PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2008 o 20:54, Logan10 napisał:

Pytanko:
1:Czy opłaca się inwestować w zasilacz UPS do zwykłego pc-a ?

Tu już dosałeś odpowiedź

Dnia 19.05.2008 o 20:54, Logan10 napisał:

2:Czy w razie takiej inwestycji możńa się pozbyć zasilacza z PC-a ? (nie wydaje mi się
ale pytam)

Nie, to całkiem co innego. Zasilacz ma zmienić napięcie na potrzebne komponentom pc, zaś UPS podtrzymać zasilanie w przypadku zaniku napięcia w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe zasilacze chyba mają jakieś zabezpieczenia przed spadkami napięcia (żeby nic sie nie sfajczyło) ,zgadza się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed spadkami napiecia tak, ale przed zanikiem napiecia juz nie.
W takim UPS -e jest akumulator czy jak kto woli pojemnosc, ktora przez pewien okres czasu utrzymuje napiecie sieciowe potrzebne w danej chwili komputerowi.
Zwykly zasilacz przy braku pradu w sieci poprostu przestaje dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 22:12, Logan10 napisał:

Zwykłe zasilacze chyba mają jakieś zabezpieczenia przed spadkami napięcia (żeby nic sie
nie sfajczyło) ,zgadza się ?

owszem, ale tylko do pewnej granicy, Pozatym jeśli prąd wyłączą i napięcie spadnie do 0 to żaden zasilacz nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ten opisałem już w temacie o Viście, ale na wszelki wypadek walnę tego posta jeszcze tutaj (jestem zdesperowany)

Wczoraj zainstalowałem świetną, wspaniałą, nową Vistę, i oczywiście od razu są do diabła z nią problemy.
Mianowicie chciałem wyłączyć komputer, i od niechcenia (wiem,głupota boli) nie szukałem opcji wyjścia (która w XP była WIDOCZNA, a w Viście nie). W końcu kliknąłem na opcję po prawej po rozwinięciu paska z symbolem kółka z kreską w środku (czyli symbol mocy, włączenia systemu i tak dalej) Ekran się ściemnił (tak jak przy wylogowywaniu)
po czym monitor przestał cokolwiek wyświetlać, prócz napisu " tryb oszczędny ". Po czym komputer przestał na cokolwiek reagować.

Dzisiaj nie mogę uruchomić systemu, cały czas jest na monitorze pisze tryb oszczędnościowy.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaką ja kurna opcję włączyłem !? I co ważniejsze, jak ją kurną, WYŁĄCZYĆ. Przypominam, była to opcja z symbolem tego kółka z kreską, po prawej stronie rozwiniętego paska.
Acha, sam system to Vista HOME premium, 64 bitowa. Monitor to 19 LCD (nie wiem czy ma to znaczenie, ale po podłączeniu do innego komputera monitora jest ta sama sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni doświadczam dziwnych problemów z duetem Avast! i ZoneAlarm. Traf chciał, że właśnie zmieniałem kompa, instalowałem wszystko od nowa, a tu niespodzianka - niby wszystko gra a internetu ani dudu. Dwa dni grzebałem w kompie i systemie (W2000) , w porywie rozpaczy wyłączyłem ZoneAlarm i... stała się światłość. Internet chodzi jak z nut. No tak, ale bez firewalla to tak trochę głupio. Czy ktoś z Was też ma lub miał takie problemy? Może ktoś sobie jakoś poradził i poda sposób?

A jeżeli nie, to jakie inne freeware''owe firewalle polecacie? Najlepiej nieobciążające system, bo komp raczej nie ma osiągów Kubicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 11:13, Darkstar181 napisał:

Czy ktoś może mi powiedzieć jaką ja kurna opcję włączyłem !? I co ważniejsze, jak ją
kurną, WYŁĄCZYĆ. Przypominam, była to opcja z symbolem tego kółka z kreską, po prawej
stronie rozwiniętego paska.


Po wciśnięciu tej opcji komp zapisuje sesje i przełącza komputer w stan niskiego poboru energi. U mnie jak to sie włączy to żeby kompa uruchomic ponownie to naciska sie normalnie power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest zwiazany z 1gb pamięcią usb firmy Q+Plus Technology. Otoż komputer ją wykrywa, ikonka pokazuje sie w Moim Komputerze. Jednak po kliknięciuna ikonkę aby odpalić ten dysk wymienny to pokazuje sie tabelka "Dysk I jest niesformatowany. Czy go sformatować", klikam wtedy "Tak" to pojawia się kolejna "Nie mozna sformatować dysku w stacji dysków I". Potem probuje sprawdzic go Avastem i dostaję tabelkę "Skan zakończony błędem. Błąd: Wolumin nie zawiera rozpoznawalnego systemu plików". ScanDisk w ogólnie nie chce się włączyć. I jestem teraz ciekaw, w czym tkwi problem i czy da sie jakoś tą pamięć odpalić (nawet kosztem skasowania plików na niej).
Z góry dziekuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem iż zdaje się że podstępnie do mojego komputera przeniknął trojan, chce przywrócić komputer do takich ustawien, jakie miał powiedzmy przedwczoraj, jaka to opcja? Wiem, iż istnieje takie coś gdyz to już raz próbowałem z trojanami, po przywróceniu ustawien i zapisów wszystkich danych z dnia poprzedniego komputer działał bezproblemowo. Mógłby mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:10, Wintesun napisał:

Witam, mam taki problem iż zdaje się że podstępnie do mojego komputera przeniknął trojan,
chce przywrócić komputer do takich ustawien, jakie miał powiedzmy przedwczoraj, jaka
to opcja?

W Windowsie XP:
Start>Wszystkie programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Przywracanie systemu
Tego szukasz?

Dnia 20.05.2008 o 17:10, Wintesun napisał:

Wiem, iż istnieje takie coś gdyz to już raz próbowałem z trojanami, po przywróceniu
ustawien i zapisów wszystkich danych z dnia poprzedniego komputer działał bezproblemowo.
Mógłby mi ktoś pomóc?


Nie wiem jednak, czy to pomoże (ustawienia przywróci, ale trojana nadal możesz mieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam system Vista . I proszę o pomoc w moim problemie pojawia sie to po zalogowaniu się(a nawet przy wpisaniu hasła chyba).Proszę o pomoc w sprawie bardzo ważnej dla mnie . ( Jest to model Toshiba A210/A215 Series

20080520173850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszego tematu jakoś nie mogę znaleźć, więc piszę o tym tutaj. Do rzeczy: dobieram komputer i chciałbym wiedzieć jaką płytę główną wybrać do tych podzespołów:
1. Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX

2. GeForce 8800 GTS ZOTAC 512MB TV & 2x DVI (PCI-E)

3. Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

4. Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Głównie chodzi mi o to, żeby jak najlepiej chodził procesor (nie zamierzam bawić się w O/C). I jeszcze dodatkowo jaką płytę główną musiałbym wybrać, jeżeli chciałbym dołożyć drugą kartę graficzną (i czy w ogóle warto?).
No i ogólnie co myślicie o takim konfigu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:43, SSebaSS napisał:

Mam system Vista . I proszę o pomoc w moim problemie pojawia sie to po zalogowaniu się(a
nawet przy wpisaniu hasła chyba).Proszę o pomoc w sprawie bardzo ważnej dla mnie . (
Jest to model Toshiba A210/A215 Series


Standardowe pytanie - próbowałeś przeinstalować system? Może problem nie tkwi w sprzęcie (laptop), ale w oprogramowaniu (system)?
Czy Vistę sam instalowałeś, czy była ona już razem z komputerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:48, Ćpunek01 napisał:

Lepszego tematu jakoś nie mogę znaleźć, więc piszę o tym tutaj. Do rzeczy: dobieram komputer
i chciałbym wiedzieć jaką płytę główną wybrać do tych podzespołów:
1. Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX

2. GeForce 8800 GTS ZOTAC 512MB TV & 2x DVI (PCI-E)

3. Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

4. Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Głównie chodzi mi o to, żeby jak najlepiej chodził procesor (nie zamierzam bawić się
w O/C). I jeszcze dodatkowo jaką płytę główną musiałbym wybrać, jeżeli chciałbym dołożyć
drugą kartę graficzną (i czy w ogóle warto?).
No i ogólnie co myślicie o takim konfigu...


Nie warto wchodzić w SLI , ja myślę Gigabyte p35 ewentualnie p31 starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2008 o 17:51, Logan10 napisał:

Nie warto wchodzić w SLI , ja myślę Gigabyte p35 ewentualnie p31 starczy.

A z prockiem i kartą graficzną wszystko ok? Tzn. potencjał obu będzie tak wyważony, że żaden z podzespołów nie będzie się "nudził"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Standardowe pytanie - próbowałeś przeinstalować system? Może problem nie tkwi w sprzęcie
laptop), ale w oprogramowaniu (system)?
Czy Vistę sam instalowałeś, czy była ona już razem z komputerem?
+


Właśnie miałem razem z Komputerem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:55, Ćpunek01 napisał:


> Nie warto wchodzić w SLI , ja myślę Gigabyte p35 ewentualnie p31 starczy.
A z prockiem i kartą graficzną wszystko ok? Tzn. potencjał obu będzie tak wyważony, że
żaden z podzespołów nie będzie się "nudził"?


Myślę że przy 4-ech rdzeniach to cpu będzie się nudzić ,ale niewiele aplikacji wykorzystuje 4 rdzenie ,także myślę że wykorzystasz całą moc drzemiącą w karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się