tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2010 o 19:06, Los_Emilos napisał:

Może jednak te podstawy sobie odpuścić bo nie chce grać, zależni mi tylko na nauczeniu
się tego jednego kawałka grać i śpiewać i to wszystko.


Raczej trudno zagrać piosenkę na akordach nie znając tych akordów. A jak już się ich nauczysz, to podstawy masz praktycznie za sobą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 19:06, Los_Emilos napisał:

Może jednak te podstawy sobie odpuścić bo nie chce grać, zależni mi tylko na nauczeniu
się tego jednego kawałka grać i śpiewać i to wszystko.


Powodzenia zatem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 19:06, Los_Emilos napisał:

Może jednak te podstawy sobie odpuścić bo nie chce grać, zależni mi tylko na nauczeniu
się tego jednego kawałka grać i śpiewać i to wszystko.

Napisałeś 2 sprzeczne ze sobą posty. W jednym napisałeś, że chcesz się nauczyć jakiegoś kawałka, a w drugim, że nie chcesz grać. Z logicznego punktu widzenia nie da się grać na gitarze nie umiejąc się nią choć trochę posługiwać. Żeby cokolwiek zagrać musisz znać podstawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 11:01, Rumcajsev napisał:

AJ very kurius. Po co Ci umiejętnośc zagrania tylko jednej piosenki? :D

Nie ma na to racjonalnej odpowiedzi. Mój kumpel od razu się skapnął, jak prosiłem go o "konsultacje" z włoskiego, jak podałem mu tekst piosenki "Fuoco Nel Fuoco" :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile przynajmniej powinienem wydać na gitarę akustyczną? Z tego co patrzyłem na allegro cenny zaczynają się od tych 150zł a nie chciałbym kupić czegoś przy czym szlak mnie trafi przez brak czystego dźwięku oraz nie chce przepłacić bo na dzień dzisiejszy jest to gitara tylko na jedną "chwilę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jak to nie ?
Akustyk Epi za trochę ponad 400 zł to coś złego ? xD
Cena przeciętna jak na to, a jeśli nie, to przecie nie cena tutaj odgrywa kluczową rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 17:38, MasterOfPuppets4 napisał:

Witam
Mam pytanie skąd mam wiedzieć jak uderzyc dany akord w jakies piosence? Tzn. czy tylko
od góry czy od góry i od dołu czy od dołu... prosze o pomoc


Z tym już problemy będą, albo ktoś ci pokaże albo na słuch sobie ogarniesz. I można na filmikach z YT popatrzyć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 17:38, MasterOfPuppets4 napisał:

Witam
Mam pytanie skąd mam wiedzieć jak uderzyc dany akord w jakies piosence? Tzn. czy tylko
od góry czy od góry i od dołu czy od dołu... prosze o pomoc


hmmm to trzeba poczuć nute ;) na początek przyglądaj i sluchaj jak ludzie grają na yt i próbuj coś samemu po jakimś czasie zauważysz, że to Ci samo wchodzi po sułyszeniu kawałka, jak to ja sie nie dawno zorientowałem :P

możesz też szukać lekcji gdzie masz dokładnie pokazane jak grać np tu masz troche piosenek z chwytami - http://www.farhatguitar.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam problem, chyba będę musiał odciąć opuszki palców, po prostu mi się nie mieszczą i żeby trzymać strunę dobrze, muszę zachaczać opuszkiem o strunę niżej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się