Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Lesiu, jako fan Novembers Doom może zdołasz mi pomóc. Zbieram skrajnie brutalne (deathowe, bez udziału czystego wokalu) i skrajnie lekkie (bez udziału growlingu i najlepiej bez przesteru) utwory zespołu, może pomożesz uzupełnić jak na razie skromną listę? :)

Light:
Through A Child''s Eyes
Autumn Reflection (powiedzmy)
Twilight Innocence

Brutal:
Rain
The Pale Haunt Departure
Dominate The Human Strain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 15:15, Kardithron napisał:

Lesiu, jako fan Novembers Doom może zdołasz mi pomóc. Zbieram skrajnie brutalne (deathowe,
bez udziału czystego wokalu) i skrajnie lekkie (bez udziału growlingu i najlepiej bez
przesteru) utwory zespołu, może pomożesz uzupełnić jak na razie skromną listę? :)


O kurna, przesadziłeś, nie jestem fanem, ledwie ostatni album mam ;x

No więc do light:

The Fifth Day of March
When Desperation Fills the Void

dwie piękne piosenki, baaardzo melancholijne i spokojne, ale powinno się spodobać.

Ogólnie cały ostatni album ''Into Night''s Requiem Infernal'' jest bardzo solidny.

TRIPTYKON i pozamiatane, nowy album to Monotheist 2010 roku, te doom''owe riffy rozpierdalają, a spokojniejszy fragment (na razie tylko My Pain przesłuchałem z lżejszych) to istny majstersztyk (kobiecy wokal, jak w Incantation Against You !). Polecam gorąco fanom ciężkiego doom''u, bo fani Celtic Frost znać muszą, bez dwóch zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 20:46, Lesiu napisał:

The Fifth Day of March
When Desperation Fills the Void

No tak, już dawno powinienem się ostatnim krążkiem zainteresować. Świetne tematy. Zwłaszcza nieźle się zapowiada drugi, ale muszę dosłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:07, Kardithron napisał:

No tak, już dawno powinienem się ostatnim krążkiem zainteresować. Świetne tematy. Zwłaszcza
nieźle się zapowiada drugi, ale muszę dosłuchać.


Także wolę drugi, ale tylko tyci tyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mięsa mam do zaprezentowania. Zainteresowanie wokalistą Demiurg, Rogerem, doprowadziło mnie do zespołu Ribspreader. Bardzo dobry death metal, o twardym brzmieniu i ze świetnym wokalem.
http://www.youtube.com/watch?v=6Pb9y_JaOT0

Z trochę mniejszym entuzjazmem pragnę również polecić rzeźnię Feast Eternal. Wokalista trzyma naprawdę wysoki poziom, choć brzmienie już odbiega od moich deathowych standardów. Przypomina mi to trochę live w stodole, ale da się słuchać.
http://www.youtube.com/watch?v=lH0lf1p5VYA

Chętnie poczytam opinie zwolenników death, ale panom pokroju Emperora zdecydowanie proponuję po prostu nie otwierać powyższych linków. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:07, Lesiu napisał:

Także wolę drugi, ale tylko tyci tyci.

Jest zdecydowanie bardziej melancholijny. Tego typu utwory zespołowi idą rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:17, Kardithron napisał:

Jest zdecydowanie bardziej melancholijny. Tego typu utwory zespołowi idą rewelacyjnie.


No masz rację. Ja uwielbiam melancholię w muzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:23, Lesiu napisał:

No masz rację. Ja uwielbiam melancholię w muzyce.

Podobnie, jak ja. A próbowałeś się zapewne interesować funeral doom metalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:14, Kardithron napisał:

Chętnie poczytam opinie zwolenników death, ale panom pokroju Emperora zdecydowanie proponuję
po prostu nie otwierać powyższych linków. :>

Musiałeś wspominać o Emperorze? Wszedłem i żałuję. Wiedziałem, że trzeba było słuchać :D

A tak na serio - zupełnie przeciętny death, jakiego mnóstwo w gatunku. Pierwszy utwór to boleśnie przewidywalny przeciętniak, niczym niewyróżniający się spośród setek kawałków death metalowych. Zabijcie mnie, ale muszę powiedzieć, że wszelkie "nowe fale oldschoolu" to kaszana. Drugi kawałek troszeczkę lepszy, głównie przez nieco bardziej zróżnicowane wokale. Oprócz tego równie monotonny i mdły.

Jednak jestem dość wymagający, jeśli chodzi o death. Wolę coś melodyjnego lub progresywnego - ciekawe melodie i struktury. Ewentualnie coś w stylu Immolation, które po prostu robi to co inni, lecz dużo skuteczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:14, Kardithron napisał:

Chętnie poczytam opinie zwolenników death, ale panom pokroju Emperora zdecydowanie proponuję
po prostu nie otwierać powyższych linków. :>


pan Emperor sledzi temat, ale nie angazuje sie w dyskuje o deathcie, linki pomijam ;) I wlasnie katuje Christopher Lee - Charlemagne By The Sword And The Cross i nie ma zamiaru przerzucac sie na nic innego w najblizszych dniach, nie jest to metal ale plytka kopie pupe :D

A fanom nintendocore''u bez wokalu polecam: Motionless Battle, swietna sprawa :)

http://www.youtube.com/watch?v=RUw6v5TCh_k Motionless Battle - Obscruity Divine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 22:54, Miklak napisał:

Jednak jestem dość wymagający, jeśli chodzi o death. Wolę coś melodyjnego lub progresywnego
- ciekawe melodie i struktury. Ewentualnie coś w stylu Immolation, które po prostu robi
to co inni, lecz dużo skuteczniej.


Czekam, aż wyrazisz opinię o naszym Angerpath w takim razie...:> Totalnie nieznane, a i melodie są, i progresja jest i skuteczność też.:> Można by zrobić sobie żarcik i wydać to jakoś jako nową płytę Morbid Angel, ciekawe czy fani by się poznali...:P
BTW - Cathedral miał już chyba w swojej historii różne odchyły od normalności, może znowu chłopaki postanowili jakieś eksperymenty zrobić. Trzeba sprawdzić.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:19, Nephren-Ka napisał:

Czekam, aż wyrazisz opinię o naszym Angerpath w takim razie...:>

Nie znoszę takiego wokalu. Interesujących melodii jak na lekarstwo, a klimat zbyt duszny, jak dla mnie. Nudne jak Afromental.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 21:14, Kardithron napisał:


Brzmi jak typowy szwedzki death, czyli dość przeciętnie(co nie znaczy, że źle:>). Na pewno można wyróżnić wokalistę, ale reszta taka standardowa. No i żadne solówki nie było...:( Ogólnie to polecam zaglądać tutaj: http://eld.blox.pl/html Znajdziesz tam co jakiś czas świeże informacje na temat tego, co w Skandynawii ciekawego się dzieje.

Dnia 25.03.2010 o 21:14, Kardithron napisał:


To już wygląda ultra przeciętnie.:> Coś jak znacznie(bardzo znacznie:P) uboższy krewniak Kanadyjczyków z Kataklysm. Jedno, co ciekawe to to, że teksty są o tematyce chrześcijańskie...:> No i dwa nazwiska z zespołu takie Polsko brzmiące są...:>
Ogólnie jak tak słucham, i porównuję do tego co zrobiła grupa młodych chłopaków z Bielska-Białej(Angerpath), to różnica jest kosmiczna. Niestety, po obu stronach promocja jest zerowa.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 15:29, Miklak napisał:

Dokładnie tego kawałka słuchałem ;P


To tak jakby mój kawałek...:P

Dnia 26.03.2010 o 15:29, Miklak napisał:

Przedtem jeszcze jakiegoś gorszego.


Nie może być, nie ma słabszych kawałów...:P Cóż, chyba po prostu w Twój gust nie trafiłem.:> Dla mnie jakby ten zespół doczekał się czegokolwiek, to stworzyłaby się hybryda Morbid Angel i Death, ale na to szanse są już żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 17:46, Nephren-Ka napisał:

Cóż, chyba po prostu w Twój gust nie trafiłem.:>

Mówiłem, że jestem bardzo wymagający, jeśli chodzi o death. Ten zespół (już nawet nie pamiętam jego nazwy ;P) to nic wybitnego. For death metal fans only.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować