tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2008 o 18:33, Azreix napisał:

Ludzie! Rady potrzebuję... Warto ten sprzęt brać?
http://www.allegro.pl/item293776830_westone_les_paul_x_5.html


Interesuję się coś niecoś gitarami i powiem Ci, że w tej ofercie tkwi jakiś haczyk, a sądząc po niskiej cenie (za 280 nie kupiłbym gitary akustycznej, co dopiero elektryka) jest on dość duży...lepiej poczekać dłużej, pozbierać(zarobić) więcej kasy i kupić coś porządnego w sklepie muzycznym, a poradzić się najlepiej sprzedawcy, oni zazwyczaj nieźle grają, więc dobrze wiedzą co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, no sprzedawca jest z mojego miasta i mogę dokładnie sprzęt obejrzeć przed kupnem. Ale jeśli nie patrzeć na tą konkretną ofertę, to ta gitara jest w ogóle sensowna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 18:46, caramondl napisał:

lepiej poczekać dłużej, pozbierać(zarobić) więcej kasy i kupić coś porządnego w sklepie
muzycznym, a poradzić się najlepiej sprzedawcy, oni zazwyczaj nieźle grają, więc dobrze wiedzą
co i jak...


Cena używanych gitar zazwyczaj kręci się koło 1/2 wartości, imho kupując rozegraną używkę dostanie się dużo lepsze wiosło od takiego, które wciśnie sprzedawca w sklepie :) Za 400-500 można już całkiem przyzwoitą gitę wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 19:17, ReNeG4De napisał:

Cena używanych gitar zazwyczaj kręci się koło 1/2 wartości, imho kupując rozegraną używkę dostanie
się dużo lepsze wiosło od takiego, które wciśnie sprzedawca w sklepie :) Za 400-500 można już
całkiem przyzwoitą gitę wyrwać.


Ja mówiłem o SKLEPIE, a nie sklepie...:) Jak widzę, że gość, który chce mi coś(chodzi tu konkretnie o gitarę i akcesoria do niej)sprzedać i kompletnie się na tym nie zna to zawsze pytam o kogoś, kto może się znać(np. właściciel, zgroza mnie ogarnia, jak ten, który nic nie wie nim jest), jak nic się nie polepsz, to szukam innego sklepu...swoją drogę najlepiej jest mieć kogoś znajomego w USA albo Kanadzie(wiem, wiem, nie każdy tak ma) i tam coś kupić, bo nie spotkałem się, żeby sprzedawca nie znał się na tym co sprzedaje(jeśli chodzi o gitary) i sam nie umiał mi(a raczej znajomemu) pokazać co owa gitara dokładnie oferuje...W Polsce nie jest tak zawsze, ale jak się dobrze poszuka, to trafi się na jakiegoś entuzjastę, którego interesuje nie tylko swój interes, sle i twoje "szczęście"...
PS - swoją drogą Chuck Schuldiner z Death poznał gitarzystę i basistę, którzy grali na płycie "Symbolic" właśnie w sklepie muzycznym, w którym pracowali...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 19:15, Azreix napisał:

Hm, no sprzedawca jest z mojego miasta i mogę dokładnie sprzęt obejrzeć przed kupnem. Ale jeśli
nie patrzeć na tą konkretną ofertę, to ta gitara jest w ogóle sensowna?


Jak znasz się na rzeczy to po obejrzeniu powinieneś wiedzieć czy jest dla Ciebie dobra czy nie, pozatym tak się spytam ogólnie - umiesz grać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 19:35, caramondl napisał:

swoją drogę najlepiej jest mieć kogoś znajomego
w USA albo Kanadzie(wiem, wiem, nie każdy tak ma) i tam coś kupić, bo nie spotkałem się, żeby
sprzedawca nie znał się na tym co sprzedaje(jeśli chodzi o gitary) i sam nie umiał mi(a raczej
znajomemu) pokazać co owa gitara dokładnie oferuje...


Dla mnie warto z innego powodu - część sprzętu jest w Stanach tańsza o 1000 złotych, a nieraz i więcej (Np LTD ec-1000) - ot moje materialistyczne spojrzenie na świat :)

Dnia 10.01.2008 o 19:35, caramondl napisał:

W Polsce nie jest tak zawsze, ale jak się dobrze poszuka, to trafi się na jakiegoś entuzjastę, którego interesuje > nie tylko swój interes, sle i twoje "szczęście"...


Ano, właśnie to miałem na myśli pisząc "wciśnie sprzedawca w sklepie", nasłuchałem się o takich miłych ludziach. A Azreix zdaje się dopiero zaczyna, więc cięzko mu będzie odróżnić badziew od solidnej deski. Najlepiej chyba przejść się ze znajomym.

Dnia 10.01.2008 o 19:35, caramondl napisał:

PS - swoją drogą Chuck Schuldiner z Death poznał gitarzystę i basistę, którzy grali na płycie
"Symbolic" właśnie w sklepie muzycznym, w którym pracowali...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coraz bardziej zbliżam się do mojej pierwszej gitarki. I pojawia się pytanie. Czy, żeby mieć możliwość zmiany strun z metalowych na nylonowe i na odwrót to muszę kupić gitarę klasyczno-akustyczną??? Czy, np jeżeli kupie akustyczną to będę mógł nałożyć nylony? I na odwrót ;] jeżeli kupie klasyka to czy będę mógł nałożyć metalowe struny???

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 20:35, Doktor14 napisał:

Czy, np jeżeli kupie akustyczną to będę mógł nałożyć nylony? I na odwrót ;] jeżeli kupie klasyka
to czy będę mógł nałożyć metalowe struny???

Zdecyduj się na klasyka albo akustyka, bo przekładanie strun z jednego na drugie i odwrotnie tylko przysporzy ci kłopotów (wykrzywiony gryf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 09:45, Graszczur napisał:

> Czy, np jeżeli kupie akustyczną to będę mógł nałożyć nylony? I na odwrót ;] jeżeli kupie
klasyka
> to czy będę mógł nałożyć metalowe struny???
Zdecyduj się na klasyka albo akustyka, bo przekładanie strun z jednego na drugie i odwrotnie
tylko przysporzy ci kłopotów (wykrzywiony gryf)


Aha dzięki za wskazówkę. To co byś mi poradził na początek akustyczną czy klasyczną. Ja bym wybrał akustyczną ale niech zasięgnę rady kogoś bardziej zaawansowanego...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 15:08, Doktor14 napisał:

Aha dzięki za wskazówkę. To co byś mi poradził na początek akustyczną czy klasyczną. Ja bym
wybrał akustyczną ale niech zasięgnę rady kogoś bardziej zaawansowanego...
Pozdrawiam...


Krótkie spojrzenie: "Muzyka: Disturbed, Drowning Pool, Iron Maiden, Metal, Metallica, System of A Down, The Offspring, U2". Jeśli elektryk nie wchodzi w grę, to radzę akustyka, wątpię, żeby gra klasyczna cię interesowała. A na akustyku pograsz jakieś tam ballady, coś typowo metalowego niby też się jakoś da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 17:47, ReNeG4De napisał:

Krótkie spojrzenie: "Muzyka: Disturbed, Drowning Pool, Iron Maiden, Metal, Metallica, System
of A Down, The Offspring, U2"
. Jeśli elektryk nie wchodzi w grę, to radzę akustyka, wątpię,
żeby gra klasyczna cię interesowała. A na akustyku pograsz jakieś tam ballady, coś typowo metalowego
niby też się jakoś da :)


No to dobra dzięki. Też myślałem o akustyku. Zdecydowanie lubię mocniejsze brzmienia. A elektryk na razie w grę nie wchodzi. Pewnie później tak jeżeli gra mi się spodoba i będę czerpał z tego przyjemność to na pewno...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-junior-single-cut I nie piszcie, że nie warto brać, że słabe, że za takie pieniądze, to nic dobrego nie kupię. Ja to wszystko wiem :) Ale nie mam zamiaru z tym wychodzić na scenę, nawet nie ma zamiaru na tym grać przy innych osobach. Potrzebna mi tylko po to, żeby nabyć umiejętność grania na gitarze i przede wszystkim - dla łatwiejszego pisania kawałków. Czekam na jakieś inne propozycje do 300zł, używki nie wchodzą w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 11:51, Mroczny Rev napisał:

To jest wersja dla juniorów, więc gitara jest mniejsza. Lepiej sobie kupic w normalym rozmiarze bo tak to za pare lat paluchy bedą Ci się nie mieścić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 11:57, Malakhir napisał:

Super sie gra na gitarze!!!


Mógłbyś troche cos wiecej sie wypowiedziec a nie sobie posty nabijac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 11:54, Antykreator napisał:

To jest wersja dla juniorów, więc gitara jest mniejsza. Lepiej sobie kupic w normalym rozmiarze
bo tak to za pare lat paluchy bedą Ci się nie mieścić :P


Nazwa Junior wzięła się stąd, że była to ''budżetowa'' gitara Gibola pomyślana o początkujących, których nie było stać na prawdziwego LP. Rozmiar nie ma tu nic do rzeczy, bo gitara ma standartową dla LP menzurę (24 3/4). No a w tej cenie wykluczając używki zostanie oprócz Juniora chyba tylko Skyway ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 19:30, Vesania666 napisał:

mógłby ktoś dać linka do jakiegoś dobrego tunerna na kompa i jak mam stroić nim gitarę? mam
ją podpiąć do kompa ??


http://www.e-gitara.pl/download/strojenie/APGuitar.rar

Wpinasz się w wejście mikrofonowe, musisz mieć kabel mały jack - duży jack, albo mały - mały + prześciówka (na pewno masz taką w domu, każdy ma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 19:38, ReNeG4De napisał:

> mógłby ktoś dać linka do jakiegoś dobrego tunerna na kompa i jak mam stroić nim gitarę?
mam
> ją podpiąć do kompa ??

http://www.e-gitara.pl/download/strojenie/APGuitar.rar

Wpinasz się w wejście mikrofonowe, musisz mieć kabel mały jack - duży jack, albo mały - mały
+ prześciówka (na pewno masz taką w domu, każdy ma ;-)


dzięki wielkie ;P kabel już sobie na allegro wypatrzyłem, a jeśli chodzi o coś innego to zapytam ojca;) wejście mikrofonowe to te różowe, tak? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 19:43, Vesania666 napisał:

dzięki wielkie ;P kabel już sobie na allegro wypatrzyłem, a jeśli chodzi o coś innego to zapytam
ojca;) wejście mikrofonowe to te różowe, tak? ;]


Tak, a każdym razie to nad którym pisze MIC :-) Aha, kupując kabel (nie wiem jaki tam sobie wybrałeś) pamiętaj, że piecach masz dużego jacka, więc kupowanie mały-mały, żeby potem używać dwóch przejścówek to kiepski pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się