PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

W takim razie mam takie pytanie. Mam własną oryginalną wersje XP Home edition (tylko bardzo starą, sprzed 3 lat). Czy jest legalne zainstalowanie windowsa z kopi nowszej wersji (ale nadal home) na swój CD-key. Bo nie chcę się bawić w to co sig. mówił wcześniej a po prostu zainstaluje z wersji od jakiegoś kumpla na swój klucz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:09, Irc100 napisał:

W takim razie mam takie pytanie. Mam własną oryginalną wersje XP Home edition (tylko bardzo
starą, sprzed 3 lat). Czy jest legalne zainstalowanie windowsa z kopi nowszej wersji (ale nadal
home) na swój CD-key. Bo nie chcę się bawić w to co sig. mówił wcześniej a po prostu zainstaluje
z wersji od jakiegoś kumpla na swój klucz...

Teoretycznie nie powinno być problemu, biorąc pod uwagę że chodzi o słynący z mętnych licencji(w żadnym miejscu nie ma informacji że po wymianie płyty głównej klucz rejestracyjny przestanie działać) i jeszcze mętniejszych ich interpretacji (np twierdzenie że kopia to nośnik z którego instalowałeś, bo oryginał jest na twardzielu, albo że pzy instalacji na macierzy dyskowej trzeba mieć osobną licencję na każdy dysk wchodzący w jej skład) )microsoft pewności ci nie dam. Może się też okazać że przy okazji sp2 zmieniono klucze, i instalka ci takiego ze zwykłej nie przyjmie (ja mam sp2 na płycie dołączanej swojego czasu do CHIPa (wtedy warto było go jeszcze kupować)), więc się tym nigdy bliżej nie interesowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale będę miał taką wersję od razu z SP2 więc chyba już nie będzie problemu z tym...

Aha. Chyba jednak nie znajdę kumpla z oryginalnym XP home (jak już pirat to professional). Czy w takim razie mogę ściągnąć ją z internetu? I zrobić tak jak mówiłem wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:09, Irc100 napisał:

W takim razie mam takie pytanie. Mam własną oryginalną wersje XP Home edition (tylko bardzo
starą, sprzed 3 lat). Czy jest legalne zainstalowanie windowsa z kopi nowszej wersji (ale nadal
home) na swój CD-key. Bo nie chcę się bawić w to co sig. mówił wcześniej a po prostu zainstaluje
z wersji od jakiegoś kumpla na swój klucz...


Po pierwsze - czy zmieniałeś w międzyczasie płytę główną? Jeśli tak, to musisz niestety kupić nowy system. No chyba, że tamten XP był w wersji BOX.
Po drugie - nie ma znaczenia z jakiego nośnika korzystasz, pod dwoma warunkami - to właściwy system (w Twoim przypadku XP Home) i używasz własnego klucza. Zresztą z tego co wiem, można kupić tzw. masterkit - dysk z systemem czy oprogramowaniem będący niejako duplikatem np. zniszczonego nośnika, do którego zainstalowania używasz własnego klucza.
Niestety nie wiem jak będzie w przypadku gdy Twój system był z SP1 a chcesz używając swojego klucza zainstalować system z SP2. Na logikę, wszystko jest legalne ,bo prawo do dowolnej ilości i jakości aktualizacji danego produktu nabywasz kupując go, tym bardziej, że system jest aktualizowany ustawicznie (no, powiedzmy...).
Myślę, że najbardziej autorytatywnej wypowiedzi udzielą Ci jeśli zadzwonisz do MS. Prościej, szybciej niż gdybanie co może być a co nie może być.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli taką wersję jak moja mogę ściągnąć z internetu i wszystko "powinno" być legalne?

Chodzi mi czy te ściągnięcie bo ja w tym momencie mam zainstalowany system na mój klucz ale z innej płytki ale było to robione w sklepie komputerowym (z czego wnioskuje że powinno być legalne) i mi oni raczej za darmo mi nie dadzą takiej płytki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:28, Irc100 napisał:

Czyli taką wersję jak moja mogę ściągnąć z internetu i wszystko "powinno" być legalne?

Chodzi mi czy te ściągnięcie bo ja w tym momencie mam zainstalowany system na mój klucz ale
z innej płytki ale było to robione w sklepie komputerowym (z czego wnioskuje że powinno być
legalne) i mi oni raczej za darmo mi nie dadzą takiej płytki...

akurat tego bym nie robił, takowe mają często "bonusy" w postaci wirusów, trojanów itp. może też być przerobiona tak że nie będzie wymagać, a wtedy sprawdzanie systemu ci wykryje jako pirata (o ile za wpisany na stałe klucz jako piracki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(płyty głównej nie zmieniałem)

Też prawda. Będę musiał albo poszukać wersji zrobionej po prostu w obrazie płyty albo jakoś inaczej załatwię... kurde, dlaczego nikt nie ma oryginalnego windows wśród moich znajomych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka otóż mam małe pytanko zna ktoś może jakiś program do pomiaru temperatury w komputerze prócz speedfan ponieważ daje jakieś za duże i za małe temperatury w kompie albo ja sie nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - otóż od pewnego już czasu cały czas komputer się zacina, etc.
Zaczęło się od tego, że najpierw dziwnym trafem ni z tego, ni z owego zostały uszkodzone stery od mobo i GPU (nie wykrywał - nie działały, nawet po instalacji!!!). Następnie zaraz po uruchomieniu zaczęły wyskakiwać błędy... To było pod XP, tak więc przesiadłem się na Linuksa w nadziei, że to coś da. Zainstalowałem openSUSE 10.2 - działało trochę, ale system się resetował i miał po prostu problemy. Przekonany, że to wina wersji (10.2 nie słynął za udaną) przesiadłem się na 10.3 - ponoć dopracowaną. Przez tydzień chodził OK, ale później wywalał błędy, zatrzymywał się - zacinał, wywalał z każdego oprogramowania. Próbowałem go przeinstalować, ale niestety już podczas instalacji i formatowania wywalał błąd.... I bądź tu mądry! Wczoraj zainstalowałem Ubuntu - działał spoko, aż do dziś..... Aplikacje nie uruchamiają się, etc.

Nie mam pojęcia co robić! Wnioskuję, że to dysk twardy - ostatnio dziwnie się zachowuje.... Trzeszczy (inaczej niż normalnie), słychać jakby zwalniał, to znów przyspieszał.... Jednak wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było na kompie brata, wydawał też dziwny dźwięk (tak jak by by się czytać nie chciało).
Jeżeli coś wymieniałeś i wtedy zaczęły się komplikacje to sie przyznaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ludzie pomocy... ;/
Mam nowego kompa:
Athlon X2 4200 64
1GB RAM DDR2
Palit GeForce 8600GT 256/128
320 GB samsung sataII
ASUS M2N

Mam wielkie problemy z niektórymi grami... Np. NFSUG 2 - nie to, że się zacina, ale po prostu zwalnia a za chwilę znów jest szybko. Denerwuje to podczas jazdy i skręcania. Gdy zrobię na minimum to w ogóle się #$%^&* albo szybko albo wolno i tak co chwile się zmienia. Icewind Dale - jak na załączonym obrazku. Nie ma przezroczystych elementów... Inne gry też czasami zwalniają. np. GTA: SA - w małych pomieszczeniach (np. w barze, u fryzjera) CJ dostaje jakiegoś dopalacza i wszystko dzieje się 2x szybciej ;/ Na zewnątrz jest normalnie.
Dodatkowe info na screenach. Aha, i nie jestem jakimś noobem, więc proszę konkretne odpowiedzi.

20071211193330

20071211193703

20071211194011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do icewinda, to jest on na silniku infiny a takowy nie lubi się z nowymi sterownikami nvidii, nie ma w nich jakiegoś tam potrzebnego silnikowi trybu wyświetlania (a już z gf serii 86xx to już się wręcz nie trawią, musisz ściągać z archiwum sterowniki i testować aż trafisz na takie że ci będzie w miarę działał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 18:30, 000franek napisał:

Siemka otóż mam małe pytanko zna ktoś może jakiś program do pomiaru temperatury w komputerze
prócz speedfan ponieważ daje jakieś za duże i za małe temperatury w kompie albo ja sie nie
znam

jedyny pewny to ten dołączony do płyty głównej (powinieneś dostać płytę razem z nią), ew można sprawdzić w biosie (tyle że by trzeba zając procka na max, a potem szybko zrestartować i sprawdzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:21, sig. napisał:

> Siemka otóż mam małe pytanko zna ktoś może jakiś program do pomiaru temperatury w komputerze

> prócz speedfan ponieważ daje jakieś za duże i za małe temperatury w kompie albo ja sie
nie
> znam
jedyny pewny to ten dołączony do płyty głównej (powinieneś dostać płytę razem z nią), ew można
sprawdzić w biosie (tyle że by trzeba zając procka na max, a potem szybko zrestartować i sprawdzić).

Bios takk dla mnie to czarna magia:DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest śmieszny wręcz. Otóż wchodze sobie na kompa powiedzmy o 17.00 a na zegarku komputerowym pokazuje godzine 4.00 lub coś tego typu. No to ja soie zmieniam żeby było gitesik i przy następnym uruchominiu lub w następnym dniu zegarek automatycznie sie zmienia. Skanowałem kompa AVG Antywirus i nic nie wykrył. O co biega ludziska :) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ile ma płyta główna, bo to może być objaw wyczerpywania się baterii, powinna wytrzymać jakieś 4 lata (jest to bateria typu "zegarkowego" wiec w razie potrzeby u zegarmistrza dostaniesz jak swoją przyniesiesz dla porównania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:34, sig. napisał:

a ile ma płyta główna, bo to może być objaw wyczerpywania się baterii, powinna wytrzymać jakieś
4 lata (jest to bateria typu "zegarkowego" wiec w razie potrzeby u zegarmistrza dostaniesz
jak swoją przyniesiesz dla porównania)


Płyta główna ma ok. 10 lat :D Czyli to jest progblem płytki ? To mam jak bym chciał mieć gitez zegarek to musze wymieniać na dobrą sprawe całego kompa, tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:25, 000franek napisał:

Bios takk dla mnie to czarna magia:DDD

przy uruchamianiu kompa będzie komunikat press cośtam to enter bios (cośtam to zwykle f1 albo delete). Jak już tam będziesz, to szukaj pc health status albo czegoś podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się