tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2008 o 22:59, Mroczny Rev napisał:

Dzięki wielkie. Wpisywałem w google tylko nazwę modelu i jakieś niezbyt wiarygodne linki mi
wyszukało, a na stronie Warwicka znalazłem tylko te droższe modele. Z ''Gitarzysty'' dowiedziałem
się, że Warwick stosuje tego typu siodełka również w Rockbassach i to tym jestem szczególnie
zainteresowany. Miał ktoś styczność z takim siodłkiem? Jak się sprawuje sprawuje taki bajer?
Jestem ciekawy tego ''leżenia na progach''.
A teraz trochę inny temat. Pytanie do wszystkich odwiedzających ten wątek gitarzystów i basistów,
ze wskazaniem na tych drugich. Jak dużo czasu poświęcacie na trening? Ile godzin dziennie ćwiczycie
i jak to się ma do waszych postępów? Możecie to zobrazować np. utworami jakie bylście w stanie
zagrać w poszczególnych etapach waszej nauki.


w weekend bassuję tyle ile się da tzn. aż mi ćwiczeń zabraknie, aż się znuże, aż palce zaczną odmawiać posłuszeństwa aż wszystko sprawdze aż zagram wszystko czego się kiedyś uczyłem (oczywiscie w granicach zdrowego rozsądku) - ok 5h..... w tygodniu natomiast dużo rzadziej, staram się chociaż 1h dziennie...
I najważniejsza właśnie w graniu jest regularność, trzeba wziąźć sprzęt w łapy codziennie chociaż na krótko ale codziennie..
Tak odnośnie mojego weekendu- kiedy rzeczywiscie skończę grać i np. oglądam telewizję to kiedy ręce odpoczną biore najbardziej zdewastowaną gitarę i ćwicze siłę palców lewej ręki, nie przeszkadza mi to zbytnio w oglądaniu a nie siedze jak ten kartofel przynajmniej :)

dodam że mam dosyć zawalone obowiązkami życie, gdybym mógł to bym i 7h dziennie grał- wiec nie marnujcie czasu póki go macie bo potem jest go coraz mniej (tu głównie do młodych)

pewnien znany basista powiedział: "grasz na basie 10 godzin dziennie przez 10 lat i jesteś dobrym basistą"
zinterpretujta to sobie jak chcecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam tabulatury na gitarę elektryczną do piosenki Lady Pank Dobra konstelacja Proszę o pomoc bo szukam i nie mogę znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, długo już czekałem z tym, aby rozpocząć przygode z gitarą (posiadam w domu gitare klasyczną, która niezbyt nadaje się do grania, ale zawsze można poćwiczyć) zakupiłem dziś gitare elektryczną Gibsona SG Menace i niedługo zaczne ją mordować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 18:54, Skwarek pl napisał:

No i stało się, długo już czekałem z tym, aby rozpocząć przygode z gitarą (posiadam w domu
gitare klasyczną, która niezbyt nadaje się do grania, ale zawsze można poćwiczyć) zakupiłem
dziś gitare elektryczną Gibsona SG Menace i niedługo zaczne ją mordować ;]


Gratuluję, fajowe wiosło. Ja bym nie myślał w kategorii "niedługo zacznę", tylko "biorę w garść i gram, póki palce nie powypadają ze stawów". Chyba, że jeszcze nie przyjechała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 20:43, Vesania666 napisał:

ja mam tapie pytanko, czy opłaca się kupować gitarę z 22 progami ? i czy w 24, używa się tych
2 ?

Chyba tylko Satriani i Slayer używają:) Nie są jakoś szczególnie potrzebne, ale jednak zwiększają pulę dźwięków, które możesz użyć. Zależy jakie ci się podobaja. Najczęściej wzory gibsona (les paul, explorer i sg) mają 22 progi a gitarki a''la strat mają 24. Ale nie jest to twarda reguła. Profesjonalni muzycy graja z powodzeniem na 22-progowych, Decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja mam pytanie. Wszyscy tak chwalą Ibaneza RG 370. Czy rzeczywiście jest to taka bestia? Proszę o odpowiedź, jeśli ktoś miał stycznośc z tym instrumentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam problem poniewarz zaczełem uczyć się grać na gitarze klasycznej a nie mam słuchu muzycznego więc mam problemy z biciem . wie ktoś może jak szybko nauczyć się bić ? i jeszcze jeden problem na razie nie gram kostką tylko palcami i nie wiem jak je dokońca ułożyć. pomocy!! mój brat gra na gitarze ale on nie ma talentu tłumaczenia więc pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:16, Talionis napisał:

Ludzie mam problem poniewarz zaczełem uczyć się grać na gitarze klasycznej a nie mam słuchu
muzycznego więc mam problemy z biciem .


Jak nie masz słuchu to ciężko będzie...

Dnia 22.01.2008 o 22:16, Talionis napisał:

na razie nie gram kostką tylko palcami i nie wiem jak je dokońca ułożyć. pomocy!!
mój brat gra na gitarze ale on nie ma talentu tłumaczenia więc pomocy!!!


Po pierwsze to z tego co mnie uczono to na klasyku nie gra się kostką. No chyba, że tak ''ogniskowo'';]
A palce trzeba ułożyć pod odpowiednim kątem i na odpowiednich strunach. Spytaj brata jeśli gra, to może uda Wam się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie - co sądzicie o tym wiośle?
http://www.rnr.pl/p5096.893_epiphone_les_paul_standard_eb_gitara_elektryczna.html
Ma/grał ktoś na nim? Nadaje się do grania rocka/hard rocka/heavy? Na Youtube widziałem kilka prezentujących tę gitarkę filmików, ale wolę się tutaj zapytać.
A może polecicie jakiegoś innego elektryka (najchętniej, żeby był to Les Paul w podobnej cenie). Moim marzeniem jest oryginalny LP Gibsona, ale przekracza on na razie moje możliwości. Epi robi gitarki na licencji Gibsona (mój znajomy ma Explorera i jest z niego bardzo zadowolony), więc zacząłem sie poważnie nad tym modelem zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się grać ostatnio na akustyku piosenkę przeznaczoną na elektryka.
http://nikon.bungie.org/misc/mjolnir_mix_guitartab.html
Daję sobie radę z intrem, Chorusem 1-0:39, ale... No właśnie. Później są takie rzeczy, że mi progów na gitarze powoli zaczyna brakować ;-) Da się to jakoś całość ładnie ''przełożyć'' na akustyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 13:28, WorldWar3PL napisał:

Zachciało mi się grać ostatnio na akustyku piosenkę przeznaczoną na elektryka.
http://nikon.bungie.org/misc/mjolnir_mix_guitartab.html
Daję sobie radę z intrem, Chorusem 1-0:39, ale... No właśnie. Później są takie rzeczy, że mi
progów na gitarze powoli zaczyna brakować ;-) Da się to jakoś całość ładnie ''przełożyć'' na
akustyka?

Też gram na akustyku i miewam podobne problemy... Np. Z Under The Bridge RHCP, ale mam do tego oryginalne tabulatury i gram po akordach (nad tabulaturką pokazany jest akord którym to grać); i chociaż dźwięk jest nieco za niski to jednak brzmi to OK.
Musiałbyś zobaczy jaki to akord spróbować to zagrać właśnie na nim. Powodzenia :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to jest grane na takich progach, że inaczej tego nie zagrasz, tym bardziej na akustyku.
EDIT: Oczywiście możesz zrobić tak jak napisał kolega wyżej, można zagrać te same dźwięki na niższych progach, ale wtedy to już nie będzie brzmiało tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam dokładnie ten sam model. Nie jestem żadnym wybitnym znawcą ale jak dla mnie gitara w porządku. Znajomi grający dłużej ode mnie również twierdzą że dobra gitarka, za tą cenę bardzo fajna. Ucieszyłem się że ma w standardzie 2 kołki na pasek więc nie trzeba dokładać " sznurówki ", można bez problemu przepinać pasek z elektryka. Na nic nie narzekam, brzmienie mi się podoba, nawet na moje niewprawne ucho różnica w stosunku do tańszych gitar jest widoczna ( względnie tańszych, ten epiphone do drogich nie należy, a pewnie gitara droższa bije go na głowę, ale nie miałem okazji sprawdzić ). Wykonanie niczego sobie. Może irytować rozmiar główki gryfu... Jest naprawdę spora w stosunku do innych gitar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet nie jestem basistą, ale mogę ci powiedzieć, że ogólnie Ibanezy z pierwszą literką G, poniżej 1000 złotych to raczej syf. Oprócz tego trzymaj się raczej z daleka od zestawów, myślę że za tą cenę spokojnie dostaniesz jakiś sprzęt zdatny do grania. Nie wiem ile masz kasy, ale o ile wiem jeśli chodzi o nówki (masz ok. 1000 zł i chcesz bas i piec?), to warto rozejrzeć się za Washburnami, Cortami i Schecterami, ale to już trochę drożej. Słyszałem dużo dobrego o m.in.:
http://bigbeat.pl/product_info.php?products_id=4979
http://bigbeat.pl/product_info.php?products_id=4980
http://bigbeat.pl/product_info.php?products_id=1307
http://bigbeat.pl/product_info.php?products_id=1307

Cóż, nie jestem basistą i mogę ci powiedzieć tylko co słyszałem, więc lepiej jeszcze się z kimś skonsultuj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 17:02, Bartek 93 napisał:

Co sądzicie o tym ( http://bigbeat.pl/product_info.php? > cPath=36_275&products_id=4686&osCsid=be4e3afeb4765ae8a3e2d103f503f440)
zestawiku?


Ludzie powiadają, że Ibanezy z niższej półki to raczej słaby sprzęt. W tym wypadku w cenę są w liczone jeszcze inne rzeczy, więc na rewelacje nie licz. Możesz poszukać czegoś innego, ale bez pieca i innych dodatków, bo za około 1000zł już coś przyzwoitego da się kupić. Ewentualny piec można dokupić później, a na początku grać z głośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się