Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Z tych trochę mniej znanych...

Polecam:
Tsjuder - Desert Northern Hell
Arkhon Infaustus - Orthodoxyn
Throneum - The Unholy Ones
Mortifera - Vastiia Tenebrd Mortifera
Lantlôs - .Neon
Inquisition - Nefarious Dismal Orations
Líam - Journey... Two Years and a Fragment
Totalselfhatred - Totalselfhatred

Nie polecam:
Kvelertak - Kvelertak

Wszystko to black metal z domieszkami innych stylów.
Kvelertak poznałem grzebiąc w tagu black''n''roll i - ku mojemu rozczarowaniu dostałem coś zupełnie innego, a przynajmniej nie wpasowującego się w kanon albumów, które uważam za black''n''rollowe. Dlatego też odradzam... To nie jest zła muzyka, ale raczej nie blekowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 10:59, HareQ napisał:

Wiecie może czy w tym roku była Metalmania? Bo wiem, że poprzednio się nie odbyła.

O ile pamiętam to w 2009 roku na Metalmanii grał Soulfly, zaś w 2008 Megadeth (chyba, że pomyliłem lata).

W bieżącym roku nie odbyła się, bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Z resztą czy to ważne? Ja traktuję Metal Hammer Festival jako zamiennik Metalmanii, do tego mamy tam całkiem przyzwoite kapele za nie tak znowu wygórowaną cenę (choć wysoką, nie ukrywam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 20:36, Caelethi napisał:

Kvelertak poznałem grzebiąc w tagu black''n''roll i - ku mojemu rozczarowaniu dostałem
coś zupełnie innego, a przynajmniej nie wpasowującego się w kanon albumów, które uważam
za black''n''rollowe. Dlatego też odradzam... To nie jest zła muzyka, ale raczej nie
blekowa.

Nie mam pojęcia, ile black''n''rolla jest w Kvelertaku (i w zasadzie gówno mnie to obchodzi), natomiast zajebiście mi się Kvelertak podoba. Dlatego ja dla odmiany polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 10:53, Nephren-Ka napisał:

Dla mnie dobry album, ale tamte dwa bardziej lubię.:P


A ja właśnie Genesis<Aealo<Theogonia (wszystkie nie schodzą poniżej baaardzo wysokiego poziomu) i niestety słabo znam Sanctus Diavolos, zapamiętałem tylko świetne Athanati Este.

@deusER4

Otóż to, esencja Rotting Christ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 08:47, hammerfall87 napisał:

wiecie o tytm,że clowny z dimmu burgera w pazdzierniku zagraja w krakowie i warszawie
? :D


oj tam clowny, minimalnie odbiegaja od sredniej blackowej jesli chodzi o wizerunek ;) no i co jak co, ale ja lubie stare jak i nowe dimu, za to to srednie jakos tak srednio mi podchodzi... jest takie... zwykle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 13:23, MarchewaSoler napisał:

@EmperorKaligula
Przyjemne. :) Znasz coś jeszcze podobnego?
A, no i gratuluję awansu. ;)


nie znam, natrafilem na kapelke przypadkiem, ot "dark metal" zawsze obczajam z nadzieja na mix powerku i blacku :]
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 23:44, EmperorKaligula napisał:

> wiecie o tytm,że clowny z dimmu burgera w pazdzierniku zagraja w krakowie i warszawie

> ? :D

oj tam clowny, minimalnie odbiegaja od sredniej blackowej jesli chodzi o wizerunek ;)
no i co jak co, ale ja lubie stare jak i nowe dimu, za to to srednie jakos tak srednio
mi podchodzi... jest takie... zwykle ;)


ale ja na koncert sie wybiore bo czuje,że jak ich nie zobacze to ebde zalował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 23:45, EmperorKaligula napisał:

nie znam, natrafilem na kapelke przypadkiem, ot "dark metal" zawsze obczajam z nadzieja
na mix powerku i blacku :]
dzieki

Dark metalu to tak naprawdę nie znam, jedyne co przychodzi mi do głowy to, nieco naciągane, Moonspell.

Porównałem sobie dwa albumy Marduka- "Pazer Division Marduk" i "Wormwood". Niestety nowy album jest daleko za "dywizją pancerną", nie ma tej szybkości, nie ma pazura, jest po prostu nijaki. Ale posłuchać się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 01:26, Nephren-Ka napisał:

Zaczynają szaleć u mnie w okolicy:
http://www.last.fm/event/1586730+Głosy+z+Otchłani+(De+Profundis+1995-2010)+Tour

Tak dalej pójdzie, to z człowieka który na koncerty nie chodził nigdy zmienię się w fana
występów na żywo.:P

Ja nie bywałem, liczę, że w tym roku się to zmieni. :P

A na Vadera chętnie byłbym się wybrał. Za dobrze masz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem własnie z Exodusu. Rozpierdolili konkretnie.

I mam małe pytanie, czy w progresji zawsze jest tak cholernie duszno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 00:18, MarchewaSoler napisał:

Porównałem sobie dwa albumy Marduka- "Pazer Division Marduk" i "Wormwood". Niestety nowy
album jest daleko za "dywizją pancerną", nie ma tej szybkości, nie ma pazura, jest po
prostu nijaki. Ale posłuchać się da.

Ledwo da się go znieść. Shit kompletny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 11:06, Miklak napisał:

Ledwo da się go znieść. Shit kompletny.

Nie no, znieść się da- tylko po co? Jakbym miał wystawić ocenę to oscylowałaby gdzieś w okolicach 4/10. A Dywizja Pancerna gdzieś koło 8. Muszę innym ich album się przyjrzeć i przesłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 11:14, MarchewaSoler napisał:

Nie no, znieść się da- tylko po co? Jakbym miał wystawić ocenę to oscylowałaby gdzieś
w okolicach 4/10. A Dywizja Pancerna gdzieś koło 8. Muszę innym ich album się przyjrzeć
i przesłuchać.

Też dałem 4, ale w dolnych granicach ;) Panzer to pomiędzy 6 a 7. Naprawdę niezła płyta, ale bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 11:17, Miklak napisał:

Też dałem 4, ale w dolnych granicach ;) Panzer to pomiędzy 6 a 7. Naprawdę niezła płyta,
ale bez przesady ;)

No, może trochę się zapędziłem (w końcu tutaj gadu gadu o czołgach ;)), takie 7,5 byłoby idealne.

A do życia, po 8 godzinnym śnie (w końcu trochę dłużej pospałem! ;)) budzę się przy Absent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 09:54, M1k3 napisał:

I mam małe pytanie, czy w progresji zawsze jest tak cholernie duszno?


Hmm... tak. Zdecydowanie tak. To znaczy mogliby otworzyć drzwi, ale wtedy wpuściliby komary rozmiarów bawołów, więc już lepiej niech będzie duszno. To też ma swój klimat. No i ludzie więcej chlania kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podłączyłem gitarkę do komputera i zarejestrowałem co nieco znanych mi riffów metalowych. Było to robione "na pół gwizdka", wiąże się to z tym, że wkradły się błędy. Jakość nie zachwyca, ale słuchać póki co się da.

http://www.sendspace.pl/file/851e2d1f286e7b911eeb810
http://www.sendspace.pl/file/b6afa6d506d198b64e90bb7

Jestem ciekawy, czy ktoś odgadnie oba tytuły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować