PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2007 o 20:36, Szkarłatny Wilk napisał:

Płyta główna ma ok. 10 lat :D Czyli to jest progblem płytki ? To mam jak bym chciał mieć gitez
zegarek to musze wymieniać na dobrą sprawe całego kompa, tak ??

jakiego kompa? baterię, taka metalowa pastylka przytrzymywana przez blaszkę. Chociaż biorąc pod uwagę wiek, może też być zestaw akumulatorków wiec jak jej nie będzie po prostu go włącz i zostaw, doładują się i będzie ok (a przy okazji obejrzyj kondensatory, (takie pionowe względem płyty walce) jak któryś będzie od góry wklęsły albo wypukły to znaczy że "walnięty" i to on może być przyczyną (dobry elektornik być może dobierze pasujący).
ps niewiem czy jest sens go reanimować jak to nie bateria (która powinna kosztować kilka zł)
pps czyli edit: jak rzeczowy komp ma internet, to można mu włączyć synchronizację czasu z zegarem atomowym (tyle że to tylko odsunie problem w czasie, inne objawy zbyt słabej baterii to np "gubienie" dysków i wszelkich innych ustawień biosu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:21, ShaDoW Energy napisał:

Słuchajcie trzymajcie linka do najtańszej karty graficznej na Świecie :D http://www.ceneo.pl/;004c73;017P2-35699.htm

jak byś miał pojęcie o tym o czym piszesz, to być wiedział że seria quadro to ultra wydajne karty dla profesjonalistów z zakresu grafiki 3d, służące np do wspomagania 3dmax-a (do grania się nie nadaje, nie te funkcje wspiera). Cena jak najbardziej usprawiedliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 18:22, DJ Danielus napisał:

Słyszałem o tym i zgodzę się z tym co mówi sig. Takie coś zowie się chyba Nvidia
TESLA
.

i tu się mylisz, choć podobne obudowy to TESLA to platforma typowo obliczeniowa-nie do grafiki choć oparta na GPU, natomiast Quadro FX to są profesjonalne zestawy do tworzenia grafiki w czasie rzeczywistym poszukaj zdjęć na necie platformy TESLA nie maja nawet wyjścia na monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Mam laptopa, półtoraroczny Acer. I ostatnio pojawił mi się dead pikse na monitorzel, ale po pewnym czasie zniknął, potem znowu pojawiał sie i znikał. Czy jest jakaś możliwość na odratowanie go? Bo wyskakuje praktycznie w samym centrum monitora :/
Pozdrawiam
Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2007 o 20:26, czaja24 napisał:

i tu się mylisz, choć podobne obudowy to TESLA to platforma typowo obliczeniowa-nie do grafiki
choć oparta na GPU, natomiast Quadro FX to są profesjonalne zestawy do tworzenia grafiki w
czasie rzeczywistym poszukaj zdjęć na necie platformy TESLA nie maja nawet wyjścia na monitor

zgadza się, to platforma obliczeniowa działająca o ile pamiętam na Linuksie oraz darmowym pakiecie CUDA (umożliwia skompilowanie kodu w c tak, że go shadery z g-forca serii 8 wykonają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 19:20, DJ Danielus napisał:


Nie mam pojęcia co robić! Wnioskuję, że to dysk twardy - ostatnio dziwnie się zachowuje....
Trzeszczy (inaczej niż normalnie), słychać jakby zwalniał, to znów przyspieszał.... Jednak
wolę się upewnić.

i chyba masz rację, sprawdź programem "mhdd" - na necie znajdziesz bez problemu, wypalasz obraz na cd i restartujesz. Wybierasz interesujący Cię dysk i wciskasz f4, potem znowu f4 i skanuje, znaczki X w czasie skanu to bad sektory. Jeśli skanowanie je wykaże radze uruchomić kompa jeszcze raz i znowu dojść do f4 ale zaznaczyć opcje repair - on. Jeśli HDD na tym etapie się będzie wysypywał to niestety albo bedziesz musial wyciąć błędny kawałek dysku czyli na tym obszarze nie tworzyć partycji, albo zaopatrzyć sie w nowy hdd. Dalej jeśli ten etap z repair przejdzie to radzę przesanować dysk żeby sprawdzić czy naprawa się powiodla, jeśli tak to ostatnia porada - wykonać polecenie erase-zeruje caly hdd stracisz wszystkie dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:59, czaja24 napisał:

i chyba masz rację, sprawdź programem "mhdd" - na necie znajdziesz bez problemu, wypalasz obraz
na cd i restartujesz. Wybierasz interesujący Cię dysk i wciskasz f4, potem znowu f4 i skanuje,
znaczki X w czasie skanu to bad sektory. Jeśli skanowanie je wykaże radze uruchomić kompa jeszcze
raz i znowu dojść do f4 ale zaznaczyć opcje repair - on. Jeśli HDD na tym etapie się będzie
wysypywał to niestety albo bedziesz musial wyciąć błędny kawałek dysku czyli na tym obszarze
nie tworzyć partycji, albo zaopatrzyć sie w nowy hdd. Dalej jeśli ten etap z repair przejdzie
to radzę przesanować dysk żeby sprawdzić czy naprawa się powiodla, jeśli tak to ostatnia porada
- wykonać polecenie erase-zeruje caly hdd stracisz wszystkie dane

Zapomniałeś dodać, że ta opcja repair to czasem trwa i kilka dni z rzędu. Poza tym chyba nieco lepszy do tego celu jest HDD Regenerator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2007 o 21:10, ziptofaf napisał:

> - wykonać polecenie erase-zeruje caly hdd stracisz wszystkie dane
Zapomniałeś dodać, że ta opcja repair to czasem trwa i kilka dni z rzędu. Poza tym chyba nieco
lepszy do tego celu jest HDD Regenerator.


kto co lubi, dla mnie hddregenerator sie nie sprawdził i tyle a mhdd tak może spróbować jednym i drugim nic nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem... Otóż, ostatnio zamiast niektórych stronek, np. YouTube czy coś pojawia mi się denny jakiś Error...Wyczaiłem, że chodzi o Megaupload Toolbar... Pozbyłem się go, pozbyłem się jego w rejestrze (chyba), a na pewno z Docs&Settings... Dane Aplikacji itp... Ale problem nie ustał, wyłączyłem wtykę w FF, przesiadłem się na Operę, nic to nie dało. Fakt, nie ma wtyki, ale nadal nie działa YT... nie chce mi się łączyć do serwów CoD2, ani niektórych progsów. Co robić, bo już wychodzę z siebie!... Żeby przez głupią prezentację tak beknąć, naprawdę, pomóżcie... Format jakoś by mnie nie bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:28, BzyQacz napisał:

Panowie, mam problem... Otóż, ostatnio zamiast niektórych stronek, np. YouTube czy coś pojawia
mi się denny jakiś Error...Wyczaiłem, że chodzi o Megaupload Toolbar... Pozbyłem się go, pozbyłem
się jego w rejestrze (chyba), a na pewno z Docs&Settings... Dane Aplikacji itp... Ale problem
nie ustał, wyłączyłem wtykę w FF, przesiadłem się na Operę, nic to nie dało. Fakt, nie ma wtyki,
ale nadal nie działa YT... nie chce mi się łączyć do serwów CoD2, ani niektórych progsów. Co
robić, bo już wychodzę z siebie!... Żeby przez głupią prezentację tak beknąć, naprawdę, pomóżcie...
Format jakoś by mnie nie bawił.

posprawdzaj antyvirem, adaware itp... mozliwe że zagnieździl Ci się jakiś generator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coż takiego takie "cuś" może zrobić?... Ja już trochę nad tym siedzę i końca nie widać, a chciałym sobie jeszcze chociać po sieci pograć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:31, BzyQacz napisał:

A coż takiego takie "cuś" może zrobić?... Ja już trochę nad tym siedzę i końca nie widać, a
chciałym sobie jeszcze chociać po sieci pograć...

generator to takie coś co Ci generuje, wpisy do rejestru, wirusiki, pliki cookie, strony startowe itp itd, i pomimo że np usunąłeś niby coś z rejestru itd to nadal masz takie cudo na hdd i niekoniecznie musi sie ono tak samo nazywac bo generuje losowe nazwy plików i losowe wpisy do rejestru ale dające taki sam efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:31, BzyQacz napisał:

A coż takiego takie "cuś" może zrobić?...


A próbowałeś skanować kompa programami, które ci opisałem wczesniej w innym topicu (oczywiście po wcześniejszym ich zaktualizowaniu - WAŻNE!!)? Jeśli i one nie pomogły to ściągnij któregoś z darmowych antywirusów i nimi też przeskanuj (MKS Vir albo AVG), sprawdź też komputer na obecność rootkitów (do tego celu powinien ci wystarczyć AVG Anti-Rootkit), po przeskanowaniu wpisz sobie w pole uruchom "msconfig" i w ostatniej zakładce ("Uruchamianie") sprawdź czy wraz z systemem nadal nie startuje jakiś podejrzany plik - jeżeli nadal tam coś jest, to jeszcze się go nie pozbyłeś. Oczywiście zaraz po zrobieniu aktualizacji (czyli przed skanowaniem) najlepiej jest na chwilę wyłączyć internet, tak aby w trakcie skanowania ten syf nie ściągnął ci kolejnych pierdół z internetu. Jedno jest pewne - lekarstwo jakieś musi być, format nie jest tu konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie. Załączam dwa obrazki. Polecam na spojrzenie w pole core speed i multiplier. Te wartości ciągle mi skaczą, oczywiście przez mnożnik. Raz jest 6, raz 8. Jak to interpretować? Oszczędność energii czy coś się chrzani czy coś jeszcze innego?

Procek, to Core 2 Duo e6750 2,66 Ghz. Płyta główna Gigabyte P35-DS4.

Z góry dzięki za odpowiedź.

20071213033130

20071213033137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to jest ten problem, zobacz, czy nie masz uruchomione:

>> CPU z automatu <<

C1E Support, C1E Function, Cool''n''Quiet, Cool''n''Quiet control

Płyty główne z procesorami Intela (C1E-support) i AMD (Cool''n''Quiet) umożliwiają zmniejszenie zegara, gdy moc nie jest w pełni wykorzystywana.

Dzięki tej funkcji zmniejsza się zużycie energii i emisja ciepła. Dla płyt z procesorami AMD ustawiamy Auto, dal Intela - Enabled. Dla AMD musi być w systemie Windows aktywowany schemat zasilania - minimalne zużycie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się