tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Witam,

Razem z bratem zastanawiamy się nad kupnem dwóch gitar elektrycznych. Jako ,że nie jestem obeznany w temacie a kupno elektryka mnie bardzo interesuje chciałbym żebyście podali mi jakieś propozycje. Najlepiej ,aby do gitary był dołączony piecyk. Chciałbym jeszcze podkreślić ,że jestem totalnym amatorem w tym temacie. Dobrze byłoby też ,żeby gitara była w rozsądnej cenie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i proszę jeszcze o ocenę te gitary (tak nie jestem ,aż tak zielony ,żeby nie wiedzieć ,że to bas :D ) pod względem jej parametrów :) Ogólnie słuchałem covery piosenek w jej wykonaniu i brzmiały wg. mnie bardzo dobrze ,jeśli nie świetnie.

Link:

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=117275&grupa=118904

...i do cover''ów

http://www.youtube.com/watch?v=wFJeEedqWkQ
http://www.youtube.com/watch?v=xvIt4GTyDeM

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz o dwóch gitarach elektrycznych, a teraz pokazujesz na tych filmikach gitary basowe. Na które się w końcu zdecydowałeś? Bo elektryk a bas to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basy to nie moja działka, więc tu Ci nie pomogę. Jedyne co mogę doradzić to kupowanie gitarki i pieca oddzielnie (te z zestawów są zazwyczaj słabowite, więc jeśli zdecydujesz się na tę basówkę to problem z głowy) oraz nie oszczędzanie na wzmacniaczu.
Jeśli jednak Ty albo Twój brat postanowilibyście jednak kupić elektryka, to tu mogę pomóc bardziej - Epiphone to rozsądny wybór w granicach do 1500 zł (ogrywałem Les Paule i Explorery), a z pieców polecałbym jakiegoś VOXa AD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że do basu tego typu jaki podałem nie jest potrzebny piecyk? :)
Cytuję wikipedię:
"gitara basowa - instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny.."
Zawsze myślałem ,ze do gitar elektrycznych takich jak ten bas potrzebny jest piecyk :) A poza tym jak widać na obrazku , ma wejście na kabelek :]

Jak już mówiłem ,proszę wybaczyć moje nieobeznanie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, a gdzie napisałem, że piecyka nie trzeba? Wręcz podkreśliłem, że lepiej na nim nie oszczędzać i przestrzegłem przed tymi z zestawów (czyli w jednym pudełku i gitara i wzmacniacz, moim zdaniem lepiej kupować to wszystko oddzielnie, jeśli zależy nam na jakości).

EDIT
Problem z głowy - miałem na myśli to, że w tym sklepie sprzedawany jest sam bas, więc problem z zestawowym piecem odchodzi, bo i tak będziesz musiał kupować wzmacniacz oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 21:28, Farmer Widmo napisał:

A znasz może jakiś tańszy wzmacniacz od Vox''a AD ,bo jego cena jest dosyć wygórowana
jak na początek ,a na dodatek funduszy brak :)

Ja osobiście poleam Ci piecyk Randala Microcube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;]
Znalazłem na necie chyba dobra gitarkę, chciałbym ją na początki moich kroków z gitarą elektryczną ( mam akustyka na nim cwicze) przystosowana do rocka/ modern rocka.

. Czy ta gitara dobra jest dla początkujących, czy ktoś z as ją ma i może ją polecić oraz ile służyła by mi lat ( chodzi mi o to czy jak bym był już "średniozaawansowany" to czy musiałbym zmieniać instrument)? Wiem, pisałem już keidys pytałem się o inne gitary ale nadal się nie zdecydowałem;]
Czekam na wasze odpowiedzi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek to jedna z najlepszych gitar. Ale podkreślam na początek. Oczywiście jak już opanujesz w miarę grę na gitarze, to możesz jeszcze szarpać na tym, ale jak będziesz chciał robić coś na poważniej to ten epi nie będzie ci już wystarczał. Sam zaczynałem na Specialu i powiem ci, że dobrze wspominam start ;) Gitarki nie wywaliłem jeszcze z sentymentu. Po tylu latach nadal dobrze brzmi ;) Polecam. A ten zestawik też się wydaje niezły - kabelek (pewnie nie najlepszy, ale starczy na start), pasek i kostki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 10:49, W.S.A.D napisał:

Na początek to jedna z najlepszych gitar. Ale podkreślam na początek. Oczywiście
jak już opanujesz w miarę grę na gitarze, to możesz jeszcze szarpać na tym, ale jak będziesz
chciał robić coś na poważniej to ten epi nie będzie ci już wystarczał. Sam zaczynałem
na Specialu i powiem ci, że dobrze wspominam start ;) Gitarki nie wywaliłem jeszcze z
sentymentu. Po tylu latach nadal dobrze brzmi ;) Polecam. A ten zestawik też się wydaje
niezły - kabelek (pewnie nie najlepszy, ale starczy na start), pasek i kostki ;)


A ile na swoim graleś? 2-3 lata? Albo na czym obecnie grasz lub co polecasz abym nie musial za szybko jej zmieniac?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Jakiego elektryka polecalibyście dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z gitarą ?
W sklepie muzyczny.pl upatrzyłem już sobie kilka modeli, lecz nie wiem czy są one dobre na początek. Mianowicie:

Cort X2 BK
Epiphone Les Paul Special II
Epiphone Les Paul Junior EB ( set gitarowy )
Ibanez GAX-30BKN
Samick AV3-VS

A właśnie - czego będę jeszcze potrzebował do grania ( prócz wzmacniacza ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższym czasie planuje sobie zakupić gitarę basową i zaznaczam, że wcześniej nie miałem żadnego kontaktu z gitarami i wogóle instrumentami strunowymi. Prosiłbym o jakieś porady na początek, od czego aczynać etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 11:47, LuQeMaStEr napisał:

Mam do was pytanie. Jakiego elektryka polecalibyście dla kogoś, kto dopiero zaczyna
przygodę z gitarą ?
W sklepie muzyczny.pl upatrzyłem już sobie kilka modeli, lecz nie wiem czy są one dobre
na początek. Mianowicie:

na początek, co chcesz grać :)

Dnia 15.03.2009 o 11:47, LuQeMaStEr napisał:


Cort X2 BK
Epiphone Les Paul Special II

gitarka ujdzie an początek, można wziąć

Dnia 15.03.2009 o 11:47, LuQeMaStEr napisał:

Epiphone Les Paul Junior EB ( set gitarowy )

ta gitara brzmi nawet nieźle ale na piecu za 1200 zł :)

Dnia 15.03.2009 o 11:47, LuQeMaStEr napisał:

Ibanez GAX-30BKN
Samick AV3-VS

A właśnie - czego będę jeszcze potrzebował do grania ( prócz wzmacniacza ) ?


piec, kostki, kabel, i chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 12:39, kindziukxxx napisał:

na początek, co chcesz grać :)


Jeśli o to chodzi , to gitarkę kupuję głównie z myślą o graniu utworów rockowych, z nastawieniem na klasyki - Gn''R, Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple ;)

Dnia 15.03.2009 o 12:39, kindziukxxx napisał:

piec, kostki, kabel, i chęci :)


A możesz polecić jakiś piec, powiedzmy do 300 - 400 zł ? Tak samo kostki i kabel - nie za bardzo ogarniam to wszystko ;)

A właśnie, słyszałem jeszcze, że do poszczególnych rodzajów muzyki warto dopasować ( kupić ) odpowiednie struny. Czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2009 o 13:26, LuQeMaStEr napisał:

Jeśli o to chodzi , to gitarkę kupuję głównie z myślą o graniu utworów rockowych, z nastawieniem
na klasyki - Gn''R, Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple ;)


No to Epiphone LP, i wiesz co radzę na sam początek nie kupować pieca, mi też tak radzili ale się nie posłuchałem, a teraz nawet w domu to często bez podłączania do pieca gram :)

Dnia 15.03.2009 o 13:26, LuQeMaStEr napisał:

> piec, kostki, kabel, i chęci :)

A możesz polecić jakiś piec, powiedzmy do 300 - 400 zł ? Tak samo kostki i kabel - nie
za bardzo ogarniam to wszystko ;)

Ale jak już bardzo chciałbyś piec to wtedy tylko http://allegro.pl/item557766788_peavey_backstage_combo_gitarowe_od_ss.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się