PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2008 o 08:55, arti95 napisał:

Mam pytanie a otóż głowny dysk twardy mam C i czy mógłbym zmienic na E żeby był głowny?
Bo na C mam **** mało miejsca a na jeszcze prawie 80GB.. Pozdrawiam

A co tyle miejsca zajmuje? spokojnie można wywalić na inną partycję plik wymiany, tempy,, moje dokumenty. To co zapisujesz na pulpicie też ląduje na c (w sumie jak by dobrze zakombinować to gdzieś widziałem ścieżkę do documents and settlings (czyli to też pewnie można by przenieść)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 22:01, Logan10 napisał:

Czy tobie też tak się dzieje że automatyczne logowanie trzeba ustawiać po każdym włączeniu
pc-a ? np. teraz muszę ustawić na 1 bo AutoAdminLogon ciągle redukuje mi się na 0 i jak
ustawię i zrestartuje pc-a to loguje się automatycznie ,jak znowu zrestartuję to ponownie
pojawia się ekran powitalny = AdminAutoLogon powraca do wartości 0.Wiesz co się może
dziać ?


Nie miałem z tym problemów, ale możliwe, że masz włączone tymczasowe hasło które wygasa.
Spróbuj zrobić to:
1. Start>Uruchom>wpisz: control userpasswords2>zakładka Zaawansowowane>Zaawansowane>Użytkownicy>wybierz nazwę swojego konta>zaznacz Hasło nigdy nie wygasa
2.Wejdz w Panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zasady zabezpieczeń lokalnych>Zasady konta>Zasady haseł>sprawdz na ile masz ustawioną ważność hasła (ustawienie na 0 sprawia, że hasło nie wygaśnie.

Nie wiem czy coś pomoże, bo sam z tym problemem się nie spotkałem, ale warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 15:01, Logan10 napisał:

Jeśli dobrze cię rozumiem do hasła żadnego nie mam ,o żadne hasło mnie nie prosi podczas
logowania.


Czyli twoje konto w Windowsie jest bez hasła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W Everescie napięcie sie co tochę zmienia na: 1.12, 1.13 albo 1.14, a w cpu-z napięcie skacze pomiędzy 1.128 a 1.136, MHz tez skaczą co trochę o 0.1, może to jakiś problem spowodować w przyszłości?

2. Everest podaje mi 3 temperatury procka(procesor, procesor1/rdzeń 1, procesor 1/rdzeń 2) 33/44/44 C, w SpeedFanie mam (Core 0, Core 1, Core) 39/39/41, w które temperatury wierzyć? Takie temp. mam podczas normalniej pracy, nie są za duże jak na e7200?

3. Potrzebny mi jakiś program do OC karty graficznej( na starym kompie miałem nTune ale teraz mam plyte główną z czipsetem Intela :/) i coś do sterowania pracą wiatraków(SpeedFana odpada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pewien problem. W sobotę rano włączyłem komputer, wszystko normalnie się włączyło. Nagle ZONK! Zniknął mi pasek zadań, cały pulpit, pojawiły się po ok. 10 sekundach i znowu zniknęły. Zrestartowałem komputer, lecz nadal to się działo. Czego to może być przyczyną, jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:05, Adamzzz napisał:

Słuchajcie, mam pewien problem. W sobotę rano włączyłem komputer, wszystko normalnie
się włączyło. Nagle ZONK! Zniknął mi pasek zadań, cały pulpit, pojawiły się po ok. 10
sekundach i znowu zniknęły. Zrestartowałem komputer, lecz nadal to się działo. Czego
to może być przyczyną, jak to naprawić?

Miałem coś podobnego, tylko, że wtedy po błędzie zresetowałem kompa zamiast do uruchomic ponownie. Pulpit ładował mi się dośc długo. Pomogło przywracanie systemu o 2 dni wcześniej.
Opisz to dokładniej. Czy możesz klikac na ikonki i robic cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:11, graczomaniak napisał:

Opisz to dokładniej. Czy możesz klikac na ikonki i robic cokolwiek?


Nie mogę robić nic, nawet odświeżyć. Do programów mogę wchodzić tylko przez menedżer zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:17, graczomaniak napisał:

A w awaryjnym próbowałeś?


Też, w awaryjnym pojawia się wyłącznie czarny ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:19, Adamzzz napisał:

> A w awaryjnym próbowałeś?

Też, w awaryjnym pojawia się wyłącznie czarny ekran.

Hmmm. Może poczekaj aż ikony znikną i pojawią się ponownie (może to trwac nawet do 10 min), później przywróc system jeśli dasz rade. Jeżeli nie będzie się tego dało zrobic, to pozostaje format dysku.
Przyczyn może byc wiele, np. jakies wirusy, które "budzą" się wraz z uruchomieniem jakiejś aplikacji, bądź po prostu jakiś błąd krytyczny systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego zauważyłem, że kiedy włączam jakąś aplikację, to nagle AntiVir pokazuje, że znalazł wirusa o nazwie: TR/Crypt.XPACK.Gen - do tego nie mogę go usunąć, bo calutki czas się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:28, Adamzzz napisał:

Do tego zauważyłem, że kiedy włączam jakąś aplikację, to nagle AntiVir pokazuje, że znalazł
wirusa o nazwie: TR/Crypt.XPACK.Gen - do tego nie mogę go usunąć, bo calutki czas się
pojawia.

Tu Cie nie chce wprowadzac w błąd, ale mogłeś gdzieś zahaczyc o robala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:44, graczomaniak napisał:

Tu Cie nie chce wprowadzac w błąd, ale mogłeś gdzieś zahaczyc o robala.


Hm, nie ma żadnego sposobu, żeby to usunąć? Nie posiadam płytki z Windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na www.fileplanet.com nie ma wirusów czy niczego w tym stylu? Stworzyłem sobie tam konto, bo chcę pobrać Rome: Total War Barbarian Inviasion Demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko format pozostaje, bo skoro nic nie dasz rady zrobic to nic tu nie poradzę :(. Gdybyś przynajmniej mógł przywrócic system, to już byłoby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:52, Misquamaqus napisał:

A co na to ad-aware i spybot ?
Robiles skan tymi programikami ? jak sie da oczywiscie.


O, zaraz sprawdzę, nie myślałem o SpyBocie ;).

@Kalejdoskop:

To w 100% pewny i sprawdzony serwer ;) Zero wirusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:52, Kalejdoskop86 napisał:

Czy na www.fileplanet.com nie ma wirusów czy niczego w tym stylu? Stworzyłem sobie tam
konto, bo chcę pobrać Rome: Total War Barbarian Inviasion Demo.

Nie sądzę, żeby był na nim jakiś wirus. Znany serwis i ludzie z niego korzystają. Z problemami się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 16:56, Ledoke napisał:

2. Everest podaje mi 3 temperatury procka(procesor, procesor1/rdzeń 1, procesor 1/rdzeń
2) 33/44/44 C, w SpeedFanie mam (Core 0, Core 1, Core) 39/39/41, w które temperatury
wierzyć? Takie temp. mam podczas normalniej pracy, nie są za duże jak na e7200?

Te podane przez program dołączony do płyty głównej (ze względu na masę czujników na rynku tylko on jest wiarygodny, bo jakiegokolwiek standardu przekazywania temperatrury brak) możesz też obciążyć na max (temperatury bez obciążenia nie mają znaczenia) , zrestartować i sprawdzić w biosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się