Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Witam i prosze pilnie o odp!
Ciekaw jestem jak dziala na allegro mozliwosc kupowania bez rejestracji, jezeli chodzi o nabywanie kodow, ktore sa automatycznie wysylane na mejla, ktory znajduje sie w bazie allegro. I czy jezeli kupilbym bez rejestracji kod(konkretnie zasielenie konta w psn) to czy automat wysle kod na ten mejl, ktory zostal wpisany w rubryce przed kupnem bez rejsetracji?

Dokładniej jest taki opis w akucji: Kod wysyłamy automatycznie po otrzymaniu wpłaty na maila z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2012 o 11:08, Qbasmok napisał:

Dokładniej jest taki opis w akucji: Kod wysyłamy automatycznie po otrzymaniu wpłaty na
maila z allegro
.


Kod zostanie wysłany na tego maila, co podasz podczas kupowania bez rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 20:30, matis9988 napisał:

Sprzedałem coś na Allegro i już dostałem wpłatę na jakieś Payu. Jak wypłacić z tego pieniądze
na moje konto?


Wejdź na allegro.pl

wbij na moje allegro - zaloguj się - zakładka moja sprzedaż - PayU - i tam musisz pierw skonfigurować swoje konto.

Skoro pierwszy raz przyjąłeś z tego, co widzę płatność przez PayU i nie wiesz o co chodzi musisz skonfigurować konto, ustaw sobie wypłaty na konto bankowe podaj swój nr i swoje dane (później żeby zmienić nr konta na inny musisz wysyłać pismo do allegro więc podaj od razu "pewne" dane konta bankowego)

po skonfigurowaniu konta wejdź w zakładkę (nadal tam w tym PayU) "Saldo i wypłata środków" i kliknij zleć wypłatę.

Masz pytania, pisz, ale podałem ci wszystko na talerzu ; P

Trzymaj się i powodzenia :)

PS. Kasę dostajesz na drugi dzień roboczy po wypłaceniu. Tzn. jak dzisiaj wypłacisz to jutro przelew dostaniesz na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem pierwszy raz w Payu i nie było konfiguracji konta. Potem jest takie coś: "Numer rachunku Środki wypłacane przekazem pocztowym", a ja chcę na konto. Jak w konfiguracji konta wybieram zmień ustawienia to w nowej karie jest jakiś pdf i pisze, żebym im jakiś list wysłał. Nie wiem jak zmienić żeby na konto była kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 20:39, matis9988 napisał:

Wszedłem pierwszy raz w Payu i nie było konfiguracji konta. Potem jest takie coś: "Numer
rachunku Środki wypłacane przekazem pocztowym", a ja chcę na konto. Jak w konfiguracji
konta wybieram zmień ustawienia to w nowej karie jest jakiś pdf i pisze, żebym im jakiś
list wysłał. Nie wiem jak zmienić żeby na konto była kasa.


Oj to kiepsko jest.

Co teraz?

Opcja 1:
Nic nie robisz i kasę z konta PayU będzie przynosił ci listonosz. Kiedy? 14 dnia miesiąca zostanie wypłacona kasa jeżeli masz powyżej 100zł na tym koncie, a ostatniego dnia miesiąca wypłacają wszystko co masz niezależnie od kwoty. Od momentu wypłacenia przez nich kasy minie tydzień równy nim listonosz ci ją przyniesie.

Opcja 2:
Drukujesz ten plik pdf co ci się wyświetla, dorzucasz do tego skan swojego dokumentu tożsamości i wysyłasz to na adres podany w tym dokumencie pdf. Czekasz pare dni i ci zmieniaja to, ze wyplata bedzie na konto bankowe (na te dane, ktore podasz na tej karcie, co z pdf wydrukujesz). Oczywiscie musisz to wyslac normalnie poczta polska do nich nie na zadnego maila itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 20:50, matis9988 napisał:

No to wydrukuję i wyślę to jutro. Dzięki za pomoc. Do soboty dojdzie do nich list i zmienią,
bo potem to chyba listonosz przyniesie?


Wyslij im jutro list polecony priorytetowy - dostana go na 90% w czwartek jak do godz. 15 wyślesz, ale w piatek go na pewno dostana.

W poniedzialek - wtorek powinno byc juz wszystko zmienione - jak nie bedzie to musisz napisac im maila, ale wszystko bedzie dobrze na pewno ; )

PS. W soboty i niedziele poczta nie roznosi listów.

PS.2. no i możliwe będzie na 99%, że te pieniądze, co dostałeś teraz dostaniesz właśnie pocztą (listonosz ci przyniesie) ; P bo do soboty na pewno nie dadzą rady zmienić. Więc spodziewaj się 6 lub 9 lipca listonosza z pieniędzmi.

A i jeszcze... może i jakbyś jutro rano wysłał ten list polecony priorytet, dostaliby go w czwartek i zostałby odebrany w czwartek to w piątek zostałoby już to zmienione - no ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Sytuacja wygląda następująco.
Na koncie PayU (na allegro) mam trochę kasy ze sprzedaży. Konto to jest powiązane z kontem bankowym znajomego na które zwykłem sobie to wypłacać.
Obecnie mam już własne konto. Czy mogę podmienić numer konta do którego przypisane jest PayU bez wypłacania środków tam zgromadzonych?
Chciałbym po prostu wypłacić to już na swoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić konto, które jest przypisane (sam niedawno tak robiłem). Tylko wtedy jeśli będziesz chciał wypłacić pieniądze na swoje konto będzie musiał poczekac około 3 dni (weryfikacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 11:52, Kizami napisał:

Można zmienić konto, które jest przypisane (sam niedawno tak robiłem). Tylko wtedy jeśli
będziesz chciał wypłacić pieniądze na swoje konto będzie musiał poczekac około 3 dni
(weryfikacja).

A który to jest ten "Kod z ostatniej wypłaty"?
Nie mogę go znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

Kod ostatniej wypłaty to tytuł przelewu .

"Kod znajdziesz w tytule przelewu z wypłatą z PayU:
Wypłata PzA CODE(numer kodu) IdT(numer identyfikatora)"

Jak nie masz tego kodu musisz wysłać do nich pisemny formularz.

Zagadaj ze znajomym niech poda ci tytuł ostatniego przelewu od PayU i załatwione będzie wszystko szybko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 12:28, kaczek93 napisał:

/ciach/
A nie da się tego znaleźć w inny sposób?
Bo rozumiem że to nie jest to samo co kod ID wypłaty.

Już ogarnąłem. Jednak nie idzie tego zdobyć w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za gifty nic nie powinno Ci się stać. Ja już kupiłem masę giftów na allegro przez około 1,5 roku i przez ten czas nic się nie stało z kontem. Po za tym gifty są kupowane tylko w oficjalnym sklepie steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 21:07, DesMonD__PL napisał:

Czesc :)

http://allegro.pl/arma-2-ii-combined-operations-steam-gift-i2467990885.html

Co myslicie, czy to bezpieczne?
Nie chce byc zawiedziony bo jakby mi cos zbanowalo urwalbym gosciowi baniak...

Po prostu najważniejzsze aby to nie była jakaś ruska kopia, gdyż taką mogą tobie cofnąć. A podczas Summer Sale ARMA2 nie będzie przeceniona, potwierdzona informacja od twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 08:36, Gol_Galad napisał:

A podczas Summer Sale ARMA2 nie będzie przeceniona, potwierdzona informacja od twórców.

Jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że ludzie na allegro wystawiają Beats STUDIO by Dr. Dre za 149- 500 zł ? Na każdej z tych aukcji napisane jest, że to "oryginał sprowadzany z USA", osoby sprzedające mają nawet po ~300 pozytywnych komentarzy bez negatywnych. Ludzie są durni czy coś mi umknęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować