PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2008 o 16:46, ass177 napisał:

>
A tak wogle co mógł format pomóc na odtwarzanie płyt? Przecież to niema nic absolutnie
do tego! Nawet jakbyś wyje*** "połowe" plików systemowych to żaden niema nic do tego
czy nagrywarka odczytuje czy nie odczytuje prawdopodobnie spalił ci sie laser tak jak
chyba mi albo coś takiego



No tak ale co ma spalony laser do włączania się systemu ...?Może trzeba tam te zworki dobrze ustawić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 16:56, Ludvic napisał:

> >
> A tak wogle co mógł format pomóc na odtwarzanie płyt? Przecież to niema nic absolutnie

> do tego! Nawet jakbyś wyje*** "połowe" plików systemowych to żaden niema nic do
tego
> czy nagrywarka odczytuje czy nie odczytuje prawdopodobnie spalił ci sie laser tak
jak
> chyba mi albo coś takiego


No tak ale co ma spalony laser do włączania się systemu ...?Może trzeba tam te zworki
dobrze ustawić..


Ja kupiłem już nowy przecież mówię i nie wiem co tam czeba zrobic bo jakis jakby nie wiem błąd czy co wyskakuje już wyżej opisałem problem wie ktoś co czeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:15, Ludvic napisał:

Moze to być wina zlych ustawien w biosie albo te zworki dobrze ustawić na napędzie.


Jakie zworki? Gdzie one sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:15, Ludvic napisał:

Moze to być wina zlych ustawien w biosie albo te zworki dobrze ustawić na napędzie.


Aaaa te a jak maja byc ustawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:23, ass177 napisał:

Aaaa te a jak maja byc ustawione?


Sprobój je przestawić obok moze pomorze (już nie pamietam ile jest tam tych opcji ze 4 albo 3) to sproboj po kolei włożyc ,a jak to nie pomoże to cos w biosie trzeba poustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:31, Ludvic napisał:

> Aaaa te a jak maja byc ustawione?

Sprobój je przestawić obok moze pomorze (już nie pamietam ile jest tam tych opcji ze
4 albo 3) to sproboj po kolei włożyc ,a jak to nie pomoże to cos w biosie trzeba poustawiać.


Heh rzeczywiście pomogło nie wiem dlaczego byly inaczej przestawione. Dziękówa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:32, ass177 napisał:

Heh rzeczywiście pomogło nie wiem dlaczego byly inaczej przestawione. Dziękówa!


Nie ma za co ;] od tego jest forum żeby pytać ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey ! Mam taki problem. Wymieniłem mojego "trupa": Msi KT4AV, AMD Athlon XP 1800+, Geforce FX 5200 128, 798 RAM po spleniu płyty głównej na "dziadka" Gigabyte GA - 7N400 pro2, AMD Sempron 2800+, Geforce FX 5200 (mam dwie), 1024 RAM. Dysk zostawiłem taki sam. Problem w tym, że nie mogę pograć w żadną grę. Gdy gram np. w Counter Strike Source, po 5 minutach gra wywala do pulpitu z komunikatem o błędach "...wykonał nieprawidłową operację i zostanie zamknięty", z grą Scarface jest tak żę również pogram 5 minut, tylko że obraz zastyga a gra toczy się dalej. Innych gier już nie próbowałem. Na początku myślałem że to wina karty graficznej, ale na jednej i na drugiej 5200 dzieje się to samo, później podejrzewałem dysk ale na tym xsamym sprzęcie tylko z innym dyskiem jest identycznie. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam Stanley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 16:46, ass177 napisał:

A tak wogle co mógł format pomóc na odtwarzanie płyt?

No tak się składa, że coś do tego ma, gdyż format pomógł... Ale dalej nie wiem co poradzić na mój problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 18:07, sig. napisał:

sprawdź napięcia pod obciążeniem.


Ok, ale czym mogę to sprawdzić, to jakoś w kompie ? Dodam jeszcze że jakiś miesiąc temu na moim starym kompie nic się takiego nie działo. Zasilacz mam jakiś 350 watowy z komputronika ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 18:11, Stanley-Gaw napisał:

> sprawdź napięcia pod obciążeniem.

Ok, ale czym mogę to sprawdzić, to jakoś w kompie ? Dodam jeszcze że jakiś miesiąc temu
na moim starym kompie nic się takiego nie działo. Zasilacz mam jakiś 350 watowy z komputronika
;]

I tu może być problem. widać "nowy" komp chodzi na granicy jego realnej mocy a jak go jeszcze grafiką 3d dociążysz to przestaje wyrabiać i napięcia spadają.Poda ci je choćby program speedfan (dopuszczalne odchylenie to -+5%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki problem, że komputer mi się sam restartuje. Robię coś na kompie a tu nagle takie "pierdzenie" i puff. Czarny ekran i komputer startuje od nowa. Na początku myślałem, że to może chłodzenie się zabrudziło i komputer się resetuje, bo zbyt się nagrzewa(i broni przed przegrzaniem). Znajomy niedawno powiedział, że być może to wina złego napięcia ustawionego w BIOS''ie. W komputerze nic nie grzebałem, nie podkręcałem procka. Nic. A komputer jak był kypiony tak się resetował, co dopiero teraz zaczęło mi przeszkadzać(wiadomo - WoW).
Czy to naprawdę wina źle ustawionego napięcia, czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 18:15, sig. napisał:

I tu może być problem. widać "nowy" komp chodzi na granicy jego realnej mocy a jak go
jeszcze grafiką 3d dociążysz to przestaje wyrabiać i napięcia spadają.Poda ci je choćby
program speedfan (dopuszczalne odchylenie to -+5%)


Sprawdziłem speedfan''em i takie coś

20080519182117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 18:21, Stanley-Gaw napisał:

> I tu może być problem. widać "nowy" komp chodzi na granicy jego realnej mocy a jak
go
> jeszcze grafiką 3d dociążysz to przestaje wyrabiać i napięcia spadają.Poda ci je
choćby
> program speedfan (dopuszczalne odchylenie to -+5%)

Sprawdziłem speedfan''em i takie coś

-12v oraz +5v zbyt niskie na moje oko, to może być zasilacz, zwłaszcza że zużycie procesora niewielkie a po obciążeniu kompa parametry jeszcze by się pogroszyły w przypadku takiego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 18:24, sig. napisał:

-12v oraz +5v zbyt niskie na moje oko, to może być zasilacz, zwłaszcza że zużycie procesora
niewielkie a po obciążeniu kompa parametry jeszcze by się pogroszyły w przypadku takiego
zasilacza.


Hmm, przedmuchałem trochę kompa pompką od materaca :D i teraz wygląda to tak ;]
Ale tak jak myślałem po chwili wszystko wróciło do poprzedniej formy, czyli trzeba będzie zainwestować w nowy zasilacz ? ;/

20080519183132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, ale tym razem kup raczej taki z 3-cyfrową ceną (bo taki z 2 cyfrową może przy okazji swojej awarii spalić całego kompa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:
1:Czy opłaca się inwestować w zasilacz UPS do zwykłego pc-a ?
2:Czy w razie takiej inwestycji możńa się pozbyć zasilacza z PC-a ? (nie wydaje mi się ale pytam)
3:Co wogóle o tym sądzicie ?
(pytam tu bo na upgradzie kompa coś nie odpisują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPS przyda Ci sie do flashowania biosow lub jak piszesz czy tworzysz jakis duzy plik i nie chcesz go utracic z powodu braku pradu (elektrownia zrobila sobie przerwe lub sasiad napatrzyl sie na Adama Slodowego i metoda prob i bledow wywalil korki w bloku).
W przypadku flashowania biosu bylyby duzy problem z przywruceniem danego urzadzenia do poprawnego dzialania dla tego taki UPS zapewni Ci przynajmniej 20/30 sekund dzialania komputera nawet gdy w sieci zabraknie pradu.
W tym czasie flash zostanie ukonczony a Ty bedziesz mogl wyciagnac srodkowy palec w strone gniazdka sieciowego :):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się