Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2007 o 13:50, dobrakos napisał:

Zaprzeczenie teorii -> paweusz :) ok, ale Ty jestes dziwny :D teraz juz wiem dlaczego nie lubisz klasyki czyli
Ironow , Sabatow itd haha

Wyszło szydło z worka :) Od razu wiedziałem co mi się podoba i nie musiałem stopniować sobie drogi, że będę słuchał coraz mocniejszych kapel. Słucham klasyków, np. Darkthrone, Immortal czy Burzum :)

Dnia 24.11.2007 o 13:50, dobrakos napisał:

no ja zalozylem najbardziej typowa "droge do metalu", sam zaliczylem podobna. Zreszta w muzyce
nie ograniczam sie tylko do metalu, nawet teraz leci Dire Straits

Też się nie ograniczam - a słucham też innych gatunków, w ogóle nie spokrewnionych z metalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:50, mesiu59 napisał:

Ty był żart, ironia, ale widać to za dużo jak na twoją głowe ;).


aha no tak nie ma to jak zart, szczegolnie taki załosny jak ten Twoj... zart musi byc smieszny a nie prymitywny odwolujacy sie do najglupszych stereotypow, kolega zadał sesowne pytanie a Ty wypisujesz "smieszne dla Ciebie glupoty" ... i to raczej za duzo na Twoja glowe bo inteligentnego zartu nie wymyslies, no i to:

Dnia 24.11.2007 o 13:50, mesiu59 napisał:

<lol> xD


kwintesencja poziomu wypowiedzi... i to ma byc smieszne ? daruj sobie dalsze pisanie nie na temat, prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:26, dobrakos napisał:

metalu nie zaczyna sie sluchac od tak z dnia na dzien, a juz na pewno nie jego najostrzejszych
form. Najpierw musisz lubic muzyke rockowa, jezeli zauwazasz ze bardziej podobaja ci sie mocniejsze
kawalki niz ckliwe ballady to znaczy ze moglbys sprobowac z metalem. Jak ktos slucha muzyki
klubowej , R&B czy techno to szanse na to ze polubi metal sa bliskie zeru. Przekonywac nie
ma co, ludzie sa rozni, sluchaja roznej muzyki i tak jest dobrze.


tez nie lubie muzyki rockowej :) zaczynalem od Hammerfalla, Dark Funeral i Windira, a mialem tez pare płyt Theriona - potem juz poszlo lawinowo i do dzis ciagle potrzebuje czegos nowego :D

co do przechodzenia to znam odwrotne przypadki z blacku/deathu na klubowa i techno :P rzecz gustu, ale tylko krowa nie zmienia pogladow :P ale co do przekonywania potwierdzam - mija sie z cele i przynosi wiecej zlego niz dobrego... trzeba byc poprostu otwartym na nowa muzyke bo przekonywanie moze tylko zrazic.

no i sam tez nie zyje wylaczenie metalem lubie tez soundtracki, j-popa z anime, RAC, ambient i elektornike w wykonaniu gwiazk jak JM Jarrre :) ale "metal" stanowi okolo 90% tego co slucha, co jakis czas zapodaje sobie cos z powyzszej listy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 14:05, EmperorKaligula napisał:

> Ty był żart, ironia, ale widać to za dużo jak na twoją głowe ;).

aha no tak nie ma to jak zart, szczegolnie taki załosny jak ten Twoj... zart musi byc smieszny
a nie prymitywny odwolujacy sie do najglupszych stereotypow, kolega zadał sesowne pytanie a
Ty wypisujesz "smieszne dla Ciebie glupoty" ... i to raczej za duzo na Twoja glowe bo inteligentnego
zartu nie wymyslies, no i to:

No właśnie. Najbardziej głupie stereotypy. I właśnie na tym polegał dowcip. Trudne, nieprawdaż? :)

Ale widze, że poczułeś się bardzo urażony, więc kto wie, może to nie stereotypy?? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Ja chyba trochę źle skonstruowałem pytanie, aczkolwiek uzyskałem satysfakcjonującą odpowiedź.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich, których nie interesują stereotypy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:25, paweusz napisał:

(...) W każdym razie nie dążę do jakiego konfliktu, bynajmniej - nie jest to w mojej
kwestii. Jeśli cię uraziłem, wybacz. (...)

Cieszę się, że wyjaśniliśmy wszystkie nieporozumienia :) I nie gniewam się, bo jak widać nie ma o co.

dobrakos

Dnia 24.11.2007 o 13:25, paweusz napisał:

skad wzielas ze Nirvana to metal ?

Kilka razy zetknęłam się z takim twierdzeniem. Nawet w tym temacie.

Dnia 24.11.2007 o 13:25, paweusz napisał:

z kolei Motorhead to klasyka Heavy...

W żadnym wypadku. Chyba nie będziesz mi wmawiał, że lepiej od Lemmy''ego wiesz, jaką muzykę tworzą?

EmperorKaligula
Chcesz się kłócić to idź gdzie indziej. Ja dyskusję na temat szufladek zakończyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2007 o 15:53, minimysz napisał:

> skad wzielas ze Nirvana to metal ?
Kilka razy zetknęłam się z takim twierdzeniem. Nawet w tym temacie.

nie wiem kto wypisuje takie banialuki...Alice in Chains apropos to tez grunge, fakt faktem ze to najlepszy reprezentant tego gatunku

Dnia 24.11.2007 o 15:53, minimysz napisał:

> z kolei Motorhead to klasyka Heavy...
W żadnym wypadku. Chyba nie będziesz mi wmawiał, że lepiej od Lemmy''ego wiesz, jaką muzykę
tworzą?

Lemmy i s-ka mowia o sobie od lat ze graja "Rock & Roll" i chwala im za to, ale chyba nie zostawimy ich w jednej szufladce z Elvisem i Lennonem :D Z tego co przypisuje sie Motorhead czyli Hard Rock, Speed Metal i Heavy Metal to najbardziej pasuje moim zdaniem to ostatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 16:08, dobrakos napisał:

Alice in Chains apropos to tez grunge

W żadnym razie. Grunge to seattle''owa odmiana punk rocka, a Alicja gra metal jednak. Oczywiście dla "dziennikarzy" muzycznych ważniejszy jest region, z którego pochodzą, niż ich muzyka.

Dnia 24.11.2007 o 16:08, dobrakos napisał:

Lemmy i s-ka mowia o sobie od lat ze graja "Rock & Roll" /ciach/

...ale mówią też, że na pewno nie grają heavy. Jeśli już ktoś chce ich wrzucać do szufladek, to raczej do tej z napisem "punk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 16:19, minimysz napisał:

> Alice in Chains apropos to tez grunge
W żadnym razie. Grunge to seattle''owa odmiana punk rocka, a Alicja gra metal jednak. Oczywiście
dla "dziennikarzy" muzycznych ważniejszy jest region, z którego pochodzą, niż ich muzyka.

Alicja byla najbardziej metalowa z wszystkich tamtejszych zespolow (przynajmniej z tych najbardziej znanych) ale jezeli nazwiesz ich metalem to musialabys nazwac metalem tez wspolczesne zespoly alernatywne np. SOAD. Czyli chyba jednak nie do konca

Dnia 24.11.2007 o 16:19, minimysz napisał:

...ale mówią też, że na pewno nie grają heavy. Jeśli już ktoś chce ich wrzucać do szufladek,
to raczej do tej z napisem "punk".

eee pomieszalas troche. Wiadomo ze w 2. pol. lat 70-tych byli inspirowani punkiem i mialo to wplyw na rozwoj ich stylu ale sami poszli jednak w kierunku heavy i sa znani do dzisiaj jako zespol heavy metalowy (od biedy hard rockowy), ale nie jako punkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 16:31, dobrakos napisał:

Alicja byla najbardziej metalowa z wszystkich tamtejszych zespolow /ciach/

Cóż, oni sami z tego co wiem wrzucają się do szufladki "metal", mimo uporu "dziennikarzy", żeby ich jako grunge sklasyfikować.

Dnia 24.11.2007 o 16:31, dobrakos napisał:

eee pomieszalas troche. /ciach/

Nie pomieszałam. Lemmy tak powiedział (może nie dosłownie, ale taki był sens), a on chyba lepiej wie, co tworzy. Na moje ucho jest tak, jak on mówi: Motorhead gra rock''n''rolla, ewentualnie wpadającego w punk. I ja w przeciwieństwie do Ciebie bym ich w jednym rzędzie z Presleyem postawiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 07:07, 88Bonzo napisał:

> Mi tylko o Korpiklaani chodziło :) Bo znajomi jeszcze o nich nie słyszeli a niech żałują.
Chłopacy
> świetnie grają, to chyba nordycki folklor połączony z metalem? :)

To jeżeli "leśny klan" przypadł Ci do gustu to takie kapele jak Turisas czy Elvenking również
powinny Ci przypasować.


Dzięki za polecenie Turisas''a. Bardzo mi się spodobał, Elvenking trochę mniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 13:53, Azreix napisał:

Mam takie pytanie, do kogoś kto ,,siedzi" w Children of Bodom. Mianowicie, jak to zakwalifikować?
Power metal z wrzasko-growlem? Głupia nazwa :D

Złysheck będzie wiedział. On lubi CoB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 13:53, Azreix napisał:

Mam takie pytanie, do kogoś kto ,,siedzi" w Children of Bodom. Mianowicie, jak to zakwalifikować?
Power metal z wrzasko-growlem? Głupia nazwa :D


Easy ;) - Melodic Death Metal :)

Jesli lubisz CoB to polecam Ci Wintersun ,jak dla mnie best Melo-death no i Kalmah tez jest swietny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 14:13, Radovan napisał:

> Mam takie pytanie, do kogoś kto ,,siedzi" w Children of Bodom. Mianowicie, jak to zakwalifikować?

> Power metal z wrzasko-growlem? Głupia nazwa :D

Easy ;) - Melodic Death Metal :)

YYYYYY!!! Bad answer! To NIE jest melody-death. Melody-death to stare In Flames, Arch Enemy, Carcass, nowe Dissection. CoB ma z nimi wspólny tylko wokal - wszystko inne można podpiąć bez problemu pod power albo speed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2007 o 14:18, Gwynbleidd66 napisał:

YYYYYY!!! Bad answer! To NIE jest melody-death. Melody-death to stare In Flames, Arch Enemy,
Carcass, nowe Dissection. CoB ma z nimi wspólny tylko wokal - wszystko inne można podpiąć bez
problemu pod power albo speed.

Też tak myślę. Ale Carcass to pod koniec był melodic death, ogólny obraz jaki za sobą zostawili to grindcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2007 o 14:13, Radovan napisał:

Jesli lubisz CoB to polecam Ci Wintersun ,jak dla mnie best Melo-death no i Kalmah tez jest
swietny.


CoB to Power/Speed z mocniejszym wokalem :)
Wintersun to bardziej Viking ale zajedwabisty :)
Kalmah to wyśmienity melodeath :] :D zarówno jak Insomnium i Norther :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 13:18, ..::leŚniak::.. napisał:

Mam takie pytanie: Jakbyście przekonali zwykłego człowieka, że spróbował posłuchać metalu?


Najlepiej jest zrobić tak jak ja ! :) Miałem paru(nastu) kolegów, którzy nie słuchali metalu, ale robili ze mną sporo rzeczy. Jedni grali w AD&D, inni w PES-a(zazwyczaj ci niewiele młodsi, albo rówieśnicy), jeszcze inni(ci sporo młodsi) często wpadali popatrzeć jak gram w coś(tak sam jak i z innymi, nieważne czy to było Diablo 2 czy sesja). ZAWSZE podczas tych zajęć słuchałem czegoś, zależnie od tego na co miałem ochotę lub pasowało do "klimatu". I tak wsiąkali w metal. Nawet, jak na początku się nie podobało, to potem było coraz lepiej, dzięki czemu te "duszyczki" zmetalizowałem:) Kiedyś mi za to podziękują...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak ktos slucha muzyki klubowej , R&B czy techno to szanse na to ze polubi metal sa bliskie zeru.

Pełne zaprzeczenie tej teorii to brat mojego kolegi. Najpierw ja "nawróciłem" kolegę, potem on brata(sporo starszego)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 16:19, minimysz napisał:

> Lemmy i s-ka mowia o sobie od lat ze graja "Rock & Roll" /ciach/
...ale mówią też, że na pewno nie grają heavy. Jeśli już ktoś chce ich wrzucać do szufladek,
to raczej do tej z napisem "punk".


A nie lepiej powiedzieć, że Motorhead to Motorhead ?! :) Albo lepiej - Motorhead=> Lemmy. I to najlepiej odda styl tej kapeli...Wiadomo przecież, że Postanowił on grać z chęci zdobycia jak największej ilości dziewczyn i wypicia jak największej ilości burbona. I robi to do dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować