tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2009 o 20:30, Kirabaxior napisał:

Oj skończcie gadać na mój temat i odpowiedzcie na moje kolejne pytanie :P
Ojciec kiedyś grał na gitarze - ale na akustyku. I twierdzi, że jeśli chcę się nauczyć
grać, najpierw muszę nauczyć się grać na akustycznej. Czy ma rację? Jak wy zaczynaliście?


Tyle szkół ile ludzi. Zacznij grać na tym do, czego ci najbliżej. Nie kieruj się tym co ci mówią, a muzyką jaką chcesz grać.

PS Na akustyku grać najtrudniej, szczególnie na początku. Ale, broń Boże cię tym nie chce zniechęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie z serii "jak być noobem". A więc.
Do jakich urządzeń podłączamy gitarę? Do wzmacniacza to na pewno, a czy do głośników też? Ojciec mówi, że potrzebuję jakiś specjalnych, mega wielkich kolumn, bo mi się głośniki rozwalą :F Ma rację? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 10:17, Kirabaxior napisał:

Mam kolejne pytanie z serii "jak być noobem". A więc.
Do jakich urządzeń podłączamy gitarę? Do wzmacniacza to na pewno, a czy do głośników
też? Ojciec mówi, że potrzebuję jakiś specjalnych, mega wielkich kolumn, bo mi się głośniki
rozwalą :F Ma rację? :D

Też byłem noobem. Combo gitarowe to wzmacniacz i głośnik w jednym. Jeśli nie idziesz na koncert to kolumny ci nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 14:31, Fucio napisał:

> Mam kolejne pytanie z serii "jak być noobem". A więc.
> Do jakich urządzeń podłączamy gitarę? Do wzmacniacza to na pewno, a czy do głośników

> też? Ojciec mówi, że potrzebuję jakiś specjalnych, mega wielkich kolumn, bo mi się
głośniki
> rozwalą :F Ma rację? :D
Też byłem noobem. Combo gitarowe to wzmacniacz i głośnik w jednym. Jeśli nie idziesz
na koncert to kolumny ci nie potrzebne.

No tak, ale czytałem, że takie kombosy są drogie(dobre zaczynają się od... 500 zł)... może można podłączyć gitarę do kompa? I dźwięk by płynął wtedy z głośników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:18, Kirabaxior napisał:

No tak, ale czytałem, że takie kombosy są drogie(dobre zaczynają się od... 500 zł)...


No, tu nie całkiem prawda, chociażby to: http://www.rnr.pl/p6889.894_randall_rg_15_rxm_wzmacniacz_gitarowy.html
Niby mało wat, ale jak na takie rozmiary drze się jak cholera. Brzmienie też dobre.

Dnia 14.09.2009 o 15:18, Kirabaxior napisał:

może można podłączyć gitarę do kompa? I dźwięk by płynął wtedy z głośników?


Można podłączyć, tylko nie wiem jak. Może sprawdź najpierw, czy twoja karta dźwiękowa nie jest zintegrowana z płytą główną. Jeśli jest, to prawdopodobnie będziesz potrzebował jeszcze trochę hajsu na osobną kartę. No i przy podłączeniu do komputera tracisz mobilność, czyli z kumplami grać może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, ale IMHO o wiele lepszym posunięciem jest podłączenie gitarki pod jakiekolwiek kolumny, wieżę itd. - Przy podłączeniu do kompa, chcesz czy nie chcesz znacznie zniekształcasz brzmienie gitary, no i lagi... Nie masz się co martwić - wieża ani kolumny ci się nie rozwalą - sam zaczynałem na wieży właśnie i na... głośnikach manty 2.1 ;p
A kombosa można na upartego kupić nawet niezłego za 300zł (oczywiście jak na klasę budżetową). Ja za 320 kupiłem marshalla MG10CD.
Rajazan@
15wat mało? Człowieku to początkujący ;p Mojej 10 nie mogłem rozkręcić nawet do 5 na skali głośności w mieszkaniu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:41, wsaadman napisał:

15wat mało? Człowieku to początkujący ;p Mojej 10 nie mogłem rozkręcić nawet do 5 na
skali głośności w mieszkaniu ;p


Wiesz, trochę inaczej na to patrzę, bo gram na basie. Mam kombo 180W, w domu gram na jakieś 30% mocy bez kompresji i nie jest zbyt głośno, a żebym był słyszalny w zespole potrzebuję trochę więcej mocy, więc takie 15 W to będzie dla mnie mało :P I na basie gram tylko 3 miesiące, ale ambicje i trochę treningu zrobiły swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gitara wreszcie przyszła. Mieliście rację, że nie przyjdzie w sobote ;P. Ogólnie jestem zadowolony (wielkie dzięki wszystkim za rady co wybrać itp), ale mam pare pytań. Nie bardzo wiem jak ustawić wzmacniacz by było dobrze słychać... tyle tych pokręteł że można się pogubić :P. Te pytanie może się wydać śmieszne, ale co tam... Na gitarze, mam taki jakby przycisk, mogę zmieniać strony (środek albo 2 różne strony), co to jest i co to daje? Zauważyłem, że dźwięk się zmienia w zależności jak to jest ustawione ;o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk to przełącznik ( switch ), który umożliwia Ci wybór przystawki, której chcesz użyć, tj. - przetwornik przy moście, przetwornik przy gryfie, lub tzw. "środek" ( wykorzystujesz oba pickupy na raz ).
A co do wzmaka - musisz sam trochę pokombinować - nikt za Ciebie tego nie zrobi. To Tobie ustawienia mają odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi pan w sklepie muzycznym powiedział że Voxy (pytałem dokładniej o pathfindera 15r) się psują :( Wierzyć mu?

btw. pograłem chwilkę na tym Squierze, jużjestem100% że go chcę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem Ci, że Squiery też się psują. i co teraz zrobisz? Różne wypadki chodzą po ludziach, a model mógł się też trafić jakiś nie tegez i poszła plota od razu :) Osobiście nie słyszałem, by ktoś miał jakieś częste problemy z Voxem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój AD30VT trochę przeżył - nagłe wyłączenia i włączenia z powodu braku zasilania na chwilę, grę kilka godzin na maxa non stop, podróże samochodem w bagażniku (i niebezpieczne łupnięcia na zakrętach) - i spisuje się dalej bez zarzutu.

Zdecydowałeś się jednak na Pathfindera, a nie na VT ? :( Błądzisz, powiadam Ci, błądzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam skomplikowany. Co najwyżej dający więcej możliwości.
Sam zaczynałem od VT i wystarczyło kilka godzin, żeby ogarnąć obsługę tego wzmaka. Chociaż ja tam najczęściej gram na cleanie, więc dużo do ustawiania nie mam.

@zerohunter - o jakie combo chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:01, Rumcajsev napisał:

Wszyscy mi mówią że VT jest zbyt skomplikowane na początek. Więc pewnie to będzie mój
następny piecyk, nie pierwszy ;)

Sam mam pathfindera 15r jako swój pierwszy ; p piącha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:01, Rumcajsev napisał:

Wszyscy mi mówią że VT jest zbyt skomplikowane na początek. Więc pewnie to będzie mój
następny piecyk, nie pierwszy ;)


Ja od AD zacząłem, a obsługa prawie taka sama jak tego VT - instrukcja dodana jest nie dla ozdoby. Przejrzysz ją raz, wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:01, zerohunter napisał:

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/b/bob_sinclar/rock_this_party_intro_tab.htm

Mam takie pytanko, jak jest coś takiego, to jak zrobić tego potrójnego "kombosa":D

Jak były 2, to myślałem że trzeba naraz, a teraz myślę, że trzeba "przejechać" takie
coś, proszę o rozwianie wątpliwości.



hym..hym.hymhym...Chodzi o te trójdźwięki zwane akordami czy o co :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:01, zerohunter napisał:

Mam takie pytanko, jak jest coś takiego, to jak zrobić tego potrójnego "kombosa":D


Nie rozumiem, o co biega. Układasz palce tak jak masz na tabulaturze (tzw. power chord) i szarpiesz te trzy struny na których trzymasz palce lewej ręki. Chyba o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się