PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 17:42, Misquamaqus napisał:

Speedfan pokazuje bledne odczyty. U mnie przed chwilka pokazal takie cuda, ze komp powinien
dawno juz nie zyc ( 107 st C proc). Polecam everesta w wersji 4.00.976. Mam go i pokazuje wiarygodne
temperatury, obroty wiatraczkow oraz napiecia.


to samo pokazuje co reszta

PS na speedfanie miałem przed chwila -50 oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 10:37, Paweł10 napisał:

Jakim kablem mógłbym połączyć dwa komputery, żebym mógł sobie grać na dwóch graczy LAN?
Taki może być: http://allegro.pl/item285026145_kabel_sieciowy_utp_kat_5e_lan_ethernet_5m_.html
???

"a kabel typu krosowanego do łączenia 2-ch komputerów."



tak, właśnie taki kabel czyli zwykły kabel sieciwy (inaczej skrętka) tylko musi byś skrosowany (czyli na wtyczkach zamienione kabelki).

No i kompy muszą mieć karty sieciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 10:37, Paweł10 napisał:

Jakim kablem mógłbym połączyć dwa komputery, żebym mógł sobie grać na dwóch graczy LAN?
Taki może być: http://allegro.pl/item285026145_kabel_sieciowy_utp_kat_5e_lan_ethernet_5m_.html
???

"a kabel typu krosowanego do łączenia 2-ch komputerów."


Potrzebujesz mieś kabel sieciowy scrossowany czyli kabelki na jednym końcu we wtyczce są ułożone nieco inaczej niż na drugim. Jeśli masz zaciskarkę to możesz zrobić to samemu (jak ułożyć kable na załączonym obrazku) jeśli nie to taki kabel można kupić chyba w większości sklepów komputerowych.

20071221105752

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej taki, tyle że niewiem czy masz router/swittch. jeśli będą podpięte przez niego, to wtedy zwykły kabel a jeśli bezpośrednio to krosowany (a że w ofercie są oba to problemu niema)
ps szybciej było by chyba kupić w zwykłym sklepie komputerowym (zwykle na miejscu go robią "na wymiar", czyli przytną do potrzebnej ci długości i założą końcówki. Ew możesz się u jakiegoś admina "blokowej śieci" zapytać, powinien mieć zarówno kabel jak i końcówki/zaciskarkę (bo w końcu właśnie takie kable po domach ciągną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem , mam allplayera 3.1 i kurde nie mogę tym odtworzyć filmów z rozszerzeniem MKV , nie wiem czemu , mam wszystkie kodeki itd . i jak chcę odtworzyć pisze że zbiór uszkodzony lub nie rozpoznał jakiegoś ...
Jakim innym bardzo dobrym programem mogę odtworzyć filmy z rozszerzeniem MKV ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zrobić aby nie było tego ''''autoodtwarzania'''' w menu po kliknięciu PPM na ikonce dysku? Przez to gdy klikam 2 razy LPM na ikonce dysku to otwiera się w nowym oknie :/

20071221184749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 18:03, Virus 500 napisał:

nie mogę tym odtworzyć filmów z rozszerzeniem MKV [...] mam wszystkie kodeki

Nie masz. Jakbys mial to bys mogl otworzyc taki plik. Szukac czegos o nazwie ''Matroska Pack'' - bez tego ani rusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 18:50, AdiN2 napisał:

Wiecie co zrobić aby nie było tego ''''autoodtwarzania'''' w menu po kliknięciu PPM na ikonce
dysku? Przez to gdy klikam 2 razy LPM na ikonce dysku to otwiera się w nowym oknie :/

wyłącz autoodtw.. w opcjach Napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 18:50, AdiN2 napisał:

Wiecie co zrobić aby nie było tego ''''autoodtwarzania'''' w menu po kliknięciu PPM na ikonce
dysku? Przez to gdy klikam 2 razy LPM na ikonce dysku to otwiera się w nowym oknie :/

skasować plik autorun z jego katalogu głównego (o ile takowy tam jest). Pewnie wgrał się tam podczas kopiowania płyty na dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 19:27, sig. napisał:

> Wiecie co zrobić aby nie było tego ''''autoodtwarzania'''' w menu po kliknięciu PPM na
ikonce
> dysku? Przez to gdy klikam 2 razy LPM na ikonce dysku to otwiera się w nowym oknie :/

skasować plik autorun z jego katalogu głównego (o ile takowy tam jest). Pewnie wgrał się tam
podczas kopiowania płyty na dysk.


Problem występuje na każdym z 4 dysków i nie ma na nich żadnego pliku autorun :\

czaja24
Autorun da się wyłączyć ale tylko w napędach a mój problem dotyczy dysków twardych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trojanem,który pokazywany jest pod nazwą explorer.exe :/ Wiem,że nazwa dziwna i taka sama jak .exe do exploratora Windowsa czy tam IE,ale jednakowoż wykrywany jest jako trojan.Wykrył go MacAffe i nie jest w stanie go usunąć.Po starcie systemu pokazuje mi sie folder My Documents :/ Jak sie pozbyć tego badziewia?Gdy wkładam pendrive''a do USB to mi Spybot S&D wywala tonę komunikatów o zablokowaniu procesu explore.exe.Co z tym zrobić?Pendrive był 2 razy formatowany.Jest firmy Kingston i ma 2GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moje problemy z temperaturami dziś zostały rozwiązane ;p kupiłem sobie chłodzenie od oryginalnego Pentium 4 (s478) na rdzeniu miedzianym :P Różnica jaka zapytacie? hmm od oryginalnego chłodzenia tyle że z Celerona różnica jest ponad 12 stopni :D Teraz pod obciążeniem zamiast 76 stopni mam nie całe 65 ^^

Dziękuje za Wasze rady każda się przydała :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 20:17, DJ Danielus napisał:

Wywal wszystkie sterowniki jakie masz w tej chwili zainstalowane, wcześniej jednak ściągnij
sterowniki od płyty głównej, chipsetu oraz od karty graficznej. Gdy wywalisz stare po restarcie
przejedź system Easy Cleanerem i zainstaluj nowe stery. Najpierw te od płyty, a później od
grafy. Powinno pomóc.



Zrobiłem tak jak napisałes , ale i tak nic nie pomogło =o . A czy zmiana dysku (kupienie nowego) moze pomoc , bo nie wiem czy wydawac pieniadze jak moze to okazac sie niepotrzebne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 17:51, DJ Danielus napisał:

Hmm.... Nie jestem pewien czy to wina dysku... Na wszelki wypadek sprawdź programem HD Tune.


Jeśli masz możliwość to pożycz dysk znajomemu/ od znajomego do sprawdzenia.



Dobra zeskanowałem ND Tune i wyszło mi tak :
-Temperatura 55 C - 57 C
-Transfer Rate : Minimum 1.0 MB/sec ||Max 29.1 MB/sec ||Average 3.4 MB/sec
-Access Time 28.3 ms
-Burst Rate 1.3 MB/sec
-CPU Usage 7.6 %
Cos to oznacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2007 o 18:13, Ludvic napisał:

Dobra zeskanowałem ND Tune i wyszło mi tak :
-Temperatura 55 C - 57 C
-Transfer Rate : Minimum 1.0 MB/sec ||Max 29.1 MB/sec ||Average 3.4 MB/sec
-Access Time 28.3 ms
-Burst Rate 1.3 MB/sec
-CPU Usage 7.6 %
Cos to oznacza ?


55 stopni C ?...zartujesz ?. To znaczy, ze albo twardziel ma problemy albo nie masz wiatraka, ktory wwiewa luft do obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 18:18, DJ Danielus napisał:

Masz bardzo wysoką temperaturę.
Duży czas dostępu.

PS. Możesz powiedzieć jaki to dysk? Najlepiej producent i prędkość obrotowa.



MAXTOR 6L040J2 (40 GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się