PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2008 o 23:23, Misquamaqus napisał:

To znaczy ...dodatkowe 150 mhz na szynie fsb ?.

Dodatkowe 150 MHz ogólnie - wcześniej max. 3,8 GHz, teraz max. 3,95 GHz.

Dnia 13.03.2008 o 23:23, Misquamaqus napisał:

Z ilu ?....500 na 650 ?.

Chciałbym ;)

Dnia 13.03.2008 o 23:23, Misquamaqus napisał:

Asus byl, jesi i bedzie najlepszym producentem mobo.

Był - tak, jest - niekoniecznie, będzie - być może. Osobiście uważam, że Asus jest obecnie przereklamowany - ich produkty są tak naprawdę nielepsze niż innych, a żądają często wyższych cen (vide Asus Blitz i Asus Formula - kosztowały 1000 zł, a przegrywały z Foxconnem Mars za 650)

Dnia 13.03.2008 o 23:23, Misquamaqus napisał:

Wykonanie pcb jest perfekcyjne.

Niech zgadnę - sam masz Asus''a? Bo normalne jest, że człowiek broni tego co sam ma. Do dyskusji musiałby się właczyć ktoś trzeci, np. z MSI, bo inaczej jest to bezowocny spór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyh....rozpracowales mnie :):):).
Mam asusa ale pod amd.
Pewnie masz racje co do faworyzowania produktow przez siebie posiadanych.
Nie wiem dlaczego, ale nie mam przekonania do foxconow, marsow, msi, gigashitow, asrockow i nnych podrzednych producentow.
Nie ma to jak abit, asus, dfi czy doskonaly epox :).

Ogolnie chodzi mi o to dlaczego ktos kto ma pojecie o hardware wybral mobo, ktore dopiero raczkuje na rynku i nie koniecznie ma wysokie osiagi wydajnosciowe a co najwazniejsze wiarygodna stabilnosc ?.
Omijajac topowych producentow mozna duzo stracic.
Coz..... kazdy sobie zepke skrobie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie idę na ilość :P Miałem Asusa (starego) i była to dobra płyta, jednak teraz kupując sprzęt to w Foxconnie znalazłem to co mi trzeba.

Fox nie dość, że tani to jeszcze ma parę ważnych dla mnie drobiazgów, np. złącza COM oraz LPT - teraz to rzadko która je ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy za slaby zasilacz moze powodowac artefakty w wymagajacych grach? W ogole moze mi ktos powiedziec czy ten zasilacz wystarcza w tej chwili na tego kompa po 2 latach uzywania? (slyszalem ze zasilacze slabna z czasem uzywania)
Zasilacz: Feel-350ATX
Płyta Główna: MSI K8T Neo-V V2.0 http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=201&maincat_no=1&cat2_no=17 1
Pamięć: 1x 512 PC3200 GoodRAM, 1x 1024 PC3200 Kingston
Karta graficzna: ASUS GeForce EN 7600 GS Silent AGP GDDR2 400MhZ/400MhZ
Dysk twardy : Samsung SP1223N
Karta FireWire IEEE 1394
Procesor: AMD Sempron 2800+ Palermo 1600MhZ @ 1856 MhZ Socket 754
1x DVD Pioneer
1x DWD-RW Samsun
1x Floppy
1x urzadzenie USB (gamepad)
3x wentylatory 80mm (chyba)

Ok chyba wszystko. Czy ten zasilacz wystarcza? Bo mi sie juz 3 karta graficzna z rzedu psuje w kompie, nie wiem czy przez zasilacz czy przez plyte glowna. Mysle ze to zasilacz, bo ma juz ponad 2 lata (od lutego 2006 r.), jest slabej firmy i sporo uzywany byl przez ten okres czasu. (mysle po 4-5 godzin dziennie srednio mozna liczyc, a nierzadko byly to gry, w ktorych uzycie procesora pokazuje 100%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 11:44, fifomaniak napisał:

Czy za slaby zasilacz moze powodowac artefakty w wymagajacych grach?


Nie, nie może. Zasilacz ma wpływ na kompa w całości - zwiechy systemu, restarty, słaba wydajność w 3D ale nie artefakty (jeśli masz artefakty w w większości gier / każdej grze to problem z kartą graficzną - jeśli w tylko w kilku przypadkach to raczej wina leży po stronie sterowników)

Dnia 14.03.2008 o 11:44, fifomaniak napisał:

Ok chyba wszystko. Czy ten zasilacz wystarcza? Bo mi sie juz 3 karta graficzna z rzedu
psuje w kompie,


Zasiłka powinna wystarczyć ale 350 W innemu 350 W zasilaczowi nie równa - nie warto oszczędzać na PSU - możliwym wyjściem może być sprawdzenie kompa np. z zasilaczem pożyczonym od kolegi:) jeśli nie masz kasy na nowy, mocniejszy, markowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 3 letni zasilacz 430W i wszystko jest ok. Karty grafiki mogły się psuć przez O/C. Gdy podnosisz FSB rośnie równierz taktowanie pamięci, PCI i AGP. Karty mogły nie radzić sobie ze zbyt wysoką częstotliwością i padały. Więcej pomysłów nie mam. A jeśli chodzi zasilacz to mósisz sprawdzić czy napięcia są wporządku. Ja na lini +3.3V mam 3.240V, a na +12V - 11.850V, i sam nie wiem czy jest dobrze. A jeśli chodzi o jego moc 350W to troche mało. A jeżeli zasilacz jest słabej firmy, to często zdarza się, że ma mniejszą moc od tej, którą podawał producent. A jeżeli jesteś ciekaw to wypisze ci ile mocy pobierają twoje podzespoły:
procek - ok. 60W
pamięć - ok. 2xok.15W
karta grafiki - ok. 27W zajżyj tutaj: http://gph.benchmark.pl/
dysk twardy - ok.20W
DVD - 2x ok.30W
floppy - ok. 5W
USB- ok. 2W
wentylator - 3xok.8W
mysz+klawiatura - ok.5W
SUMA: ok. 233W, jeszcze dodać powinno się 50W na chwilowe większe zapotrzebowanie mocy dysku itp. przy wysokim obciążeniu ( np: gry, rozruch systemu)
Jest również równanie które pomaga wybrać zasilacz: (233W+50W)/0.8=353W - taką moc powinien miec twój zasilacz. Radził bym ci kupić nowy, 400W dobry zasilacz, dla świętego spokoju :).
A jeśli chodzi o procek, dla mnie jest on wąskim gardłem dla karty grafiki ;)
Jeżeli chodzi ci o wydajność w grach, to za ok.150zł są porządne procesory AMD pod twoją płyte główną.
Jeżeli macie jakieś zastrzerzenia to piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 13:58, lechu28 napisał:

Karty grafiki mogły się psuć przez
O/C. Gdy podnosisz FSB rośnie równierz taktowanie pamięci, PCI i AGP.


Z tym sie nie zgodze...Czestotliwosc szyny USB nie ma nic do gadania z taktowaniem karty graficznej... A moze to plyta glowna jest skopana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam kilka problemów z PC...
Na początku podam konfiga...
Windows Vista Home Premium
ASUS P5B
Core 2 Duo 6300,
GeForce 8800 Gts 640 Mb 320 Bit,
2 Gb ram ddr2 Kingstone CL5 667Mhz,
Saeget 250 GB,
Zasilacz: Chieftec 450 W

OK, zacznę od pierwszego problemu, otóż podczas włącznia komputera, czasami ekran czarny,
dalej podczas wznowienia pracy po hibernacji-Ekran Czarny...
Czasem bez niczego zawiecha, trzeba reset...
Gdzie leży wina ?? w zasilaczu ?a może dysku twardym?

Drugi problem, często po odpalaniu Call Of Duty 4, mam na multi drastyczne FPS''y
(ok.14-25, co na tym sprzęcie jest niemal że nie możliwe) co uniemożliwia mi granie...

Pomocy, Help !

EDIT---> Co mam zrobić, format, komp do serwisu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sformatowałem kompa, a raczej poprostu zainstalowałem od nowa Winde Xp. i mam problem:nie mam sterowników do karty dźwiękowej, graficznej etc..
Sprawdziem menedżer użądzeń i było napisane że nie mam sterowników:Kontroler multimediówaudio, kontroler RAID i kontroler przerwan systemowych.
Z kąd mam wziąśc sterowniki do karty dźwiękowej?model to VIA AC''97 Enhanced Audio Controller, a model płyty głównej to ECS K8.K8t890-A S939 V890 DŹW/SIE/SATA.
Proszę o szybką pomoc, i z góry THX

Moje Gadu-gadu- 4771549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, przy uruchamianiu komputera, ten się nie uruchamia do końca tylko po wyskoczeniu pierwszych napisów włącza się od nowa dopiero za którymś razem uruchamia się całkowicie.
I mam jeszcze jeden problem czy jak ma się wirusa na pamięci operacyjnej można mieć włączonego kompa?
I czy po przeinstalowaniu Windowsa wirusy znikną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 18:13, Gorn7 napisał:

Mam problem, przy uruchamianiu komputera, ten się nie uruchamia do końca tylko po wyskoczeniu
pierwszych napisów włącza się od nowa dopiero za którymś razem uruchamia się całkowicie.
I mam jeszcze jeden problem czy jak ma się wirusa na pamięci operacyjnej można mieć włączonego
kompa?
I czy po przeinstalowaniu Windowsa wirusy znikną?



ooo, masz chyba to co ja. jest to strasznie uciążliwe, ci też się czasami zawiesza na jakies 10 sekund ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez fifomaniak
> Z tym sie nie zgodze...Czestotliwosc szyny FSB nie ma nic do gadania z taktowaniem karty
> graficznej...


Niewiem jak u ciebie, ale u mnie gdy podnosze FSB z 200MHz na 222, rośnie równierz częstotliwość szyny AGP z 66MHz na 74 ;) A jak częstotliwość szyny AGP osiągnie dużo za dużo, to wtedy może nastąpić uszkodzenie sprzętu... Ale nie wiem, niech się ktoś wypowie, kto się naprawde na tym zna.
Jeżeli u ciebie tak nie jest, to może coś na płycie głównej. Niewiem może bród w gnieżdzie AGP, może jakieś zwarcie, nie wiem bo naszczęście los mnie tak nie doświadczał... :) Najlepiej będzie jak wyczyścisz płyte i złącza AGP pędzelkiem lub sprężonym powietrzem. Nie wiem, może to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 18:16, Pernia napisał:

ooo, masz chyba to co ja. jest to strasznie uciążliwe, ci też się czasami zawiesza na
jakies 10 sekund ?

Nie takich rzeczy raczej nie mam.
Ale aż mi się niedobrze robi jak pomyślałem co odkryłem, jeśli możecie to odpowiedźcie na te moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 15:29, fifomaniak napisał:

Z tym sie nie zgodze...Czestotliwosc szyny USB nie ma nic do gadania z taktowaniem karty
graficznej... A moze to plyta glowna jest skopana?

przy niestandardowym fsb jak najbardziej ma. chodzi o to że taktowanie szyny pamięci/pci/agp/ itp jest w zasadzie dzielnikiem FSB, tak więc jeśli podniesiesz np z 200 na 220 to AGP/PCI-X też zostanie przetaktowane, ale w okolicach 266 (następna standardowa wartość) wróci do wartości nominalnej (dzielnik się zwiększy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, przywracanie dało co najwyżej to, że teraz nie blokuje mi sie start, i z tego co widże komp się nie zacina... ehh, trza będzie chyba Winde przeinstalowac. Da się Przeinstalowac Windowsa nie robiąc Formatu, usuwając stary i instalując nowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 18:53, fifomaniak napisał:

FSB mam z 200 na 232 podkrecona... Czyli ze ile ma szyna AGP teraz? I czy to daje jakies
wyniki w wydajnosci w grach?


Teraz częstotliwość AGP chyba wynosi 77MHz. A jeżeli przesadzi się z O/C to wydajność w grach może nawet drastycznie spadnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się