, potestuj dysk z 2 -3 dni i zobacz SMART jak się sparawuje po zerowaniu, oraz po kilku dniach użytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O trzech dyskach pisałem na pewno, bo konfigurację prawie w całości skopiowałem z tamtego wątku.

Dnia 24.05.2007 o 10:46, marian538 napisał:

I jeszcze jedno, jak masz jeden dysk podpięty, to problem mimo to istnieje?


Tego właśnie nie sprawdzałem. Jeden mogę odpiąć swobodnie. Pomyślę też z czego jeszcze na razie mogę zrezygnować. Może DVD-ROM? Mam przecież jeszcze nagrywarkę, tylko ciekawe ile to prądu bierze. bo coś czuję, że nie za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.05.2007 o 10:52, GeoT napisał:

Tego właśnie nie sprawdzałem. Jeden mogę odpiąć swobodnie. Pomyślę też z czego jeszcze na razie
mogę zrezygnować. Może DVD-ROM? Mam przecież jeszcze nagrywarkę, tylko ciekawe ile to prądu
bierze. bo coś czuję, że nie za wiele.

jeśli chodzi o testy, to mozesz zrezygnować z napędów, dwóch dysków, po prostu jeden zrobisz od zera i zobaczysz po jakimś czasie czy problem wrócił, jesli nie to już jesteśmy w domu i wiemy, że to zasiłka, jeśli problem znów sie pojawi, to jużinna bajka.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 10:52, GeoT napisał:

mogę zrezygnować. Może DVD-ROM? Mam przecież jeszcze nagrywarkę, tylko ciekawe ile to prądu
bierze. bo coś czuję, że nie za wiele.

podobnie jak dyski czyli ok 40 w podczas uruchamiania i 20 jak pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak usunąć kreator przełączania się pomiędzy systemami przy uruchamianiu PC - kreator zezwala mi na wybranie jednego z dwóch systemów M$, z czego ten jeden usunąłem fizycznie, zostały jedynie pliku na dysku C:/ których nie sposób odnaleźć. Teraz nie wiem jak usunąć tą jedną pozycję z kreatora. Dodatkowo posiadam klawiature ze złączem USB co dodatkowo usuwa mi możliwość działania w tym kreatorze, jedynie gdy podłącze łącze PS2 jestem wstanie działać na tym ekranie. Aczkolwiek żadnych opcji usuwających ten nieużywany system nie zauważyłem.

Macie jakąś radę, na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 11:48, marian538 napisał:

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp#footnote1
kalkulator W :) , policz sam, mnie wyszło 518 W, ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem
:)


Hmm ... 545W ze wszystkim co tam mam ...

btw. dzięki za link :)

Wpadłem na jeszcze inny pomysł. A gdybym tak dyski podłączył do innego zasilacza? Mam taki 250W noname co prawda ale tylko 3xhdd by na nim stało. Przecież da się tak prawda? W razie czego mogę też wyjąć z obudowy innego kompa Modecoma 350W ale to trochę roboty by było, a tamten leży nieużywany.
Byłoby to oczywiście rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie kupię lepszego zasilacza. Niestety jedzie do mnie właśnie nowa obudowa Antec Performance One P180S i na razie muszę zwolnić trochę ... ciekawe czy ona przypadkiem nie ma miejsca na 2 zasilacze. Wiem, że na pewno do P190 można dwa włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 12:10, LordYoghurt napisał:

Czy jest to standardowy "kreator" firmy Microsoft?


No przecież w Dosie mi pojawia się informacja - wybierz system operacyjny. Ostatnim razem tak miałem, gdy miałem zainsalowany Linux i XPek. Co do kreatora, to tak jest on standardowym M$, jest możliwość skonfigurowania systemu w jakim trybie chce go włączyć po naciśniećiu wcześniej klawisza F8. Jednak usunięcie jest nie możliwe wadliwego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 12:08, GeoT napisał:

Dnia 24.05.2007 o 12:08, GeoT napisał:

Hmm ... 545W ze wszystkim co tam mam ...

Mogłem coś przeoczyć, sam dokłądnie wiesz co masz dodać :)

Dnia 24.05.2007 o 12:08, GeoT napisał:

btw. dzięki za link :)

Nie ma za co :)

Dnia 24.05.2007 o 12:08, GeoT napisał:

Wpadłem na jeszcze inny pomysł. A gdybym tak dyski podłączył do innego zasilacza? Mam taki
250W noname co prawda ale tylko 3xhdd by na nim stało. Przecież da się tak prawda? W razie
czego mogę też wyjąć z obudowy innego kompa Modecoma 350W ale to trochę roboty by było, a tamten
leży nieużywany.
Byłoby to oczywiście rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie kupię lepszego zasilacza. Niestety
jedzie do mnie właśnie nowa obudowa Antec Performance One P180S i na razie muszę zwolnić trochę
... ciekawe czy ona przypadkiem nie ma miejsca na 2 zasilacze. Wiem, że na pewno do P190 można
dwa włożyć.

To też jest myśl, ważne żeby w końcu wyszło czy to zasiłka, czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz Windowsa XP, klikasz prawym klawiszem na Moj komputer, potem wybierasz właściwości, potem zakładeczkę zaawansowane i w Uruchamianiu i odzyskiwaniu klikasz w ustawienia i masz opcje Edycji ręcznej pliku autostartu klikasz i usuwasz niepotrzebny Ci wpis na temat drugiego systemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 12:25, kjelt napisał:

Zakładam, że masz Windowsa XP, klikasz prawym klawiszem na Moj komputer, potem wybierasz właściwości,
potem zakładeczkę zaawansowane i w Uruchamianiu i odzyskiwaniu klikasz w ustawienia i masz
opcje Edycji ręcznej pliku autostartu klikasz i usuwasz niepotrzebny Ci wpis na temat drugiego
systemu...


Okey wszystko się udało. Miejmy nadzieje, że nie usunąłem z tej listy systemu z którego teraz korzystam, bo przy następnym reboot''cie może być niespodzianka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 12:21, marian538 napisał:

To też jest myśl, ważne żeby w końcu wyszło czy to zasiłka, czy coś innego.


I tak zrobię. Właśnie chłopaki demontują Modecoma, więc 350W będzie na 3xhdd i 2 x DVD - myślę, że "aż za ho ho". Chieftec zasili grafę i płytę.
Odtworzę raz jeszcze obraz i dam znać jak się ten układ sprawuje.
Pozdrawiam i dzięki za poświęcony czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z grami. Kiedy zainstalowałem gierki na nowo zainstalowanym systemie wszystko było ok dopóki nie zainstalowałem sterowników 7.4 do Radeona 9600 pro. Od teraz jakoś muszę poczekac ok. 15min po włączeniu Windy aby włączyc jakąś grę i nie raz nie można ich włączyc! Na dodatek nie mogę czasami włączyc niektórych programów! (Jeśli ktoś ma experta z 12/2005 to może mi powiedziec jakie tam były stery do Radeonów, jaka wersja proszę!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 12:35, GeoT napisał:

> To też jest myśl, ważne żeby w końcu wyszło czy to zasiłka, czy coś innego.

Moim zdaniem to nie jest zasilacz bo miałbyś problemy w czasie pracy z błędami i wyłączeniami.
Po prostu najprawdopodobniej system Windows zbyt szybko odcina zasilanie od dysków przy zamykaniu systemu. Problemy z crosslinkami na to wskazują. Skrzyżowane pliki to najgorszy logiczny rodzaj awarii jaki może wystąpić (poza sprzętowymi). Powodowane są przez niezapisanie ostatniej wersji tablic FAT/MFT z bufora systemu (gdy system jest już wyłączony, a bufor dysku jeszcze nie nagrany na talerzach).
Zdaje mi się, że ostatnio gdzieś czytałem o fixie XP dotyczącym problemu zbyt szybkiego wyłączenia zasilania.
Radziłbym poszukać aktualizacji na linii bios, sterownik kontrolera dysku.

Mozesz sprawdzić czy pojawiają się błedy po wielokrotnych resetach systemu (bez zamykania) - jeżeli nie, to być może mam rację.
Jeżeli włączysz hibernację na 5 minut odczekasz i po zamknięciu systemu również pojawią się na nim błedy, to prawie na pewno mam rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie===>Prosze o pomoc. Przed chwila stalem sie posiadaczem nagrywarki DVD LG z light scribem....tylko gdy chce cos wydrukowac pojawia mi sie takie coś (na screenie) co ja mam zrobic?? Oba dyski sa przystosowane do LIGHT SCRIBE wiec nie wiem o co chodzi??

20070524185713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może pytanie z innej beczki... Odwracasz płytę "do góry nogami" dla wypalenia obrazka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się