Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Elfy - Temat Ogólny

625 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2007 o 00:50, Icestalker napisał:

Elrond był półelfem i wszystkie jego dzieci też uznawane były za półelfy.

Oj, obawiam się, że niezupełnie. Elrond, owszem, był półelfem, tak samo jak jego brat, Elros. Sęk w tym, że obaj musieli wybrać los której rasy podzielą. Elrond wybrał los elfa i jego dzieci - Elladan, Elrohir oraz Arwena byli elfami, a nie półelfami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 00:30, Mumin napisał:

Oj, obawiam się, że niezupełnie. Elrond, owszem, był półelfem, tak samo jak jego brat, Elros.
Sęk w tym, że obaj musieli wybrać los której rasy podzielą. Elrond wybrał los elfa i jego dzieci
- Elladan, Elrohir oraz Arwena byli elfami, a nie półelfami.


Tym razem to ja obawiam się, że nie zupełnie. Tylko pół-elf miał możność wykonania wyboru swojego losu: losu ludzi śmiertelnych, lub elfów. A jek wiadomo Elladan, Elrohir i Arwena ten wybór posiadali. Jego dzieci były ćwierć ludźmi jeżeli być dokładnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 00:41, Icestalker napisał:

Tym razem to ja obawiam się, że nie zupełnie. Tylko pół-elf miał możność wykonania wyboru swojego
losu: losu ludzi śmiertelnych, lub elfów. A jek wiadomo Elladan, Elrohir i Arwena ten wybór
posiadali. Jego dzieci były ćwierć ludźmi jeżeli być dokładnym.

Hmm... No tak, rzeczywiście. Fakt zrzeczenia się nieśmiertelności przez Arwenę jest dobrze znany, ale sprawa Elladana i Elrohira już nie aż tak. Oj, chyba powinienem zrobić powtórkę wiadomości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pisałeś o FR, ja też piszę teraz o FR.

Odpowiedz będzie krótka. A to w żadnym innym uniwersum nie żyją mroczne elfy?

>Powiem to tak: W Faerunie jest conajmniej kilku krasnoludów-druidów i są raczek znani, bo są specjalnością. >Wszystko to zostało zepsute, kiedy wyszło 3 D&D, bo każda rasa mogła mieć każdą klasę.

Czym jest kilka ewenementów na skalę całej rasy. Krasnoludowie to nie druidzi i chyba nic nie zmieni takiego poglądu u graczy.

>Przez cały post pisałem o FR, ale zakończyłem zdaniem, które było odpowiedzią na Twoje własne. A to zdanie >wspominało o Warhammerze i jeszcze innym świecie. Więc Ty też się zdecyduj. :P

Tylko że ja nie pisałem jedynie o FR a o światach gdzie można spotkać krasnoludy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfy zazwyczaj są schludnie ubrane, mają charakterystyczne uszy i przeważnie długie włosy. Bardzo dobrze posługują się łukiem, ale mają mnóstwo innych umiejętności.
Taki mój krótki opis elfa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 08:48, choper napisał:

Elfy zazwyczaj są schludnie ubrane, mają charakterystyczne uszy i przeważnie długie włosy.
Bardzo dobrze posługują się łukiem, ale mają mnóstwo innych umiejętności.
Taki mój krótki opis elfa :)


Tia, to chyba tak zwana wiedza ogólna.

P.S. Czas wskrzesić i odkurzyć temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 08:49, Icestalker napisał:

Tia, to chyba tak zwana wiedza ogólna.

P.S. Czas wskrzesić i odkurzyć temat!



A masz pomysł jak wskrzesić i odkurzyć ten temat, ale tak porządnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 09:10, Jaheira02 napisał:


A masz pomysł jak wskrzesić i odkurzyć ten temat, ale tak porządnie???

Jakimiś pomysłami, nowymi, w końcu wiele rzeczy zaszło od ostatniego napisania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 09:18, ShaDoW Energy napisał:

Jakimiś pomysłami, nowymi, w końcu wiele rzeczy zaszło od ostatniego napisania ;)


No, ale tak konkretnie. Jakimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 09:30, ShaDoW Energy napisał:

Np. jakie lubisz rodzaje Elfów? Ja najbardziej wolę tajemnicze, białowłose Drowki :D


Ja też lubie drowy... A tu kilka obrazków elfów, tak z nudy... A tak z ciekawości to jak według ciebie wygląda drow.

20080120093316

20080120093736

20080120093804

20080120093848

20080120093930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 09:39, Jaheira02 napisał:

> Np. jakie lubisz rodzaje Elfów? Ja najbardziej wolę tajemnicze, białowłose Drowki :D

Ja też lubie drowy... A tu kilka obrazków elfów, tak z nudy... A tak z ciekawości to jak według
ciebie wygląda drow.

Zdjęć nie mam żadnych, ale ma białe włosy, czarną skórę, jest wrażliwy na promienie słoneczne, dlatego też żyje głęboko pod ziemią. Szczegółowo, są złego charakteru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 09:42, ShaDoW Energy napisał:

Zdjęć nie mam żadnych, ale ma białe włosy, czarną skórę, jest wrażliwy na promienie słoneczne,
dlatego też żyje głęboko pod ziemią. Szczegółowo, są złego charakteru :)


Zdięcia, to nie ważne, ale spotkałam się z różnymi opisami drowów i dlatego się pytam. Ale najlepiej opisany drow jest w książce R.A. Salvatore " Wojna Pajęczej Królowej" księga I "Upadek " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 09:57, ShaDoW Energy napisał:

Być może jest tak jak mówisz...


Jest jak mówie, moge cię zapewnić. Ale tak, czy tak w każdm z opisów charakteru drowa pojawia się słowo okrutne i nie godne zaufania. Według mnie to piękne istoty, ale każdego mogą zabić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 10:06, Jaheira02 napisał:

> Być może jest tak jak mówisz...

Jest jak mówie, moge cię zapewnić. Ale tak, czy tak w każdm z opisów charakteru drowa pojawia
się słowo okrutne i nie godne zaufania. Według mnie to piękne istoty, ale każdego mogą zabić...

Jeden ruch, jedno złe słowo i już leżysz martwa, wykrwawiając na podłogę ( Czy na czym tam leżysz )? Cóż, istoty przeciwne do Słonecznych Elfów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 10:20, ShaDoW Energy napisał:

Jeden ruch, jedno złe słowo i już leżysz martwa, wykrwawiając na podłogę ( Czy na czym tam
leżysz )? Cóż, istoty przeciwne do Słonecznych Elfów ;]


Zgadzam się całkowicie;)... Drow, drowa nie zawacha się zabić!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 10:30, ShaDoW Energy napisał:


Mroczne są to istoty, tak jak te czarne krasnoludy, ehh... Gdyby nie ta Mroczność w grach,
to by ich nie było...


Może i by były, tyle że były by okrutnie nie ciekawą podrasą elfów i pewnie niektóre gry (i nie tylko) straciły by troche na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować