Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2011 o 19:13, KrwawaMary napisał:

Teraz przynajmniej nadrobię zaległości muzyczne! I to spore zaległości!


Myślę, że warto jeszcze pamiętać o panach Węgrach(innych niż Vagtazo Halottkemek) tworzących bardzo ciekawą, awangardową odmianę blacku - czyli Thy Catafalque. Na ostatni album składają się kawałki lżejsze i ciężkie, które można przedstawić za pomocą tych dwu:

"Szervetlen" - http://www.youtube.com/watch?v=kWDyMDjP7h0
"Űrhajók Makón" - http://www.youtube.com/watch?v=o0OKnEqAnnU

Zostawię jeszcze ''grecki ślad'': http://www.youtube.com/watch?v=b4hhTtrP9DM I uciekam, bo mam tendencję do ''pzdim*'', czyli zamęczania wszelkich istot ludzkich(a tym by się pewnie skończyły linki do moich wszystkich ulubionych blackowych płyt).:P
*pokazywanie zbyt dużej ilości muzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:52, Nephren-Ka napisał:


Zostawię jeszcze ''grecki ślad'': http://www.youtube.com/watch?v=b4hhTtrP9DM I uciekam,
bo mam tendencję do ''pzdim*'', czyli zamęczania wszelkich istot ludzkich(a tym by się
pewnie skończyły linki do moich wszystkich ulubionych blackowych płyt).:P
*pokazywanie zbyt dużej ilości muzyki



Mi tam nie przeszkadza, że dodajesz tyle linków do ulubionych utworów! Zazdroszczę Ci i Transylvanian_Hunger, że macie tak ogromną wiedzę na temat muzyki... Ja w ogóle zabijam w sobie wszelkie pasje... Nawet fotografowanie gorzej mi wychodzi... Dawno nie zrobiłam dobrego zdjęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:04, KrwawaMary napisał:

Mi tam nie przeszkadza, że dodajesz tyle linków do ulubionych utworów! Zazdroszczę Ci
i Transylvanian_Hunger, że macie tak ogromną wiedzę na temat muzyki... Ja w ogóle zabijam
w sobie wszelkie pasje... Nawet fotografowanie gorzej mi wychodzi... Dawno nie zrobiłam
dobrego zdjęcia...


Efekt ostatnich kilkunastu już lat i ~4k znajomych mniej lub bardziej albumów(które sobie spisuję skrzętnie, dzięki czemu czasami łatwo jest coś przypomnieć). Poczekaj, każdy kto kocha muzykę(i niekoniecznie dostał kiedyś nieświadomie fletem Euterpe po głowie:P) dorobi się własnej kolekcji ulubionych kawałków. Szczególnie, że teraz jest stosunkowo łatwo posłuchać różnych rzeczy w sieci.:)
A off-topowo powiem, że jakość zdjęcia to jest pojęcie względne, mam sporo takich z których jestem zadowolony, a większość ludzi uznała by je za słabiutkie(te które prezentujesz na swoim gramowym podwórku mają jakość 100% lepszą:>).

@hammerfall87 - z tego co wiem, to Miklakowi tak płyta przypadła do gustu. U mnie średnia opinia(czyli ok, ale nic poza tym), bardziej podobają mi się albumy Turbonegro i pewnie w tym tkwi problem.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2011 o 20:17, Nephren-Ka napisał:


Efekt ostatnich kilkunastu już lat i ~4k znajomych mniej lub bardziej albumów(które sobie
spisuję skrzętnie, dzięki czemu czasami łatwo jest coś przypomnieć). Poczekaj, każdy
kto kocha muzykę(i niekoniecznie dostał kiedyś nieświadomie fletem Euterpe po głowie:P)
dorobi się własnej kolekcji ulubionych kawałków. Szczególnie, że teraz jest stosunkowo
łatwo posłuchać różnych rzeczy w sieci.:)


W sumie racja. Teraz wystarczy włączyć YT :D Moja kolekcja płyt powolutku też się powiększa ^^ Na razie z ulubionych mam tylko 1 płytę Rammsteina "Liebe ist fur alle da", i dwie Mansona "The last tour on earth" oraz "the golden age of grotesque". A tak to płyty pożyczam od brata lub od rodziców :D Od mamy Cohena, a od taty Queen Pink Floyd :D

Dnia 12.01.2011 o 20:17, Nephren-Ka napisał:

A off-topowo powiem, że jakość zdjęcia to jest pojęcie względne, mam sporo takich z których
jestem zadowolony, a większość ludzi uznała by je za słabiutkie(te które prezentujesz
na swoim gramowym podwórku mają jakość 100% lepszą:>).

Cieszę się, że Ci się podobają. Masz rację, to ludzie powinni ocenić moje zdjęcia a nie ja :D Mojej mamie na przykład moje zdjęcia średnio się podobają. Ale zejdźmy z tematu moich zdjęć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:07, hammerfall87 napisał:

jest tu ktoś fanem Kvelertak czy tylko ja po cichu wychwalam ich atomowy debiut :)


Jam uwielbiam. Świetny zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:07, hammerfall87 napisał:

jest tu ktoś fanem Kvelertak czy tylko ja po cichu wychwalam ich atomowy debiut :)

Pierwszy album jak najbardziej wporzo. Jest to jeden z lepszych z lepszych zespołów ze swego gatunku w tych czasach. Szkoda tylko, że ludzie wola Alesanę ( która tak naprawdę jest najgorszym i najbardziej żałosnym zespołem jaki miałem okazję usłyszeć ). Pewnie to ci wymalowani, "przystojni" wokaliści tak działaja na nastolatków. Plaga...
Dobrze też, że Kvelertak nie jest typowym hardcore''em lecz hybryda z progiem i, jak podaje wikipedia, black metalem.

A jeśli chodzi o mnie to z przesłuchania na przesłuchanie coraz bardziej mi się podoba Bloodbath. A może to Mikel tak na mnie wpływa? :D Jeśli jednak miałbym wybierać między Opeth a Bloodbath to zdecydowanie stawiam na Opeth. Nikt nie ma takiego mistycznego klimatu i akustycznych wstawek...chyba, że mnie czymś zaskoczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:25, KrwawaMary napisał:

W sumie racja. Teraz wystarczy włączyć YT :D Moja kolekcja płyt powolutku też się powiększa
^^ Na razie z ulubionych mam tylko 1 płytę Rammsteina "Liebe ist fur alle da", i dwie
Mansona "The last tour on earth" oraz "the golden age of grotesque". A tak to płyty pożyczam
od brata lub od rodziców :D Od mamy Cohena, a od taty Queen Pink Floyd :D


Jak widzisz, same pozytywy.:) Przykładowo moi rodzice totalnie nie interesowali się nigdy muzyką i to źródło mi odpadało z miejsca(a sieć wtedy była słabo dostępna). Brat za to ma dość ekstremalne muzyczne podejście i dzięki temu w czasie, kiedy reszta moich rówieśników była na etapie smerfnych hitów, ja słuchałem sobie niezobowiązującego czegoś melodyjnego(Iron Maiden chyba to było, koncertowe "Live After Death" oidp), wszyscy słuchali techno - u mnie królował Nile, a potem Euterpe otworzyła mi umysł na wiele innych rzeczy, co zostało do dzisiaj.:>
Teraz wystarczy otworzyć sobie dwie karty na przeglądarce: RYM( http://rateyourmusic.com/) i YT, w tym pierwszym wpisać w wyszukiwarkę gatunek który nas interesuje(a chyba są tam wszystkie możliwe z całego świata), kliknąć link ''Top releases (See all)'' i sprawdzać po kolei co i jak.:)
Jedyny problem to tylko czas, ale przecież można nie spać(strategia w stylu ''dobra, kupuje te 3 płyty i do końca miesiąca żyję dzięki zapasowi suchych bułek'', ale czasami jest dobra.:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jedzenie zapewniają mi rodzice :D Na płyty czasem uda mi się uzbierać, ale częściej wydaję na piercing lub jakąś pierdołę :D Teraz planuję poszerzyć swoją maluteńką kolekcję płyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:41, Zabujca_Smokuf napisał:

A jeśli chodzi o mnie to z przesłuchania na przesłuchanie coraz bardziej mi się podoba
Bloodbath. A może to Mikel tak na mnie wpływa? :D Jeśli jednak miałbym wybierać między
Opeth a Bloodbath to zdecydowanie stawiam na Opeth. Nikt nie ma takiego mistycznego klimatu
i akustycznych wstawek...chyba, że mnie czymś zaskoczycie.


Bloodbath to projekt, który powstał dla 1)zabawy i 2)pieniędzy (jak się okazało, że się do czegoś nagrania nadają w ogóle, potem zrobili z nich EP-kę "Breeding Death"). Jak masz ochotę, to znajdziesz u mnie nieco materiałów(wywiady) z Åkerfeldtem, gdzie można co nieco o Opeth i różnych zainteresowaniach Mikaela się dowiedzieć.:)
A podobnych rzeczy szukałabym w płytach, gdzie łapki maczał Dan Swano - "Crimson" od Edge of Sanity czy solowy album "Moontower". Kilku polaków, którzy mieszkają w Nowym Jorku nagrało istny klon Opeth pod szyldem Gwynbleidd pt. "Nostalgia". A poza tym o coś podobnego trudno, Opeth jest zbyt charakterystyczny, głos i pomysły Åkerfeldta robią swoje.:>

@KrwawaMary - EBay, Allegro, odpalamy w sobie tryb łowcy(zwiększa cierpliwość i determinację) i płyty(po okazyjnych cenach zazwyczaj) same zaczynają słuchacza szukać.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2011 o 20:54, Nephren-Ka napisał:


@KrwawaMary - EBay, Allegro, odpalamy w sobie tryb łowcy(zwiększa cierpliwość
i determinację) i płyty(po okazyjnych cenach zazwyczaj) same zaczynają słuchacza szukać.:>


Ja wolę kupować w MM lub Empiku, ale niestety nie wszystko tam znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:59, KrwawaMary napisał:

Ja wolę kupować w MM lub Empiku, ale niestety nie wszystko tam znajdzie...


I to jest właśnie spory minus.:/ Sam niemal całkowicie zrezygnowałem z normalnych sklepów po zakupie kolekcjonerki "Watershed" za 10€(łącznie z przesyłką) z jakiejś wioski pod Paryżem.:D Czasami dobrze jest też pogadać(via mail) z kimś z zespołu, który nas interesuje - (niemal zawsze)chętnie sami rozpowszechniają swoje płyty, których już w sklepie dawno nie ma.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:05, Nephren-Ka napisał:

> Ja wolę kupować w MM lub Empiku, ale niestety nie wszystko tam znajdzie...

I to jest właśnie spory minus.:/ Sam niemal całkowicie zrezygnowałem z normalnych sklepów
po zakupie kolekcjonerki "Watershed" za 10€(łącznie z przesyłką) z jakiejś wioski
pod Paryżem.:D


To trafiła Ci się okazja :P

>Czasami dobrze jest też pogadać(via mail) z kimś z zespołu, który nas

Dnia 12.01.2011 o 21:05, Nephren-Ka napisał:

interesuje - (niemal zawsze)chętnie sami rozpowszechniają swoje płyty, których już w
sklepie dawno nie ma.:)


Poważnie? Nawet nie wpadłabym na taki pomysł. W sumie przy moim angielskim by było ciężko :D A maturę niby dobrze zdałam :D Tyle, że przez rok języka zapomniałam. Teraz staram się mówić po angielsku, choćby nawet do siebie i ćwiczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie moge nigdzie znaleźć dokładnego infa (takiego relatywnego, na którym można by polegać), ale w internecie już coś się mówi o nowej płycie Burzum która ma wyjść już w marcu, siódmego.

Informacja pojawiła się na metal archives, a sam e-bay już zbiera preordery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 15:06, Wintesun napisał:

Co prawda nie moge nigdzie znaleźć dokładnego infa (takiego relatywnego, na którym można
by polegać), ale w internecie już coś się mówi o nowej płycie Burzum która ma wyjść już
w marcu, siódmego.

Informacja pojawiła się na metal archives, a sam e-bay już zbiera preordery.


To się Varg postarał. Rok po wydaniu Belusa, nagrywać album kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 15:06, Wintesun napisał:

Co prawda nie moge nigdzie znaleźć dokładnego infa (takiego relatywnego, na którym można
by polegać), ale w internecie już coś się mówi o nowej płycie Burzum która ma wyjść już
w marcu, siódmego.

Informacja pojawiła się na metal archives, a sam e-bay już zbiera preordery.


Nowy album ma być bardziej dynamiczny i bardziej eksperymentalny niż "Belus", a do tego mają się na nim znaleźć ambientowe wstawki - cud, miód i orzeszki. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować