Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2008 o 23:31, Wayzin napisał:

Jeśli chodzi o In Flames to (a jak!) ssie, jak i cały melodeth z małymi wyjątkami, tudzież:
"Heartwork" Carcass. To była płyta...


Carcass to jest coś, aż głowa boli że pojawia sie w zdaniu obok In Flakes :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 22:23, BANITA PL napisał:

In flames/ Tak kiedyś zasłyszałem. NAwet niezłe. Ale i tak NIGHTWISH 4 EVER! (wybaczcie
nie mogłem się powstrzymać)

Oba się sprzedały i grają pod publikę! (wybacz, też nie mogłem się powstrzymać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 14:21, squeglee napisał:

Oba się sprzedały i grają pod publikę! (wybacz, też nie mogłem się powstrzymać).

Zgadzam się. Nightwish jest dobrym przykładem komercji, którą - według mnie - chciał ukryć wywalając Tarję z powodu tego, że chciała robić dobre, bezbłędne show i też chciała zarobić. Ja się jej nie dziwię, bo przecież jak metal się sprzedawał dobrze, to dlaczego trzeba zaprzepaścić wszystko grając "na żywioł" na koncertach? Ogólnie to ich nowa płyta to taki pop-rock ;P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 23:05, Kalejdoskop86 napisał:

Jeżeli mógłbym się wtrącić... ktoś kiedyś mówił, że dużo ludzi się śmieje z teledysku
Dimmu Borgira - The Sacrilegious Scorn, bo nie czyta description.


smieje sie z kazdego teledysku kazdej kapeli, teledyski to czysty marketing i strata czasu. Sa robione dla spoconych i podnieconych fanow [tylko po co im one...], zeby nie bylo lubie dimmu [szczegolnie stare, ale nowe tez jest niezla], a ten teledysk widzialem ze 2 razy i starczy, wole wrzucic plytke do odtwarzacza i posluchac muzy, obraz nie jest mi do niczego potrzebny.

Bo co dostajemy od kapelek ? to samo co na plycie + obrazki... to urąga inteligencji sluchacza (bo chyba sluchamy metalu dla muzyki, a nie dla czegos innego)

cwieki ? to samo co corpse paint, element wizerunku... a jak ktos przezywa to ze Shagrath zalozy wiecej cwiekow niz inni to radze zastanowic sie nad soba... przeciez muza to muza, trzeba to sprzedac, a kazdy sposob jest dobry.

Dimmu to cioty ? To nagraj cos, ja posucham i porownam do "ciotowatego dimmu" - smieszny jestes, no ale na cos sie przydales bo sie usmialem do łez po ciezkim dniu ;]

mozesz nie lubic kapelki za wyglad, za styl, za texty w koncu za muzyke - ale jak uzywasz pod jej adresem slow jak "cioty" to albo jestes strasznie ograniczony umyslowo i Twoje ego sie podbuduje jak pokazesz jaki to jestes twardy, albo jestes poprostu glupi... mysl zanim cos napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 23:31, Wayzin napisał:

Jeśli chodzi o In Flames to (a jak!) ssie, jak i cały melodeth z małymi wyjątkami, tudzież:
"Heartwork" Carcass. To była płyta...


Jak cały Carcass ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 14:24, Kalejdoskop86 napisał:

> Oba się sprzedały i grają pod publikę! (wybacz, też nie mogłem się powstrzymać).

Zgadzam się. Nightwish jest dobrym przykładem komercji, którą - według mnie - chciał
ukryć wywalając Tarję z powodu tego, że chciała robić dobre, bezbłędne show i też chciała
zarobić. Ja się jej nie dziwię, bo przecież jak metal się sprzedawał dobrze, to dlaczego
trzeba zaprzepaścić wszystko grając "na żywioł" na koncertach? Ogólnie to ich nowa płyta
to taki pop-rock ;P .


Wywalili ją bo robiła to dla zysku (komercja a granie pod publikę to dwie różne sprawy) idiotyzmem mówienie jest, ze to pop rock bo wokalistka inna a muza ta sama.Nightwish jest komercyjną kapelą bo podpisał kontrakt z wytwórnią.Oni po prostu nie chcieli na siłe pchać sie do mediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 14:24, Kalejdoskop86 napisał:

> Oba się sprzedały i grają pod publikę! (wybacz, też nie mogłem się powstrzymać).

Zgadzam się. Nightwish jest dobrym przykładem komercji, którą - według mnie - chciał
ukryć wywalając Tarję z powodu tego, że chciała robić dobre, bezbłędne show i też chciała
zarobić. Ja się jej nie dziwię, bo przecież jak metal się sprzedawał dobrze, to dlaczego
trzeba zaprzepaścić wszystko grając "na żywioł" na koncertach? Ogólnie to ich nowa płyta
to taki pop-rock ;P .


Primo-> chciała robić dobrze? A słyszałeś o tym że to JEJ wina? To ona żądała coraz więcej kasy! To ona tak pozałatwiała że jej mąż został menagerem NW! To ona zagroziła że jak nie podniosą stawki to odejdzie 5 min przed koncertem! Jakie ukrywanie poprzez wyrzucenie. Tarja (naprawdę lubię ją :D) zasłużyła sobie na to!!!

Secundo-> już przeboleje to że porównałeś do popu bo tak wiele ludzi sądzi (ja nie!) ale żeby rock!! Weźmy na to taki kawałek jak MAster Passion Greed, bądź fragment The Poet And The Pendulum gdzie śpiewa Marco, jak to jest ROCK to ja jestem Św. Franciszek z Asyżu

No i to by było na tyle myślę...
Miłego dnia życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 16:06, BANITA PL napisał:

Primo-> chciała robić dobrze? A słyszałeś o tym że to JEJ wina? To ona żądała coraz
więcej kasy! To ona tak pozałatwiała że jej mąż został menagerem NW! To ona zagroziła
że jak nie podniosą stawki to odejdzie 5 min przed koncertem! Jakie ukrywanie poprzez
wyrzucenie. Tarja (naprawdę lubię ją :D) zasłużyła sobie na to!!!

Secundo-> już przeboleje to że porównałeś do popu bo tak wiele ludzi sądzi (ja nie!)
ale żeby rock!! Weźmy na to taki kawałek jak MAster Passion Greed, bądź fragment The
Poet And The Pendulum gdzie śpiewa Marco, jak to jest ROCK to ja jestem Św. Franciszek
z Asyżu

No i to by było na tyle myślę...
Miłego dnia życzę :D


NW bez Tarji nie jest NW.. tyle oe mnie :) żal mi tej kapeli teraz i polecam wytrwałym solowy, autorski projekt Tarji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:32, 88Bonzo napisał:

Ciekawy symphonic / power w dodatku przejmujący teledysk :D http://pl.youtube.com/watch?v=rs44wxQNA-k
Jeżeli ktoś będzie miał okazję to polecam zapoznać się z całą płytką "The Light" :)


Hehe właśnie dzisiaj oglądałem to, typowy power oryginalny nie jest ale bardzo przyjemny :),Ale na razie nie mają szans się wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2008 o 19:33, hammerfall87 napisał:


Hehe właśnie dzisiaj oglądałem to, typowy power oryginalny nie jest ale bardzo przyjemny
:),Ale na razie nie mają szans się wybić.


Na mojej liście last.fm mają szanse i to duże :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:43, 88Bonzo napisał:


>
> Hehe właśnie dzisiaj oglądałem to, typowy power oryginalny nie jest ale bardzo przyjemny

> :),Ale na razie nie mają szans się wybić.

Na mojej liście last.fm mają szanse i to duże :-P


Ale mówie o przebiciu nie na last fm ale komercyjnym by trafili do dobrej wytwórni dla mnie muszą popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:46, hammerfall87 napisał:

Ale mówie o przebiciu nie na last fm ale komercyjnym by trafili do dobrej wytwórni dla
mnie muszą popracować.


Wiem o co Ci chodziło ale myślałem, że wyczujesz nutkę ironii :-) Z braku laku oddam się tej kapelce, ostatnio mam jeszcze na uwadze
* http://pl.youtube.com/watch?v=8bQhoHULGkk
* http://pl.youtube.com/watch?v=D2kxQckq9-g oraz
* http://pl.youtube.com/watch?v=_xgBcNco2ck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:54, 88Bonzo napisał:

> Ale mówie o przebiciu nie na last fm ale komercyjnym by trafili do dobrej wytwórni
dla
> mnie muszą popracować.

Wiem o co Ci chodziło ale myślałem, że wyczujesz nutkę ironii :-) Z braku laku oddam
się tej kapelce, ostatnio mam jeszcze na uwadze
* http://pl.youtube.com/watch?v=8bQhoHULGkk
* http://pl.youtube.com/watch?v=D2kxQckq9-g oraz
* http://pl.youtube.com/watch?v=_xgBcNco2ck



Last tribe swietni są ale pozostałe też mi się podobają ja ci zaproponuję

http://pl.youtube.com/watch?v=QmBYa2JKGDc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 16:06, BANITA PL napisał:

Primo-> chciała robić dobrze? A słyszałeś o tym że to JEJ wina? To ona żądała coraz
więcej kasy! To ona tak pozałatwiała że jej mąż został menagerem NW! To ona zagroziła
że jak nie podniosą stawki to odejdzie 5 min przed koncertem! Jakie ukrywanie poprzez
wyrzucenie. Tarja (naprawdę lubię ją :D) zasłużyła sobie na to!!!

No cóż, dla mnie zasłużyła sobie na większe płace, ale to, że jej mąż chciał zostać menagerem zespołu lub że odejdzie 5 minut przed koncertem... ja słyszałem, że chodziło o pójście do studia, aby koncert był "w deseczkę" , a nie o podwyższenie kasy. :/

Dnia 05.05.2008 o 16:06, BANITA PL napisał:

Secundo-> już przeboleje to że porównałeś do popu bo tak wiele ludzi sądzi (ja nie!)
ale żeby rock!! Weźmy na to taki kawałek jak MAster Passion Greed, bądź fragment The
Poet And The Pendulum gdzie śpiewa Marco, jak to jest ROCK to ja jestem Św. Franciszek
z Asyżu

Parę kawałków nie świadczy o ogólnym sposobie zrobienia płyty.

Dnia 05.05.2008 o 16:06, BANITA PL napisał:

No i to by było na tyle myślę...

Można by dysputować godzinami, ale po co? Wystarczą proste wyjaśnienia. :)

Dnia 05.05.2008 o 16:06, BANITA PL napisał:

Miłego dnia życzę :D

Ja również i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2008 o 20:01, hammerfall87 napisał:


Last tribe swietni są ale pozostałe też mi się podobają ja ci zaproponuję

http://pl.youtube.com/watch?v=QmBYa2JKGDc


dzięki :) Miałem styczność już z tym zespołem ale gdzieś po czasie umknął mojej uwadze. Z chęcią jednak sobie go odświeżę ;)

btw... gratuluje awansu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:11, gothicerofan napisał:

witam. Jestem fanem Metalu. Moje ulubione zespołu to Vader, Behemoth, Burzum i Slipknot
oraz czasami nie pogardzę Therionem.

No no, niebezpieczne połączenie, Ci powiem. Burzum obok Slipknota... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:12, squeglee napisał:

> witam. Jestem fanem Metalu. Moje ulubione zespołu to Vader, Behemoth, Burzum i Slipknot

> oraz czasami nie pogardzę Therionem.
No no, niebezpieczne połączenie, Ci powiem. Burzum obok Slipknota... ;)

lubię to i to, a Varg Vikernes nic nie zrobi bo w więzieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:14, gothicerofan napisał:

> > witam. Jestem fanem Metalu. Moje ulubione zespołu to Vader, Behemoth, Burzum
i Slipknot
>
> > oraz czasami nie pogardzę Therionem.
> No no, niebezpieczne połączenie, Ci powiem. Burzum obok Slipknota... ;)
lubię to i to, a Varg Vikernes nic nie zrobi bo w więzieniu


A skąd wiesz może czai się u ciebie pod prysznicem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować