PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2008 o 17:55, graczomaniak napisał:

Nie sądzę, żeby był na nim jakiś wirus. Znany serwis i ludzie z niego korzystają. Z problemami
się nie spotkałem.

Też tak sądzę, a demo i tak już się pobiera.
Sławność fileplanet.com jest chyba tak duża, że nie może być tam wirusa. ;)

@Adamzzz
No, jak w 100% to już jestem spokojny, ale i tak demo już się pobiera. :)

Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:58, sig. napisał:

Te podane przez program dołączony do płyty głównej

Problem w tym że program(FOX ONE) dodany do płyty głównej mi nie działa, i raczej prędko działać nie zacznie...

Dnia 18.05.2008 o 17:58, sig. napisał:

możesz też obciążyć na max (temperatury bez obciążenia nie mają znaczenia) , zrestartować i sprawdzić w biosie.

A czym się procek na max obciąża, jakiś program do tego jest czy mam po prostu jak najwięcej aplikacji pootwierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 15:10, macned napisał:

> Jeśli dobrze cię rozumiem do hasła żadnego nie mam ,o żadne hasło mnie nie prosi
podczas
> logowania.

Czyli twoje konto w Windowsie jest bez hasła?


Tak ,jest bez hasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 18:23, Ledoke napisał:

A czym się procek na max obciąża, jakiś program do tego jest czy mam po prostu jak najwięcej
aplikacji pootwierać?

CPUBurn do tego służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie:
Jeśli mam ip zaczynające się od 90.156.... to jakiej klasy mam IP bo wydaje mi się że są klasy A-E a one nie wyróżniają takiego IP ,fakt że lan ,a ip mam przypisane ,ale czy to dlatego nie wiadomo jaka to klasa ? powiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2008 o 16:00, macned napisał:

Uruchom ponownie komputer, naciśnij F8 i z listy wybierz Tryb awaryjny. Jak komputer
uruchomi się natychmiast to niemal pewne jest, że masz coś w autostarcie co spowalnia
logowanie.

Kurczę,na awaryjnym to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 19:09, Logan10 napisał:

Powtórzę moje pytanie:
Jeśli mam ip zaczynające się od 90.156.... to jakiej klasy mam IP bo wydaje mi się że
są klasy A-E a one nie wyróżniają takiego IP ,fakt że lan ,a ip mam przypisane ,ale czy
to dlatego nie wiadomo jaka to klasa ? powiedzcie

Chyba żadna, klasy są zwyczajnie przydzielane największym instytucjom i największym dostawcom internetu, czyli takim organizacjom co potrzebują dużo publicznych ip (dodatkowo zawierają też w sobie adresy prywatne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 21:15, sig. napisał:

> Powtórzę moje pytanie:
> Jeśli mam ip zaczynające się od 90.156.... to jakiej klasy mam IP bo wydaje mi się
że
> są klasy A-E a one nie wyróżniają takiego IP ,fakt że lan ,a ip mam przypisane ,ale
czy
> to dlatego nie wiadomo jaka to klasa ? powiedzcie
Chyba żadna, klasy są zwyczajnie przydzielane największym instytucjom i największym dostawcom
internetu, czyli takim organizacjom co potrzebują dużo publicznych ip (dodatkowo zawierają
też w sobie adresy prywatne).

Rozumiem ,własnie tego się domyślałem skoro żadna z klas nie definiowała mojego ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to w tym wątku mam pytać, ale cóż nie będę zawalał forum :)

Po pierwsze: Czy jeśli do komputera z podłączonym internetem podłączę drugi komputer, to żeby w tym drugim był net musi być włączony ten pierwszy? (nie wiem czy to po polsku napisałem :))

Po drugie: Czy jeśli podzielę neta za pomocą switch-a to czy będzie to też połączenie LAN ?

Po trzecie: Takie same jak drugie tylko zamiast switch-a router :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 21:29, FlyMan92 napisał:

Po pierwsze: Czy jeśli do komputera z podłączonym internetem podłączę drugi komputer,
to żeby w tym drugim był net musi być włączony ten pierwszy? (nie wiem czy to po polsku
napisałem :))

Tak, dodatkowo musi mieć aktywną funkcję udostępniana łącza

Dnia 18.05.2008 o 21:29, FlyMan92 napisał:

Po drugie: Czy jeśli podzielę neta za pomocą switch-a to czy będzie to też połączenie
LAN ?

Swich jako taki nie podzieli ci internetu, chyba że dostawca przydzielił ci 2 ip

Dnia 18.05.2008 o 21:29, FlyMan92 napisał:

Po trzecie: Takie same jak drugie tylko zamiast switch-a router :)

Tu podpinasz net do routera (zwykle jest na niego osobne gniazdko), kompy też, uruchamiasz w opcjach routera nat i działa.
ps temat jak najbardziej dobry, chociaż jak byś walnął temat na podforum technicznym też by było zgodnie z regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc :)

Jeszcze jedno

Czyli jeśli dobrze rozumiem to tam gdzie pisze WAN podłączam neta a tam gdzie cyfry do kolejne komputery i wtedy i mam neta i LAN tak ?

Czy mogę tu dać link z allegro bo nie wiem czy dany router byłby dobry ?

20080518214749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 21:48, FlyMan92 napisał:

Czyli jeśli dobrze rozumiem to tam gdzie pisze WAN podłączam neta a tam gdzie cyfry do
kolejne komputery i wtedy i mam neta i LAN tak ?

Tak, wan to sieć zewnętrzna właśnie ta do współdzielenia. Skoro chcesz kupić, to link jak najbardziej możesz dać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 09:20, Xaradox napisał:

> Mam pytanie a otóż głowny dysk twardy mam C i czy mógłbym zmienic na E żeby był
głowny?
> Bo na C mam **** mało miejsca a na jeszcze prawie 80GB.. Pozdrawiam

Wystarczy że sformatujesz C i zainstalujesz System na E



A jak można sformatować dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 13:58, arti95 napisał:

A jak można sformatować dysk?


Podczas instalacji systemu wybierasz partucje i tam sie bawisz.Formatowac mozesz twz poprzez dosa ,wpisujesz format c i juz , mozesz tez dac prawym na ikonke dysku i formatowanie /szybkie formatowaie (nie jestemn troche w temacie ale usieszę się jeśli na cos się przydałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 18:26, Logan10 napisał:

> > Jeśli dobrze cię rozumiem do hasła żadnego nie mam ,o żadne hasło mnie nie
prosi
> podczas
> > logowania.
>
> Czyli twoje konto w Windowsie jest bez hasła?

Tak ,jest bez hasła.

Jak masz stawione autologowanie to prawdobodobnie będzie ono resetowane dlatego, że nie masz ustawionego hasła. Ja na swoim koncie ustawiłem hasło* i autologowanie - działa dobrze. Spróbuj ustawić hasło, a potem autologowanie. Wtedy nie będziesz miał problemu z pojawiającym się ekranem startowym.

*pewnie to dziwne - po co haslo jak sie go nie wpisuje? Odpowiedz jest prosta - chciałem korzystać ze Zdalnego Pulpitu, który wymaga hasła na konto, a nie chciałem jednocześnie codziennie się z tym męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co może być przyczyną tego, że mi czytnik DVD (LG GSA-H10A) nie odczytuje żadnych płyt?! No by to szlag, akurat miałem film oglądać!! Ratuuuunku! Jakieś sterowniki czy co? Kabelki są w porządku... Drugi raz mi się to zdarzyło! Poprzednio pomógł format :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam wielki problem kupiłem sobie nagrywarkę dvd i po wsadzeniu jej coś mi wyskakuje w biosie ze coś tam jakiś realtek czy jakoś tam i na końcu ze tam jakiś disc mam włożyć nie wiem nagrywarka sie wogle nie wysuwa w tym momencie a dyskietki nie mam żadnej jak wyjmę kable to normalnie wchodzę do systemu o co tu chodzi? może mam włożyć dyskieteke od biosa(nie mam ale jak tak na 100% jest to jakoś od kogoś pożyczę) czy w czym rzecz? miał ktoś kiedyś coś takiego? proszę o szybka odp poniżej podaje link do nagrywarki gdzie ja kupiłem(dobra okazja cenowa i dożo ofert to sie skusiłem):

http://allegro.pl/item359015054_mega_okazja_nagrywarka_lg_x18_gwar_sup er_cena_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 16:27, Piciambeer napisał:

Ludzie, co może być przyczyną tego, że mi czytnik DVD (LG GSA-H10A) nie odczytuje żadnych
płyt?! No by to szlag, akurat miałem film oglądać!! Ratuuuunku! Jakieś sterowniki czy
co? Kabelki są w porządku... Drugi raz mi się to zdarzyło! Poprzednio pomógł format :/


heh ja właśnie miałem ten sam problem dlatego kupiłem nowa a mam chyba ten sam model one sie co jakiś czas po prostu psuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
A tak wogle co mógł format pomóc na odtwarzanie płyt? Przecież to niema nic absolutnie do tego! Nawet jakbyś wyje*** "połowe" plików systemowych to żaden niema nic do tego czy nagrywarka odczytuje czy nie odczytuje prawdopodobnie spalił ci sie laser tak jak chyba mi albo coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się