PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

POMOCY!!!
Mam problem...mianowicie- gdy włączałem film komp resetował się i pojawiał się biosowy(?) raport o źle zainstalowanych sterownikach, zainstalowałem ... stery pomogły(tydzień temu), ale nadal problem jest... filmy się nie wyłączają, tak mnie sie wydaje, 2 obejrzałem. Ale co sie dzieje gdy włącze np. takiego foobara komp sie resetuje i przy tym jest dźwięk chrupania(1sekunda). To samo sie dzieje czasami przy jakiejkolwiek w sumie czynności( teraz sie nic nie dzieje... 4h włączony komp był i nagle...padł dzisiaj. Grałem w HoM&MV wczoraj co mój komp ledwo dźwiga z 6-7h + 2 filmy i nic sie nie działo. Dzisiaj padło 3x po kolei działał komp po 7sekund. Ja typuje zasilacz, ale nie wiem czy to to, grafa na pewno nie bo Heros hula. Czy ten dźwięk jest charakterystyczny przy jakiejś usterce? Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 15:54, DJ Danielus napisał:

Jak sformatujesz tylko systemową partycję to kilka/wiele programów może już nie ruszyć. Jednak
jako, że nie mają wpisów w rejestrze można je po prostu usunąć :)

masz rację, nie pomyślałem o tym <wali się w łeb>

a kiedy mam zrobić formata? bo upgrade będzie, zmieniam mobo, przesiadam się z proca 32 na 64bit i jeszcze parę innych rzeczy. więc chyba zmieniam sprzęt i dopiero wtedy formatuję, nie?

jakiego programu użyć do zapisania i odzyskanie później ustawień windowsa, firefoxa i czegokolwiek jeszcze się da...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:06, szypek26 napisał:

masz rację, nie pomyślałem o tym <wali się w łeb>

Spoko!

Dnia 18.12.2007 o 16:06, szypek26 napisał:

a kiedy mam zrobić formata? bo upgrade będzie, zmieniam mobo, przesiadam się z proca 32 na
64bit i jeszcze parę innych rzeczy. więc chyba zmieniam sprzęt i dopiero wtedy formatuję, nie?

Hmm... Jeśli to OEM to i tak jest przypisany do tego PC, jeśli BOX to też możesz. Jeśli windows Ci póki co chodzi i jesteś w miarę zadowolony to zostaw.

Dnia 18.12.2007 o 16:06, szypek26 napisał:

jakiego programu użyć do zapisania i odzyskanie później ustawień windowsa, firefoxa i czegokolwiek
jeszcze się da...?

Nie bardzo znam się na programach - osobiście stosuję metodę, że wszystkie ważne dane przenoszę na płyty lub pendrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 13:42, Virus 500 napisał:

Czyli na jakie rozmiary ustawić , początkujący i maksymalny ?


Rozmiar poczatkowy i koncowy ustaw na 1 gb. To w zupelnosci wystarczy. Jak ustawi sie rozmiar poczatkowy i koncowy taki sam to wtedy wielkosc tego pliku stron nie bedzie powiekszany przez system co ograniczy w dosc znacznym stopniu fragmentacje plikow na partycji systemowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:09, DJ Danielus napisał:

Hmm... Jeśli to OEM to i tak jest przypisany do tego PC, jeśli BOX to też możesz. Jeśli windows
Ci póki co chodzi i jesteś w miarę zadowolony to zostaw.

nie no, windę mam na płytce ale... po nowym roku zmieniam mobo, procka z 32 na 64 bitowego, gpu, ram i zasiłka. i teraz - czy formata mam robić przed wsadzeniem tego do kompa, czy po zmianie podzespołów? bo ty mi mówisz, żebym nie formatował...

Dnia 18.12.2007 o 16:09, DJ Danielus napisał:

Nie bardzo znam się na programach - osobiście stosuję metodę, że wszystkie ważne dane przenoszę
na płyty lub pendrive.

tak ja się tez bawię. ale chodzi o to, jak zrobić, żebym potem windowsa nie musiał od nowa ustawiać typu "wybierz dźwięki systemowe" albo "nie wysyłaj info do microsoft" + ustawienia przeglądarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:24, DJ Danielus napisał:

Nie - poczekaj aż nowy sprzęt dojdzie i w tedy format, teraz się nie opłaca.

ok. czyli wrzucam nowe części i dopiero wtedy się bawię

Dnia 18.12.2007 o 16:24, DJ Danielus napisał:

Hmm... Nie wiem, czy w ogóle jest taki program :/ ...

eee... musi jakiś być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można było powiększyć pamięć wirtualną? Mam 512 ram i w sumie 1200 z hakiem... a pamiętam, że miałem kiedyś 2024. W jaki sposób to zrobić, i jak fachowo to zrobić...? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosto, ale pamiętaj, że pamięć wirtualna jest znacznie wolniejsza!

Najprościej:
Panel sterowania -> system -> zaawansowane -> wydajność -> zaawansowane -> pamięć wirtualna (zmień) i wpisujesz.

1GB starczy i to na pewno - sam mam 512MB RAM, a plik wymiany ustawiony na 768MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc!

No cóż, nagłówek wszystko wyjaśnia.... Po prostu mam problem z kompem, a raczej instalacją systemu. Otóż instalując system wywala mi pełno błędów.... Myślałem, że to wina płyty - zgrałem więc z innego serwisu na inny krążek - to samo. No więc nagrywarka oraz czytnik - zmieniłem - nadal to samo. Windows też się nie instaluje.... Więc jestem bez systemu :( Procek sprawny, płyta sprawna, dysk też. Gdzie więc tkwi problem? Znajomy polecił mi sprawdzić pamięć, ale czy ja wiem? Co to może być?

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Weź dysk twardy, zanieś do serwisu, niech zrobią niski format. Jest prawdopodobieństwo, że jakieś świństwa po poprzednich instalacjach i teraz śmiecą. Miałem podobną sytuację. Jest jeden minus tego. Stracisz dokładnie i bezpowrotnie wszystko co miałeś na dysku. Po niskim formacie nawet Ontrack nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się