Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2009 o 12:35, Miklak napisał:

A jak już jesteśmy przy doomie, to ja polecam zespół Funeral. Szczególnie płytki In Fields
of Pestilent Grief i Tragedies.

http://www.youtube.com/watch?v=FRcE3TpO32Q
http://www.youtube.com/watch?v=2gcVuFh5c00

Funeral poleciłem właśnie w poprzednim poście. Z tym, że jestem bardziej zwolennikiem płyty From These Wounds.
Albumem Tragedies nie miałem jeszcze okazji się zainteresować, jednak z tego co słyszałem udziela się na nim wokalistka Toril. A w tym podgatunku metalu jednak nie lubię kobiecego śpiewu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2009 o 21:40, Lesiu napisał:

http://www.rockmetal.pl/wiesci.html?news_id=17897_Triptykon___zespol_Thomasa_Gabriela_Fishera

Taaak, kontynuacja ''Monotheist'' to jest to. Zapewne większość kawałków w klimatach
Drown in Ashes, Totengott czy Temple of Depression.


Oj, nie wymieniłeś najlepszego kawałka - "A Dying God Coming Into Human Flesh". ;P

Bardzo cieszy mnie, że będzie to coś na wzór "Monotheist", a fakt że będzie mniej metalowy niż "Monotheist" cieszy mnie jeszcze bardziej (zdecydowanie lepiej wspominam takie "Drown in Ashes" niż "Ground"). ;) Szykuje się kolejne arcydzieło.

************************

Polecam płytę "Beheading the Liars" folk metalowego zespołu Skiltron. Bardzo fajne, celtyckie klimaty ze świetnym wokalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2009 o 12:35, Miklak napisał:

A jak już jesteśmy przy doomie, to ja polecam zespół Funeral. Szczególnie płytki In Fields
of Pestilent Grief i Tragedies.

http://www.youtube.com/watch?v=FRcE3TpO32Q
http://www.youtube.com/watch?v=2gcVuFh5c00


A mi sie właśnie te albumy najmniej spodobały. Oprócz nich poznałem jeszcze From These Wounds i to jest jedyna narazie płyta zespołu do której lubie wracać. Może faktycznie za mało uwagii poświęciłem Tragedies ale z tego co pamiętam troche mnie zanudziła. This Barren Skin i chyba Vagrant God to moje ulubione utwory.

Kardithron

Chyba nie moge miec narazie żadnych zarzutów do kawałków jakie tutaj polecacie, takze w i przypadku Somnium Mortuum. Utwór jest fajny podoba mi się, wokalnie no może nie trafiło we mnie odrazu ale po przesłuchaniu płyty dopiero się przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 17:18, Tethys napisał:

Chyba nie moge miec narazie żadnych zarzutów do kawałków jakie tutaj polecacie, takze
w i przypadku Somnium Mortuum. Utwór jest fajny podoba mi się, wokalnie no może nie trafiło
we mnie odrazu ale po przesłuchaniu płyty dopiero się przekonam.

Mi właśnie wokal bardzo przypadł do gustu, szczególnie te niżej tonowane, głębsze partie. Na czysto facet też sobie nieźle radzi. :) Podoba mi się również okładka albumu.

Dnia 29.11.2009 o 17:18, Tethys napisał:

A mi sie właśnie te albumy najmniej spodobały. Oprócz nich poznałem jeszcze From These Wounds i to jest jedyna > narazie płyta zespołu do której lubie wracać. Może faktycznie za mało uwagii poświęciłem Tragedies ale z tego co > pamiętam troche mnie zanudziła. This Barren Skin i chyba Vagrant God to moje ulubione utwory.

This Barren Skin - miodzio. Genialne są też Pendulum i Red Moon. Pozostałych, w tym i Vagrant God, nie słucham zbyt regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 13:48, Miklak napisał:

Widać ^^


Ano racja, już zapomniałem co mam w avie ;d

Dnia 29.11.2009 o 13:48, Miklak napisał:

Też jestem ciekaw co panowie pokażą. Nie wiem czego się spodziewać, jeśli ma być mniej
metalu i więcej mrocznych ambientowych brzmień, ale jeśli im się uda nagrać to co chcą
w świetnym stylu, to szykuje się kolejne arcydzieło, bo to, że umieją grać wyśmienicie,
doskonale wiemy.


Otóż to.

Niflheim

Nie wymieniłem, bo on połowicznie metalowy jest. Ja też preferuję te ambientowe utwory od typowo metalowych, mimo iż np. Ground czy Progeny są wyborne.

http://www.rockmetal.pl/wiesci.html?news_id=17917_At_The_Gates_na_potrojnym_DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 20:59, Lesiu napisał:

Nie wymieniłem, bo on połowicznie metalowy jest.


Dokładnie tak samo jak "Drown in Ashes". ;P

Dnia 29.11.2009 o 20:59, Lesiu napisał:

Ja też preferuję te ambientowe utwory
od typowo metalowych, mimo iż np. Ground czy Progeny są wyborne.


Świetny wokal i całkiem fajne riffy, ale moim zdaniem zdecydowanie odstają od pozostałych kawałków na albumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 19:19, Niflheim napisał:

Dokładnie tak samo jak "Drown in Ashes". ;P


Hm, zdecydowanie nie tak samo.

Dnia 30.11.2009 o 19:19, Niflheim napisał:

Świetny wokal i całkiem fajne riffy, ale moim zdaniem zdecydowanie odstają od pozostałych
kawałków na albumie.


Nie odstają, po prostu są inne, nieco słabsze dla mnie, ale niektórzy wolą te metalowe od ambientowo-darkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:56, xadras95 napisał:

Możecie polecić jakiś dobry zespół grający niestandardowo w klimatach sludge/doom/prog.
Coś w stylu Baroness czy Rosetta.

Mastodon, Ghost Brigade - dobry prog/sludge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:59, Miklak napisał:

> Możecie polecić jakiś dobry zespół grający niestandardowo w klimatach sludge/doom/prog.

> Coś w stylu Baroness czy Rosetta.
Mastodon, Ghost Brigade - dobry prog/sludge


Mastodona znam, a Ghost Brigade zapowiada się ciekawie z tego co zdołałem usłyszeć. Dziękować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może na Pazera po info, ale ma ktoś może dobrą stronkę z info. jakie imprezy metalowe się w Polsce i koncerty szykują ? Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 21:24, sevrond napisał:

Wiem, że może na Pazera po info, ale ma ktoś może dobrą stronkę z info. jakie imprezy
metalowe się w Polsce i koncerty szykują ? Dzięki za info.


Lastfm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:56, xadras95 napisał:

Możecie polecić jakiś dobry zespół grający niestandardowo w klimatach sludge/doom/prog.
Coś w stylu Baroness czy Rosetty.


Torche - Meanderthal , grają podobnie do Baroness, jesli nie znasz to polecam.
Nowa Kylesa, mysle, że znasz.
Buried Inside - Spoils of Failure , znakomity album.. dla mnie czołówka z post-metalu w tym roku.
Nowa plyta A Storm of Light, bardzo dobre recenzje.

No i duży szacun skoro znasz Rosette, bo to mój ulubiony obecnie zespół z tych klimatów.

Edit: jeszcze Battle of Mice mi sie przypomniało, musze to sobie jeszcze odświeżyć, ale swego czasu mialem niezłą faze na album A Day of Nights .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że KAT z Luczykiem ma się ponoć reaktywować? Chłopaki mają niby wejść do studia i coś nagrać:) W sumie wyszedł im dość dobry trasz ale taki podobny do tego co się w Polsce gra.
Po koncercie Romana, a w zasadzie w trakcie, dowiedziałem się, że w styczniu Roman ma wejść do studia i też co nagrają. Poza tym zagrali nam nowy kawałek choć Romek mówił, że jest niedokończony i nie wiedzą jeszcze jak to grać:) W loch ness bylo całkiem dobre nagłośnienie więc nawet miło słuchało się tych solówek na końcu utworu. Ehh teraz chciałem podać Romanowi dłoń to się nie pojawił;/ A w czewie jakoś nie miałem odwagi podejść xD
Kto chętny dłuższą relacją z koncertu zapraszam na gs:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:56, xadras95 napisał:

Możecie polecić jakiś dobry zespół grający niestandardowo w klimatach sludge/doom/prog.
Coś w stylu Baroness czy Rosetty.


Intronaut, Minsk, Amenra, Tombs, Zozobra, Battle of Mice, Callisto, The Ocean, Old Man Gloom, Tephra, Giant Squid, Omega Massif, Torche, Mouth of the Architect, Year of No Light, Time to Burn. Uff, trochę tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:56, xadras95 napisał:

Możecie polecić jakiś dobry zespół grający niestandardowo w klimatach sludge/doom/prog.
Coś w stylu Baroness czy Rosetty.

Doom/niestandardowo z dobrym klimatem Tower nasze polskie:) Do posłuchania http://www.youtube.com/user/thewitcher1990 Mercury to też dobra płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj ktoś kto zna twórczość jednoosobowego projektu z Ukrainy Raventale?
To takie połączenie nostalgiczego black metalu z doom. Na razie miałem okazję przesłuchać krążka z 2008 "Long Passed Days" i mam pytanie. Czy dwa pozostałe albumy są równie dobre, a może i lepsze o tego który słuchałem?
Liczyłbym na poradę kogoś zorientowanego w temacie. Ewentualnie czekam na propozycję podobnych wykowawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować