Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2008 o 23:49, hammerfall87 napisał:

Eh nie musze ale tyle jest fajnych kapel a tu taki chłam lansuja bez urazy.Zastanawiam
się kto jest ich stylistą.


Fakt tez tego nie lubie, że kapele tak niepotrzebnie kształtują stylistycznie swój wygląd czy własnie wizerunek. W końcu chodzi o muzyke i zachowanie pewnej kultury jaka przypada muzyce Hardcore, kulturze jaką prezentują zespoły już nie bede wymieniał jakie ale takiego odrzucenia takich spraw jak super ciuszek, fryzurka czy jakiś drobny tusz na twarzy bo poco to jak liczy sie muzyka?! rozumiem w przypadkach zespoów Black, Industrial metal- wymalowanych, ubranych w jakieś niewiadomo czy zbroje czy coś innego bo to poprostu konkretny image dla tego stylu muzyki. Ale taki typ jaki prezentuje np. tokio hotel naprawde totalnie odbiega od jakiegoś zachowania pewnego rodzaju życia muzyka dajmy na to rockowego choć tokiohotel to nie rock :D i sorry jesli cie obraziłem ale wiesz naprawde nie wiem czy ten chłopak sam śpiewa czy to totalnie jest coś podłożone ale wokal jest niezły jak na ten wiek.
pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie brzmiał wokal, kiedy wokalista przejdzie mutację głosu... Wiele takich młodych kapel szybko pada , istnieje taka moda na zespoły złożone z 14-latków ale z reguły w Polsce wielkich sukcesów toto nie odnosi, czasem jest mały boom a później chłopcy i dziewczęta znikają ze sceny, abyśmy mogli ich oglądać na chórkach w "Jaka to melodia". Moim zdaniem nie należy w ogóle brać się za ocenianie takich bandów, bo są one głównie wykreowane przez wytwórnie i takie tam. W tym wieku gust muzyczny jest jeszcze na tyle niedojrzały i niewykształcony, że równie dobrze za 5 lat gitarzysta oleje muzykę i zajmie się stolarką okienną a wokaliste zobaczymy w jakimś boysbandzie... na klawiszach. Co do samego kawałka - no kiszka, nic odkrywczego takie typowe pitu pitu i , szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby tą kapelkę było kiedyś stać na więcej. Progres jest zazwyczaj taki, że kapela zaczyna dobrym materiałem a później jest coraz gorzej (są liczne wyjątki ale spójrzmy na Metallicę, KoRna, Slipknota - celowo wymieniam zespoły, które wszyscy znają - niech mi który wyjedzie, ze jestem kindermetalem i się nie znam to jak zdrowia pragnę znajdę i zatłukę). Nefer zaczyna kiepsko, bo to band, który nie ma nic do powiedzenia. Pewnie wydadzą album lub dwa i się rozejdą. Za to bardzo bawi mnie teledysk, jest tak całkiem bezsensowny, że aż śmieszny. Są wszystkie niezbędne elementy dobrego teledysku - smutna laska, płonący samochód i policja. Bravo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 19:06, Rethas napisał:

Czy ja wiem czy industrial... bardziej gothic metal, hehe.


nie wiem czy to ironiczne czy nie :P ale Deathstars to industrial żaden Gothic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedy tu się zacznie gadać o Nefer... Ostatnio zainteresowałem się tym zespołem, poczytałem wywiady, biografie itp. Dużo osób mówi, że to polskie Tokio Hotel, ale tym tylko obrażają ten ostatni zespół. Bo muzykę może i lepszą ma Nefer, chociaż to i tak gra dla dwunastoletnich dziewczynek, ale Tokio Hotel przynajmniej wybiło się spośród wielu innych zespołó i sami piszą swoją muzykę. A Nefer? Ojciec bodajże wokalisty pracuje w jakiejś dużej wytwórni (Sony BMG czy jakoś tak O.o) i dzięki temu dziwnym trafem na jednej z ich prób pojawił się przedstawiciel tej wytwórni, który ''był zachwycony dojrzałością ich muzyki''. I teraz ja się pytam: skoro ich muzyka była tak dojrzała, to dlaczego nie dali im jej nagrać na płytę? Bo mało kto wie, ba, nawet ich fanki tego nie wiedzą, że oni nie napisali nawet jednego utwory czy tekstu na swoją płytę. Wszystko zrobiły znajomości i wytwórnia, ktoś tapisał teksty, ktoś muzykę i nawet jakiego rapera im załatwili. Pewnie niedługo zacznie się moda na bluzganie Nefera, tak jak to było z Tokio Hotel. I każdy będzie udawał wielkiego znawce, ''bo Nefer to taki szit i jak można tego słuchać'' Tymczasem osoby, które coś wiedzą o muzyce, przemilczą, przeczekają, bo oczywistym jest, że ten zespół nic większego nie osiągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem dlaczego ten zespół Nefer jest oceniany tutaj pod kątem kapel metalowych (w końcu o tym jest wątek) - w ten sposób zespół ten nie ma prawa wypaść dobrze, bo nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek gatunkiem metalu. Potrząsanie głową, "mroczne makijaże" ;) i podskakiwanie z gitarą w rękach to jeszcze za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 02:41, Drakkainen666 napisał:

> Czy ja wiem czy industrial... bardziej gothic metal, hehe.

nie wiem czy to ironiczne czy nie :P ale Deathstars to industrial żaden Gothic!


gothic czy industrial, black czy viking.. moje ucho toleruje różne gatunki i nie tylko metalu więc dzięki za rade, z pewnością sprawdze Deathstars.

ale gdyby coś jeszcze sie znalazło byłbym wniebowzięty.. szukam mocnego, niskiego, gojącego rany;) wokalu podobnego jak w Type O''Negative, obojętne z jakiego rodzaju metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nefer... znów dzieci wypromowane przez niewiadomo kogo biorą się za muzykę. Swoją droga, w jednym wywiadzie ktoś z zespołu powiedział, że słucha różnych gatunków metalu, "w tym nawet thrash metalu", powiedział to jakby chciał się pochwalić, że taki z niego hardcorowy metalowiec, nie wyrobiłem ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 16:35, squeglee napisał:

Nefer... znów dzieci wypromowane przez niewiadomo kogo biorą się za muzykę. Swoją droga,
w jednym wywiadzie ktoś z zespołu powiedział, że słucha różnych gatunków metalu, "w tym
nawet thrash metalu", powiedział to jakby chciał się pochwalić, że taki z niego hardcorowy
metalowiec, nie wyrobiłem ;D.


No dokładnie ;] Niewiem po co coś takiego egzystuje...Może kolejny Feel ? Tym razem wersja sexy-16 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Niewiem po co coś takiego egzystuje...

Najwyraźniej jest zapotrzebowanie na taki produkt. Bo niczym innym tego nazwać nie umiem. Osobiście, nawet nie będę się nimi specjalnie przejmował, niech sobie istnieją. Znikną prędzej czy później.

Może niektóre osoby, które zaczną słuchać akurat tego, odkryją później na własną rękę inne, bardziej wartościowe zespoły. Każdy jakoś zaczyna. Ale to raczej mniejszość by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to zgadzam się z paweuszem. Ki diabeł to jest, słaby czy nie, ale w metalu o tym.
squeglee A bodajże ich basista to mówił też coś o Behemothcie... Ale nie wiem, czy to miało być chwalenie się. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nadchodziły czasu kinder black/death metalu?! Niedługo pewnie na Vivie i Mtv będzoemy oglądać teledyski "mhhhrocnych nastolatków". Wszystko teraz potrafią spaścić ~~

A jeśli mowa o programach muzycznych, ogląda ktoś z was "Rock Show" na Vh1? Czasami można tam trafić na dobry teledysk, i wygrać płytę albo bilety na koncert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 12:39, Antykreator napisał:

Czyżby nadchodziły czasu kinder black/death metalu?!

Słowo kinder jakby się żarło z czymś takim jak black czy death metal - więc to jakby znaczenia przeciwstawne. Chłopaki sobie grają jakiś rock/pop i niech sobie robią - muzyka dla mnie gówniana, ale każdy ma prawo tworzyć i słuchać takiej muzy jakiej tylko sobie zażyczy. Black metal ma się dobrze, a przyrównywanie zespołu pokroju Nefer do tego gatunku jest co najmniej niesmaczne i chybione (chociażby ze względu na same argumenty muzyczne).

Dnia 09.03.2008 o 12:39, Antykreator napisał:

Niedługo pewnie na Vivie i MtV będziemy
oglądać teledyski "mhhhrocnych nastolatków". Wszystko teraz potrafią spaścić ~~

Już puszczają na tych stacjach takie zespoły. Co do mroczności, to podejrzewam że moje skarpety po całym dniu noszenia są bardziej true-dark-evil and black :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 12:50, paweusz napisał:

Słowo kinder jakby się żarło z czymś takim jak black czy death metal - więc to jakby
znaczenia przeciwstawne.


Moze troszkę przesadziłem, ale chodziło mi o to, ze ostatnio wszystko jest "coverowane" przez młodych "artystów", a nie chodzi im o muzykę tyko o styl (ubrania, zachowanie, zamiłowania). Takie stacje jak MTV, nie promują muzyki tyko "styl", muzyka zostaje gdzieś tam na drugim planie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 13:06, Antykreator napisał:

Moze troszkę przesadziłem, ale chodziło mi o to, ze ostatnio wszystko jest "coverowane"
przez młodych "artystów", a nie chodzi im o muzykę tyko o styl (ubrania, zachowanie,
zamiłowania). Takie stacje jak MTV, nie promują muzyki tyko "styl", muzyka zostaje gdzieś
tam na drugim planie...

Młodzież już tak ma, że szuka wzorców wśród rzeczy sprawdzonych, znanych itd. Czy młodzi wykonawcy tak na prawdę sami kreują swój styl, wizerunek i brzmienie ? Nie jestem co do tego taki pewny, dorośli chyba jednak się lubią mieszać w to wszystko. Kiedy wchodzą argumenty komercyjne, promocyjne itp. - to przede wszystkim ma być: kolorowo, ładnie, neutralnie, nijako - żeby nie zniechęcać i przy okazji dobrze się sprzedawać. Dużo tych "trendy" wykonawców rodem z MTV są to gwiazdki jednego sezonu, bo właśnie były nijakie - niczym się nie wyróżniały i potem odsuwa się je na bok, robiąc miejsce kolejnym młodym, nijakim, świeżym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... przez chorobę nie miałem co nawet kupować biletu na Metalmanię ;( . Na youtube.pl widziałem występ Satyricona, ale wolałbym go zobaczyć na żywo... a jak inni wykonawcy? A jaki był "na żywo" występ Satyricona? :)
Wie ktoś, kiedy będzie w Polsce nast. koncert tego zespołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 18:25, Kalejdoskop86 napisał:

Ech... przez chorobę nie miałem co nawet kupować biletu na Metalmanię ;( . Na youtube.pl
widziałem występ Satyricona, ale wolałbym go zobaczyć na żywo... a jak inni wykonawcy?
A jaki był "na żywo" występ Satyricona? :)
Wie ktoś, kiedy będzie w Polsce nast. koncert tego zespołu?


Satyricon wypadł imo świetnie, miałem nawet te szczęście, że byłem przy barierkach ;] BTW Satyr ściął włosy;P

mówił też, że w Octoberze (niewiem jaki to miesiąc) wydają nową płytę (przynajmniej tak zrozumiałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 18:40, Vesania666 napisał:

Satyricon wypadł imo świetnie, miałem nawet te szczęście, że byłem przy barierkach ;]
BTW Satyr ściął włosy;P

Na krótko czy chodzi ci o różnicę między np. teledyskiem "Mother North" , a "K.I.N.G." ? :P
A co do występu no trudno... ale skoro wydają nową płytę to miejmy nadzieję, że przyjadą na tournee do Polski :) .

Dnia 09.03.2008 o 18:40, Vesania666 napisał:

mówił też, że w Octoberze (niewiem jaki to miesiąc) wydają nową płytę (przynajmniej tak
zrozumiałem)

Czyli w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować