Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2008 o 21:40, squeglee napisał:

Ja mam takie pytanie do znawców amerykańskiej sceny. Która płyta Pantery jest najbardziej
ostra, szybka i ciężka?

Uch... ciężko tu polecic jedną... Wszyscy zapewne poleciliby Ci płytę Vulgar Display of Power, jednak o wiele od niej cięższa jest Far Beyond Driven. Natomiast na płycie The Great Southern Trendkill jest więcej psychodelii, ale też mocnych typowych kawałków. Ich ostatnia płyta Reinventing the Steel łączy właściwie wszystkie płyty z Philem Anselmo. Cowboys From Hell też jest świetna, jednak ma w sobie ślady wcześniejszej twórczości- heavy, glam metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 21:40, squeglee napisał:

Ja mam takie pytanie do znawców amerykańskiej sceny. Która płyta Pantery jest najbardziej
ostra, szybka i ciężka?


Vulgar Display of Power jest naj i ni ma [sami wiecie czego] we wsi. Inne płyty też są spoko, ale jakoś nie mają tej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 21:40, squeglee napisał:

Ja mam takie pytanie do znawców amerykańskiej sceny. Która płyta Pantery jest najbardziej
ostra, szybka i ciężka?

ostra i szybka - Cowboys from Hell
ciezka - Far Beyond Driven
cos pomiedzy - Vulgar Display of Power
kazda z tych 3 jest swietna, wiec nie ma imo znaczenia od czego zaczniesz, ja lubie wlasnie w tej kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie taki zespół Mushroomhead? Dobre metalowo-rockowe granie z elementami industrialu. Tak BTW to ciekawe są kłótnie tego zespołu ze Slipknotem o image. Grzybki wg mnie mają dużo lepszy :P. Ich muzyka jest też ciekawsza, choć trudniejsza w odbiorze. Ogólnie rzecz biorąc rzecz sympatyczna i wesoła :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem i widziałem na youtube. Kompletnie do mnie nie przemówili.
A co do masek, to rzeczywiście nie dziwię się, że Slipknot się wpienia. Odkąd oni wylansowali granie w maskach, takich kapel jest coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 23:42, Feno napisał:

Słyszałem i widziałem na youtube. Kompletnie do mnie nie przemówili.
A co do masek, to rzeczywiście nie dziwię się, że Slipknot się wpienia. Odkąd oni wylansowali
granie w maskach, takich kapel jest coraz więcej.


Ale to Mushroomhead było pierwsze - i w kwestii image''u i daty powstania (Grzybki powstały w 1993, a Slipy podobno w 1995 - chociaż widziałem gdzieś info, jakoby w 1992).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 21:40, squeglee napisał:

Ja mam takie pytanie do znawców amerykańskiej sceny. Która płyta Pantery jest najbardziej
ostra, szybka i ciężka?


posłuchaj w kolejności takiej jak powstawały:
Cowboys..
Vulgar..
Far Beyond..
jest to wszystko co powinno sie wiedzieć o Panterze, wcześniejsze dokonania mi nie leżą, późniejsze mnie nie interesowały, ale te trzy które wymieniłem ( i nie tylko ja ) to kwintesencja brutalności i wściekłości Pantery. szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 06:39, Skywalker560 napisał:

Ale to Mushroomhead było pierwsze - i w kwestii image''u i daty powstania (Grzybki powstały
w 1993, a Slipy podobno w 1995 - chociaż widziałem gdzieś info, jakoby w 1992).


Ale wcześniej jeszcze było Kiss;]

Przecież oni najpierw mieli maski, potem makijaż, a dopiero niedawno zrezygnowali z zakrywania twarzy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 10:53, Alexei Kaumanavardze napisał:

> Ale to Mushroomhead było pierwsze - i w kwestii image''u i daty powstania (Grzybki
powstały
> w 1993, a Slipy podobno w 1995 - chociaż widziałem gdzieś info, jakoby w 1992).


Ale wcześniej jeszcze było Kiss;]

Przecież oni najpierw mieli maski, potem makijaż, a dopiero niedawno zrezygnowali z zakrywania
twarzy;]


tak to prawda.. z tym że pierwsze słysze że KISS nosili maski, malować sie malowali, ale maski? jeśli jesteś pewien tego to git.. może jakieś dowody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 13:10, deuser napisał:

tak to prawda.. z tym że pierwsze słysze że KISS nosili maski, malować sie malowali,
ale maski? jeśli jesteś pewien tego to git.. może jakieś dowody?


Tutaj http://www.kiss-polska.com/ masz jak byk maski;]

A poza tym w którymś "Top Guitar", albo "Teraz Rock" był szeroki materiał o Paulu Stanley-u i było tam napisane, że z masek zrezygnowali szybko, ze względy na większą wygodę makijażu. Poza tym, chyba przyznasz mi rację, że ten sposób malowania, to praktycznie maska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 13:31, Alexei Kaumanavardze napisał:

Tutaj http://www.kiss-polska.com/ masz jak byk maski;]

A poza tym w którymś "Top Guitar", albo "Teraz Rock" był szeroki materiał o Paulu Stanley-u
i było tam napisane, że z masek zrezygnowali szybko, ze względy na większą wygodę makijażu.
Poza tym, chyba przyznasz mi rację, że ten sposób malowania, to praktycznie maska:)


zgadza sie, dzięki, czuje sie oświecony przyznaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ich image nie jest tego typu co Mushroomhead/Slipknot, a poza tym konflikt dotyczy tych dwóch zespołów ;). Mushroomhead było pierwsze, tyle tylko że byli mniej wypromowani i nie sprzedawali się dobrze, w przeciwieństwie do Slipów ;). Poza tym ich muzyka jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 17:42, Antykreator napisał:

Nie mogłem się powstrzymać, żeby tego tutaj nie zamieścić :P Gruby Ed pokazuje jak zostać
"metalem" :)
http://pl.youtube.com/watch?v=KBiUDSa0sPA
Filmik mnie rozwala za każdym razem jak go oglądam. Polecam :D
To tak troszkę humorystycznie co do ostatniej rozmowy o "metalowcach" :D


Było to już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 17:42, Antykreator napisał:

Nie mogłem się powstrzymać, żeby tego tutaj nie zamieścić :P Gruby Ed pokazuje jak zostać
"metalem" :)
http://pl.youtube.com/watch?v=KBiUDSa0sPA
Filmik mnie rozwala za każdym razem jak go oglądam. Polecam :D
To tak troszkę humorystycznie co do ostatniej rozmowy o "metalowcach" :D


Niezłe, jeśli mowa o metalowym humorze to i ja coś zapuszcze http://pl.youtube.com/watch?v=WRnVD88NilM ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować