Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2011 o 14:18, rob006 napisał:

Jaki sąd? To legalnie zawarta transakcja, a że ktoś jest frajer i przepłacił to już jego
strata ;]

No w sumie tak, ale nie wierzę, żeby za coś takiego nic nie groziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 15:40, Killinginno napisał:

>>>........



Jeżeli sprzedaje zdjecie telefonu to co mu może za to grozić? Przecież ci napisał co sprzedaje. Za sprzedaż zdjęć jeszcze do pudła nie wsadzają. Jedyne do czego można się przyczepić to zła kategoria danej aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:26, Citkowsky napisał:

Jeżeli sprzedaje zdjecie telefonu to co mu może za to grozić? Przecież ci napisał co
sprzedaje. Za sprzedaż zdjęć jeszcze do pudła nie wsadzają. Jedyne do czego można się
przyczepić to zła kategoria danej aukcji.


W takim przypadku można chyba próbować udowodnić rozmyślne działanie mające za zadanie wprowadzenie w błąd, ale czy skutecznie, to pytanie do prawników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, poważna sprawa.

Mój kumpel kupił bluze, zapłacił za nią przelewem, a temu ciulowi zawiesili konto...
Nie można się do niego dodzwonić, nic. Dziś patrze a jakiś gość (Konto ma od 7 lutego) wystawił tą samą bluzkę, taniej o 20 zł.... Mamy podejrzenie, że to ten sam gość (Aktualnie 0 komentów.)
Co możemy zrobić?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze to ten sam.. zdjecie bluzy takie same jest?

Tak czy siak, jesli Twoj znajomy zaplacil, a nie dostal tej bluzy, to niech zglosi oszustwo na policje, wysylal przelew, wiec jego dane ma (chyba, ze konto zarejestrowane jest na "slupa", wtedy sprawa sie komplikuje...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mowie, niech idzie na policje (Od czego są...).
Tak, dane ma ( Robil przelew przez neta wiec ma potwierdzenie chyba)
A co lepsze, ten drugi gość także z Torunia...

Pozdrawiam, Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bluza kupiona 7 lutego, PON. E:(Przelew od razu, teraz konto bloknięte, kontakt urwany... a gość z tej samej miejscowości wystawił tą samą bluzę... Trochę dziwne nie?)

A w ogóle co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 22:44, DesMonD__PL napisał:

A w ogóle co to ma do rzeczy?


Ano to, że nie wiedziałem kiedy ją kupiliście. Jakby to było ze 2 czy 3dni temu to twój krzyk nie miałby sensu. A to, że ktoś z tego samego miasta wystawił taką samą bluzę to co w tym takiego dziwnego? Ta bluza występowała w 1 sztuce i nikt więcej posiadać jej nie moze? Chyba, że chodzi o jakieś totalne zadupie z tysiącem mieszkańców to ok, może to być dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 00:06, Citkowsky napisał:

Chyba, że chodzi o jakieś totalne zadupie z tysiącem mieszkańców to ok, może to być dziwne.


Więc Toruń jest totalnym zadupiem z tysiącem mieszkańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech to zgłosi na policje, doradzi sie co zrobić w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, takimi przypadkami pewnie sie zajmują.
Po pierwsze można do każdego gościa i namierzenie skąd rzecz była wystawiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy UOKiK się zainteresuje sprawą zgłoszoną przez 1 osobę. Może lepiej najpierw udać się do Rzecznika Praw Konsumenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 15:49, mikim napisał:

Nie jestem pewien, czy UOKiK się zainteresuje sprawą zgłoszoną przez 1 osobę. Może lepiej
najpierw udać się do Rzecznika Praw Konsumenta?


Spróbować zawsze można, ważne aby spróbować zawalczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuj sobie i trać czas, podczas gdy efektów nie będzie - dobra strategia! UOKiK to urząd od spraw większych niż jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to dobry wątek na moje pytanie :)
Jakie polecacie strony (oprócz forów ps3site, ps3info, pspoland, gametrade''a i naszego), na których można za darmo (bez prowizji) sprzedać konsole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 12:09, Piciambeer napisał:

A ja mam takie pytanko... Czy wersje windowsa OEM można dalej sprzedawać jako używane?

Prawdopodobnie licencja zabrania czegoś takiego, ale myślę, że nikt by się nie czepiał, jeżeli zaznaczysz, że sprzedajesz sam nośnik i opakowanie, bez licencji (bez klucza), jako że ten przywiązał się już do Twojej płyty głównej, jeżeli go wykorzystałeś i nie aktywujesz systemu za jego pomocą na innym kompie.
No chyba że sprzedasz system z płytą główną.... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to klucz przywiązuje się do płyty głównej? Ja mam Win 7 aktualnie zainstalowany na kompie, a na poprzednim miałem dokładnie tą samą kopię więc nie mógł być przywiązany do tamtej płyty. Kiedyś też na dwóch różnych kompach (niejednocześnie) miałem Win XP (ten sam klucz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 12:09, Piciambeer napisał:

A ja mam takie pytanko... Czy wersje windowsa OEM można dalej sprzedawać jako używane?


Licencja zabrania odsprzedaży systemu OEM bez komputera (podzespołu) z którym został zakupiony.

PS. Napisz do moderatora aby usunął fotkę bo klucz można odczytać jak się ktoś zaweźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 15:57, Nufiko napisał:

Licencja zabrania odsprzedaży systemu OEM bez komputera (podzespołu) z którym został
zakupiony.

No dobra, a zakładając, że sprzedam, to czy nabywcy Windows będzie w pełni funkcjonował? Tzn kiedy u siebie go odinstaluję naturalnie.

Dnia 05.03.2011 o 15:57, Nufiko napisał:

PS. Napisz do moderatora aby usunął fotkę bo klucz można odczytać jak się ktoś zaweźmie.

Spoksik, zdjęcie z wyszukiwark grafiki google, nie mój problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować