Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2007 o 03:48, Cmq napisał:

Ja go powoli zaczynam doceniać za to, że ludzie mówią o nim jako głupim pozerze. Właśnie to
jest najśmieszniejsze, bo widząc wywiady z nim mój mózg tworzy obraz człowieka zupełnie innego
- inteligentnego, skłonnego do przemyśleń.

To właśnie przez to mam bardzo mieszane uczucia. Nie lubię zbytnio jego muzyki [oprócz rodzynków: Sweet Dreams, This is a New Shit], nienawidzę jego klipów, wkurza mnie jego zachowanie na koncertach, kretyński, pozerski styl "ubierania się". Ale też widziałem kilka wywiadów, w których mówił bardzo sensownie o strzelaninach wśród młodzieży itp. Nawet przyznał że Jezus jest jego idolem, bo był pierwszą gwiazdą pop :D. Oczywiście nie chodzi o muzykę pop, tylko o POPULARNOŚĆ ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 20:50, zbysheck napisał:

To właśnie przez to mam bardzo mieszane uczucia. Nie lubię zbytnio jego muzyki [oprócz rodzynków:
Sweet Dreams, This is a New Shit], nienawidzę jego klipów, wkurza mnie jego zachowanie na koncertach,
kretyński, pozerski styl "ubierania się". Ale też widziałem kilka wywiadów, w których mówił
bardzo sensownie o strzelaninach wśród młodzieży itp. Nawet przyznał że Jezus jest jego idolem,
bo był pierwszą gwiazdą pop :D. Oczywiście nie chodzi o muzykę pop, tylko o POPULARNOŚĆ ;].

a ja go nawet lubie, wiadomo ze z metalem laczy go glownie mroczny i obrazoburczy image, a muzyka juz mniej bo to jest glam rock a nie metal.O industrialu nic mi nie wiadomo. MM mial sporo fajnych kawalkow np. cala plyta Mechanical Animals, czesc coverow , pare starszych nagran, dobrze spisuje sie tez na koncertach. Sposob ubierania, image , klipy to wszystko ma szokowac i budzic kontrowersje i tak tez sie dzieje, facet zna sie na show biznesie i na pewno nie jest glupkiem czy swirem. Tak jak powiedziales, w wywiadach czesto daje sie poznac jako zupelnie inna osoba niz ten ktorego mozna sobie wyobrazic po obejrzeniu niektorych jego klipow :) jest na pewno ekscentrykiem i dziwakiem ale artyscie chyba to pasuje nie ? Nie rozumiem waszych wyzwisk i lekcewazenia, nie podoba sie to nie sluchac ale MM jest ciekawym artysta i przyczynia sie do propagowania ciezkiej muzyki wsrod mlodziezy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj nową płytkę Samaela-Solar Soul. Chociaż Samaela znam od niedawna, to single z nowego krążka od razu mnie zauroczyły. Wydanie specjalne jest bardzo ładne, rozkładane, pokryte fajnymi grafikami stylizowanymi na starożytno-rzymskie. Piosenki... po prostu wymiatają. Niektóre kawałki są elektryzujące, inne wolniejsze i majestatyczne, często słychać różne ciekawe sample. Do zalet można też zaliczyć niewątpliwie świetny i przeszywający głos wokalisty. Wszystko to sprawia, że płyta ta jest warta uwagi. Polecam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:25, Tal441 napisał:

Ja uważam, że metal jest zły.

Ciekawa wypowiedź - ale w jakim kontekście jest zły ?! Nie podoba ci się ten styl, uważasz że taka muzyka ma negatywny przekaz, a może masz złe wspomnienia gdy jako kołysanki puszczano ci Bathory !? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:25, Tal441 napisał:

Ja uważam, że metal jest zły.

A ja uważam, że techno jest złe. Powiedziałbym, że bardzo złe. Bo metal to instrumenty- a więc muzyka. Techno zaś
to coś, co niestety jest dziś hitem i imituje muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techno? Hmmm....

W ciągu ponad 30-letniej kariery Iron Maiden zrobili więcej dla muzyki, niż bodaj wszystkie sezonowo-wakacyjne h/kity razem wzięte....
Kiedy patrzę na gusta i podejście do muzyki większości młodzieży dookoła, to jest ono mniej więcej takie, że TRZEBA słuchać tego co jest nowe. Nie liczy się dla nich praktycznie, czy ma to sens, byleby było nowe i miało na liście ściąganych dzwonków bagatela 5 miejsce. Po ok. 2 miesiącach o tym kawałku zapominają, bo coś innego jest już "na topie". Sad but true. Takiego podejścia do muzyki w ogóle nie rozumiem. Dlatego niezmiernie cieszę się, że mam taki a nie inny gust muzyczny:) Tak jak napisałeś, do wielu kawałków się wraca, i to z wielką przyjemnością, trzeba włożyć w to mnóstwo często katorżniczej pracy ( Wystarczy porównać to do procesu powstawania niektórych , a właściwie większości techniawek - hektolitry potu i pracy vs. nastolatek przy komputerze z odpalonym makerem..........)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 22:30, squeglee napisał:

A ja uważam, że techno jest złe. Powiedziałbym, że bardzo złe. Bo metal to instrumenty- a więc
muzyka. Techno zaś
to coś, co niestety jest dziś hitem i imituje muzykę.


Tak ? A co powiesz o prodigy ? Jeśli nie słysząłeś to wejdź sobie na youtube i posłuchaj. Ja np. nie rozumiem jak można z dziewczyną tańczyć przy metalu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:25, Tal441 napisał:

Ja uważam, że metal jest zły.


Hmm... a mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i wyjaśnić dlaczego tak uważasz? Ja tam w metalu nie widzę nic złego, wręcz przeciwnie to wspaniała muza, bez której dnia sobie nie wyobrażam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:34, Grizzly. napisał:

Tak ? A co powiesz o prodigy ? Jeśli nie słysząłeś to wejdź sobie na youtube i posłuchaj. Ja
np. nie rozumiem jak można z dziewczyną tańczyć przy metalu ??

Prodigy to nie techno. Ale wiesz co... jest tanz metal, i są pogodne kawałki rockowe (RHCP na przykład), są też ballady metalowo rockowe... nie trzeba od razu włączać techno. I popieram HexxaGrama-masz całkowitą rację, twoja wypowiedź jest w 100 % prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczęło, że metale nie lubią jak się określa ich muzę jako szmirę - a sami krytykują, bo inne gatunki (szczególnie techno i hip hop) to dno. Słucham black metalu, ale co mi przeszkadza że ktoś słucha techno. Z chęcią dałbym wam dj makera (profesjonalnego) i zróbcie z tego kawałek, który jeszcze ktoś zeche wysłuchać.
W latach 60` miano podejście takie do rock&rolla, 70` do disco, 80` do metalu jak teraz wy macie do techno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:30, squeglee napisał:

A ja uważam, że techno jest złe. Powiedziałbym, że bardzo złe. Bo metal to instrumenty- a więc
muzyka. Techno zaś
to coś, co niestety jest dziś hitem i imituje muzykę.

Aphex Twin? Nie lubię ogólnie "techniawek", ale porządna elektronika jak najbardziej. Słucham mało ale dla Prodigy czy Aphex Twin znajdę jakieś miejsce zawsze.

Posłuchaj sobie Aparatusa Aphex Twin z polskim teledyskiem [muzyka się dość późno zaczyna]. Jak dla mnie świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:39, paweusz napisał:

Znowu się zaczęło, że metale nie lubią jak się określa ich muzę jako szmirę - a sami krytykują,

Ale za to z jakimiś argumentami, nie to co niektórzy.

Dnia 24.07.2007 o 22:39, paweusz napisał:

co mi przeszkadza że ktoś słucha techno.

Widzisz, a mi przeszkadza. Przeszkadza mi, że jakiś dj zrobi piosenkę, która będzie sławna przez jedno lato i jest określana ''hitem''. Na takie określenie trzeba sobie zasłużyć. Hitem może być np. Nothing Else Matters Mettalici albo Smells Like Teen Spirit Nirvany. Porównaj te dwie piosenki: hit dla technomaniaków: http://youtube.com/watch?v=U7Gmerv16cs i hit dla metali: http://youtube.com/watch?v=eAmMcBQavKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:45, squeglee napisał:

Widzisz, a mi przeszkadza. Przeszkadza mi, że jakiś dj zrobi piosenkę, która będzie sławna
przez jedno lato i jest określana ''hitem''. Na takie określenie trzeba sobie zasłużyć. Hitem
może być np. Nothing Else Matters Mettalici albo Smells Like Teen Spirit Nirvany. Porównaj
te dwie piosenki: hit dla technomaniaków: http://youtube.com/watch?v=U7Gmerv16cs i hit dla
metali: http://youtube.com/watch?v=eAmMcBQavKE.

Bo to są sezonowe hity ;]. Mnie nie obchodzi czy to czego słucham jest nazywae hitem, czy nikt tego nie zna. Bo czy ktoś kojarzy choć Eternal Oath - Behind Tommorow, Pencilcase - Speed czy Tower - Forgotten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 22:33, HexxaGram napisał:

W ciągu ponad 30-letniej kariery Iron Maiden zrobili więcej dla muzyki, niż bodaj wszystkie
sezonowo-wakacyjne h/kity razem wzięte....


Jako że może nie obracasz się w takim towarzystwie to możesz sobie zdawać sprawy... :P

Dnia 24.07.2007 o 22:33, HexxaGram napisał:

Kiedy patrzę na gusta i podejście do muzyki większości młodzieży dookoła, to jest ono mniej
więcej takie, że TRZEBA słuchać tego co jest nowe. Nie liczy się dla nich praktycznie, czy
ma to sens, byleby było nowe i miało na liście ściąganych dzwonków bagatela 5 miejsce. Po ok.
2 miesiącach o tym kawałku zapominają, bo coś innego jest już "na topie". Sad but true. Takiego
podejścia do muzyki w ogóle nie rozumiem.


Też nad tym ubolewam że są takie osoby ale to nie znaczy że trzeba wszystkich wrzucać do jednego worka. Ja np. lubie trance, hause, elektro, rap, scratche. Słucham nawet kawałki z np. 1991 roku Dj Q-bert. Słucham tego co mi się podoba a nie tego czego wszyscy słuchają, przynajmniej w domu bo na imprezach puszcza się pod publike ale i tak się zawsze dobrze bawie. Lubię prodigy bo bardzo podkeca i aż chce się działać.

Dnia 24.07.2007 o 22:33, HexxaGram napisał:

Dlatego niezmiernie cieszę się, że mam taki a nie
inny gust muzyczny:)


Trzeba być otwartym na różne rzeczy. Ja np. mam 2 płyty system of a down i bardzo lubie czasem posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:45, squeglee napisał:

Ale za to z jakimiś argumentami, nie to co niektórzy.

Taaa, bo nie ma prawdziwych instrumentów...To już banalna robota, a tak w ogóle to nie muzyka...

Dnia 24.07.2007 o 22:45, squeglee napisał:

Widzisz, a mi przeszkadza. Przeszkadza mi, że jakiś dj zrobi piosenkę, która będzie sławna
przez jedno lato i jest określana ''hitem''. Na takie określenie trzeba sobie zasłużyć. Hitem
może być np. Nothing Else Matters Mettalici albo Smells Like Teen Spirit Nirvany.

Gdyby nie było zapotrzebowania na taką muzykę, nie podobała się - to nie grano by jej. Technomaniaków pewnie jest więcej niż metali - i pewnie myślą (a myślą) że to my słuchamy czego niewydarzonego. Spytaj kogoś kto nie słucha metalu czym tak muzyka dla nich jest... :) A hity jednego lata pojawiały się na wiele lat przed pojawieniem się techno. Ja akurat zdecydowanie nie cierpię muzyki pop, bo od słuchania w każdej piosence słów: babe, babe, I love you, la la la, I need you, widziałem ptaka cień mnie mdli. I np. dla mnie "nothing else matters" nie jest żadnym hitem, bo nie lubię tego zespołu... tylko co z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:50, Grizzly. napisał:

w domu bo na imprezach puszcza się pod publike ale i tak się zawsze dobrze bawie. Lubię prodigy
bo bardzo podkeca i aż chce się działać.

No patrz, słucham metalu i też lubię Prodigy-ale nie nazwał bym tego techno. Kojarzy mi sie to nawet z indrustrialowym zespołem ''Ministry''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:39, paweusz napisał:

Znowu się zaczęło, że metale nie lubią jak się określa ich muzę jako szmirę - a sami krytykują,
bo inne gatunki (szczególnie techno i hip hop) to dno.


Hmm bo chyba zawsze jest tak, że każdy kto ubóstwia swój ulubiony gatunek muzyki traktuje resztę jako dno (jak zawsze są wyjątki). Ja myślę że tak niestety będzie zawsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować