PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2007 o 21:58, Misquamaqus napisał:

Otworz kompa i uruchom wymagajaca gre. Metodą macania dowiesz sie czy wartosc podana przez
te programiki jest odbierana jako prawdziwa czy bledna.


wątpię czy tek bez porównania z niczym wymacasz czy radiator ma 60 stopni czy może 50 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 22:45, Konrad162 napisał:

> Otworz kompa i uruchom wymagajaca gre. Metodą macania dowiesz sie czy wartosc podana
przez
> te programiki jest odbierana jako prawdziwa czy bledna.

wątpię czy tek bez porównania z niczym wymacasz czy radiator ma 60 stopni czy może 50 ;p


Gdyby radiator mial 50 st C to proc by musial miec z 80. Tak czy inaczej w przyblizeniu do paru stopni wiemy jaka jest temperatura czegokolwiek co dotykamy. U mnie pisze w everescie, ze mam teraz jak pisze 56 st C a radiator jest odrobinke cieplejszy od dloni. Sam spod i procek, ktorego mozna dotknac (samą krawedz) jest niewiele cieplejsza od gory radiatora. To oznacza, ze albo czujnik plyty jest do bani lub everest. Hmmm...wlasciwie nie tylko everest podaje takie odczyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 22:53, Misquamaqus napisał:

Gdyby radiator mial 50 st C to proc by musial miec z 80. Tak czy inaczej w przyblizeniu do
paru stopni wiemy jaka jest temperatura czegokolwiek co dotykamy. U mnie pisze w everescie,
ze mam teraz jak pisze 56 st C a radiator jest odrobinke cieplejszy od dloni. Sam spod i procek,
ktorego mozna dotknac (samą krawedz) jest niewiele cieplejsza od gory radiatora. To oznacza,
ze albo czujnik plyty jest do bani lub everest. Hmmm...wlasciwie nie tylko everest podaje takie
odczyty.


to teraz wyjaśnijcie mi jedna sprawę.... wyłączyłem wentylator na 2 minutki... więc czujnik też i teraz takie pytanie jakim prawem speedfan oraz ten EasyTune podają temperaturę procka? powinien być jakiś komunikat albo wyświetlać że jest 1 stopień (jak to jest w jednym z przypadków), a nie wyświetlać jakaś temperaturę i żeby było śmieszniej ta temperatura sie zmienia! :] (oczywiście oba programy podają że obroty wentylatora są równe 0 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2007 o 23:25, Konrad162 napisał:

to teraz wyjaśnijcie mi jedna sprawę.... wyłączyłem wentylator na 2 minutki... więc czujnik
też i teraz takie pytanie jakim prawem speedfan oraz ten EasyTune podają temperaturę procka?
powinien być jakiś komunikat albo wyświetlać że jest 1 stopień (jak to jest w jednym z przypadków),
a nie wyświetlać jakaś temperaturę i żeby było śmieszniej ta temperatura sie zmienia! :] (oczywiście
oba programy podają że obroty wentylatora są równe 0 )

z tego co wiem to czujnik (temp) jest na płycie głównej dla tego tak widzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:33, scott napisał:

z tego co wiem to czujnik (temp) jest na płycie głównej dla tego tak widzisz


no właśnie nie koniecznie czasem są też na wentylatorze dlatego np. masz 3 kable od wentylatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak zainstalować router i skonfigurować internet, żeby wszystko było jak trzeba? Wcześniej (teraz?) miałem Neostradę na jednym komputerze, ale teraz muszę podzielić łącze na dwa komputery. Oczywiste, że muszę zainstalować router, ale za cholerę nie wiem jak :( (bardziej chodzi o konfigurację internetu, niż instalację routera)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:25, Konrad162 napisał:

to teraz wyjaśnijcie mi jedna sprawę.... wyłączyłem wentylator na 2 minutki... więc czujnik
też i teraz takie pytanie jakim prawem speedfan oraz ten EasyTune podają temperaturę procka?
powinien być jakiś komunikat albo wyświetlać że jest 1 stopień (jak to jest w jednym z przypadków),
a nie wyświetlać jakaś temperaturę i żeby było śmieszniej ta temperatura sie zmienia! :] (oczywiście
oba programy podają że obroty wentylatora są równe 0 )

Temperatura procesora jest pobierana z czujnika znajdującego się w jego wnętrzu, podobnie temp płyty głównej, temperatura wewnątrz obudowy jest możliwa do odczytu po podłączeniu specjalnej czujki (termopary) lub płyta ma taką czujkę na wyposażeniu. Dalej jeśli różnica między odczytem programowym a wrażeniami organoleptycznymi jest wg Ciebie zbyt duża zmień pastę na procesorze, sprawdź mocowanie radiatora itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 14:24, Mediv napisał:

Możecie mi powiedzieć jak zainstalować router i skonfigurować internet, żeby wszystko było
jak trzeba? Wcześniej (teraz?) miałem Neostradę na jednym komputerze, ale teraz muszę podzielić
łącze na dwa komputery. Oczywiste, że muszę zainstalować router, ale za cholerę nie wiem jak
:( (bardziej chodzi o konfigurację internetu, niż instalację routera)...

w ustawieniach routera musisz wybrać protokół PPPoE i wpisać hasło i login neostrady, reszte zostaw na auto powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 16:38, czaja24 napisał:

Temperatura procesora jest pobierana z czujnika znajdującego się w jego wnętrzu, podobnie temp
płyty głównej, temperatura wewnątrz obudowy jest możliwa do odczytu po podłączeniu specjalnej
czujki (termopary) lub płyta ma taką czujkę na wyposażeniu. Dalej jeśli różnica między odczytem
programowym a wrażeniami organoleptycznymi jest wg Ciebie zbyt duża zmień pastę na procesorze,
sprawdź mocowanie radiatora itp


hmm to czemu speedfan pokazuje temperaturę procesora znacznie różnicą się od tej w programie zamieszczonym na stronie producenta (EasyTune5)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 17:09, Konrad162 napisał:


hmm to czemu speedfan pokazuje temperaturę procesora znacznie różnicą się od tej w programie
zamieszczonym na stronie producenta (EasyTune5)...


Speedfan pokazuje bledne odczyty. U mnie przed chwilka pokazal takie cuda, ze komp powinien dawno juz nie zyc ( 107 st C proc). Polecam everesta w wersji 4.00.976. Mam go i pokazuje wiarygodne temperatury, obroty wiatraczkow oraz napiecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie moj komputer strasznie wolno chodzi pomimo formata dalej wolno chodzi windows wolno sie laduje programy wolno sie otwieraja i gry mi sie przycinaja ,ze grac sie nie da. Moj komp to :
Athlon 1.8
GeForce 6600GT
768 DDR
dysk 40 gb

Pomóżcie mi bo juz nie wiem co mam robic =(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 18:56, Ludvic napisał:

Pomóżcie moj komputer strasznie wolno chodzi pomimo formata dalej wolno chodzi windows wolno
sie laduje programy wolno sie otwieraja i gry mi sie przycinaja ,ze grac sie nie da. Moj komp


Wejdz do managera zadan i w zakladce procesy na samym dole jest proces bezczynnosci. Wartosc tego procesu powinna wynosic okolo 98-99 %. Ile jest u Ciebie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 19:18, Misquamaqus napisał:

> Pomóżcie moj komputer strasznie wolno chodzi pomimo formata dalej wolno chodzi windows
wolno
> sie laduje programy wolno sie otwieraja i gry mi sie przycinaja ,ze grac sie nie da. Moj
komp

Wejdz do managera zadan i w zakladce procesy na samym dole jest proces bezczynnosci. Wartosc
tego procesu powinna wynosic okolo 98-99 %. Ile jest u Ciebie ?.



no jest okolo 95 % =o .

Dj Danielus mozesz jasniej powiedziec co mam zrobic ?:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystkie sterowniki jakie masz w tej chwili zainstalowane, wcześniej jednak ściągnij sterowniki od płyty głównej, chipsetu oraz od karty graficznej. Gdy wywalisz stare po restarcie przejedź system Easy Cleanerem i zainstaluj nowe stery. Najpierw te od płyty, a później od grafy. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 20:17, DJ Danielus napisał:

Wywal wszystkie sterowniki jakie masz w tej chwili zainstalowane, wcześniej jednak ściągnij
sterowniki od płyty głównej, chipsetu oraz od karty graficznej. Gdy wywalisz stare po restarcie
przejedź system Easy Cleanerem i zainstaluj nowe stery. Najpierw te od płyty, a później od
grafy. Powinno pomóc.



A to po formacie nie instalowalem wogole sterownikow do plyty glownej ......... i tak robilem ze nowe sterowniki sciagalem i instalowalem.
Niedawno zauwazylem ze gdy napszykad uruchamiam IE to to jest tam ok 60 % wykorzystania procesora albo gdy właczam explorera to tosamo sie dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zrobiłem wszystko jak trzeba i nic. Nie wiem dlaczego, ale połączenie PPPoE nie chce się ustanowić. Niby wszystkie testy wykazują pełną sprawność (oprócz próby połączenia), ale dioda na routerze pokazująca aktywne połączenie PPP (PPPoE) nie świeci (nie muszę dodawać też, że nie mogę się połączyć z internetem przy pomocy tego routera).
Jeśli nie wiecie o co chodzi patrzcie kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:38, Mediv napisał:

Niestety zrobiłem wszystko jak trzeba i nic. Nie wiem dlaczego, ale połączenie PPPoE nie chce
się ustanowić. Niby wszystkie testy wykazują pełną sprawność (oprócz próby połączenia), ale
dioda na routerze pokazująca aktywne połączenie PPP (PPPoE) nie świeci (nie muszę dodawać też,
że nie mogę się połączyć z internetem przy pomocy tego routera).
Jeśli nie wiecie o co chodzi patrzcie kilka postów wyżej.

ale wszedłeś na panel sterujący routera? sprawdź Ustawienia DNS, Włącz podtrzymanie połączenia aha swoją drogą jaki to router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Praktycznie od same momentu przejscia na Viste mam problem z siecia.

Co chwile polaczenie jest zrywane, przy downloadzie plikow nastepuja momenty "zerowe", brak transferu, to samo tyczy sie przegladania stron internetowych, czasami nie chca sie odswiezyc.

Skutkiem tego wszystkiego jest to, ze nie moge grac w sieci, po kilku minutach kazdy serwer mnie wyrzuca.

Problemem wydaje mi sie jest sam sytem, na XP wszystko dzialalo poprawnie.

Czy Ktos z uzytkownikow Visty spotkal sie z takim problemem?

Dolaczony zrzut z aktywnoscia sieci przy sciaganiu duzego pliku.

20071221085719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się