Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2010 o 00:46, EmperorKaligula napisał:

> nowy tarot = miazga

tworczosci tarota nie znam, ale najnowsza plyta bardzo przywoita wokalnie i muzycznie.
Jestem mile zaskoczony po pierwszym przesluchaniu, bo po skladzie spodziewalm sie sredniaka,
chcociaz chwilami za bardzo kombinuja ;) Polecisz jakas ich plyte ? Taka "najlepsza".


tak zeby ich polubic to posluchaj sobie przedostatnią oraz jej poprzednika pozniej gdy ci podejda to lec w chronologicznie od najnowszej bo z tym bandem problem takie ze lipne brzmienie mieli :)

ale szczerze ze to kapela jest swietna bo nie grają finskiej chały dlatego ich cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czeluści płyt wyciągnąłem ostatnio dwa albumy niemal nieznanego zespołu Abandoned. Niemcy, ale nie mający nic z powerem czy heavy wspólnego - stara szkoła thrashu się kłania. O ile jeszcze pierwszy album również brzmiał, jakby nagrywali go z 30 lat temu, to drugi jest jak sam tytuł wskazuje - "Thrash You!" . Fajnie to wszystko dynamicznie i klarownie zagrane, wpadające w ucho, że tak powiem.:> A to fajny riff, a to solówka, a to wokal, a to zagrywka na basie przeniesiona na pierwszy plan przed gitary. Wokal kojarzy mi się nieco z tym, co robi Peavy Wagner w Rage. Mała próbka tego, co prezentuje w/w album:

"Sands of Time" - http://www.youtube.com/watch?v=0E-XAIPnluM

Info o zespole - http://www.metal-archives.com/band.php?id=8060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 18:33, Nephren-Ka napisał:

Przesłuchałem. Troszkę mi się to kojarzy z metalcore/melodeath, być może przez to brzmienie i momentami wyjątkowo charakterystyczne riffy. Cóż, jak wcześniej wspominałem nie siedzę w thrash, heavy ani power (mam wrażenie, że te trzy gatunki na swój sposób się łączą), ale mogę powiedzieć, że słucha się zdecydowanie przyjemniej niż choćby Slayera. Mam tu głównie na myśli wokalistę. W jego śpiewie więcej ciężaru i agresji, choć mogłoby być jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 20:46, Kardithron napisał:

Przesłuchałem. Troszkę mi się to kojarzy z metalcore/melodeath, być może przez to brzmienie
i momentami wyjątkowo charakterystyczne riffy. Cóż, jak wcześniej wspominałem nie siedzę
w thrash, heavy ani power (mam wrażenie, że te trzy gatunki na swój sposób się łączą),
ale mogę powiedzieć, że słucha się zdecydowanie przyjemniej niż choćby Slayera. Mam tu
głównie na myśli wokalistę. W jego śpiewie więcej ciężaru i agresji, choć mogłoby być
jeszcze lepiej.


Panie, to w końcu jacyś amatorzy są, nie znani i w ogóle, grający sobie dla własnej przyjemności.:> Porównywać, to bym ich do niczego nie porównywał(thrash jak to thrash, w gruncie rzeczy musi być podobny do siebie), a na wokalistę sam zwróciłem uwagę.:> Samo to, że nie zgasiłeś szybko kawałka może świadczyć o tym, że jest całkiem dobry(zwykle osoby, które nie siedzą w danym gatunku szybko się zniechęcają:P).
Ciekawe, co by powiedział Hammerfall, w końcu to jego rejony chyba są...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 20:53, Nephren-Ka napisał:

Panie, to w końcu jacyś amatorzy są, nie znani i w ogóle, grający sobie dla własnej przyjemności.:>

Aż musiałem posłuchać jeszcze raz. :P Jeżeli z tą amatorszczyzną masz na myśli grę, to nie widzę żadnego spaczenia, żadnych niedociągnięć. Faceci znają się na rzeczy, co udowodnia gra perkusji, partie solowe i wzorowo utrzymany rytm. A ich sława to tylko kwestia czasu, o ile oczywiście planują pójść w świat.

Dnia 19.03.2010 o 20:53, Nephren-Ka napisał:

Porównywać, to bym ich do niczego nie porównywał(thrash jak to thrash, w gruncie rzeczy
musi być podobny do siebie), a na wokalistę sam zwróciłem uwagę.:> Samo to, że nie
zgasiłeś szybko kawałka może świadczyć o tym, że jest całkiem dobry

A no, przyjemnie się słucha. I tyle.

Dnia 19.03.2010 o 20:53, Nephren-Ka napisał:

Ciekawe, co by powiedział Hammerfall, w końcu to jego rejony chyba są...:-)

Czekamy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 21:15, Kardithron napisał:

Aż musiałem posłuchać jeszcze raz. :P Jeżeli z tą amatorszczyzną masz na myśli grę, to
nie widzę żadnego spaczenia, żadnych niedociągnięć. Faceci znają się na rzeczy, co udowodnia
gra perkusji, partie solowe i wzorowo utrzymany rytm. A ich sława to tylko kwestia czasu,
o ile oczywiście planują pójść w świat.


Już by poszli, jakby mieli to zrobić. Istnieją już ok 10 lat, i pewnie w Niemczech są jako tako znani, ale dalej się to za bardzo nie posunie. Co do samych umiejętności, to zgadzam się, że wygląda to dobrze. Ale jakby się tak zastanowić, to może to wcale nie jest takie trudne - świetnym przykładem może być kapela, której 3/4 składu kończyło liceum, kiedy ja je zaczynałem. Nagrali sobie wtedy demo, na którym znalazł się m.in taki kawałek:

Upadek - http://www.youtube.com/watch?v=lxlGSaf4b_U

Nagrywane w słabym studiu, na słabym sprzęcie, pewnie ze słabym inżynierem dźwięku(jak w ogóle był jakiś:P) - a brzmi nie gorzej niż pierwsza płyta Iron Maiden...:> Mają też nieco szybszy(ale nadal heavy) kawałek(w znaczeniu, że go znam, pewnie jest też sporo innego materiału), dam tak na wszelki wypadek, jakby się ktoś zainteresował.:>

Dłoń z podziemi - http://www.youtube.com/watch?v=b_iCL74GBlg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staroświecki jestem, lubię thrash w wydaniu Bay Arena (Slayer, Metallica, Megadeth, Testament, Exodus) i Anthraxa oraz polskie Acid Drinkers
Oprócz tego klasyczne heavy, jak WASP czy polskie Turbo i Kat. Ale za power-cośtam to już podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesłuchałem nowego unleashed przyznaje płyta zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie ,świetne riffy,aranżacje ,melodie itp nie odczułem nudy tylko energie 9/10 jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej pojedź parę postów w górę i posłuchaj tego Abandoneda.

Mam jeszcze do Was skromne pytanko, mianowicie: nie sądzicie, że zawartość i koncepcja wątku nabrałaby przejrzystości wraz ze zmianą nazwy na np. "Muzyka metalowa - temat ogólny"? Akurat piszę do moderatora, mogę się upomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 19:44, Kardithron napisał:

Mam jeszcze do Was skromne pytanko, mianowicie: nie sądzicie, że zawartość i koncepcja
wątku nabrałaby przejrzystości wraz ze zmianą nazwy na np. "Muzyka metalowa - temat ogólny"?
Akurat piszę do moderatora, mogę się upomnieć.


Bardzo dobry pomysł, pozbędziemy się wtedy postów w stylu "nie nie słucham" itp. Sam miałem kiedyś to zaproponować, ale wydawało mi się, że to nie przejdzie(z przyczyn technicznych). Ale jak się da, to popieram.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 14:58, hammerfall87 napisał:

przesłuchałem nowego unleashed przyznaje płyta zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie
,świetne riffy,aranżacje ,melodie itp nie odczułem nudy tylko energie 9/10 jak najbardziej
:)


Właśnie miałem się brać, tylko mnie zachęciłeś. Ostatnie 2 dzieła Midivinterblot i Hammer Battalion absolutnie świetne, soczyste. To nie może się nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 19:44, Kardithron napisał:

Mam jeszcze do Was skromne pytanko, mianowicie: nie sądzicie, że zawartość i koncepcja
wątku nabrałaby przejrzystości wraz ze zmianą nazwy na np. "Muzyka metalowa - temat ogólny"?
Akurat piszę do moderatora, mogę się upomnieć.


Jestem za, bo z listy postów to już chyba wiemy, że owszem, ktoś jeszcze słucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 21:19, Lesiu napisał:

> przesłuchałem nowego unleashed przyznaje płyta zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie

> ,świetne riffy,aranżacje ,melodie itp nie odczułem nudy tylko energie 9/10 jak najbardziej

> :)

Właśnie miałem się brać, tylko mnie zachęciłeś. Ostatnie 2 dzieła Midivinterblot i Hammer
Battalion absolutnie świetne, soczyste. To nie może się nudzić.


posłuchaj sobie płyta jest bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Eparistera Daimones" Triptykon''a podobno niszczy. ;) Wątpię czy płyta dorówna fenomenalnemu "Monotheist", ale tak czy inaczej zapowiada się jeden z lepszych krążków tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować