Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Sa jakies ''przypominacze'' nowo pojawiajacych sie aukcji/ofert sprzedazy?

Chcialbym dostawac powiadomienia na maila lub przez sms w ciagu kilku minut od pojawienia sie aukcji/oferty sprzedazy zawierajacej w tytule jakies kluczowe slowo.
Jest cos takiego?
Najlepiej darmowego, ale jakby trzeba bylo to bym mogl troszke (za)placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem polegający na tym ze kupiłem na allegro koszulkę polo i ta koszulka przyszła do mnie
- z wielką plama na prawym rękawie
- pognieciona
- oraz rozmiar m okazał się zaskakujący trochę duży
Sprzedający tłumaczyła sie ze ma remont i mogła przez przypadek sie zabrudzić.

Rozmawiałem ze sprzedającym wiec powiedział żebym wysłał ta koszulkę to mi wymienia a potem pokryje koszty wysyłki.
Wiec a jeśli nie chce tej koszulki bo mi się nie podoba to mogę tylko liczyć na wymianę czy mogę zadać zwrotu pieniędzy?

Bo sprzedający powiedział ze mi może wymienić a kasy mi nie zwrócić
Jakie mam prawa w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 16:17, karolekx23x napisał:

Bo sprzedający powiedział ze mi może wymienić a kasy mi nie zwrócić
Jakie mam prawa w tej sytuacji?


Jeśli to sklep, masz 10 dni (od otrzymania przedmiotu) na zrezygnowanie z towaru i otrzymanie zwrotu pieniędzy. Nie wiem tylko jak z kosztem przesyłki (prawdopodobnie nie zostanie ci zwrócony) i jak jest w przypadku gdy nie kupowałeś w sklepie tylko u osoby prywatnej.

Inna sprawa że za takie coś zdecydowanie dostaniesz zasłużonego negatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To aj byłem kupującym i dostałem pobrudzona. Koszulka za 50 zł i kupiłem w firmie, wygrałem licytacje.
Odzież outletową.

Ale po wysłaniu zdjęć mam obawę ze sprzedający będzie chciał sie wywinąć, ze to ja pobrudziłem. Tłumaczy się ze nie możliwe ze taka plama nie została zauważona przy pakowaniu.
A jak wyśle jako reklamacja i nie dostane drugiej lub będę czekał długo albo nie dostane zwrotu pieniędzy. Bo to licytacja ale sprzedający napisał ze jak nie będzie miał rozmiaru to zwróci kasę.

Co zrobić aby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 16:49, karolekx23x napisał:

Co zrobić aby było dobrze?


Po prostu ją wymień, bez kombinowania. I na przyszłość zastanów się czy ją, chcesz czy nie, jeszcze przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nosze koszulki M i ta jest trochę większa nawet po mierzeniu z każdej strony jest 2 cm większa niż na aukcji.

A ze brudna jest to nie jest moja wina. Sprzedający miał remont i tłumaczy ze mogła sie zabrudzić przypadkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 17:36, karolekx23x napisał:

Tylko nosze koszulki M i ta jest trochę większa nawet po mierzeniu z każdej strony jest
2 cm większa niż na aukcji.


To przy okazji wymień na inny rozmiar, co za problem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licytacja i nie ma innego rozmiaru wiec wyśle to samo a jak nie będzie mógł to odda kasę.
Tylko zeby nie było tak ze będzie działać coś z tą koszulka i będzie próbować usunąć plamę i ja dostane.

Koszulka na aukcji super wygląda a jak przyszła brudna, szerokie rękawy a na aukcji można stwierdzić ze są wąskie
Tak ajk bym kupił coś innego, metka zgadza sie rozmiar M a na aukcji nie była podana szerokość rękaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 17:36, karolekx23x napisał:

Tylko nosze koszulki M i ta jest trochę większa nawet po mierzeniu z każdej strony jest
2 cm większa niż na aukcji.



Jeżeli jest większa od 2cm niż na aukcji to reklamuj jako produkt niezgodny z opisem.
Nieważne czy kupiłeś od firmy czy od osoby prywatnej - każdy musi rozpatrzyć reklamację oraz zwrócić pieniądze jeżeli kupujący w ciągu 10 dni od otrzymania przedmiotu będzie chciał zrezygnować z umowy. Jeżeli będą jakieś problemy ze sprzedawcą, albo będzie jakiś bardzo kłopotliwy i niechętny do współpracy (nie będzie chciał oddać pieniędzy jeżeli skorzystasz z przysługującego ci prawa 10 dni na zwrot towaru) to nie pieprz się i zgłoś sprawę na policję.
Ale jeżeli na twojej koszulce jest plama + wymiary nie są zgodne z tymi w aukcji to tylko i wyłącznie reklamuj. Zareklamuj i niech wymieni ci na nową - czystą (jeżeli sprzedawca będzie "spoko" to wymieni ci na rozmiar S, ale jeżeli nie będzie to wymieni ci na M i nic nie możesz mu zarzucić).
Kwestia wysyłki - jeżeli sprzedawca jest "spoko" to jak ktoś odsyła produkt na reklamację i reklamacja zostanie uznana to powinien zwrócić pieniądze (powinien, ale nie musi! w twoim przypadku powinien, ponieważ dostałeś koszulkę poplamioną a zamawiałeś nową - czystą i nie powinieneś ponosić przez "winę sprzedającego" dodatkowych kosztów, choć istnieje artykuł bodajże w kodeksie cywilnym mówiący o tym iż wszystkie dodatkowe koszty ponosi kupujący - można go różnie interpretować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 00:09, kuba9876543210 napisał:

Sa jakies ''przypominacze'' nowo pojawiajacych sie aukcji/ofert sprzedazy?

Chcialbym dostawac powiadomienia na maila lub przez sms w ciagu kilku minut od pojawienia
sie aukcji/oferty sprzedazy zawierajacej w tytule jakies kluczowe slowo.
Jest cos takiego?
Najlepiej darmowego, ale jakby trzeba bylo to bym mogl troszke (za)placic.


SMS''owych (na Allegro) nie ma na 100% - choć jeżeli masz pocztę na wp.pl to możesz skorzystać z powiadomień sms''owym (na wp) i będziesz dostawał sms''a z informacją, że dostałeś maila od powiadomienia@allegro.pl zawierającego frazę np. "sprzedałeś" albo "nowa oferta" (frazy ustawiasz sobie sam, więc możesz wpisać np. "sprzedałeś przedmiot przez kup teraz i podać konkretny numer aukcji - wtedy będziesz dostawał sms''a z powiadomieniem z poczty jak dostaniesz maila z informacją od Allegro, że sprzedałeś coś z tej aukcji) (koszt ok. 10-25gr zależy ile sms''ów wykupisz i jak za nie zapłacisz) - jeżeli chcesz więcej info o tym (zainteresował cię to) napisz to ci bardziej wyczerpująco to opiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki o taka wypowiedz mi chodziło.
Nie wiesz jak Twoja pomoc mi pomogła i wyjaśniła sytuacje.

Dziękuje bardzo również forumowiczowi rob006

A jeszcze jak wysyłam jakaś reklamacje to wrzucam razem do koszulki jakiś opis, kartkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to do konca mi chodzilo.

Chodzi mi o nowe oferty auckji/sprzedazy innych uzytkownikow, np. chcialbym na maila linki wszystkich nowo pojawiajacych sie ogloszen aukcji/sprzedazy zawierajacych w tytule fraze ''xxx'' i ''yyy'', z kategorii ''zzz''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 18:42, kuba9876543210 napisał:

Nie o to do konca mi chodzilo.

Chodzi mi o nowe oferty auckji/sprzedazy innych uzytkownikow, np. chcialbym na maila
linki wszystkich nowo pojawiajacych sie ogloszen aukcji/sprzedazy zawierajacych w tytule
fraze ''xxx'' i ''yyy'', z kategorii ''zzz''.


No teraz rozumiem o co ci chodzi ;)

Niestety nie ma takiej możliwości - jedynie możesz sobie ustawić że będziesz codziennie dostawał maila od Allegro z nowymi aukcjami w kategorii X, Y, czy tam Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nowi, pełnoletni użytkownicy allegro (0 przeprowadzonych transakcji) mają problemy z zamawianiem towarów za pobraniem? Chodzi mi głównie o kupno w sklepach, której mają już za sobą przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 18:41, Kardithron napisał:

Czy nowi, pełnoletni użytkownicy allegro (0 przeprowadzonych transakcji) mają problemy
z zamawianiem towarów za pobraniem? Chodzi mi głównie o kupno w sklepach, której mają
już za sobą przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy transakcji.

To zależy od skelpu. Ale z regóły dopiero wysyłają za pobraniem jeśli masz określoną liczbę pozytywów(5,10 i wzyż)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 19:07, Tomoya-kun napisał:

To zależy od skelpu. Ale z regóły dopiero wysyłają za pobraniem jeśli masz określoną
liczbę pozytywów(5,10 i wzyż)

Czyli w zasadzie by kupować za pobraniem muszę wcześniej coś kilkukrotnie pozytywnie odsprzedać tudzież zakupić z odgórną opłatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, niektorzy wymagaja nawet 20-30 komentarzy, po prostu jest duzo niepowaznych kupujacych, ktorzy zamawiaja i nie placa, a sprzedajacy musi poniesc podwojne koszta wysylka (w 2 strony), ja wysylam za pobraniem tylko jak ktos wczesniej zaplaci mi rownowartosc kosztow przesylki i odsylki, chyba ze kogos znam i wiem ze nie bedzie marnowal mojego czasu i pieniedzy (taka paczka/list chyba do dwoch tygodni moze sobie lezec?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 22:39, kuba9876543210 napisał:

Tak, niektorzy wymagaja nawet 20-30 komentarzy, po prostu jest duzo niepowaznych kupujacych,
ktorzy zamawiaja i nie placa, a sprzedajacy musi poniesc podwojne koszta wysylka (w 2
strony), ja wysylam za pobraniem tylko jak ktos wczesniej zaplaci mi rownowartosc kosztow
przesylki i odsylki, chyba ze kogos znam i wiem ze nie bedzie marnowal mojego czasu i
pieniedzy (taka paczka/list chyba do dwoch tygodni moze sobie lezec?)


Ja również taki sposób wysyłki stosują tylko w wyjątkowych sytuacjach. Moje 100% pozytywnych komentarzy oraz jawne dane mojej firmy w końcu powinny coś znaczyć. W każdym razie na pewno więcej, niż zapewnienia kupującego, że on na pewno....nie ma co się martwić....itp.
W ciągo ostatnich 12 miesięcy, samych procedur zwrotu prowizji Allegro, na około 350-400 transakcji, miałem mniej więcej 15-20, a tylko w jednym przypadku szanowny kupujacy raczył odpowiedzieć na mail z zapytaniem, dlaczego nie płaci za wylicytowany towar. Do pozostałych można było pisać po kilka-kilkanaście razy, bez żadnego efektu. Pełne olanie sprzedawcy. Tylko po co w takim razie licytować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat problem i to nie lichy. Wygrałem u jednego sprzedawcy konsole facet wydawał się spoko miał 190 pozytywnych komentarzy. Po kilku dniach powiadomił mnie o zapłacie odpisałem mu ze na początku miesiąca zapłacę. Chciał mięć dokładna datę tej mu nie podałem.
Gdy wpłaciłem po 2 dniach poinformowałem go o wysyłce ten mi napisał, że jak pieniądze zostaną zaksięgowane (a płaciłem przez payu) to wyślę.
Mija tydzień a od 4 dni nie odpowiada na maile telefon włącza sekretarka a konsoli jak nie było tak nie ma.
I co najlepsze konto jego ostatnio zostało zawieszone pieniądze.
Czy jest jakaś szansa na jakakolwiek rekompensatę, bo tani to sprzęt nie był ... Warto dodać że od wygrania aukcji minęło 20 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować