tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2008 o 19:44, Mroczny Rev napisał:

> Co sądzicie o tym ( http://bigbeat.pl/product_info.php?
> cPath=36_275&products_id=4686&osCsid=be4e3afeb4765ae8a3e2d103f503f440)

> zestawiku?

Ludzie powiadają, że Ibanezy z niższej półki to raczej słaby sprzęt. W tym wypadku w cenę
są w liczone jeszcze inne rzeczy, więc na rewelacje nie licz. Możesz poszukać czegoś innego,
ale bez pieca i innych dodatków, bo za około 1000zł już coś przyzwoitego da się kupić. Ewentualny
piec można dokupić później, a na początku grać z głośników.

Hmmm... cóż... kase mam bardzo ograniczoną (max 900zł) a moje głośniki już się sypią. Facet w sklepie gdy się pytałem mówił że akurat ten model całkiem dobrze się prezentował... no ewentualnie w gre jeszcze wchodzi podobnej ceny Epiphone (sama gitarka) plus jakiś 10V piec
PS: Niewybaczalna wtopa:/ Miałem dać linka do elektryka (takie "normalnego") a dałem do basa... ups.. następnym razem nie będe oglądał 3 gitar na raz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 20:10, Bartek 93 napisał:

Facet w sklepie gdy się pytałem mówił że akurat ten model całkiem dobrze się prezentował...


Pamiętaj, że on chce ci sprzedać gitarę :)

Dnia 31.01.2008 o 20:10, Bartek 93 napisał:

no ewentualnie w gre jeszcze wchodzi podobnej ceny Epiphone (sama gitarka) plus jakiś 10V piec


W nie V :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 20:10, Bartek 93 napisał:

Hmmm... cóż... kase mam bardzo ograniczoną (max 900zł) a moje głośniki już się sypią. Facet
w sklepie gdy się pytałem mówił że akurat ten model całkiem dobrze się prezentował... no ewentualnie
w gre jeszcze wchodzi podobnej ceny Epiphone (sama gitarka) plus jakiś 10V piec
PS: Niewybaczalna wtopa:/ Miałem dać linka do elektryka (takie "normalnego") a dałem do basa...
ups.. następnym razem nie będe oglądał 3 gitar na raz:/


W takim razie chyba najlepiej by było kupić Corta Katanę KX5 lub Schectera 006 (ok. 700-750) plus coś w stylu Peavey''a Solo, Peavey''a Rage 158 lub Ibanez IBZG 10 (czy jakoś tak :D). Jak ci bardziej zależy na dobrym piecu to słyszałem, że najlepszy jest H&K 15-watowy. Moje opinie niestety nie są poparte właysnymi doświadczeniami, ale czytałem dużo opinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram na gitarze akustycznej od pól roku i zamierzam przerzucic się na elektryka i tak myślałem o jakimś Cort z wajha gdyż najbardziej kocham solówki i często występuje wajha w utworach których słucham. Myslełem o Cort model G210 czy to jest dobre jak na początek a jak nie to prosze doradcie jakąś gitare elektryczna dla pol rocznego gitarzysty. Fundysze jakie mam to 900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie dostaniesz dobrej gitary z wajchą - będzie ci się okropnie rozstrajać ani nie będzie nawet dało się jej wyregulować. Co do wyboru odpowiedniej gitary - przeczytaj mój poprzedni post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:24, Goxenul napisał:

W tej cenie nie dostaniesz dobrej gitary z wajchą - będzie ci się okropnie rozstrajać
ani nie będzie nawet dało się jej wyregulować. Co do wyboru odpowiedniej gitary - przeczytaj
mój poprzedni post :)


Dobra gitara zwajcha ale do jakiego grania za ok. 900 zł kupisz Fender używke meksykanca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 18:31, kabak5 napisał:

gram na gitarze akustycznej od pól roku i zamierzam przerzucic się na elektryka i tak
myślałem o jakimś Cort z wajha gdyż najbardziej kocham solówki i często występuje wajha
w utworach których słucham. Myslełem o Cort model G210 czy to jest dobre jak na początek
a jak nie to prosze doradcie jakąś gitare elektryczna dla pol rocznego gitarzysty. Fundysze
jakie mam to 900zł.

hmm... pół roku? to przypadkiem ciut nie za mało? No dobra, nie czepiam się, bo wiem że przy ostrym treningu można po pół roku umieć więcej niż ja po półtora :]
Co do gitary to masz podobny dylemat jak ja... hmm... raczej gitary bym nie kupował w necie, tylko poszedł do dobrego sklepu muzycznego, wziął, poczuł, zagrał na kilku gitarach i wybrał tą która najlepiej brzmi przy rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:06, Michalz5 napisał:

> W tej cenie nie dostaniesz dobrej gitary z wajchą - będzie ci się okropnie rozstrajać

> ani nie będzie nawet dało się jej wyregulować. Co do wyboru odpowiedniej gitary
- przeczytaj
> mój poprzedni post :)

Dobra gitara zwajcha ale do jakiego grania za ok. 900 zł kupisz Fender używke meksykanca
:)

fender to szmelc nawet nie proponuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:39, kabak5 napisał:

fender to szmelc nawet nie proponuj.


Chyba nie wiesz co piszesz... Fendery są świetne, gdyby było inaczej to stare modele już nawet nie byłyby dostępne w sprzedaży, tymczasem cały czas są bardzo popularne i po prostu dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:47, Mroczny Rev napisał:

> fender to szmelc nawet nie proponuj.

Chyba nie wiesz co piszesz... Fendery są świetne, gdyby było inaczej to stare modele
już nawet nie byłyby dostępne w sprzedaży, tymczasem cały czas są bardzo popularne i
po prostu dobre.

stare modele cały czas sprzedają po 500-600 zł a nowsze to nie wiem przez zdjęcie nie sprawdze brzmienia ale ogólnie nawet mój nauczyciel od gitary mówi ze fendery to szmelc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:50, kabak5 napisał:

stare modele cały czas sprzedają po 500-600 zł a nowsze to nie wiem przez zdjęcie nie
sprawdze brzmienia ale ogólnie nawet mój nauczyciel od gitary mówi ze fendery to szmelc.


W elektrykach aż tak dobrze się nie orientuję, ale przejżałem kilka sklepów i znalazłem tylko kilka modeli poniżej 1500zł. Fendery to gitary z wyższej półki i ceny mają wysokie, tak jak wysoką mają jakość. Basy Fendera natomiast, to już sprawa o wiele droższa, ale dobre są i basta. A Twój nauczyciel to jakieś kompleksy musi mieć :P Zobacz na stronie Fendera artystów, którzy grają na tych gitarach, to może uwierzysz, że aż taki szmelc to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:05, Mroczny Rev napisał:

> stare modele cały czas sprzedają po 500-600 zł a nowsze to nie wiem przez zdjęcie
nie
> sprawdze brzmienia ale ogólnie nawet mój nauczyciel od gitary mówi ze fendery to
szmelc.

W elektrykach aż tak dobrze się nie orientuję, ale przejżałem kilka sklepów i znalazłem
tylko kilka modeli poniżej 1500zł. Fendery to gitary z wyższej półki i ceny mają wysokie,
tak jak wysoką mają jakość. Basy Fendera natomiast, to już sprawa o wiele droższa, ale
dobre są i basta. A Twój nauczyciel to jakieś kompleksy musi mieć :P Zobacz na stronie
Fendera artystów, którzy grają na tych gitarach, to może uwierzysz, że aż taki szmelc
to nie jest.

Ale ja mówię o Fenderach do 900 zł na pewno fendery za 1500zł są dobe ale dużo jest słabych. A z resztą nie będę się kłucił Fendera nie chce bo Fendery do tysiaka to dla mnie szmelc i koniec wolę Corty i jakiegoś dobrego Corta szukam do 900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:09, kabak5 napisał:

Ale ja mówię o Fenderach do 900 zł na pewno fendery za 1500zł są dobe ale dużo jest słabych.
A z resztą nie będę się kłucił Fendera nie chce bo Fendery do tysiaka to dla mnie szmelc
i koniec wolę Corty i jakiegoś dobrego Corta szukam do 900zł.


No jeżeli już rozmawiamy w takich kategoriach, to trzeba powiedzieć jedno... każda gitara do 900zł to szmelc, niezależnie czy jest to Cort, Fender, czy Epiphone. Od marki zależy tylko czy będzie to większy, czy mniejszy szmelc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:15, Mroczny Rev napisał:

> Ale ja mówię o Fenderach do 900 zł na pewno fendery za 1500zł są dobe ale dużo jest
słabych.
> A z resztą nie będę się kłucił Fendera nie chce bo Fendery do tysiaka to dla mnie
szmelc
> i koniec wolę Corty i jakiegoś dobrego Corta szukam do 900zł.

No jeżeli już rozmawiamy w takich kategoriach, to trzeba powiedzieć jedno... każda gitara
do 900zł to szmelc, niezależnie czy jest to Cort, Fender, czy Epiphone. Od marki zależy
tylko czy będzie to większy, czy mniejszy szmelc.

Nie prawda są i gitary dobre do 900 zł. Ja mam gitarę np. akustyczna T.burtona i jest bardzo dobra stroi. A są naprawde bardzo Corty na pewno bo to dobra firma tylko nie wiem który.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:23, kabak5 napisał:

Nie prawda są i gitary dobre do 900 zł. Ja mam gitarę np. akustyczna T.burtona i jest
bardzo dobra stroi. A są naprawde bardzo Corty na pewno bo to dobra firma tylko nie wiem
który.


Więc jeżeli są dobre gitary do 900zł, to m.in. są to Fendery. Jednak w rzeczywistości do 900zł nic specjalnego nie kupisz. Jeżeli wezmiesz do ręki sprzęt za np. 2000zł, to uznasz swojego T.burtona za słabą gitarę. Jeśli chodzi o strojenie, to nie powinno być to wyznacznikiem, czy gitara jest dobra czy nie, ale czy gitara w ogóle jest gitarą, bo jeżeli nie stroi, to raczej ciężko to ''coś'' nazwać instrumentem, skoro nie może spełniać dobrze swojej podstawowej roli. Corty może i są dobrą firmą, jednak tak jak Fendery i sprzęt innych firm - w wyżych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:35, Mroczny Rev napisał:

> Nie prawda są i gitary dobre do 900 zł. Ja mam gitarę np. akustyczna T.burtona
i jest
> bardzo dobra stroi. A są naprawde bardzo Corty na pewno bo to dobra firma tylko
nie wiem
> który.

Więc jeżeli są dobre gitary do 900zł, to m.in. są to Fendery. Jednak w rzeczywistości
do 900zł nic specjalnego nie kupisz. Jeżeli wezmiesz do ręki sprzęt za np. 2000zł, to
uznasz swojego T.burtona za słabą gitarę. Jeśli chodzi o strojenie, to nie powinno być
to wyznacznikiem, czy gitara jest dobra czy nie, ale czy gitara w ogóle jest gitarą,
bo jeżeli nie stroi, to raczej ciężko to ''coś'' nazwać instrumentem, skoro nie może
spełniać dobrze swojej podstawowej roli. Corty może i są dobrą firmą, jednak tak jak
Fendery i sprzęt innych firm - w wyżych cenach.

Powiedziałem ze niechcę gadac o Fenderach bo moim zdaniem Corty tanie są lepsze od Fenderów wię wiem ze lepsza jest gitara za 2000zł niż za 900 ale ja nie jestem profesjonalista. Więc jak masz odpowiadac na mojego posta to odpowiedz na pytanie jakiego Corta mogę kupic do 900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:41, kabak5 napisał:

Powiedziałem ze niechcę gadac o Fenderach bo moim zdaniem Corty tanie są lepsze od Fenderów
wię wiem ze lepsza jest gitara za 2000zł niż za 900 ale ja nie jestem profesjonalista.
Więc jak masz odpowiadac na mojego posta to odpowiedz na pytanie jakiego Corta mogę kupic
do 900zł.


Nerwy są niepotrzebne. Forum jest od tego, żeby dyskutować. Oczywiście nie mam zamiaru Cię przekonywać, żebyś brał Fendera, bo ja tak chcę. Zauważ też, że tematem mojego poprzedniego postu nie był Fender. A dlaczego się uparłeś na Corta? Przejżyj jakieś fora skupiające się na gitarach i zapytaj jaki sprzęt będzie najlepszy w danym przedziale cenowym. Ja nic nie doradzę, bo jak napisałem wyżej, na elektrykach się raczej mało znam, a tym bardziej nie orientuje się w dokładnych możliwościach poszczególnych modeli. Mogę jedynie doradzić, żebyś nie ograniczał się do tego Corta, jeżeli jakiś znawca powie Ci, że w takiej samej cenie znajdziesz coś lepszego innej firmy, to weź to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:06, Michalz5 napisał:

> W tej cenie nie dostaniesz dobrej gitary z wajchą - będzie ci się okropnie rozstrajać

> ani nie będzie nawet dało się jej wyregulować. Co do wyboru odpowiedniej gitary
- przeczytaj
> mój poprzedni post :)

Dobra gitara zwajcha ale do jakiego grania za ok. 900 zł kupisz Fender używke meksykanca
:)

Dobrą gitarę na początek można kupić już za 300 zł ( http://www.allegro.pl/item304166742_gitara_elektryczna_sky_way_2x_humbucker_nowosc.h tml )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:58, hubert0 napisał:

Dobrą gitarę na początek można kupić już za 300 zł (
http://www.allegro.pl/item304166742_gitara_elektryczna_sky_way_2x_humbucker_nowosc.h tml )


Ja tam bym z tego posta wykreślił pierwsze słowo :P SkyWay to nie jest dobra gitara, nawet na początek, albo przede wszystkim na początek. To marka znana z tego, że nie stroi, ma krzywo nabite progi, struny mają nienaturalnie wielką akcję i pewnie jeszcze kilka wad by się znalazło. Lepiej dopłacić trochę więcej i mieć coś lepszego i pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy taka dobrą. O SkyWay''ach krążą legendy (opiewające ich beznadziejność), a i wajcha w gitarce za taką cenę raczej się do niczego nie nada... W cenie do 900 polecałbym jakąś używkę (ale najpierw należy ją ograć i dokładnie obejrzeć, by nie było złych niespodzianek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się