Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2010 o 21:00, lord0 napisał:

przepraszam ale trochę się niedokładnie wyraziłem, nietyle rosyjski co śpiewający po
rosyjsku zespół


W Epidemii chyba są takie teksty. Catharsis ma Imago w wersji po rosyjsku. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz materiał po rosyjsku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 21:41, Gromo napisał:

Jedzie ktoś z Was na ten festiwal w warszawie 10 czerwca? Iron Maiden gra, podobno jeszcze
inne zespoły będą.


Myślę, że kilka osób stąd się wybierze. Ja prawie na pewno.
Z innych zespołów już potwierdzony jest Motorhead, pewnie jeszcze ze 3 dojdą.
Tak btw, Szwajcaria ma genialny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucha ktoś z Was Cavalera Conspiracy? Jeżeli tak, to jest jak najbardziej godna przekazania informacja; w marcu grupa wydaje nowy album zatytułowany Blunt Force Trauma. W zespole nastąpiła zmiana basisty, od teraz jest to Jonhy Chow, który zastąpił Joe Duplantiera.
Tracklista
01. Warlord
02. Torture
03. Lynch Mob
04. Killing Inside
05. Thrasher
06. I Speak Hate
07. Target
08. Genghis Khan
09. Burn Waco
10. Rasputin
11. Blunt Force Trauma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 21:59, PJ_MW napisał:

10. Rasputin


Ra-ra-rasputin? :D

News w sumie byłby ciekawy (poza tym, że wiem o nowej płycie od jakiegoś czasu), gdyby nie fakt, że a) ostatnia płyta Soulfly była słabiutka, b) brzmiała jak "Inflikted II" i równie dobrze mogła być wydana miast tej pod szyldem CC. Ale co tam, choć nie spodziewam się niczego dobrego, to jednak jest tam jakaś nutka nadziei, że materiał okaże się całkiem dobry...

Liczę też, że końcówka 2010 i 2011 przyniosą więcej dobrych albumów, bo w tym roku było przeciętnie. Sporo średniaków będących świadectwem spadku formy wielu zespołów, ze dwa dobre i kilka słabych. W sumie to wiele nowości nie słuchałem, ale mimo wszystko jestem rozczarowany, a do tego parę albumów jeszcze się nie ukazało lub zostało odłożonych na później.

Przykładem jest drugi solowy album Fredrika Thordendala. Podobno może się ukazać dopiero za kilka lat, bo Fred ma z nim jakieś problemy i projekt odszedł na dalszy plan. Za to Hagstrom ma zamiar wydać coś solo, a że to niezły gitarzysta, to może być to jakiś ciekawe wydawnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 22:19, Demagol napisał:

News w sumie byłby ciekawy (poza tym, że wiem o nowej płycie od jakiegoś czasu), gdyby
nie fakt, że a) ostatnia płyta Soulfly była słabiutka, b) brzmiała jak "Inflikted II"
i równie dobrze mogła być wydana miast tej pod szyldem CC. Ale co tam, choć nie spodziewam
się niczego dobrego, to jednak jest tam jakaś nutka nadziei, że materiał okaże się całkiem
dobry...

Tutaj się z Tobą nie zgodzę, Omen IMO był bardzo dobrym albumem(nie przyrównując go już zupełnie z Conquerem), na swój sposób innym niż poprzednie, ale mocnym, dającym kopa. Po jego ukazaniu się uwierzyłem, że Max wciąż jest w stanie stworzyć kawał dobrej muzyki, a "cover" Refuse/Resist powalił mnie na kolana(ROOOOOAAAAARRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111). Niestety widać jednak, że na koncertach Cavalera wyraźnie nie daje sobie rady, na dodatek strasznie przytył i ktoś, kto spotkałby go pierwszy raz z pewnością uznałby go za "poczciwego pana w starszym wieku", a z pewnością nie za lidera grupy metalowej. Tym niemniej liczę na to, że drugi longplay Cavalera Conspiracy będzie co najmniej równie dobry, co Inflikted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, był inny niż poprzednie, ale miał bardzo miałkie brzmienie. Zresztą i tak naprawdę szkoda, że zaprzepaszczono gdzieś takie świeże granie jak na "Soulfly". "Primitive" było bardzo w porządku, "3" poza paroma niezłymi utworami festiwalem przeciętności, "Prophecy" naprawdę świetne, "Dark Ages" i "Conquer, pomimo coraz mniejszej oryginalności wciąż naprawdę niezłe, ale już "Omen" wysiada totalnie. Przesłuchałem raz i choć mnie nie zabiło, to jednak zlało mi się to wszystko w całość i nic nie przykuło mojej uwagi. Ale że "Inflikted" było naprawdę niezłe, to po "Blunt Force Trauma" sięgnę i mam nadzieję, że nawet jeśli miałbym przesłuchać tę płytę raz, to niech chociaż będzie na 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urfaust - Der freiwillige Bettler

http://www.youtube.com/watch?v=PbfcHoZvF8U

Rewelacyjna płyta, zdecydowanie czołówka tegorocznego black metalu. Świetne, zróżnicowane wokale (blackowy skrzek, DSBM''owe wycie, czysty wokal...) i nieziemski klimat.

Istapp - Blekinge

http://www.youtube.com/watch?v=AUdfBoDUe7o

Viking metalu nigdy za wiele. ;D Nie dość że w tym roku ukazało się tego raczej mało, to warte uwagi albumy mogę policzyć na palcach jednej ręki. Tym bardziej polecam nowe Istapp - może i melodic black metal dominuje na tym albumie, ale i fani ''wikingowych'' klimatów powinni być usatysfakcjonowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 14:37, Killinginno napisał:

Świetnie się zapowiada skoro Iron Maiden ma być.

tylko mnie to ominie przez 2 dzień letniej sesji, nic szykuję się na Wacken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować