PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Proponuję najpierw przeinstalować sterowniki do karty dźwiękowej. Jeżeli używałeś programów grzebiących w rejestrze czy plikach systemowych jest możliwe, że usunęły coś czego nie powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 10:00, Chester001 napisał:

przeinstalowałem all playera i nadal nic.. nie wiem co jest grane odłączyłem głośniki i podłączyłem
słuchawki pod karte dzwiękową tez nic...

no nie wiem !


sprobuj przeinstalowac stery od dzwiekowki poprzez aktualizacje sterownika powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2007 o 11:21, said124 napisał:

sprobuj przeinstalowac stery od dzwiekowki poprzez aktualizacje sterownika powinno pomoc.

chciałem to zrobic powiedziałz ebym sie połączył ze stroną M$ ale nic z tego nie połączył sie.. nie wiem.. nadal nie mam dzwięku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 12:25, Chester001 napisał:


> sprobuj przeinstalowac stery od dzwiekowki poprzez aktualizacje sterownika powinno pomoc.

chciałem to zrobic powiedziałz ebym sie połączył ze stroną M$ ale nic z tego nie połączył sie..
nie wiem.. nadal nie mam dzwięku


kiedys tez mialem taki problem to wszedlem w menadzera urzadzen odinstalowalem karte dzwiekowa i zainstalowalem ponownie i bylo ok nic innego nie przychodzi mi do glowy moze dlatego ze jestem w pracy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Odinstaluj te wszystkie g... zainstalowane c gazety. To tak naprawdę w zdecydowanej większości badziewie bardziej zaśmiecające komputer niż w rzeczywistości pomagające w czymkolwiek.
Potem wyczyść rejestr - polecam używać CCleaner-a - wyczyści rejestr bez zbędnej ingerencji w poważnym zakresie, wyczyści temp-y i inne śmieci. Pozwoli również zarządzać programami włączającymi się z Windowsem.
Odinstaluj stery od muzy, zrestartuj, wyczyść rejestr i ponownie zainstaluj.
Jeśli nie pomoże - gg.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... nie chodzi mi o "rozbiegane" okienka tylko komunikat na czarnym tle... Pojawia się, gdy chcę włączyć Firefoxa... IE działa.

edit: naprawiono buga z zaznaczaniem tematu jako nieprzeczytany po dodaniu w nim posta czy to zasługa IE? ;]

20071215130727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ten komp jest dobry?
chodzi mi o to czy np taki crysis pójdzie na maksymalnych ustawieniach i nawet moż jeszcze wyżej
i czy się opłaca?
to tak jest on za 2099zł
AMD PHENOM Quad-Core 9500 (4rdzeniowy)
Dysk twardy 320gb sata2
nagrywarka dvd
2gb mb ddr2 667mhz
grafika gf 8600gt 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 13:08, Damian14BO napisał:

edit: naprawiono buga z zaznaczaniem tematu jako nieprzeczytany po dodaniu w nim posta czy
to zasługa IE? ;]

raczej to drugie, chociaż moje konto od dawna jest "nietypowe", zwyczajnie nie zauważa moich wejść i wyjść z forum (jako nieprzeczytane są wszystkie do których nie wchodziłem od dodania tam posta, a takowe były tam dodawane od stworzenia "ciasteczka")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:16, Crana napisał:

mam pytanie czy ten komp jest dobry?
chodzi mi o to czy np taki crysis pójdzie na maksymalnych ustawieniach i nawet moż jeszcze
wyżej
i czy się opłaca?
to tak jest on za 2099zł
AMD PHENOM Quad-Core 9500 (4rdzeniowy)
Dysk twardy 320gb sata2
nagrywarka dvd
2gb mb ddr2 667mhz
grafika gf 8600gt 512mb


Prawde mowiac to szkoda takiego wypasionego procka dla tego zestawu.....co najmniej 8800 gts rev2, 2x 1ghb ramu 800 ultra z niskim CL i macierz raid 0 dla podgonienia powolnych dyskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:16, Crana napisał:

mam pytanie czy ten komp jest dobry?
chodzi mi o to czy np taki crysis pójdzie na maksymalnych ustawieniach i nawet moż jeszcze
wyżej


Procek może i dobry, ale grafika nie wystarczy.
Sam mam 8800GT EVGA SuperClocked i gram na ustawieniach "High" z AAx2. Przy wyższych ustawieniach gra się przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 17:59, olki77 napisał:

Poszukuje programu który samodzielnie skonfiguruje mi monitor , ustawi kontrast ,ustawi obraz
równo itp Tak żeby ustawić jak najlepiej obraz.

a to jest możliwe? bo to jaki kontrast i jasność zależy np od tego co jest na monitorze (inaczej się ustawia do ciemnego tekstu ja jasnym tle, jasnego na ciemnym, inne do obrazków/filmów , a to wszystko jeszcze z rozróżnieniem na dzień i noc (czyli światło naturalnie i sztuczne)) , a także oświetlenia w pomieszczeniu. Sprawdź czy monitor nie ma zestawu przedefiniowanych ustawień w zależności od pory doby i tego co aktualnie wyświetlasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:16, Crana napisał:

i czy się opłaca?
to tak jest on za 2099zł
AMD PHENOM Quad-Core 9500 (4rdzeniowy)

NIE! Ta seria już jest wycofana z produkcji. Jeżeli już, to Phenom 9550! Choć to i tak głupota, bo ważna jest karta graficzna, a nie procesor. Zalecałbym albo Athlon''a X2 4200+, albo (rozsądniejszy wybór) Core 2 Duo E4xxx (np. E4400)

Dnia 15.12.2007 o 16:16, Crana napisał:

Dysk twardy 320gb sata2

Firmę podaj. Ze swojej strony polecę WD i ich serię AAKS. Ew. kup 2x160GB i połącz w macierz (tzw. Raid0). Podwoisz prędkość dysków.

Dnia 15.12.2007 o 16:16, Crana napisał:

nagrywarka dvd

A jakiej marki? Ze swej strony polecę Pioneer''a, Toshibę i LG.

Dnia 15.12.2007 o 16:16, Crana napisał:

2gb mb ddr2 667mhz

Jeśli już, to 800 MHz CL4 (firm GeIL, OCZ, PDP). Są sporo szybsze, a droższe o 20-30 zł.

Dnia 15.12.2007 o 16:16, Crana napisał:

grafika gf 8600gt 512mb

To żart? 8600GT to największy shit, jaki widział ten świat. Dla twojego konfigu, minimum to HD3850. Choć zalecałbym 8800GTS rev 2.0 lub 8800GT. Są mniej więcej 3x szybsze od 8600GT.
EDIT:
Pod 8600GT można zapomnieć o wysokich detalach. Max. średnie, a i to z przycinkami w rozdzielczościach większych niz 1024*768.
Zapomniałeś o jednej części - płycie głównej. Dla AMD polecę MSI K9A2 CF-F - to najtańsza płyta oparta o najnowszy chipset RD790X. Z kolei dla Intel''a świetny jest Foxconn P35A, czy Abit IP35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem ale w sumie nie wiem czy on bedzie tutaj pasował...
A więc tak mam oryginalny film Pitch black ale płyta nie jest w najlepszym stanie i film przycina sie i jak chce go nero przegrać to wtedy wylatuje błąd że płyta zabezpieczona, wiec tu moje pytanie czy znacie jakiś dobry program do zrobienia kopi zapasowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam powiedzcie czy mój komp jest dobry :(
i kiedy powinienem zrobić upgrade?
Nivida Gainward GeForce 7600gs/256mb/pixel shader3.0/vecter sharder 3.0/agp
AMD Althon 64 3200+/2.020ghz
ddr 1gb
ecs nforce3-a939/64 bity
błagam o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym kompie spokojnie możesz jeszcze pochodzić, może nie na max, ale zawsze. Upgrade zrób dopiero w nowym roku, kiedy pojawią się nowe procki, karty graficzne i chipsety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem:
Otóż chciałem zainstalować demko crysisa, miałem 2,26 gb wolnego miejsca. Wyskoczył błąd przerwało instalacje, i mam 606 mb wolnego miejsca ;/ Czy da się odzyskać stracone miejsce??? (jak)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń po prostu wszystkie pliki, które zostały przeniesione na dysk i przejedź komputer Easy Cleanerem. Jeśli nic to nie da to zainstaluj na powrót grę tam gdzie wcześniej miała być (instalator podmieni pliki).
Mam nadzieję, że oto chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upgrade zrób

Dnia 15.12.2007 o 23:11, DJ Danielus napisał:

dopiero w nowym roku, kiedy pojawią się nowe procki, karty graficzne i chipsety.

właśnie o tym myślałem :)
bo warhammer online albo gta4(jak wyjdzie na pc) raczej nie pujdą :/
i mam takie pytanie o te nowe procki bo coś o nich słyszałem
kiedy wyjdą
dał byś jakiegoś linka żebym się coś dowiedział o cenach itp...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się