Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 14:07, Wayzin napisał:

Po tym jak podniosła się na genialnym Death Magnetic to nie może mieć szansy bytu :)
Nawet najmniejszej.


mam nadzieję :P

Dnia 13.09.2008 o 14:07, Wayzin napisał:

Btw. Dave Mustaine ma dziś 47 urodziny.


Metallicę na pewno to ucieszy... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytałem, że Behemoth to na początku był pagan metal, i wtedy byli nawet do zniesienia, bo nawet akustycznych kilka utworów mieli... potem niby mieli właśnie black jako swój gatunek, ale ja tam nigdy tego u nich nie wyczułem(właśnie dlatego się pytałem)... no i potem zaczął się z nich robić zespół death metalowy, co już całkowicie mnie załamało... co prawda nigdy ich nie lubiłem i się nimi nie interesowałem, ale jak zespół spada o poziom niżej niż był wcześniej to i tak szkoda... a jeżeli chodzi o to, że idą za trendami, to sam nie wiem... czy można powiedzieć, że death metal jest teraz trendy?? Raczej bym uważał z takim stwierdzeniem...

To może jeszcze trochę poza tematem. Kto z obecnych na forum umie grać na gitarze, perkusji, albo na basie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DEATH MAGNETIC ! mam, mam, nie oddam :) \m/

btw. jak tak patrzę na waszą dyskusję to odnoszę dziwne wrażenie, że słuchacie zespołów bo grają jakiś konkretny gatunek, nurt, TuWstawInneOkreślenieBardzoWąskiejSpecjalizacji a nie dla tego że dany utwór wam się podoba, wyzwala jakieś emocje, czy jest po prostu dobrą muzyką, w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie za bardzo to rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 20:13, Dominik84 napisał:

Nie za bardzo to rozumiem :)

Jeżeli jako gatunek tylko black metal wzbudza we mnie jakieś emocje spośród metalu to gdzie mam szukać... Skoro słucham tego czego słucham to mam szukać wrażeń u Metallica czy Eluveitie jak mnie taka muzyka nie interesuje ? Nie słucham zespołów za to jaki im się przypisuje gatunek, ale za to jak grają (jak grają black metal :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:10, paweusz napisał:

> Nie za bardzo to rozumiem :)
Jeżeli jako gatunek tylko black metal wzbudza we mnie jakieś emocje spośród metalu to
gdzie mam szukać... Skoro słucham tego czego słucham to mam szukać wrażeń u Metallica
czy Eluveitie jak mnie taka muzyka nie interesuje ? Nie słucham zespołów za to jaki im
się przypisuje gatunek, ale za to jak grają (jak grają black metal :) )


ok, rozumiem :) ja tam szukam po wszystkich gatunkach, czasami trafisz na coś co ci się podoba tam gdzie nigdy by ci to nie przyszło do głowy, aż potem wstyd się przyznać, ale tak czasem bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:22, Dominik84 napisał:

ok, rozumiem :) ja tam szukam po wszystkich gatunkach, czasami trafisz na coś co ci
się podoba tam gdzie nigdy by ci to nie przyszło do głowy, aż potem wstyd się przyznać,
ale tak czasem bywa.

Ja jestem konserwatystą jeżeli chodzi o metal. Jadę po wszystkim co nie jest black bo tego nie znam ? Bzdura - nie lubię innych gatunków, bo miałem z nimi styczność. Czasem mi tylko gothic spasował, ale stare dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 20:13, Dominik84 napisał:

DEATH MAGNETIC ! mam, mam, nie oddam :) \m/

btw. jak tak patrzę na waszą dyskusję to odnoszę dziwne wrażenie, że słuchacie zespołów
bo grają jakiś konkretny gatunek, nurt, TuWstawInneOkreślenieBardzoWąskiejSpecjalizacji
a nie dla tego że dany utwór wam się podoba, wyzwala jakieś emocje, czy jest po prostu
dobrą muzyką, w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie za bardzo to rozumiem :)

Uwielbiam death metal, spoza niego toleruję w zasadzie tylko thrash i black w małych dawkach. Jestem pozerem?
Jak mi się coś podoba to tego słucham. A podoba mi się death metal-tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 20:13, Dominik84 napisał:

DEATH MAGNETIC ! mam, mam, nie oddam :) \m/

btw. jak tak patrzę na waszą dyskusję to odnoszę dziwne wrażenie, że słuchacie zespołów
bo grają jakiś konkretny gatunek, nurt, TuWstawInneOkreślenieBardzoWąskiejSpecjalizacji
a nie dla tego że dany utwór wam się podoba, wyzwala jakieś emocje, czy jest po prostu
dobrą muzyką, w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie za bardzo to rozumiem :)


ja tam zakupiłem sobie nowy krążek destruction i bije metke w przyszłości może sobie nowy testament zakupie i metal church natrafiłem dziś na digipack freedom call

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:45, squeglee napisał:

> DEATH MAGNETIC ! mam, mam, nie oddam :) \m/
>
> btw. jak tak patrzę na waszą dyskusję to odnoszę dziwne wrażenie, że słuchacie zespołów

> bo grają jakiś konkretny gatunek, nurt, TuWstawInneOkreślenieBardzoWąskiejSpecjalizacji

> a nie dla tego że dany utwór wam się podoba, wyzwala jakieś emocje, czy jest po
prostu
> dobrą muzyką, w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie za bardzo to rozumiem :)
Uwielbiam death metal, spoza niego toleruję w zasadzie tylko thrash i black w małych
dawkach. Jestem pozerem?
Jak mi się coś podoba to tego słucham. A podoba mi się death metal-tyle ;)


jesteś bo nie odgadłeś jaką płytkę trzymam na zdjęciu :P haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś pozerem, gdybyś twierdził, że jesteś fanem heavy metalu, słuchając w 99,(9)% death metal. Ogólnie na forum można spotkać wielu takich muzycznych konserwatystów, ale równie wielu jest otwartych na więcej gatunków muzycznych. A ja powiem, że należę i do jednych i do drugich, bo choć często słucham death metalu, depressive rocka, gothic metalu czy doom, a czasem thrash i innych podgatunków, to jednak najczęściej i tak w odtwarzaczu jest black metal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie słyszałem jeszcze najnowszego LP Destruction, ale za to nabyłem już "Death Magnetic" Metalliki i muszę powiedzieć, że ten krążek mógłby powstać po "...And Justice for All", ale jednocześnie ma w sobie spory powiew świeżości, dlatego ciężko go prawidłowo sklasyfikować gatunkowo imo. Ale to nie jest ważne - ważne jest to, że muzyka z tego długograja jest genialna, trwa 71 minut, a zasadniczo nie nuży. Moim zdaniem faworyt do płyty roku, obok "Dismember" i kilku innych, chociaż musiałbym sprawdzić sporo pozycji, które w tym roku kupiłem, z którego właściwie są roku, bo ogólnie nie są głównie jakieś znane kapele ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:52, Wayzin napisał:

Wiesz, nie słyszałem jeszcze najnowszego LP Destruction, ale za to nabyłem już "Death
Magnetic" Metalliki i muszę powiedzieć, że ten krążek mógłby powstać po "...And Justice
for All", ale jednocześnie ma w sobie spory powiew świeżości, dlatego ciężko go prawidłowo
sklasyfikować gatunkowo imo. Ale to nie jest ważne - ważne jest to, że muzyka z tego
długograja jest genialna, trwa 71 minut, a zasadniczo nie nuży. Moim zdaniem faworyt
do płyty roku, obok "Dismember" i kilku innych, chociaż musiałbym sprawdzić sporo pozycji,
które w tym roku kupiłem, z którego właściwie są roku, bo ogólnie nie są głównie jakieś
znane kapele ;].


DM to dobry album ale i tak destruction bije na głowę co do disember to znam kapelę przelotnie, zafascynowałem się unleashed świetny album wydali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jak dla mnie Unleashed nowy to srebro tegoroczne. Dismember w zasadzie co by nie nagrało będzie na pierwszym miejscu, zaskoczyło małą zmianą w składzie, nowym brzmieniem i brutalnością, za to Unleashed jakby drastycznie podniosło poziom. Jak będą go trzymali to będzie zajebiście, już czekam na obiecane materiały z historii całego zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2008 o 22:45, squeglee napisał:

Jestem pozerem?
Jak mi się coś podoba to tego słucham. A podoba mi się death metal-tyle ;)


skoro tak się czujesz? :D a tak na serio to wyluzujcie ciutkę, pisałem o tym, że niech każdy słucha tego co lubi, a jeśli znajdzie coś co lubi poza jego pierwotnym obszarem zainteresowań to tym lepiej dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że Destruction takie dobre, to chyba będę musiał zobaczyć o co chodzi z tym nowym długograjem, bo prawdę mówiąc dotychczas nawet się nim nie zainteresowałem :]. Dismember to zajebista kapela, choć tutaj squeglee jest ich prawdziwie oddanym fanem. "Dismember" jest genialny od początku do końca, dlatego warto kupić jak najszybciej. Cała dyskografia miażdży i siecze, Dismember są znani jako królowie solówek i na tym właściwie poprzestanę ;> Nowy LP Unleashed jest naprawdę mocny, choć tutaj Dismember moim zdaniem wygrywa. Co tu dużo mówić - te kapele grają inaczej, widać sporo różnic, ale to dalej swedish metal ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:01, squeglee napisał:

No, jak dla mnie Unleashed nowy to srebro tegoroczne. Dismember w zasadzie co by nie
nagrało będzie na pierwszym miejscu, zaskoczyło małą zmianą w składzie, nowym brzmieniem
i brutalnością, za to Unleashed jakby drastycznie podniosło poziom. Jak będą go trzymali
to będzie zajebiście, już czekam na obiecane materiały z historii całego zespołu.


Ja ci powiem ,że takie death chcę słuchać byle był by brutalny jak i melodyczny zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:03, Wayzin napisał:

Skoro mówisz, że Destruction takie dobre, to chyba będę musiał zobaczyć o co chodzi z
tym nowym długograjem, bo prawdę mówiąc dotychczas nawet się nim nie zainteresowałem
:]. Dismember to zajebista kapela, choć tutaj squeglee jest ich prawdziwie oddanym fanem.
"Dismember" jest genialny od początku do końca, dlatego warto kupić jak najszybciej.
Cała dyskografia miażdży i siecze, Dismember są znani jako królowie solówek i na tym
właściwie poprzestanę ;> Nowy LP Unleashed jest naprawdę mocny, choć tutaj Dismember
moim zdaniem wygrywa. Co tu dużo mówić - te kapele grają inaczej, widać sporo różnic,
ale to dalej swedish metal ^^


nie zapomnij o nowym metal church i testament hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Unleashed trzyma zajebiście wysoki poziom od kilku krążków, więc coby nie zapeszać - będzie go miał jeszcze przez kilka dobrych lat, jak nie kilkanaście :) Obiecane materiały z historii całego zespołu? Ja coś nie w temacie, a co ma tam być konkretniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować